Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592782 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1155 -: 01 Април, 2012, 00:27:52 »
0
След оставката на Трайков и изгонването на Константинов на здравеопазването, днес и Цветан Цветанов е подал оставка.

*drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1156 -: 01 Април, 2012, 00:55:59 »
0
След оставката на Трайков и изгонването на Константинов на здравеопазването, днес и Цветан Цветанов е подал оставка.

*drinks*


И Дянков, също.

 *drinks*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1157 -: 01 Април, 2012, 03:26:41 »
0
Това майтапи ли са? Не гледам ТВ, ще ме накарате сега да ровя из пресата...
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1158 -: 01 Април, 2012, 03:33:04 »
0
Не, съвсем сериозно. Сега прочетох и за Дянков, заседава Министерски съвет и най-вероятно цялото правителство утре (т.е. днес) ще обяви оставка.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1159 -: 01 Април, 2012, 03:40:32 »
0
Dodo, дай линкове.
I say what I do and do what I say.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1160 -: 01 Април, 2012, 10:09:29 »
0
На помощ, господин Велчев! Премиерът ни е бандит!  http://www.bivol.bg/bbbandit.html

Подсъдимият по делото „Килърите" Васил Костов - Кеца разказва за среща в София между Бойко Борисов, Бай Миле и Сретан Йосич, предава БНР.

Цитат
Кеца разказа за няколко срещи, на които е присъствал, докато е бил охрана на убития Бай Миле. Лично присъствал на среща в София между Бай Миле, Бойко Борисов, Сретан Йосич, Стоил Славов и хора от групировката СИК. Те говорили как да съберат пари, за да направят Бойко Борисов шеф в МВР и да му купят чин. Кеца каза още, че всички разрешителни на охраната на Бай Миле са издадени на фирмата „Ипон" собственост на Бойко Борисов по онова време...
„Аз ще ви кажа, че Бойко Борисов отговаряше за канала за наркотици през Турция", допълни той...Имаше проблеми с Косьо Самоковеца. На друга среща Бойко Борисов се застъпи за Мето Илиевски", обясни Кеца.


BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1161 -: 01 Април, 2012, 12:09:03 »
0
Не, съвсем сериозно. Сега прочетох и за Дянков, заседава Министерски съвет и най-вероятно цялото правителство утре (т.е. днес) ще обяви оставка.

Съвсем изкуках (много бачкане последно време) и съвсем не се усетих, че е 1-ви април :)
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1162 -: 01 Април, 2012, 12:12:22 »
0
Ми това

http://www.dnes.bg/politika/2012/04/01/obrat-stroim-aec-belene-sasht-ni-finansirat.155292

Обрат: Строим АЕЦ Белене, САЩ ни финансират   + | - 01.04.2012г. 11:06 | Политика
Пореден обрат претърпя прословутата сага със строителството на АЕЦ Белене. Това стана само три дни след като българското правителство обяви, че страната ни се отказва от проекта.

"В крайна сметка преценихме, че е по-добре България да строи АЕЦ "Белене", заяви преди минути премиерът Бойко Борисов сред продължителна среща с американския посланик Джеймс Уорлик.

Финансирането на бъдещата атомна централа обаче ще дойде не от Русия, както се планираше предварително, а от САЩ.

"Имаме сериозен интерес да инвестираме в българската енергетика, въпреки необоснования ви отказ за шистовия газ", посочи след срещата Джеймс Уорлик и продължи:

"Ние оценяваме България като изключително важен партньор както във военно, така и в икономическо отношение, и затова решихме да ви протегнем ръка за изграждането на атомната централа".

Уорлик обаче разкри, че е поставил условие на българското правителство, за да стане факт бъдещото финансиране – бившият икономически министър Трайчо Трайков да бъде назначен за изпълнителен директор на БЕХ. Само преди дни американският посланик заяви открито, че напускането на Трайков е голяма загуба за българското правителство.

Бойко Борисов призна, че веднага след ранната среща в утрото на 1 април е говорил с Трайков.

"Разговарях с Трайков, да. Аз мога да прощавам, не като Станишев и Доган само да прибирам, мога и да давам“, отсече премиерът и добави, че Трайков също е изразил готовност да стане шеф на БЕХ.

Все пак съществува възможност ако той откаже, да бъде изпратен от Борисов на задгранична мисия с намигване – спасител на плажа в Катар.

Източник: dnes.bg
« Последна редакция: 01 Април, 2012, 12:16:18 от Ivel »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1163 -: 01 Април, 2012, 12:16:05 »
0
Не, съвсем сериозно. Сега прочетох и за Дянков, заседава Министерски съвет и най-вероятно цялото правителство утре (т.е. днес) ще обяви оставка.

Съвсем изкуках (много бачкане последно време) и съвсем не се усетих, че е 1-ви април :)

Булкан,
Да си призная, и аз се вързах. Пуснах търсачката, да намеря новината.  *blush* *rofl*

 *flower2*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1164 -: 01 Април, 2012, 12:52:26 »
0
Хехе

Позитано 20: Сергей Станишев отива добворолец в Афганистан.

