Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592874 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1305 -: 21 Октомври, 2012, 21:56:07 »
0
http://www.courtfool.info/US_Debt_Clock.htm

Те това от Регето  *girl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1306 -: 22 Октомври, 2012, 08:45:20 »
0
http://www.courtfool.info/US_Debt_Clock.htm

Те това от Регето  *girl*


Ха, Реге! Хванах се. Викам, ще започва деня с едно свежо реге  :)
Нема лошо!

Наведе ме на полезен спомен. Има една поредица от видео филмчета в ЮТюба, които много добре (включително графично) коментират и илюстрират проблема.

ТУК

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1307 -: 22 Октомври, 2012, 18:44:12 »
0

Късмет, др. Иванов! ;)
За късмета !
 *drink1*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1308 -: 22 Октомври, 2012, 19:08:42 »
0
Сещам се да споделя и нещо друго. Докато гледах горното видео си виках: Е, колко ли време ще могат да продължават с тези алхимически фокуси.
И това продължи до момента, в който (май беше в част трета или четвърта)  представиха една семпла анимация на една пременяща се във времето кръгова диаграма. Навярно ви (на тези, дето са гледали, де) е направило впечатление. Тази, която дава разбивката на перата на разходите и илюстрира промяната от 2009 ?? до  2019 г.

И в онзи момент нещо ми блесна в главата.
Друже, драстичните промени са неизбежни и в рамките на до 10 години ще се окажеш в един свят, който няма нищо общо със сегашния!
Разбирате, че се опитвам да предам нещо, което е по-скоро чувство, отколкото горното дълго изречение.

Всъщност пиша по-скоро поради друга причина.
Многократно, включително през последните дни, се позовавам на думи на М. Фабер.
Изведнъж днес попаднах на едно негово изказване, в което той дори е по-краен в очакванията си.
Той е склонен да
Види и по-скорошни, дори революционни промени

Видеото, което посочих по-горе, въпреки страннато и драстично въздействие персонално върху мен, по-скоро смислово оставя усещането, че проблемът е толкова явен, видим и дълбок, че е изключено да не раздвижи някакви рационални идеи, пластове и да породи наложителни промени. Визирам реформи, не революционни действия.

Дето се вика: Да, ама не !

Независимо кой влезе в Бялата къща, трябва да си припомни, че дълбоки реформи се правят в началото на мандата. Срокът е  2013. Иначе вероятно ще се окъснее безвъзвратно.

Защо  ли аз субективно не мога обаче да привидя в ни един от кандидатите  подобни наклонности.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1309 -: 23 Октомври, 2012, 01:24:34 »
0
Сещам се да споделя и нещо друго. Докато гледах горното видео си виках: Е, колко ли време ще могат да продължават с тези алхимически фокуси.
И това продължи до момента, в който (май беше в част трета или четвърта)  представиха една семпла анимация на една пременяща се във времето кръгова диаграма. Навярно ви (на тези, дето са гледали, де) е направило впечатление. Тази, която дава разбивката на перата на разходите и илюстрира промяната от 2009 ?? до  2019 г.

И в онзи момент нещо ми блесна в главата.
Друже, драстичните промени са неизбежни и в рамките на до 10 години ще се окажеш в един свят, който няма нищо общо със сегашния!
Разбирате, че се опитвам да предам нещо, което е по-скоро чувство, отколкото горното дълго изречение.

Всъщност пиша по-скоро поради друга причина.
Многократно, включително през последните дни, се позовавам на думи на М. Фабер.
Изведнъж днес попаднах на едно негово изказване, в което той дори е по-краен в очакванията си.
Той е склонен да
Види и по-скорошни, дори революционни промени

Видеото, което посочих по-горе, въпреки страннато и драстично въздействие персонално върху мен, по-скоро смислово оставя усещането, че проблемът е толкова явен, видим и дълбок, че е изключено да не раздвижи някакви рационални идеи, пластове и да породи наложителни промени. Визирам реформи, не революционни действия.

Дето се вика: Да, ама не !

Независимо кой влезе в Бялата къща, трябва да си припомни, че дълбоки реформи се правят в началото на мандата. Срокът е  2013. Иначе вероятно ще се окъснее безвъзвратно.

Защо  ли аз субективно не мога обаче да привидя в ни един от кандидатите  подобни наклонности.


Не знам защо всички очакваме от президенти и държавни глави някъкви сериозни решения, сякаш от тях зависят нещата. Избира се човек, който най-много се харесва на масите в даден момент, но който ще следва дадена линия, те другите нямат шанс и до кандидатура да стигнат. И много правилно, я си представете парада да се командваше от някой идеалист и той да решава какво да става... В този ред на мисли една система дали е двупартийна или многопартийна няма никакво значение, в САЩ само са го опростили, да не е толкова сложно и да се пести някой долар от предизборни кампании, а и хората да не се объркват прекалено... :)
I say what I do and do what I say.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1310 -: 23 Октомври, 2012, 11:16:33 »
0
Не знам защо всички очакваме от президенти и държавни глави някъкви сериозни решения, сякаш от тях зависят нещата. Избира се човек, който най-много се харесва на масите в даден момент, но който ще следва дадена линия, те другите нямат шанс и до кандидатура да стигнат. И много правилно, я си представете парада да се командваше от някой идеалист и той да решава какво да става... В този ред на мисли една система дали е двупартийна или многопартийна няма никакво значение, в САЩ само са го опростили, да не е толкова сложно и да се пести някой долар от предизборни кампании, а и хората да не се объркват прекалено... :)
Е, аз изказах съмнение по отношение на двама човека, пък ти ги сложи всички в кюпа! ;)
Спокойно, прав си, само се шегувам!
В относително спокойни и "стабилни" времена, ние хората си  намираме дори глупави проблеми, които да занимават съзнанието ни. Ако реално няма такива наоколо, измисляме си ги. Някаква особена характеристика на вида ще да е.

