Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592544 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1350 -: 01 Ноември, 2012, 21:02:14 »
0
Ивел, прекрасно си описал точно и моите впечатления от същото предаване. Мерси. За съжаление съм лишен от дар слово, пък и не смятам, че точно тоя форумен герой си заслужава писането.
А наздраве вече, като на сватба.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1351 -: 01 Ноември, 2012, 21:03:42 »
0
Това със свадьба и сватба е често срещана грешка, особено за хората дето дълго са живяли в Русия, лесно се проверява на български сватба- сват, сватове, ма на руски е си е свадьба и често се бърка при проверката свадба-свадбари, направо си се връзва.
Сега, няма какво да си кривя душата, сгрешил съм. Допускам много правописни грешки, че пиша доста бързо, но на БДС, а не на фонетична, а нема време за проверки.  Тази ми грешка обаче не е правописна, а си е точно заради руския, личи си, че ми се е налагало да залягам доста. Съдба.  Каквото ида кажа, обаче, Имотният ме залови  :( и поне се надявам, че ще изкара един приповдигнат уйкенд, изпълнен със задоволство и усещане за пълнота заради реализираното си предназначение.
А постепенно неговото предназначение се превръща в изпълзяване от дупката, колчем ме засече.
Няма лошо, да се върти там трафик.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1352 -: 01 Ноември, 2012, 21:08:01 »
0
За съжаление съм лишен от дар слово, пък и не смятам, че точно тоя форумен герой си заслужава писането.
Какъв юрист си без езикови способности! Как ще разнасяш торбите и с блага дума ще се грижиш за смазване на каналите?
Кр. Петров не е форумен герой.
Ти по отговаряш на подобно определение.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1353 -: 01 Ноември, 2012, 21:16:08 »
0
Аз колекционирам менюта от ресторанти

Абе ей, идеята от мен ли я открадна? :) Аз като си измислих ново хоби, всички ми викаха що така, пък сега и друг колекционира менюта...

Аз обаче тогава си "прибрах" десетина (но имам и от чужди държави) и забравих, че имам такова хоби, бързо ми мина мерака.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1354 -: 01 Ноември, 2012, 21:42:13 »
0
Додка не знам за теб, при мен започна на майтап, преди 3-4 години си тръгнахме от един ресторант с едно много красиво меню, беше много подробно на 4 езика с картинки и хубава папка. Бяхме аз и децата и го взех с идеята да го сложа на барбекюто и да си поръчваме и в къщи така, а жената естественно трябваше да догонва стандарта с това меню. Беше просто шега. От тогава и децата започнаха да мъкнат от кафенета от барчета на басейни и от къде ли не. Понякой път като седна да си почина на барбекюто и се забавлявам с такива четива,  екзотични названия на блюда, "изключителни" преводи на чужди езици, абе има какво да се чете. Последните ми впечатления са от ястието "Пътатник", иди го разбери що в Родопите му викат така, корена му прилича да е от англиските пътейтос, нали се прави от настъргани картофи, в Украйна и Белорус  му викат драники, тоест "надрани картофи"

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1355 -: 01 Ноември, 2012, 21:45:15 »
0
Имаш ли за размяна?

*drink6*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1356 -: 01 Ноември, 2012, 22:03:19 »
0
уИкенд, Начев, уИкенд се пише. Така се и чете. Освен ако не си имал нещо друго предвид, разбира се.
Пък прощавай, ако има нещо.

Пичове, за какво са ви тия менюта, та те много рядко си заслужават "тръпката" да ги гепиш. Ние като студенти си крадяхме чаши и чинии, цели сервизи имахме от едни и същи заведения, поне имаше полза от шубето да те гепят.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1357 -: 01 Ноември, 2012, 22:23:49 »
0


Очудвате ме с тези менюта как ги крадвате най не разбранно ми беше какво е хемендег хем кво  *rofl*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1358 -: 01 Ноември, 2012, 23:44:41 »
0
Бебе Начев,

статията е много слаба. Това даже не е анализ, а просто селективно подбрани и изсмукани, негативни параметри, колкото да се вържат със заглавието. Демек, поръчкова е и ако трябва да я пише Меркел - сещай се как би изглеждала - от само негативи се минава на само позитиви.

По същия начин може всеки да пише, а дали ще е за грозната му комшийка или да се мрънка, че небето е синьо, водата е мокра и т.н.

Изненадам съм, ако Кр. Петров си е сложил името под тоя буламач като препоръка. Не ми се вярва да е толкова изостанал вече по икономика и финанси.



