Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 594105 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1425 -: 14 Ноември, 2012, 18:41:33 »
0
Бреееей  imotko,ти си съставил цели 6 изречения,при това без да оплюеш някой!Браво,аферим,ашколсун,евалла и т.н. :)
Между другото ,може и да не си забелязал,че строителния бизнес е в колапс, за да предлагаш версия за доходност от него.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1426 -: 14 Ноември, 2012, 18:43:50 »
0
И на мен ми стана интересно: в същата банка има два депозита с високи лихви.
4 месечния сега е с капитализирана годишна лихва 9.01 %. През 2013 след данъчно облагане, ще е 8.08 % капитализирана.

Другият депозит е безсрочен с 8.25 % годишна. Ако приемем, че безсрочните няма да се облагат, излиза, че е по-изгодно да си на безсрочен.

Ако си държиш парите в тази банка, де.

Хм, чак сега го видях този безсрочен депозит с 8.25 % годишна, ако става дума за КТБ де. Там пък има някъкви такси и комисиони при теглене и закриване - "стандартните съгласно Тарифите на банката". Сигурни ли сте, че промените в закона не удрят и безсрочните влогове? Ако е така утре ще ходя до банката явно. И на мен освен, че не ми се дават тези пари, също не ми се иска да хрантутя паразитите на държавна хранилка.
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1427 -: 14 Ноември, 2012, 19:23:54 »
0
Трябва да е безсрочен "влог", без да знам каква е разликата между депозит и влог. Т.е. само трябва да се изчака да преименуват услугите. Фондът е за гарантриране на влогове срочни и безсрочни, така че не отпадат от "гаранциите".

А и още нищо не е гласувано в парламента, да видим точно текста, но аз си мисля, че цялата олелия е за да накарат банките да пуснат малко реклами преди нова година. А сигурно и въпросната КТБ е с ползи от това нещо, защото доста хора ще се поинтересуват къде какви са лихвите в другите банки и хоп - КТБ с най-високи. Докато през това време една друга банка си затваря цетралния офис в София (бившия), защото много скъп бил наема... Да живей Доан!

@imotko - видяхме какво стана през 2007-2008, когато куцо и сакато започна да инвестира в това, което казваш... Искаш повторение ли? По-добре в банките да втасват, май. Дай идея за бизнес, който да не е търговия.

*drink6*

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1428 -: 14 Ноември, 2012, 19:44:30 »
0

   Ами, Булкан, аз това имах предвид по-горе, но сега виждам, че не съм се изразил много ясно. Така е като се пише в периода между ракиено време и времето за лягане.  :) В моята банка ми казаха, че са почти готови с нови продукти, както се изразиха, само изчакват окончателните текстове на закона. Та ще се ходи по банките за разговори. В нашата малка, но весела страна, хич не е скучно. :)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1429 -: 15 Ноември, 2012, 10:10:04 »
0
https://www.youtube.com/watch?v=bLy4jlk5zCM
« Последна редакция: 15 Ноември, 2012, 10:12:37 от gogolcho »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1430 -: 15 Ноември, 2012, 14:17:03 »
0
Не ви ли се струва, че в случая с тази Марковска има вече елемент на преиграване.
Първо те си я номинираха.
После я защитаваха яростно от  анонимните сигнали.
После ББ се обърна и остави ЦЦ и Фидос-ка наакани.
После се разпени президентът.
Прокуратурата заяви, че не и е в правомощията и компетенциите и да разследва, ама извади в последния момент някакво решително писмо, толкова важно, че президентът се решил.
Сега идат и тези демонстрации при клетвата.
Цялата държава се впрегна да намачка една жена.
Тя ли е символът на злото?!
Що не погледнат рабфаговските физиономии на някой друг, що не чуят изисканата им приказка?!

Има тук нещо, което остава скрито!

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1431 -: 15 Ноември, 2012, 14:26:19 »
0
Фамилията Марковски в адвокатските среди е много на почит.
Сега не съм наясно, дали имат някаква роднинска връзка с Марин Марковски ( по наказателните дела), както и с един бивш председател на Висш адвокатски съвет, със същата Фамилия на име Траян Марковски.
Сега не ми се търси в Интернет, но все някога ще го направя...

