Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 593437 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1185 -: 11 Април, 2012, 20:39:20 »
0
Начев, не се прави на особено впечатлен. Това че никой друг не си е направил труда да напише "дълбоките" прозрения на въпросния ник, не ги прави нито дълбоки, нито безпощадно верни, просто поредния открил топлата вода за радост на народа.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1186 -: 11 Април, 2012, 21:45:01 »
0
Колегата не е моят (екшън) герой! Което не значи, че трябва да съм винаги несъгласен с него.

Иначе, да се отбележи в протокола: Имотко и Начев отново са на различно мнение.

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1187 -: 12 Април, 2012, 09:34:44 »
0
Kosmonavta пише като човек, който има осми клас със сигурност, може и да е завършил гимназия с 3.50, но не повече. Всичките му констатации са отдавна известни характеристики на нашето общество, набутани в един пост без ясна логическа връзка. Някои дори са абсурдно закъснели.
На мен вътрешният одит (счетоводен) ми отнема време, колкото да прочета доклада на одитора и да разпиша платежното. Десетина минути. Данъчна проверка ми отнема ... нищо. Понякога дори не разбирам, че е имало такава. Това са работи на счетоводството. Другите вътрешни одити (по качество, околна среда и прочие) ми отнемат от два часа до цял работен ден. Когато всичко ти е законно и спазваш всичките (все по-невъзможни) изисквания, проверките и одитите (дори и външните, щото вътрешен не е кой знае какво) са формалност. В този смисъл въпросният герой представя бизнеса си като нещо полулегално, тъмносиво и хаотично - клише на прехода. Чул е от приятели за вътрешен одит, мен ако ме питате. Вътрешен одит не тече, той се насрочва от ръководството... абе мани, да не задълбавам. Глупости!
Уволняването на хора с опит и назначаването на необучени новобранци в условия на стагниращ пазар е едно от най-тъпите бизнес самоубийства. Звучи саможертвено в името на някакъв идеал, едно такова донкихотовско... Обаче е глупаво. Пенсионерите на щат са естествен буфер, ако се наложи бързо съкращаване на разходите за заплати, понеже те могат да бъдат освободени веднага, а всички останали - най-рано след месец, през който им се полага пълна заплата. В много случаи един месец не стига, че и два не стигат. Сключените договори с подизпълнители също са разходи, които с най-малки усложнения могат да бъдат коригирани. Kosmonavta вероятно върти някакъв мижав алъш-вериш с торбички и опаковки с 6-8 полунаети без трудови договори, а "офисите" му са бараки някъде в складовете на едро. Съдейки по "една машина" - толкова. Все едно да кажа, че ще си купя една шевна машина, с която да правя панталони, щото имам готов пазар... Дори само от "Дискавъри" човек знае, че нещата не се правят толкова лесно.

А с 50% неплатежеспособни контрагенти бизнес може да се прави само в пиянските фантазии на самотен ... мераклия с влажна ръка. Kosmonavta пише нечии чужди разкази на маса.

За мачовските му набези - дай Боже всекиму...
За това, че от всекидневници му искат мнението - ай сиктир, драги зрители.


gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1188 -: 12 Април, 2012, 13:42:39 »
0
http://bnb.bg/bnbweb/groups/public/documents/bnb_pressrelease/pr_20120411_a1_bg.pdf

становището на бнб за промените по т.нар. сребърен фонд.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1189 -: 12 Април, 2012, 22:22:43 »
0
Kosmonavta пише като човек, който има осми клас със сигурност, може и ..........

Колега,
Пак те е прихванало нещо!

Кого го интресуват "тайнствата" на корпоративния живот, при положение, че в нашата страна свободен пазар няма.
Всички съждения и твърдения в тази посока (включително твоите) са атакуеми и оборими.
Видимо темата ти е близка и с удоволствие се вихриш в нея.
Ще да ме прощаваш, но ни Астронавта, ни теб, ни кого да е чета вече с тръпка по тези проблеми.
Всички съвмество - лъжци театрали, но и велики бизнесмени, но и обикновени люде вървим неотменимо и невъзвратимо към екзит.

Обсъщданият персонаж е подбрал интересни думи и е направил стойностни социални съждения. В сравнение с изявите му от преди години, които оставяха усещане за развързана,  дива и витална, че и малко асоциална персона, тази изява представялява гигантски скок.

Е, от нечия висока камбанария всичко може да изглежда постно, ненавременно, нелогично. Със сигурност има специалисти, които могат основателно да твърдят и това.

Ние си подрънкваме форумно, нали !

Весели празници, здраве и добро настроение на цялото семейство!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1190 -: 12 Април, 2012, 22:27:08 »
0
Преди малко чух едно ненатрапчиво напомняне, че утре на Разпети Петък не трябва да се работи нищо.
Хвана ме леко неподготвен, уж знам, но си бях набелязал някакви задачи.
Та, във връзка с горното, искам да поздравя в аванс всички колеги във форума с  наближаващото Възкресение, да ви пожелая весели празници,
Мир и Здраве на всички нас!
Бъдете щастливи!

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1191 -: 13 Април, 2012, 08:58:08 »
0
Kosmonavta пише като човек, който има осми клас със сигурност, може и ..........

Колега,
Пак те е прихванало нещо!

Кого го интресуват "тайнствата" на корпоративния живот, при положение, че в нашата страна свободен пазар няма.
Всички съждения и твърдения в тази посока (включително твоите) са атакуеми и оборими.
Видимо темата ти е близка и с удоволствие се вихриш в нея.
Ще да ме прощаваш, но ни Астронавта, ни теб, ни кого да е чета вече с тръпка по тези проблеми.
Всички съвмество - лъжци театрали, но и велики бизнесмени, но и обикновени люде вървим неотменимо и невъзвратимо към екзит.

