Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592532 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1410 -: 14 Ноември, 2012, 09:40:21 »
0
И на мен ми стана интересно: в същата банка има два депозита с високи лихви.
4 месечния сега е с капитализирана годишна лихва 9.01 %. През 2013 след данъчно облагане, ще е 8.08 % капитализирана.

Другият депозит е безсрочен с 8.25 % годишна. Ако приемем, че безсрочните няма да се облагат, излиза, че е по-изгодно да си на безсрочен.

Ако си държиш парите в тази банка, де.
 

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1411 -: 14 Ноември, 2012, 10:42:09 »
0
Е и къде е този 4 месечен депозит пак не се разбира,  много засекретено говорите.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1412 -: 14 Ноември, 2012, 10:50:48 »
0
Аз говоря за КТБ. Но съм объркал сметките - на 8.75 съм смятал, а то било 8.85. Тогава капитализираната е 9.11, а ако има данък 8.18 %.
http://www.corpbank.bg/individual_custumers_40.html

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1413 -: 14 Ноември, 2012, 11:20:56 »
0
Айде пак лихварите, ама пък никой не ще да работи, да инвестира. Защо така?

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1414 -: 14 Ноември, 2012, 12:09:21 »
0
Айде пак лихварите, ама пък никой не ще да работи, да инвестира. Защо така?

Явно хората не се чувстват достатъчно сигурни да инвестират. Затова си дават парите на банката, която пък ги дава на други хора, които искат и знаят в какво да инвестират (или поне си мислят, че знаят).

Пък и зависи какво се разбира под инвестиция. Дали е тухли, дали са акции, метали, дали е собствен бизнес или нещо друго?

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1415 -: 14 Ноември, 2012, 14:00:12 »
0
Айде пак лихварите, ама пък никой не ще да работи, да инвестира. Защо така?

Явно хората не се чувстват достатъчно сигурни да инвестират. Затова си дават парите на банката, която пък ги дава на други хора, които искат и знаят в какво да инвестират (или поне си мислят, че знаят).

Пък и зависи какво се разбира под инвестиция. Дали е тухли, дали са акции, метали, дали е собствен бизнес или нещо друго?

Не хранете трола.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1416 -: 14 Ноември, 2012, 14:58:48 »
0
Трол може, серсем да не съм.
Просто исках да чуя някое и друго мнение по иначе много важния и принципен въпрос: Защо хората си стискат парите по банките, а не правят нещо  по-доходно с тях. На отговорилите благодаря.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1417 -: 14 Ноември, 2012, 15:09:37 »
0
Бойко, ти баща, ти майка! И аз съм хора, бе! Консерваторията празна, бате! Спрятаме един отбор ФК "Лихвар" и я мятаме...
Абе, шантава е тази работа! За всеки въпрос в държавата се търси пряк достъп до премиера.  Аз пък си задавам въпроса: А какво да очакваме от решенията на един човек, който е принуден да решава вся и све? И Бог дори да е! Ами, то е ясно. Силови, волеви изпълнения и брак.  Е, възможно е тук и там (по пожарникарските въпроси за пресечена местност) да има и сполуки.
А не мисли ли за това, че унижава постоянно първите си хора. Министри, вицета, Фидосова. Той се върти нон стоп и показва гръмовержество, онези газ .икаят.
Не се иска голямо въображение и може да изкажа пълна сигурност, че рано или късно ще дойде моментът, в който някоя знакова или поне разпознаваема фигура от собствената му партия с огромно задоволство ще му забие нож в гърба, дълбоко, до дръжката. По-скоро, скоро ще е. И ще тържествува! Ще полети на крилете на свободата!
Помните ли моментите, в които  Стоянов и Софиянски казаха на всеослушание "истината" за Костов. Не искам да коментираме "истината", тя затова е оградена. Става дума за това, че тези (спорни) люде демонстрираха ясно и отхварлянето на едно огромно, Сизифовско бреме от плещите си. Сякаш искаха да кажат: Ако не го изрека сега, ще се пръсна!

