Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 593393 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1320 -: 23 Октомври, 2012, 21:23:02 »
0
Начев, Начееев, ей сега хуквам към Парагвай да си купувам земеделска земя, само да го намеря на картата. Тъкмо умирам от скука ли, от криза ли, ама си нямам никаква работа. Някъде в Африка беше, нали Муза?

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1321 -: 23 Октомври, 2012, 21:29:22 »
0
ООще един поглед върху възможностите за запазване на стойност!
http://www.zerohedge.com/news/2012-10-09/guest-post-four-alternative-stores-value


Мдам,явно вече масово се говори за бягство от хартиените пари.
Явно ще трябва да се въоръжаваме и да купуваме часовници,злато,диаманти / от мен / и да си купуваме ферми.
Начев,махни майтапа,ама като казвах,че е хубава офертата за земята над Копривщица /на Оунера/ много на сериозно не се замислихме  *girl* Чудя се има ли година от тогава !?
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1322 -: 23 Октомври, 2012, 21:37:55 »
0
Регата, скоро да си била в Копривщица? Не стават там нещата.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1323 -: 23 Октомври, 2012, 21:45:07 »
0
Регата, скоро да си била в Копривщица? Не стават там нещата.

Тцъ !
Обаче на мен винаги ми стават нещата  *rofl* *rofl* *rofl*
Говориме за бягството от хартиените пари и включването на земеделската замя в инвестиционните планове.Помня,че земеята в Копривщица имаше извор и беше с идея да се гледат някакви овце.Това го пиша,защото усещам с "козината" си,че има нещо много гнило във финансовата система на света.Не казвам,че нещо ще се случи ей сега,ама и така дълго няма да се кара.
 *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1324 -: 23 Октомври, 2012, 22:07:00 »
0
Начев, Начееев, ей сега хуквам към Парагвай да си купувам земеделска земя, само да го намеря на картата. Тъкмо умирам от скука ли, от криза ли, ама си нямам никаква работа. Някъде в Африка беше, нали Муза?

 :D
Не беше ли в Нова Зеландия?  8)
Аз ще си купя земя в Буркина Фасо. Парцелче в ... Коя е столицата? Бързо, бързо казвай!  *prof* *rofl*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1325 -: 23 Октомври, 2012, 23:34:02 »
0
Ако отидете по джунглите в Южна Америка, никой няма да ви иска нотариален акт. Така че достатъчен е един курс по оцеляване. Елате ми на гости в селото там има един човек който това прави - можел да пали огън по 20 начина и разни такива :)
След това няма да ви пука за трета световна война. Ще ви запозная и с онзи, където се мота по Тибет по половин година, така че ще имате и избор къде да се насочите, когато му дойде времето.
 *drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1326 -: 23 Октомври, 2012, 23:57:49 »
0
 16:20 - Прогнозата за саботаж с авария в АЕЦ „Козлодуй” се сбъдна!
Автор: Георги Котев

 Преди точно две седмици прогнозирах това събите (вижте в „Борба за ядрения кокал заплашва с авария АЕЦ „Козлодуй”?”), като се надявах то да бъде неутрализирано, но не би. Тогава предвидих авария с едновременно спиране и на двата блока, т.е. да спре 5-ти докато 6-ти е беше все още в ремонт и се презареждаше с ядрено гориво. Междувременно 6-ти блок тихо-мълком е пуснат преди 3 дни. Казвам тихо-мълком, защото медиите си спестиха „благата вест”, както обикновено правят. Днес, 23 октомври, в 9:24 часа 6-ти блок е спрян аварийно. По всичко личи, че организаторите и реализаторите на саботажа (екипа на доскорошния изпълнителен директор на централата Александър Николов) са избрали по-лекия вариант, да аварират само един от двата блока. Причината е, че едновременното спиране на двата блока ще бъде с изключително тежки последици, които ще затруднят последващото им пускане, което ще донесе негативи и на самите „играчи”.

Като саботаж може да се приеме и без прецедентното аварийно спиране на един и същи блок три пъти в рамките на по-малко от половин година. Това вече е факт. И трите аварии на 6-ти блок се случват след смяната на ръководството на централата, в началото на май 2012 г. По този начин „старите кримки” дават сигнал до партийното и държавно ръководство, че новите не се справят.