П.П. Ти какво разбра от тази статия и каква е визията на Европа и света за следващите 3-5 години да кажем? ( риторично )

Германия разбрахме - гушнала букета вече според статията и отивам да си купя боя и четка, за да мога догодина да отида да изтрия табелите Доичланд и шъ ги кръстя БГ-ланд, понеже явно посланието е такова :)
---------------------------------------

П.П.П. Мислех да ти метна "въдицата" и да ти погледам сеира, щот' рядко разкривам какво съм имал предвид, но времето ми тия дни е накъсяло и бегло поглеждам само форумО. По принцип тия параметри нищо не значат от гледна точка микро и макро, освен беглите загатвания за износа и вътрешното потребление, които са част от общата картинка.

По принцип, има една дълга формулка и ако някой ден съм по-свободен и съм на кеф ще ти я драсна да гледаш какво е позитив и какво се явява негатив при една икономика на държава Х и "тънкия" баланс като взаимовръзки помежду им. Т.е. статията е много далеч от истината дори като елементарна обективност за съжаление.

В блогчето в някоя от статиите си го бях маркирал в едно изречение като формулировка, но не мисля, че трябва да се пишат статии, в които се обяснява кое е А и кое е Б - около 10 параметъра са в равенство, разпределени от 2-те страни на уравнението.

Поздрави!

« Последна редакция: 02 Ноември, 2012, 00:00:22 от marandi »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1359 -: 02 Ноември, 2012, 09:22:48 »
0
Бебе Начев,
статията е много слаба. Това даже не е анализ, а просто селективно подбрани и изсмукани, негативни параметри, колкото да се вържат със заглавието. Демек, поръчкова е и ако трябва да я пише Меркел - сещай се как би изглеждала - от само негативи се минава на само позитиви.
Поздрави!

Имаш известно ооснование, Маранди!
Материалът е кратък и най-малкото по тази причина за анабиз не може да става дума. Има и доста "литература", че да прилича очото.
Погледната от твоето равнище може и да изглежда постна и неубедителна, но е възможен и друг прочит на нещата. Тезисно и декларативно, като за по-широка консумация (като за нас тук) са посочени и "неволите" на Германия. На всички трябва да е ясно, че там също има проблеми, много проблеми.
Аз напълно умишлено и патетично се провикнах по-горе: Да им имам проблемите! Направих го със съвсем ясна цел, да подчертая за съществуването им. А тук е подходящото място да кажа, че определянето на нещо, което се случва в Германия, КАТО ПРОБЛЕМ, си е суверенна работа на германиците. Нито ние българите, нито например гърците могат да се бъркат и да дават мнения, кое е проблем, кое не.

Има и един друг рефрен - като за по-широка публика. Не забравяй все пак, че тук може да пишат  30 - 40 човека, но четат стотици. Да знаят хората, че Германия преди години също беше ударена. Почти никой вече не помни за това. Обратното, гледат и в купичката и чакат решенията да дойдат от там.
Друго, защо  Германия "излезе от кризата"! Излязла, ама друг път! Обяснява се защо фокусите с Мики-Маус мангизите държат нещата добри, ама ужким.

Питаш и нещо за визия и решаване на проблеми. Прав си, по-скоро ги няма тези неща. А и как да ги има, поне директно.
Но пък какво пречи да си зададем някои въпроси. Примерно за стимулите. Изчезнат ли стимулите и особено ако проблемите на дълга се изнесат на масата ( по пазарному, по капиталистически), какво ще се случи тогава? Не е за приказване.
Ето още един въпрос като за теб. А какво ще се случи при положение, че ремонтират международната финансова система, като под някаква форма поставят в основата златото?
Това го няма в статията, но в центъра на статията стои една типична произвеждаща и експортираща нация, та затова питам, де !

 

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1360 -: 02 Ноември, 2012, 09:27:02 »
0
уИкенд, Начев, уИкенд се пише.
Аз винаги го пиша уйкенд. По фонетични причини, които и сам може да откриеш.
Освен това имам и кетап от кралската академия :P

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1362 -: 02 Ноември, 2012, 12:23:58 »
0
Бебе Начев,
статията е много слаба. Това даже не е анализ, а просто селективно подбрани и изсмукани, негативни параметри, колкото да се вържат със заглавието. Демек, поръчкова е и ако трябва да я пише Меркел - сещай се как би изглеждала - от само негативи се минава на само позитиви.
Поздрави!