Иначе съм без задръжки "ЗА" спасяване на Рожен, но бидейки леко емоционално обременен по тази тема, по-скоро не ме слушайте.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1418 -: 14 Ноември, 2012, 15:12:12 »
0
Не хранете трола.
Не му викай трол, ще вземе дасе обиди и да спре да пише.  А така, като видя, че съвсем я закъсваме, имам си фокуси, с които праим малко трафик и без помощта на Новинаров. :)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1419 -: 14 Ноември, 2012, 15:18:58 »
0
Просто исках да чуя някое и друго мнение по иначе много важния и принципен въпрос: Защо хората си стискат парите по банките, а не правят нещо  по-доходно с тях. На отговорилите благодаря.
По висока доходност може да се реализира, но за това трябва време, всеотдайност, специални умения, специална подготовка, усилия, склонност към риск.
Да не говорим, че много често става дума и за още качества, с които човек просто се ражда.
Ето ти обяснения, които дори не критикуват средата, в която някой би бил осъден да върши "по-доходни" неща.

Аз пък намирам за напълно разбираемо и правилно, че хората са предпазливи и консервативни.

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1420 -: 14 Ноември, 2012, 15:19:27 »
0
Не хранете трола.
Не му викай трол, ще вземе дасе обиди и да спре да пише.  А така, като видя, че съвсем я закъсваме, имам си фокуси, с които праим малко трафик и без помощта на Новинаров. :)
И ти си прав, но няма опасност да спре да пише. Троловете имат нужда някой да ги обижда. Те живеят за това. Както е казал народът: ти го плюеш, то си мисли, че вали.
В книгите за вампири и дракони е записано, че единственият начин да утрепеш трол (освен бан по IP) e игнор. Или, по нашенски казано - глад мори добитъка.
Но, понеже винаги има някой неразбрал, то все ще се намери кой да му подхвърли коментар, с плахата надежда, че с трола може да се води конструктивен диалог. Пълна загуба на време...

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1421 -: 14 Ноември, 2012, 15:34:48 »
0

И ти си прав, но няма опасност да спре да пише. Троловете имат нужда някой да ги обижда. Те живеят за това. Както е казал народът: ти го плюеш, то си мисли, че вали.
В книгите за вампири и дракони е записано, че единственият начин да утрепеш трол (освен бан по IP) e игнор. Или, по нашенски казано - глад мори добитъка.
Но, понеже винаги има някой неразбрал, то все ще се намери кой да му подхвърли коментар, с плахата надежда, че с трола може да се води конструктивен диалог. Пълна загуба на време...
Еееее-х! Любов необяснима! ;D
За 10-тина години из нета, по-голям "душманин" от Имотния аз не съм имал.
Но, нама да си кривя душата, още е много далеч от игнор листата ми. За там се искат много специални качества.
Искам да ти обадя все пак, че с много шмекерия съм успявал да измъкна и полезна приказка, ама много рядко де!

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1422 -: 14 Ноември, 2012, 17:03:09 »
0
Просто исках да чуя някое и друго мнение по иначе много важния и принципен въпрос: Защо хората си стискат парите по банките, а не правят нещо  по-доходно с тях. На отговорилите благодаря.

Готови сме да чуем предложение за нещо по-доходно. Всеки лев отгоре е добре дошъл.  *valcho*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1423 -: 14 Ноември, 2012, 17:21:36 »
0
Обаче защо ще се облагат доходите от лихви само на срочните депозити, при това само на физическите лица?

Аз имам обяснение - тези поправки са лобирани от... рекламното лоби. Добри пачки ще паднат, защото гледайте какво ще стане по телевизора след обнародването - всяка банка ще трябва да рекламира новия си продукт - безсрочен влог с висока лихва. Реално никаква промяна.

А пък народът се разкудкудякал.. Все едно като има банки с по-висока лихва между 50 и 100% от неговата, си е преместил парите там? А сега като му става реално с 10% по-малка лихвата, голяма работа се случила. Психо.

 *drink6*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1424 -: 14 Ноември, 2012, 18:00:49 »
0
    Нещо по-доходно, нещо по-доходно, ами да речем строителство, нали сме уж имотен форум, нищо, че тази тема специално е малко лихварска. Строителството на жилища винаги и било доходен бизнес, хората и сега продължават да купуват готови жилища, чат-пат и на зелено или на акт 15. Баааавнично купуват, отстъпки някакви все искат, кредити нещо, това-онова, ама търсене има и в София поне купуват. Само трябва парите от депозитите да ви стигнаг да докарате проекта до такъв етап, купувачи има, вервайте ми.
Ама понеже подозирам, че тук става въпрос за депозити, дето и за един-два тристайни не стигат, значи съветите ми няма да са от полза. Пари при пари отиват, нали знаете. Ако ставаше само с акъл, тука щеше да е милионерски форум.