Ако на някой не му харесва версията за организирани аварийни спирания, на един и същи блок, в рамките на половин година има и втора версия, за причините, не по-малко престъпна от първата. А това може да бъде единствено и само незаконното надуване на мощностите до 105-106%, т.е. с 5-6% над номинала, за да се „печелят” (разбирай - крадат) повече парета. Когато разкрих тази схема в началото на тази година, ръководството на централата нареди да се манипулират данните за електропроизводството в сайта на предприятието, за да не си личи. Но както е казал народа: „Пръдня в торба не стои”.

Докато всичко това се случва и ще продължава да се случва всичкото БГ „политик” и „медиа” ви обличват ежедневно и еженощно с НИЩОТО АЕЦ „Белене”. И ще продъължават да го правят, докато не се случи най-лошото.

Г. К.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1327 -: 26 Октомври, 2012, 13:15:33 »
0
Често съм "питал": Какво ли смятат да правят ?!
Тайничко съм завиждал на някои хора, като колегата Имотко, които са категорични в изказа и във вижданията си.
В неговата глава например витаят мрачни сцени на сексуално насилие, практикувано от индивиди с нестандартна ориентация, именувани "световен икономически и политически елит". В тахната визия очевидно  голото обладаване на обектите на похотта им ще реши всички налични проблеми.

Всъщност пиша със съвсем друго намерение:
В Зироухедж излезе един материал, в който Б. Пит отново демонстрира пристрастието си към решения, които включват златото. Поне така си мисля, де! Ще обясня защо.

Първо, по-долу ще ви копирам един леко редактиран превод на  самата статия в сайта:

"BoE Показва Златен стандарт води до по-малко кризи, отколкото Fiat режим
Снимка на Тайлър Дърдън
Изпратено от Тайлър Дърдън 10.10.2012 09:43 -0400

    Централната банка на Англия
    BOE
    фиксиран
    Глобалната икономика
    Брутен вътрешен продукт
    Кейнсианството
    Парична политика
    Реалност
    Летливост



Една добре функционираща парична система Трябва да се подчинява на  три цели :
1)   вътрешен баланс,
2)   II) разпределителната ефективност (ефективно парично обращение) и
3)   III) финансовата стабилност.
През последните 150 години Международната финансова и парична система (IFMS) е функционирала в условията на множество различните режими и всеки от тези режими  определя различно тегло (важност) при реализирането на тези три цели. В един публикуван наскоро документ на Бенк оф Ингланд се посочва, че днешната система на "книжни (Фиат) пари" се представя слабо при изпълнението на всяка  от нейните три цели, най-малко по-слабо в сравнение със системата на Бретън Уудс, като  ключовият  провал на системата представлява  невъзможността да поддържа финансовата стабилност и намаляване на честотата на разрушителни резки промени в глобалните капиталови потоци.  Няма консенсус в академичната литература, или сред мненията на политиците относно това какви са основните проблеми в глобалната икономика, които позволяват прекомерните  дисбаланси, вградени  в днешната IMFS и / или които възпрепятстват  плавното коригиране на  IMFS, че да се  противодейства на тези дисбаланси.
Ако все пак погледнем критично на въпроса, системата на книжните пари води със себе си по-ниска  волатилност на процеса на ръст на БВП летливост ( като дизайн (кройка)),  но пък тя позволява (причинява) драстично повече инциденти на банкови и валутни кризи, отколкото това се случва в услонията на система на  златен стандарт.

 

На IMFS е набор от мерки и институции, които улесняват международната търговия и разпределението на инвестиционен капитал сред всички  народи. Една добре функционираща система трябва да насърчава икономическия растеж чрез насочване на ресурси по ефикасен начин в различните страни, с течение на времето и в различни държави в света. Тя трябва да направи това чрез създаването на подходящи условия за международните финансови пазари, за да работят те по гладък и устойчив начин, да възпрепятства натрупването на проблеми с платежния баланс, както и да улесняване достъпа до финансиране при възникване  на разрушителни сътресения. Тези функции предполагат, че идеалната система трябва да отговаря на следните цели:

    Вътрешен баланс - IMFS трябва да се даде възможност на страните да използват макроикономически политики за постигане на неинфлационен растеж.
    Разпределителната ефективност - IMFS следва да улесни ефективното разпределение на капитала, като позволява потоци, за да се отговори на относителните ценови сигнали.
    Финансова стабилност - IMFS трябва да помогне да се намалят рисковете за финансовата стабилност.

