Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592556 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1395 -: 05 Ноември, 2012, 12:08:27 »
0
Франсетата командоси няма начин да не са били от боята и плюс,че са и в нивата пердаха е неименуем.

Много се смях вчера. Още ми е смешно. Френски спец. части изпълняват тайна мисия, десант на майната си в източна европа. Карти, GPS-и, планери, парашути, водолазни костюми, наземна поддръжка, джипове, въобще изпипана работа. Прелетели цяла Европа, ни радар ги хванал, ни визуални постове на граничната полиция. Кацат посред нощ, целите в черно, по-невидими няма как да са, в люцерната на бай Манол от Коиловци. Взели да прибират тихомълком парашутите и изведнъж:
- Ваща мама, циганска, да еа! - изкача бай Манол с мотиката. От другата страна ги подпрял сина му с чифтето и като се почнало едно жиу жицу, едни сапове като взели да свистят, няма парлеву франсе, няма дезоле. На командосите без време станало ясно, че няма да ги посрещат с хляб и сол и се включила наземната поддръжка - още трима командоси с джип. Обаче комшолука на по две шишета смелост наскачал и се разиграла драма като битката при Термопилите в "300". От къде да знаят хората, че млатят командоси? Обаче командосите научили думата "мамата" на български и особено единия хванал сенна хрема от люцерна.

 *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* *rofl*

Scyther,имай милост човече,умори ме от смях !

Задавих се,разревах се,изобщо толкова се смях и се смея,че не мога да го опиша  *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1396 -: 05 Ноември, 2012, 15:03:47 »
0
Ква солидарност и толерантност, човека си е бил прав ако ги намлатили с мотиката, това дират в неговата нива. Па са и облекли като цигане, ми по тъмна доба де ше очаква човека нещо по различно от циганин да му влезе в лицерната. Смешна история, но може да бъде посочена като пример как добре се охранява външната граница на ЕС, бат бойко постоянно им говори че "технически" сме готови за Шенген, дано сега да са го разбрали.  *ireful*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1397 -: 09 Ноември, 2012, 00:24:16 »
0

Както и да е...

Дано успееш да бръкнеш дълбоко във Втората част. Ценностите сега, са по-важни от историята. Велика история, а посредственост и "идеали", несъвместими с нея би довело наистина до "булгар, булгар".  Така си мисля ... :)

 *drink1*

Е, ти ме "дооправи" без да искаш - демек гипсира ме съвсем и после пак ще има "Ааа ... Уууу ..." - хихи

Спокойно, при всички положения ще се издъня, важното е да си свикнала кат' Русото  *girl*

П.П. До края на годината има време, но ще се опитам да "скъся" сроковете максимално.

Ама, супер досадно ми е при някои от "засечките", които преглеждам от любопитство. От 1 месец се опитвам да прочета 100 страници синтезиран текст с данъчната политика и устройство между 14-19 век и се мъча да издиря защо Небето и тогава е било синьо, а Водата "мокра" учудващо както и в наши дни ...  - пълна мистерия  *rofl*

Шегувам се, в статията ще има максимум 2 абзаца по данъчна тежест за период 2 хил. години - пиша по "матрица", т.е. вече е предвидено толкоз място и т'ва е. Ела и ми събери всичкото инфо на толкоз място и шъ ти викна бутилка по избор.

П.П.П. Ако искаш правилно да ме мотивираш - смъкни ми напрежението и ми кажи, че всичко ще бъде пълен провал, защото така няма да ми пука, че ще разочаровам някого ( особено па ерудирани хора като вазе в тоя форум ). Изнервям се като има очаквания, които може и да не оправдая  *girl*

Ай, за Империята!  *drink9* *drink9* *drink9*

 


marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1398 -: 09 Ноември, 2012, 02:37:45 »
0
Готина ирония - типично в твой стил  *girl*

Ако тръгна да наливам в тая "мелница" на господина - ще го направя дзвИздЪ за отрицателно време. Даже има и една Нобелова награда наскоро дадена, която буквално ще "бетонира" версията му, само че е за медицина  :)

Щеше ми се всичко да е толкова просто и универсално за вековни периоди от време, но ако се проследи историята на създаването на книжните пари, периодите на златен стандарт кога са налагани и премахвани - ще се видят едни парадокси на Русото да ги наречем, че точно в тия интервали са възниквали и най-кръвопролитните войни, които наричате Световни, като през това време са падали кумири и изгрявали нови монетарни школи на различни места и континенти.