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1165 -: 01 Април, 2012, 13:50:04 »
0
Поредния удар върху простия ББ http://www.blitz.bg/news/article/135202

ДОГАН ВЪРНА МИЛИОНА!

Рано-рано днес лидерът на ДПС лично занесе в Кърджали прословутия 1 милион лева хонорар, който взе за хидроложките си трудове. Впечатлен от безпаричието на работниците от Оловно-цинковия комбинат, философът-подводничар кацна с личния си вертолет на площада в южния град и охраната веднага свали чувала с парите. Раздаването започна по списък, като членовете и симпатизантите на ДПС бяха с предимство.
След щедрия  жест високият нисък гост благодари за доверието и хвръкна обратно за Боянските сараи, където вече  чакаха жадни за коментара му репортери от страната, Долните Балкани, Горна Волта, Средна Америка, Южна Каледония, Западно Фиджи и Сейшелските острови.

Доган бе кратък: "Очаквам днес примера ми да последват  БСП-колегите от Тройната коалиция. Нека и те зарадват своя електорат. Нужен е морал в политиката, за да отнемем инициативата на оня нахалник Бойко Борисов!"

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1166 -: 01 Април, 2012, 14:05:14 »
0
доанчо не само нема да върне мильона, ами ще захлеби още  *drinks*

http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2012/03/30/1798773_boikoizbraniiat/


Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1167 -: 07 Април, 2012, 19:12:50 »
0
Позволям си да копирам един пост на Kosmonavta от форума на инвестора:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Приятен уикенд и на теб Арти.... Ако може да ти е приятен уикенда като   гледаш какво се случва в л'бимата ни държавица и по света последните   дни... Остава ни да се задоволяваме с мисълта, че някой някъде бил по   зле, а ние поне още имаме работа видиш ли сме върха на сладоледа... Да   ама не.. Като гледам цените, ясно си личи че познават тези които   предвиждаха втора вълна на кризата, предизвикана от многото напечатани в   САЩ пари и следващото от тях поскъпване на суровините и храните... Тия   дни си бях със семейството и ги закарах до Гърция.. За пръв път усетих и   там кризата... За пръв път у лицата на гърците виждам това отблъскващо и   характерно за нас българите негативно и животинско, подкрепено от   духовна празнота излъчване.. Знаете за какво говоря.. Заставаш на   Стамболийски и гледаш хората - от всеки 10 има най много двама, дето   може да се оценят, като средностатистически, плащащи данъци, работещи и   участващи в общественият живот личности.. Всичко друго просто чака своя   край.. Даааа.. Тъжно но факт. На 80% от българите не им остава нищо   друго до края на дните им освен да чакат края.... Старая се да бъда   оптимист, защото нямам друг изход, ама е трудна работа.. Всеки път като   ми се наложи да давам седмични пари на родителите си (коиот са с по над   40 години трудов стаж и с по 2 визши образования) и осъзнавам абсурда на   съвременното общество. Общество на реститутки, престъпници, бедни и   луди... Общество на егоисти и малки човечета, с още по малки топчици... И   хомосексуалисти... И улични кучета..
  Питат ме вчера от един всекидневник, дали се очакват фалити на големи   български компании или Банки.. Как да отговоря на този въпрос? От къде   да знам, като все едно някой да те пита: Какво държа в стиснатата си   ръка?... Но си гледам микро средата (моите контрагенти) и гледам че 50%   от тях на практика са фалирали... Оцеляват само защото не плащат   кредити, данъци и защото все още имат купен по някой друг актив който си   точят до пълното му погиване... В същото време се оформи една паразитна   прослойка от обществото дето само благодарение на спекула със служебно   положение и корупция, се уяде за тия няколко години... Отвратително е да   гледаш как в държавата дето деца и възрастни умират от глад, има разни   паразити (не говорим за олигарсите, а за малки паразитчета), дето ги   виждате около всеки от нас в обществото - разни дето работят (уж) на по 2   места, все разни клатикурски длъжности по министерства, банки или   общини, взимат пенсия, два наема и за тях криза няма, ама всичко това   бавно убива държавата... И малко сме хората дето се борим... Ей сега   пускам всички служители да ходят да протестират за цените на горивата   (дизел 3 лв. значи фалит на поне 10% от фирмите).. Уволних всички, които   имат доходи и назначих хора дето трудно оцеляват... Ама е много трудно -   Такива сме си българите - вкопчили се в кокала, разни тъпанари, и няма   махане, махат се само ако фалира дружеството в което работят. И заради   тях младите и перспективни хора бягат от държавата... Ами как няма да   бягат - Каква перспектива имат у нас? Да чакат поредната чалга овца да я   уволнят малоумните собственици на банката (примерно) в която работи и   която и малките деца виждат че няма качества за позицията която заема,   но собствениците им е все тая какво се случва в БГ защото ние сме   толкова малки, че и да фалираме не сме им никакъв проблем на фона на   сумите които губят в други държави (Русия, Унгария, Австрия и тн) и в БГ   нищо не се променя - Едни и същи грозни мутри си управляват от години..   Огледайте се около Вас - Колко шефове са махнати заради слабите   резултати на фирмите? Нула. Ако между тях си не се преебат взаимно никой   не си тръгва, нищо не се променя.. А после що не върви държавата или   отделните дружества.. Ами няма да върви, защото французите най добре са   го казали: Ако искаш да промениш публичният дом, трябва да смениш   курвите, а не креватите... Щото ми писна вече сигурно 20 години да ги   гледам едни и същи идиоти - Отиваш в еди коя си община, и гледаш някаква   тъпа овца.. И си е все там от 20 години, даже и след пенсия, пак си   седи там... В същото време някой можещ, знаещ човек, отива в САЩ или   Германия, защото в БГ няма шанс да се развие по специалността и не иска   да хрантути с данъците си цялата тази система от паразити...
 