Въпреки че има някои допълване между тези цели, може да има и конфликти.

 

Различните режими IMFS са включвали различни комбинации от международни и национални рамки. Членовете на златния стандарт, например, определят курсовете  валутите си към златото, позволяват на капитала да тече свободно през границите и има тенденция да не се използва използване на активна  парична политика. Така тази система се отказва  от постигането на  вътрешен баланс за сметка на извеждане на преден план на реализирането на другите две цели -  постигане на разпределителната ефективност и финансова стабилност. Системата Бретън Уудс (BWS) с фиксирани, но регулируеми номиналните обменни курсове, ограничени парична независимост политика и контрол на капитали - ефективно жертват Целта на разпределителната ефективност, за да се даде възможност на по-голям контрол над вътрешния баланс и финансовата стабилност.

За разлика от това, в днешната система има почти никакви обвързващи международни правила, а по-скоро съществува хибриден режим, в която страните са свободни да изберат дали да определят  фиксиран или плаващ  валутен курс на валутите си, дали да наложат контрол върху капитала или не. Докато днешните IMFS предоставят на  страните  свободата да следват политики, които  да отговарят на националните им цели,  но  пък от друга страна същата тази гъвкавост е в основата на създаваните проблеми.

 
Тук следват няколко интересни диаграми, които задължително трябва да се видят в оригинала.


Баланс  по текущата сметка.
 


Световният растеж на БВП

Подобни среден ръст, по-малко летливи при "Фиат" чрез кейнсианството, много по-висока инфлация, много по-висока инфлация volatilty ...

 

Честота световната криза

значително по-ниска инцидент на кризи по смисъла Златен стандарт; Двойна средният брой на външните подразбиране годишно в рамките на действащата система "Фиат"

 

Този документ се опитва да осигури рамка за мислене за тези основни проблеми, и по този начин средства за дискриминация сред решения за реформи.

 

Според изложените тук идеи, може би се поражда впечатлението,  че сегашната "система на книжни пари” е равносилна  на натъпкване на някой психопат с удорна доза  Прозак. През цялото време  Прозак  държи натрупания  гняв  под повърхността. Ако поради някаква причина  нещо се случи с фармацевта – някакво външно въздействие го елеминира, психопатът излива  прекомерно количество гняв, който дълго, дълго е бил  потискан...

"Fiat" потиска реалността, но натрупаната реалност винаги ще намери начин да избяга - в криза!
Google Преводач за фирми:Преводачески инструментариумПреводач на уебсайтовеТърсене на световни пазари
"


http://www.zerohedge.com/news/2012-10-10/gold-standard-vs-bretton-woods-vs-fiat-standard

Нали разбирате, че това е материал по повод на материала.
Самият материал го няма, но пък има линк към него.  Има-няма  30 страници. Не е чак толкова страшен за четене.
Който има време, може да прегледа и да каже. Аз на този етап не съм планирал четене.
Не знам, но споменаването на думата злато, преизвиква раздразнение в мен. Тъпо.

Горният превод по-скоро има за цел да преизвика желание за запознаване с основния метериал. Не е много свеж, от миналата година е, но може и да си заслужава.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1328 -: 26 Октомври, 2012, 19:02:14 »
0
Берлускони бе осъден на почти 4 години затвор. На първа инстанция де.

 *drinks*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1329 -: 27 Октомври, 2012, 00:00:44 »
0
Начееев, какво е това !!! Намери си любовница или се напии!
Помага! Вместо да пускаш нечетими олигофрении на копи-пейст.

nearvana

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1330 -: 27 Октомври, 2012, 15:14:28 »
0
Начееев, какво е това !!! Намери си любовница или се напии!
Помага! Вместо да пускаш нечетими олигофрении на копи-пейст.

като нямаш какво да кажеш що не си замълчиш?
може пък статията да е интересна за някого например! нямам спомен досега начев да е пускал пост с единственото съдържание заяждане без никакъв аргумент против.