П.П. Бях се базикал в инвестор-а ( със себе си ), че някой ден се надявам да открия утопичната пропорция администрация/мрежа ( не визирам само Държавата, а общо - всеки бизнес има и администрация ) за всяка страна и по всяко време и да "издържи".

Доста се смях на себе си ( да ти кажа под секрет ), но пък ако няма хумор ми е голяма скука  *rofl*

П.П.П. Попрочети малко за устройство на Османска империя и видовете налози по места. Конкретния пример не е представителен като обща извадка, както би казал Додича и с ниска "тежест". Може би и аз не се изразих ясно - сравнявам налозите от 9-10-ти век нататък, а през този период освен наша Империя, временно се вмъква и една т.нар. Византийска, после пак БГ и т.н.

Просто Русото е много любопитен, но сега нямам Муза и ме мързи да чета и затова се "боря" вече цял месец. Наду ми се главата, щот' е скучно - няма рицари и дракони - хихи

Важното е да си къркаме за Империята и т'ва е  *drinks*


« Последна редакция: 09 Ноември, 2012, 02:42:57 от marandi »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1399 -: 09 Ноември, 2012, 09:22:42 »
0


П.П. Бях се базикал в инвестор-а ( със себе си ), че някой ден се надявам да открия утопичната пропорция администрация/мрежа ( не визирам само Държавата, а общо - всеки бизнес има и администрация ) за всяка страна и по всяко време и да "издържи".

 Империята и т'ва е  *drinks*

Щом Римската империя е била най-успешната,дори по времетраене, значи администрацията и е била най-рационална.При население от 59 млн. души администрацията на империята наброявала само 10000 /десет хиляди/души,което е с 13 пъти по-малко от сегашната българска държавна администрация!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1400 -: 09 Ноември, 2012, 12:31:59 »
0


Е, ти ме "дооправи" без да искаш - демек гипсира ме съвсем и после пак ще има "Ааа ... Уууу ..." - хихи

Спокойно, при всички положения ще се издъня, важното е да си свикнала кат' Русото  *girl*
...
П.П.П. Ако искаш правилно да ме мотивираш - смъкни ми напрежението и ми кажи, че всичко ще бъде пълен провал, защото така няма да ми пука, че ще разочаровам някого ( особено па ерудирани хора като вазе в тоя форум ). Изнервям се като има очаквания, които може и да не оправдая  *girl*

Ай, за Империята!  *drink9* *drink9* *drink9*

Значииии - от сега да ти кажа - що се занимаваш с неща, дето не ги разбираш. И кой ти даде дипломите, а? Професорът, да ти върне овцата. Имаш си блог, драскаш разни глупости, пълен с бози и после се чудиш що си се провалил и що имало аааа ууууу.  *rofl*

Скитър ти е приятел, сне ти напрежението с една ракийка, ама аз съм ти по-голям приятел - виж как цветисто го направих. Не кат' него, завоалирано.  *girl* *drinks*


Сега, съвсем сериозно. Най-лесното е да се критикува и търсят кусури. Има си хора за всичко, даже това е им е хоби или необходимост, не знам.  Изказване на различна гледна точка, различно виждане, та дори и рязко да е прозвучало, все още не е критика и не е аааа уууу  Част от успеха ще го видиш, когато провокираш, поне част "особняците" да те изкоментират, независимо дали е с "браво" или "не е така". Може да не е веднага, а по-късно, когато им дойде и тяхната муза.
Така си мисля ... :)

Успех! :)

Ай за хората!  *drink1*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1401 -: 09 Ноември, 2012, 13:57:48 »
0
От тук можем да извeдем една закономерност, която би звучала така: Колкото по-добре фискално сме, толкова по-гладни ходим.

