Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 594376 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1170 -: 08 Април, 2012, 01:23:28 »
0
imotko я като си тука, кажи мнението за това, че у нас двама съдии могат да говорят противоположни неща, а няма прецеденти.

Например:
1.
Цитат
Неправилно обаче длъжностното лице, като е констатирало горната нередовност на заявлението, е пристъпило направо към  постановяване на отказ, вместо да предостави възможност на търговеца да я отстрани. Обстоятелството, че разпоредбата на чл. 22 ал. 4 от ЗТР е влязла в сила считано от 01.01.2012 г. (т.е. след подаване на заявлението) не освобождава длъжностното лице от задължението да предостави възможност на заявителите да отстранят недостатъците на заявленията си, тъй като се касае до общ принцип, който е приложим и преди изричното му формулиране с цитираната законова разпоредба. От друга страна, чл. 22 ал. 4 от ЗТР е представлявал действащ закон към датата на постановяване на отказа, поради което и не е имало основания да не бъде съобразен.
2.
Цитат
(става въпрос за чл.22, ал.4 ЗТР, б.dodo2) Това е предоставена възможност, която съществува от 01.01.2012 година-законът в тази му част е влязъл в сила след подаване на заявлението, по което е постановен предходен отказ на Агенцията и няма как, към него момент, длъжностното лице да го приложи.

Двамата съдии са от един съд (СГС).

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1171 -: 08 Април, 2012, 01:38:45 »
0
Наблюдение 2.

В ГПК има чл.278 ал.2, в която пише:

Цитат
Той (съдът) може да събира и доказателства, ако прецени това за необходимо.

По този начин има да варианта - кефиш съда или не кефиш съда. В зависимост от това, дали той "прецени за необходимо" (ако лицето или адвокатът не е направил това заедно със жалбата - да приложи нужните доказателства), решението на съда може да бъде обърнато на 180 градуса, ако той изиска определено доказателство (за което е наясно, че би променило решението напълно).

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1172 -: 08 Април, 2012, 17:06:30 »
0
Не разбирам от търговско право грам, сори. А че фирмените в СГС имат различни становища по сходни казуси не е новина, там е най-голямата корупция, а и, след съдиите по вписванията, разбира се, най-големите тъпанара в съдебната система са фирмените съдии.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1173 -: 08 Април, 2012, 18:17:13 »
0
Точно бизнесмен-производител е Космонавта, колкото ти си летец-изтребител.
И е нещо като Херкулес, щото на 10 бири и 700 шише уиски пише 40 страни пост.
Ама нейсе, то и в Асен1975 вярвахте като в дядо Коледа. И в щатския долар.

Имотко, нито го познавам, нито съм го чел друг път, нито го знам какъв е. Приемам за истина каквото е писал за себе си по презумпция. По принцип съм си така, докато не се убдедя в обратното:) Просто ми хареса стила на писане, доста се посмяхме с жена ми... силиконовите овци, каталога за пластична хирургия тип "парцал", не е като да няма талант за писане човека. :) Иначе "идоли" във форума не съм имал никога, има хора, които са ми интересни по една или друга причина, а и горе-долу знам кого за какво да питам, ако имам нужда от информация или съвет. Има и виртуални приятели, но те не са идоли. :)  *drink10*
I say what I do and do what I say.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1174 -: 09 Април, 2012, 12:07:57 »
0
Точно бизнесмен-производител е Космонавта, колкото ти си летец-изтребител.
И е нещо като Херкулес, щото на 10 бири и 700 шише уиски пише 40 страни пост.
Ама нейсе, то и в Асен1975 вярвахте като в дядо Коледа. И в щатския долар.


Имотко, нито го познавам, нито съм го чел друг път, нито го знам какъв е. Приемам за истина каквото е писал за себе си по презумпция. По принцип съм си така, докато не се убдедя в обратното:) Просто ми хареса стила на писане, доста се посмяхме с жена ми... силиконовите овци, каталога за пластична хирургия тип "парцал", не е като да няма талант за писане човека. :) Иначе "идоли" във форума не съм имал никога, има хора, които са ми интересни по една или друга причина, а и горе-долу знам кого за какво да питам, ако имам нужда от информация или съвет. Има и виртуални приятели, но те не са идоли. :)  *drink10*


Булкане, виж http://forum.imoti.net/read.php?6,352548 сахиб ни оказа честта да ни тури до куку и Асенката. Това си заслужава наздравицата  *drink1*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1175 -: 09 Април, 2012, 13:42:10 »
0
Е, BulCan трябва да го извади от списъка.

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1176 -: 10 Април, 2012, 10:35:33 »
+1
http://tv7.bg/dobro-utro/news/8034722.html

Проф. Иванов: Финансовият колапс идва!