Имаш известно ооснование, Маранди!
Материалът е кратък и най-малкото по тази причина за анабиз не може да става дума. Има и доста "литература", че да прилича очото.
Погледната от твоето равнище може и да изглежда постна и неубедителна, но е възможен и друг прочит на нещата. Тезисно и декларативно, като за по-широка консумация (като за нас тук) са посочени и "неволите" на Германия. На всички трябва да е ясно, че там също има проблеми, много проблеми.
Аз напълно умишлено и патетично се провикнах по-горе: Да им имам проблемите! Направих го със съвсем ясна цел, да подчертая за съществуването им. А тук е подходящото място да кажа, че определянето на нещо, което се случва в Германия, КАТО ПРОБЛЕМ, си е суверенна работа на германиците. Нито ние българите, нито например гърците могат да се бъркат и да дават мнения, кое е проблем, кое не.

Има и един друг рефрен - като за по-широка публика. Не забравяй все пак, че тук може да пишат  30 - 40 човека, но четат стотици. Да знаят хората, че Германия преди години също беше ударена. Почти никой вече не помни за това. Обратното, гледат и в купичката и чакат решенията да дойдат от там.
Друго, защо  Германия "излезе от кризата"! Излязла, ама друг път! Обяснява се защо фокусите с Мики-Маус мангизите държат нещата добри, ама ужким.

Питаш и нещо за визия и решаване на проблеми. Прав си, по-скоро ги няма тези неща. А и как да ги има, поне директно.
Но пък какво пречи да си зададем някои въпроси. Примерно за стимулите. Изчезнат ли стимулите и особено ако проблемите на дълга се изнесат на масата ( по пазарному, по капиталистически), какво ще се случи тогава? Не е за приказване.
Ето още един въпрос като за теб. А какво ще се случи при положение, че ремонтират международната финансова система, като под някаква форма поставят в основата златото?
Това го няма в статията, но в центъра на статията стои една типична произвеждаща и експортираща нация, та затова питам, де !

 


Начев ( приятелю ),
---------------------------------------------------------------------
за съжаление нямам дар словото на Асенката и може би изглеждам малко "рязък" отстрани. Пази Боже да се пръкне някое "германче" кат' "гърчето" Жорко и да обиди българите и ще видиш какво ще последва. Т'ва с Гърция ( темата ) ще ти се стори кат' нежен ураган, но в момента на фокус ми е БГ-то, че ще я затрият тия наш'те тъпанари и съм отсвирил почти всичко друго  *girl*

П.П. Относно моментния ( действащ ) икономически модел на ЕС ( ЕЗ и т.н. булшийтс ) съм описал нещата накратко в един анализ преди години, който учудващо е четен 50 хил. пъти досега, което за мащаб БГ е доста. Обърни внимание на коя дата е правен анализа на статията  *girl*

България и Великото преселение на народите
http://marandi.blog.bg/biznes/2010/04/07/bylgariia-i-velikoto-preselenie-na-narodite.524223

Мразя да се повтарям, но за момента НЯМА печеливша схема по сега действащия модел, който се прилага. Описал съм част от нещата, които се случват, но нямам време за анализи. Не визирам БГ, а ЕС и Европа като цяло.

Ще се опитам да довърша 5-те части на поредицата "България - Вечните богатства."

Първа част беше - Природата.
Втора част ще бъде - Хората.
Трета - Фолклора.
Четвърта - Езикът.
Пета част - Историята.

Втора част е почти готова, по останалите не знам кога ще станат ( примерно Фолклора го изследвам над 5 години вече и съм до никъде, Историята от 30 години и т.н. ) - но ще се опитам до края на годината да пусна и 2-ра част.
-------------------------------------------------------------------
Поздрави!

 *drinks* За Империята! ( както хортува сладко бебе Скити )  *drinks*
-------------------------------------------------------------------
« Последна редакция: 02 Ноември, 2012, 12:37:30 от marandi »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1363 -: 02 Ноември, 2012, 12:48:10 »
0
Начев за нафтата в тази статия много сложно са го написали, на мен ми се струва че първо ще има едно падане до към 60-70 долара което ще се случи до 12-18 месеца а после вече ще се случват всички тези сценарии описани в статията

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1364 -: 02 Ноември, 2012, 12:55:20 »
0
Начев ( приятелю ),
---------------------------------------------------------------------
за съжаление нямам дар словото на Асенката и може би изглеждам малко "рязък" отстрани. Пази Боже да се пръкне някое "германче" кат' "гърчето" Жорко и да обиди българите и ще видиш какво ще последва.

О, не съветвам никое "германче" да нададе поучителен гласец.
Почвам го веднага, на езика на Гьоте, ако е необходимо!

А иначе, знаеш, че съм фен на блога ти!

Поздрави,
 *drink5*