А народната мъдрост ще рече след време:
Пари гази, гладен ходи! Що е то?

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1402 -: 09 Ноември, 2012, 22:41:59 »
0

Пари гази, гладен ходи! Що е то?
Касиер в Банка Пиреус.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1403 -: 12 Ноември, 2012, 14:55:49 »
0
Баси, тук нема сеВте, бре!
Глейте докъде я докарахме! Принуден съм да пиша джаста-праска и с грешки, та белким Имотния хвърли един камък в блатото  *bat*

Айде, да не сме съвсем капо!
Излезе една статия в Зироу-то за  златото. Общо взето пишат се познати неща, но все пак въздейства "подреждащо" и систематизиращо.

Авторите са златари, така че да се ВНИМАВА!

http://www.zerohedge.com/news/2012-11-09/gold-and-potential-dollar-endgame

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1404 -: 12 Ноември, 2012, 20:35:25 »
0
Във всеки виц има доза истина :D
http://www.nenovinite.com/news.php?action=view&ID=2192
Процедурата за избор на нов патриарх вместо очакваните четири месеца приключи вчера за няколко часа, след като митрополитите от Светия Синод с голямо мнозинство подкрепиха кандидатурата на ГЕРБ - 23-годишната специалистка по връзки с обществеността Калина Димитрова. Г-ца Димитрова встъпи в патриаршески сан под името Калиопа I.

 

В изявление за медиите след церемонията Варненският митрополит Кирил, временен наместник-председател на Светия Синод каза:

„В трудни времена като днешните единството между народ, Църква, партия и Европа е по-важно от личните амбиции и сляпото следване на традициите.”

 

Историци, запознати с близкото минало на правоохранителния клир споделиха, че митрополит Кирил още от лейтенант е близък приятел с дядото на баба Калиопа, генералът от Шесто управление Димитър Димитров.

 

Премиерът Борисов нарече новия патриарх „мъжко момиче, истински джентълмен” и изрази задоволство от рязко подобрените позиции на България в очаквания скоро мониторингов доклад от Брюксел по глава „Равенство между половете”.

 

Доскорошният фаворит за поста, пловдивският митрополит Николай напусна сградата на Синода видимо недоволен.

„Българският народ не може да бъде напътстван духовно от някой, който гледа колко е часът на айфона си и кара Нисан Микра”, бяха единствените му думи за пресата, преди да се качи на позлатената палуба на петмачтовия галеон „Св. Безсребърници Козма и дамян”, който го чакаше в Перловската река.

 

Калина Димитрова е родена през 1989 г. във Варна. Завършила е елитната езикова гимназия в града и специалност „Специализиране в евроинституции” в УНСС. Работила е като асистент пиар офис мениджър по въпросите на медийния контент анализ на социалните мрежи към параклиса на Министерски съвет.

 

В деловодството на Светия Синод баба Калиопа е представила дипломите си по „Православна ортодоксалност на вселенската църква” от университета в Константинопол, докторската дисертация на тема „Православни ритуали за борбата с вампири по Южното Черноморие през XIII-XIV в.” от академията в Антиохия, сборник от нейни статии публикувани в аналите на Първия и Втория Никейски събор, както и кръщелно свидетелство, подписано лично от св. Петър.

 

В отговор на въпроса на опозиционен депутат как патриарх Калиопа е изнесла лекции на събор, проведен близо хиляда и седемстотин години, преди да се роди, министър Цветанов разпореди прокурорска проверка на авторите на учебника по математика за втори и трети клас.