Обсъщданият персонаж е подбрал интересни думи и е направил стойностни социални съждения. В сравнение с изявите му от преди години, които оставяха усещане за развързана,  дива и витална, че и малко асоциална персона, тази изява представялява гигантски скок.

Е, от нечия висока камбанария всичко може да изглежда постно, ненавременно, нелогично. Със сигурност има специалисти, които могат основателно да твърдят и това.

Ние си подрънкваме форумно, нали !

Весели празници, здраве и добро настроение на цялото семейство!

Кого го интересуват измислените мачовски завоевания на голям бизнесмен с една (все още незакупена) машина и самозван капацитет по всичко? Това е правилният въпрос. Отговорът за съжаление е почти всеки.
Яде, пие, ебе наред, бачка денонощно, дава изявления във всекидневниците, прави стойностни социални съждения - това е "храна" за глупаците, колега. Зад тази фасада стои един некомпетентен във всяко едно отношение нещастник, който е готов с цената на всичко да брани създадения се образ. Такива харесвани персонажи са на власт в момента и ако нещо в пазара у нас те притеснява, то е заради народното одобрение на такъв тип измислени герои. И твоето в случая.

Това, което споменах в предишния си пост, не е тайнство, а общоизвестна практика. А пазарът не се свършва в България. Дори обратно - извън България започва същинският пазар. Никой не задържа никого насила на даден пазар.

Какво празнуваме сега? 
« Последна редакция: 13 Април, 2012, 09:03:43 от koganev »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1192 -: 13 Април, 2012, 13:26:36 »
0
Каквото и да е, пожелавам ти да го отпразнуваш леко. Всеки празник има край. Това за форумния герой(и) не бих могъл да кажа така, но се присъединявам с благодарност. Простотията и наглостта са тачени по нашите земи.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1193 -: 17 Април, 2012, 18:43:32 »
0
БСК: Очакваме значителен спад на БВП през първото тримесечие
http://www.investor.bg/biudjet-i-finansi/333/a/bsk-ochakvame-znachitelen-spad-na-bvp-prez-pyrvoto-trimesechie,133128/

След година отричане на кризата от Тройната, и последвалото тригодишно излизане от кризата на всеки празник според Боко и Дянков, сега може да ни удари двойна рецесия. Резервите - изтънели; реформи, клонящи към нула; смачкан бизнес, освен разни приближени на ББ. Строи се инфра, което май е единственото хубаво нещо, ама дългосрочно.

Джим преди време питаше за алтернатива, щото сме викали, че трябва да дадем такава, след като ББ е лош. Аз все така нямам отговор. Не виждам политически субект, който да предлага нещо.

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1194 -: 17 Април, 2012, 19:10:15 »
0
Трябва да се намери алтернатива на българския избирател, а не на ББ или ЦвъЦвъ. Самите ББ и прочие са толкова неудачен избор, че просто всеки срещнат е по-добър от тях, затова не е проблем да се намери тяхна алтернатива. Но избирателите... сред избиратлите има достатъчно идиоти. А това няма как да се отрази добре на България.
Сега, като дигне ББ пенсиите, не му мърдат 150 депутати в средващия парламент. И президент си има, и кметове си има - Джим да му мисли, щото той ще е един от стадото за доене...




regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1195 -: 18 Април, 2012, 16:09:31 »
0
Ха,вижте на какво попаднах току що  :o

http://kaknicakat.blogspot.com/2012/04/blog-post_17.html

Дори не знам това чудо за коя тема е  *scare*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1196 -: 18 Април, 2012, 18:28:40 »
0
Точно за тази тема си е.

Само да се молим ББ, да се свети името МУ, да не вземе пример от Обама.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1197 -: 19 Април, 2012, 09:40:06 »
0
Трябва да се намери алтернатива на българския избирател, а не на ББ или ЦвъЦвъ.
Миглена Кунева ще е "алтернативата" на следващите избори. Вероятно ще е новата трета, която след изборите ще се коалира с ББ и Той ще откара още един мандат.

Но избирателите... сред избирателите има достатъчно идиоти.
Това за съжаление няма как се промени, избирателите-идиоти ги има навсякъде, но например в САЩ и Англия са се спрели на двупартийна система и поне им ограничават избора, не като при нас: почти на всеки избори да се явява нов спасител и да обира наказателния вот.


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1198 -: 20 Април, 2012, 17:07:02 »
0
barbaron-е, какво става при вас бе? За голяма радост на крайно левия goro, май ще си имате цоциалист за президент и омразният му Саркози ще се пенсионира? Добре поне, че и Оланд не е крайно ляв :)

Два дни преди изборите Оланд продължава да води пред Саркози

Цоциалистът Франсоа Оланд остава предпочитаният от французите кандидат преди първия тур на президентските избори, показват резултатите от социологическо проучване на агенцията CSA, цитирано от Франс прес.

На първия тур в неделя 28 на сто от французите ще гласуват за Оланд, а 25 на сто за сегашния президент Никола Саркози. Според допитването, направено на 18 и 19 април сред 1134 души, на втория тур цоциалистическият кандидат се очертава като победител с 57 на сто от гласовете (с 1 на сто по-малко в сравнение с анкета, направена 48 часа по-рано от същата социологическа агенция) срещу 43 на сто (с 1 на сто повече) за Саркози.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1199 -: 23 Април, 2012, 00:00:08 »
0
http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/04/22/1813254_iznenadvasht_obrat_na_izborite_vuv_franciia_-_sarkozi/

общо взето саркози и оланд са с равни проценти; изненадата за мен е щерката на льо пен, която е доста близо до двамата с около 20 процента; висок резултат за крайнодесните