.....
Ситуацията в Гърция е много по-лоша спрямо две години назад. Гърците нямат шанс да продължават с еврото. Срутването в Испания ще е жестоко, защото последните данни показват, че държавният й дълг надхвърля 95% от БВП, обясни Димитър Иванов. По думите му други проблемни страни са Италия, Ирландия, Португалия, че даже и Холандия.
........

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1177 -: 10 Април, 2012, 13:11:27 »
0
В САЩ положението с имотите няма да се подобри в скоро време.

The Second Foreclosure Tsunami Is Coming, And Is About To Kill Any Hopes Of A "Housing Bottom" http://www.zerohedge.com/news/second-foreclosure-tsunami-coming-and-about-kill-any-hopes-housing-bottom

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1178 -: 10 Април, 2012, 17:49:04 »
0
А в България?

Тук първо чакаме да стигнат това което съм предвидил - масовите цени в интервала 400-600, средна цена 500, а след това дъно ли ще е или може още надолу. :)

Луксозните имоти на imotko - 1000-1200.

*drink6*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1179 -: 10 Април, 2012, 20:58:18 »
0
Мерси, а за един-два ако може - 1300 без ДДС.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1180 -: 10 Април, 2012, 23:27:44 »
0
imotko, един имотем въпрос - ако някой открадне имот чрез имотна измама, продаде го на друг, след това трети го купува след 5 години. Третият има ли основания за притеснение или не, т.е. минала ли е давността някой да се появи и да каже "абе този имот всъщност беше мой".

Питам, за да знам, като търся нещо до колко назад да се ровя.

А и защото аз имам едни имоти по морето, които отидоха на кино заради незаинтересуваност - да знам пък аз дали мога да се разровя там и да имам претенции.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1181 -: 11 Април, 2012, 10:03:12 »
0
По принцип първата сделка с фалшива лична карта или фалшиво, неподписано от титуляра пълномощно, е нищожна - липса на съгласие по чл.26 от ЗЗД. Затова и колкото пъти да се прехвърли, няма добросъвестност за следващия купувач, принцип в правото е "никой не може да прехвърли повече права, отколкото сам има".
След 10 години обаче може да бъде противопоставена на действителния собственик изтекла за купувача, който и да е той в момента, обикновена придобивна давност - 10 годишна, ако разбира се мошениците са владяли имота. Затова в този срок е желателно да се заведе дело, после може да се духа супата. Ако си владееш имота, може и след повече от 10 години да ги засъдиш.
Затова банките например ровят до около 10 години назад, това е обяснението. Аз бих ровил до началото, до държавата или до преди 9 септември 1944г.

NIK

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1182 -: 11 Април, 2012, 15:59:58 »
0
Точно бизнесмен-производител е Космонавта, колкото ти си летец-изтребител.
И е нещо като Херкулес, щото на 10 бири и 700 шише уиски пише 40 страни пост.
Ама нейсе, то и в Асен1975 вярвахте като в дядо Коледа. И в щатския долар.



Imotko ,  дай повече инфо за Космонавта , ако имаш такова . Чел съм му 5-6 поста ....доста колоритен и пикантен  форумец.  Но, не си обяснявам как с всички бизнеси които върти  , пиенето което изпива на ден и жените които изчуква  , му остава време за редовно описване на случките .   :-\

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1183 -: 11 Април, 2012, 19:29:12 »
0
Нямам инфо, просто от време на време си мисля, че е виртуален образ. Иначе и на мен ми е приятно да го чета, просто не обичам да ми го цитират като авторитет.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1184 -: 11 Април, 2012, 19:56:29 »
0
Вероятно е било преди около 2 години, когато човек с този ник направи опит за изява в една от имотните теми на инвестора. Не разбрах новорегистриран ли е или просто случайно наминава в имотните теми, но имах странното усещане, че нещо в стила ми е познато. Не сме разговаряли.
Иначе залагаше на ярък, арогантен и дори нецензурен изказ, който на моменти звучеше ненужно пресилено.
Не различих никакви значими послания и споменът почти изтля, защото междувременно беше влязъл в нещо като конфликт с някои по-изявени форумци и бързо престана да пише в темата.
Това помня от космонавта.

Ама ! ..... Това написаното по-горе от актуалното настояще е съвсем друго нещо. Изненадващо силно е. Не знам дали се е преродил човекът, израснал ли е, друг ли е !? Субективното ми усещане е, че е бръкнал дълбоко и е обрисувал безпощадно вярно някои аспекти на действителността ни и някои персонажи, болшинството от които вероятно още не подозират, че написаното се отнася за самите тях.