 

Прокопий

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1405 -: 13 Ноември, 2012, 19:45:44 »
0
БулКане, подозирам, че тия дни до нова година ще ходиш до банката да преподпишеш един договор за "Преференциален безсрочен спестовен влог"...  ;)*drinks*

П.П.
Уф, май няма да ходиш. Сега прочетох, че "Няма да бъдат облагани разплащателните сметки, безсрочните депозити и детските влогове, както и няма да има минимален праг за облагането."
http://news.ibox.bg/news/id_231198678
Такова "данъчно облекчение" от Дянкoff Справедливия, ако бях мнителен, бих отнесъл към една особена категория държавна протекция към някои определени банки. Обаче не съм чак толкова мнителен и ще го отнеса в категорията, "забравена справедливост"...


     Може и да ходи  :), и не само той. Според мен банките вече са готови с някои нови "продукти", скоро ще видим какви ще са те. И дали ще са защитени от гаранционния фонд.
     Затуй  *drinks*  :)!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1406 -: 14 Ноември, 2012, 00:35:32 »
0
За да е завършена алюзията си требе и магистрали,н'ъл тъй?!Щото да е удобно отиването до консерваторията и обсерваторията *alcohol*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1407 -: 14 Ноември, 2012, 01:57:44 »
0
Аз май някъде бях споменал, че така ще стане, ма не ми се търси.
Цитат
Лихвите от спестовни влогове ще останат необлагаеми, а данък ще се удържа само от лихвите по депозити на физически лица.

Това реши парламентарната бюджетна комисия, която днес прие на второ четене промените в данъчните закони за 2013 г. Това е ресорна по тези въпроси и по традиция нейните решения се потвърждават и при окончателното гласуване в пленарна зала.

С дебат продължил само 39 минути народните представители приеха всички текстове – облагането на лихвените доходи, новите акцизи, режимът за авансови вноски по корпоративен данък и облагането на хазарта.
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2012/11/13/1945919_predposledno_lihvite_po_detski_vlogove_niama_da_se/

БулКане, подозирам, че тия дни до нова година ще ходиш до банката да преподпишеш един договор за "Преференциален безсрочен спестовен влог"...  ;)*drinks*

П.П.
Уф, май няма да ходиш. Сега прочетох, че "Няма да бъдат облагани разплащателните сметки, безсрочните депозити и детските влогове, както и няма да има минимален праг за облагането."
http://news.ibox.bg/news/id_231198678
Такова "данъчно облекчение" от Дянкoff Справедливия, ако бях мнителен, бих отнесъл към една особена категория държавна протекция към някои определени банки. Обаче не съм чак толкова мнителен и ще го отнеса в категорията, "забравена справедливост"...

По повод на упреците от страна на опозицията и независими депутати, че с данъка върху лихвите ще се ударят най-бедните и спестяванията им за черни дни, включително на пенсионерите за техните погребения, заместник-министърът на финансите Владислав Горанов отговорил категорично: „На оня свят пари няма".

Ай сиктир, каква наглост!...


Абе... Вчера ми изтече един четиримесечен и го поднових с още четири месеца. Даже и обложени с 10% лихвите са малко по-високи от необложен преференциален безсрочен, а и се съмнявам (както и си прочел) да оставят безсрочните, които са на висока лихва без облагане... Колкото и да не ми харесва (ама изобщо) това облагане, ако трябва да съм коректен е съвсем нормално да го има...  *drinks*
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1408 -: 14 Ноември, 2012, 07:46:36 »
0
Хм, интересно, нима има други банки в БГ, които дават даже по-добри лихви от KTB, съмнявам се още повече за 4 месечни допозити или аз нещо не съм разбрал. Ако е така моля споделете информацията. Да не е някоя зимбавийска банка?
« Последна редакция: 14 Ноември, 2012, 07:55:42 от Ivel »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1409 -: 14 Ноември, 2012, 09:37:23 »
0
Само за информация. Тези дни, бях в Д Банк. Казаха ми, че имат безсрочни влогове на 3,5 % на годишна база. Освен това подготвяли и други продукти. През декември ми изтичат някои депозити. Лично аз ще ги прехвърля на безсрочни влогове, само да не пълня гушите на ненаситната държавна администрация. Дори и да търпя загуби. Ама ми се струва малко вероятно.То дотогава и другите банки ще пуснат нови продукти и вероятно ще има избор.