  Пак чета тия дни почваме ЛОТ не знам си кой, на магистрала Струма..   Какво ме е.. мен това? Ако ще цялата територия да се бетонира, няма да   има кой да мине по този бетон... Абе само аз ли виждам че колите   изчезнаха по пътищата и почват все повече да намаляват? Спомням си в   София 2008 ма от къде почваха задръстванията, сега много рядко въобще да   видиш задръстване и то само по центъра и две три критични точки...   Караш София - Варна и ако не са каруците и тировете, другите коли и по   сегашните пътища им е съвсем достатъчно да се движат... Ама не знам   някой мисли ли тия магистрали дето ги правят, а движение няма, после кой   луд ще трябва да ги поддържа? Ама па добре че поне с нещо се занимават,   че ми писна години на ред само да се въртят едни пари и да се   "усвояват" едни средства...
 
  Да не говорим за недвижимите имоти - това е болестта която ще убие поне   30% от народа... Там тепърва почва ефекта на доминото.. Питат ме пак   онзи ден за прогноза за цените на апартаментите в София... Как да им   кажа че пазара първо трябва да умре и да видим какво ще се роди от   пепелта, пак тогава да говорим за цени.. Какви цени очакват да се   определят, като единственото търсене е от все още останалите тук - там   заблудени деца от страната, които кешират парите на две роди, взимат   кредит и се местят в големият град, щото така им е заложено в чипа (без   да осъзнават какво правят)... Такова търсене не прави пазар... Това дори е   вредно търсене, защото само забавя смъртта на пазара и не му дава шанс   да се създаде нещо ново.. Това е като с борсата - много е по добре   тотално да се срине, веднъж за винаги да теглим чертата и да се   изстреляме като ракета, от колкото да продължава тази агония... В края   на краищата природата е показала че няма нищо лошо да дойде зима, защото   след нея идва пролет.. Ама малки хора, малки идеали...
 
  Как и да е.... Приятна събота и неделя. Аз съм доста зает тези дни та по   - малко ще пиша, че ми текат вътрешен одит и данъчна проверка по едно и   също време и ползваме съботите и неделите да отстраним пропуските...   Сега съм решил да купя една машина за производство на салфетки, и   тоалетна хартия и да пусна едно цехче, че има пазар за готовата   продукция, та и с това трябва да се занимавам, че и там се опитват едни   хитреци да ме клатят, и още вчера им казах, че ги чака голямо анално   приключение, ако не се вземат в ръце и не почнем да правим коректен   бизнес... Всъщност тази която е представител на тяхното дружество, така и   така мисля да я ......, щото е много яка мацка (като каталог на   пластична хирургия, от типа "парцал") и ще ми дойде много добре в   промеждутъка, в който изпратих съпругата ми в Гърция и още не съм   сигурен дали да продължа аферата с новата ми девойка (нещо ме ядоса щото   прави разни циркове във времето в което и казах да не ме търси)... Сега   ми е необходима някаква много яка руса чалга - силиконова овца, да се   отпусна от напрежението.. И много алкохол, за да не повръщам и да не ми е   смешно като я видя гола.. Нещо от месец два тия силиконки по софийските   нощни заведения са ми много противни.. Както презерватив за многократна   употреба или градски кенеф на Централна гара... Къде изчезнаха   свестните и морални момичета? Това е като да питам: Къде изчезнаха   истинските мъже? или Защо ЦСКА не пробива в шампионската лига и защо Ицо   Стоичков още не играе?
  А как ме боли простатата.. Ама това е друга тема и не е за у форум... Чао за сега..                 

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1168 -: 07 Април, 2012, 21:15:59 »
0
Доста интересно пише този пич. При условие, че е и бизнесмен-производител, можем да си правим някакви изводи... Хареса ми и за "каталога на пластичната хирургия и силиконовата овца" :):)
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1169 -: 07 Април, 2012, 23:53:34 »
0
Точно бизнесмен-производител е Космонавта, колкото ти си летец-изтребител.
И е нещо като Херкулес, щото на 10 бири и 700 шише уиски пише 40 страни пост.
Ама нейсе, то и в Асен1975 вярвахте като в дядо Коледа. И в щатския долар.