Съвременната демокрация се е изродила достатъчно, че нещата да се случват по начина, който си описал.

Има моменти обаче, в които обществото има необходимост от истински визионери и лидери, личности с топки, пък ако ще и да носят дантелено бельо с апликации и токчета. Без тяхната визия и кураж обществото няма да може да реагира адекватно на надвиснали рискове или случващи се катастрофи, с всичките му там последици. Болшинството от хората са склонни да се вторачват в техния си малък свят, и дотам.
Горе Фабер говори за възможна революция и дълбок социален хаос, "colossal mess".
Та, на фона на тази перспектива си рекох: Един Чърчил, примерно, обещавйки на народа си само кръв и сълзи, най-вероятно не е бил воден от съображения да се хареса. Вярно, той е бил поставен в условия, при които е можел да си "позволи" подобно изказване. 
Подобни думи, дори изречени в много по-мек вариант, биха означавали вероятното политическо самоубийство на един Обама в условията на кандидатпрезидентска кампания.

Хубаво де, елитът на тази страна си слага удобни лидери. Ама на мен ми е интересно, какво точно мисли този елит.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1311 -: 23 Октомври, 2012, 12:48:44 »
0
Елитът, не само на тази страна, естествено мисли как да ти го н.хака до топките. Нали искаше да си сигурен, че имат топки.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1312 -: 23 Октомври, 2012, 13:32:12 »
0
Елитът, не само на тази страна, естествено мисли как да ти го н.хака до топките. Нали искаше да си сигурен, че имат топки.

Както винаги!
Цветист, витален, находчив, видял!
Както винаги!
Разбрал - недоразбрал!

Както винаги!
За топки става дума, да!
Както винаги!
Но уви, не за тез дето вълнуват въображението и мисълта (ти)!

« Последна редакция: 23 Октомври, 2012, 13:35:27 от nachev »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1313 -: 23 Октомври, 2012, 13:37:53 »
0
Защо осъди женския елит на целибат, бе! Друже!
Какво ти е направил?!
Горикичкият женски елит!
Нама да може да реализира предначертания от  Имотния приоритет!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1314 -: 23 Октомври, 2012, 15:24:23 »
0

 :D

Начев,
Аз и ти, сме, явно любимци. Ако не е с теб, ще е с мен. Да не забравиш, и да почнеш някой път да ревнуваш, че те е пренебрегнал.  *rofl*

 *drinks*


nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1315 -: 23 Октомври, 2012, 17:14:27 »
0

 :D

Начев,
Аз и ти, сме, явно любимци. Ако не е с теб, ще е с мен. Да не забравиш, и да почнеш някой път да ревнуваш, че те е пренебрегнал.  *rofl*

 *drinks*

Ааааа.аааа! Да си ги нямаме такива!  Аз съм първа бройка на Имотния и без бой няма да отстъпя това почетно звание  *ireful*

Дано не чете сега, че имам да ти обадя нещо тайно!
Напоследък беше позачезнал и животът стана един такъв безсмислен, празен !!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1316 -: 23 Октомври, 2012, 17:44:57 »
0

 :D

Начев,
Аз и ти, сме, явно любимци. Ако не е с теб, ще е с мен. Да не забравиш, и да почнеш някой път да ревнуваш, че те е пренебрегнал.  *rofl*

 *drinks*

Ааааа.аааа! Да си ги нямаме такива!  Аз съм първа бройка на Имотния и без бой няма да отстъпя това почетно звание  *ireful*

Дано не чете сега, че имам да ти обадя нещо тайно!
Напоследък беше позачезнал и животът стана един такъв безсмислен, празен !!

 :D
Няма, няма! Няма да ти отнемам първенството, ще се старая да не влизам в полезрението му.
Макар, че ... ако напиша нещо, зле. Ако е копи/пейст - пак зле. Нищо, че, например, там някой написал, че са заражда нов балон при имотите. Ъп ъп ...  :D
Няма угодия, еййй ...  :D

Казвай бързо тайното, докато е още на сделка, да не чуе.  *rofl*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1317 -: 23 Октомври, 2012, 18:18:38 »
0
http://www.courtfool.info/US_Debt_Clock.htm

Те това от Регето  *girl*


Ха, Реге! Хванах се. Викам, ще започва деня с едно свежо реге  :)
Нема лошо!

Наведе ме на полезен спомен. Има една поредица от видео филмчета в ЮТюба, които много добре (включително графично) коментират и илюстрират проблема.

ТУК


Малко късно включване Начев,но дано се усмихнеш  *girl*

Bob Marley - One Love


 *yahoo*  *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1318 -: 23 Октомври, 2012, 21:04:03 »
0
Малко късно включване Начев,но дано се усмихнеш  *girl*

 :) *drink3*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1319 -: 23 Октомври, 2012, 21:09:31 »
0
ООще един поглед върху възможностите за запазване на стойност!
http://www.zerohedge.com/news/2012-10-09/guest-post-four-alternative-stores-value