 *drink11*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1331 -: 27 Октомври, 2012, 16:32:54 »
0
Начееев, какво е това !!! Намери си любовница или се напии!
Помага! Вместо да пускаш нечетими олигофрении на копи-пейст.
Имоте,
Не прекалявай с шмъркането, че работата отива на пълна излагация. Или поне смени  стъф-а, че от това дето го дишаш прекалено те   избива на фиксиране в сексуалната област с лек уклон и към злоупотреба с алкохол.

Иначе аз съм повече на биричка. Много я обичам, пустинята! Е, като излезе новата реколта и божолето, ще се минава на червено - няма как, но без прекалявания.

Иначе по отношение на постнатия текст, склонен съм да ти дам известно право. Разполагах със само  15 минути и предпочетох да пипна само много ограничено превода на Гугъл, което е довело до един очевидно неизчистен резултат. Е, все някаква работа е свършена. Направи си експеримент, накарай Гугъл да ти го преведе и после сравни резултатите. Ще видиш, че има някаква разлика.  Поне подреденост има  някаква.
Някога ползвах една специализирана помощ за преводи, накрая оправях  крайно ограничено тук-таме, колкото да изчистя изказа, да подменя някое понятие и  толкова.  Вече няма глезотии.
Ако ви пусна превод, собствен е.
Имам и предложение. При условие, че искаш да получаваш  брилянтни  преводи с лично посвещение от мен за теб, може да направим следното:
Откриваш в посочена от мен банка един документарен, неотменяем акредитив (и револвиращ), в моя полза, платим на виждане на гишето на банката срещу представяне лично от мен на отпечатани стандартни машинописни страници от по 1800 знака с превод, като за всяка страница получавам левовата равностойност на - предупреждавам, че ще е солено, мнооо.. го солено.
След като си платиш, вече ще бъде изцяло въпрос на лична кройка, дали да наречеш работата ми олигофрения или да излъчиш други сигнали. Като си си платил, ще имаш право. Като те знам, ще предпочетеш да продължиш с безчинствата. Лошо няма. Но в регламента ще пише, че след всяка неоснователно използване обидна дума, ставка се вдига двойно. А валидността на акредитива ще е дълга и сумата голяма.
Колкото успея да изпомпам, все мое ще си е.
Сега, обаче,  си просто един кибик и по ти подхожда да си траеш.

А иначе - основният въпрос си стои открит.  ВоЕ  е много сериозна институция. Представила е едно свое виждане за ремонт на световната финансова система.  Самият факт вече значи нещо.
Ако има желаещи да изнесат доклад по въпроса, би било чудесно. 

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1332 -: 27 Октомври, 2012, 16:42:58 »
0
като нямаш какво да кажеш що не си замълчиш?
Трууудно! Дай да помислим как поне да почне да си плаща.
Поздрави!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1333 -: 27 Октомври, 2012, 17:11:15 »
0
Божолето е по 14-15 лева, поне миналата година беше. По бутилка на ден, 500 лева за месец. Не знам как вървят преводите, ама може и да стане. Наздраве.
А не смъркам бе, честна пионерска. Понеже съм любопитен, тая боза твоята се опитах да я прочета три пъти и в изблик на благодарност ти написах поста, за който ми триете сол на главата.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1334 -: 27 Октомври, 2012, 17:51:03 »
0
Божолето е по 14-15 лева, поне миналата година беше. По бутилка на ден, 500 лева за месец. Не знам как вървят преводите, ама може и да стане. Наздраве.
А не смъркам бе, честна пионерска. Понеже съм любопитен, тая боза твоята се опитах да я прочета три пъти и в изблик на благодарност ти написах поста, за който ми триете сол на главата.

Едно време във веригите в Германия божолето излизаше на 5 ДМ. После при еврото поскъпна, но не много.
За 15 лв. трябва да получа  божоле вилаж  и то не от супермаркета. Ама, хайде! Неподходящо е давам пример с Германия, но друго не знам. Тук продължават да ни продават домати с колците. Затова - бутилка-две, колкото да отбележим началото на винарския сезон и при повод.
 
Иначе си пия българско червено. Имам си източник. Миналата година беше  4 лв. л. Много добро. Само дето количествата са ограничени.

Хайде за пионерите  *drink1*