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1432 -: 15 Ноември, 2012, 19:05:12 »
0
Почитана фамилия, ама се гаврят с нея.
Ако е нетърпимо калпав човек, нека да мине съответната процедура по доказване  и да решават тогава.
Демокрацията е процедура и правила.
Каква му е работата на президента, че да оспорва избор на Парламента.
Пяртията ГЕРБ (с неизбежното одобрение на ББ) я избра в НС. Чест прави на сините, че само те се усетиха (знаеха), че нещо има при тази кандидатура.  Вероятно и са го казали, но прсто не знам. Герберите са направили поредното силово изпълнение.
Да, ама след това иде депеша от Брюксел. И се започва!
Част от герберския елит самоотвержено застава през амбразурата, че то не може така, вождът вече е казал, ще браним!
Да, но по едно време той нещо се усеща и се обръща на 180 градуса. Дали е заради европейците? Или пък има и нещо друго?

Следват днешните чиновнически маневри от не знам кой си етаж.
Бг е парламентарна Република и би трябвало номинацията на  НС да се закълне първа, а първа от първите да е Марковска - тя е избрана с най-много гласове.  Че е и дама при това!
Не би!
Нея я оставят последна.
Защо последна?!
Поради какви правила!  Или може би просто така е било удобно по нечий сценарий.
Според азбучен ред по малки имена не става. Случил се е там и някакъв Георги! Ах, колко неудобно! Жалко, че не съм бил да гледам сеир. Някой услужлив паж тържествено е извикал името: Марковска, Венета! Само така се постига желаната подредба. Е, вече е удобно. Ми, скъпа ми Венетке, да си се сетила да вземеш фамилия с по-предна буквичка, сори!
И всичко това е за да изиграят една несръчна театрална сценка, едно етюдче на гледащия лошо и прекалено сериозно президент, който иначе е душа човек и може често да го видите ухилен чак до зад ушите.
Негова работа ли е да бламира НС. Да оспорва решението на най-важния орган на страната.
При все, че и  тьотя  Цеця и тя се мъдри там, ама мълчи.
Аргументацията се плъзва изцяло в областта на етиката и морала. Ах, моля недейте, дами и господа, че неутешими сълзи напират!
От управляващите идат аплодисменти! В очите им се чете възторг, че президентът  ги е препънал успешно.
Какъв фарс.

При все, че въобще не харесвам Марковска. Има нещо смущаващо в излъчването и.
Ама кураж има, все пак !
И най-важното - правото е на нейна страна.
Другото са интереси.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1433 -: 15 Ноември, 2012, 19:15:03 »
0
Баси!!! Каква интуиция имам.  :o :o :o Написах в търсачката Траян Марковски - Венета  Марковска и вижте какво излезе!!!??
http://senzacia.net/%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%80-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2-29968

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1434 -: 15 Ноември, 2012, 19:27:34 »
0
А покрай скандала с Марковска, оня от Магнаурската школа мина метър.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1435 -: 15 Ноември, 2012, 21:12:48 »
0
Начев, фарсът е вид тъпа комедия. Първо се гледа афиша, после ако искаш си вземаш билетче, гледаш, смееш се и после кой откъде е. А тук иде реч за нещо изненадващо, вид флашмоб, при това международно смърдящ, сякаш някой селски идиот тайно е забол коледна пиратка в кравешко лайно насред селския площад. Зрителите са случайните минувачи, които хал-хабер си нямат за какво става въпрос, а накрая щат не щат всички стават част от играта, компетентни и... плащат сметката.

Цитат
В предаването „Часът на Милен Цветков” адвокат Николай Хаджигенов коментира абсурдната ситуация с „клетвата” на Венета Марковска като конституционен съдия така: „Няма такъв правен абсурд! Това няма нищо общо с правото! Президентът нагази закона със страшна сила! Потресен съм, че председателят на Конституционния съд проф. Танчев прегази закона, за да изпълни ПОЛИТИЧЕСКО УКАЗАНИЕ!”

Адвокат Хаджигенов е сигурен, че при така създалата се ситуация Венета Марковска категорично ще осъди държавата. Според него поведението на президента е абсурдно и дори да е „политически акт”, няма нищо общо с правото. По-страшно обаче е това, че председателят на КС, на съд, който трябва да гарантира конституцията на държавата, изпълнява политически поръчки.

„По същата логика президентът Плевнелиев може да обяви военно положение”, коментира адвокат Хаджигенов.

В обшественото пространство вече се чу и цената на шефа на КС – проф. Евгени Танчев – вече бил уреден за посланик.

Afera.bg

А тук иде реч за нещо изненадващо, вид флашмоб, при това международно смърдящ, сякаш някой селски идиот тайно е забол коледна пиратка в кравешко лайно насред селския площад. *rofl* *rofl* *rofl* *rofl* *rofl*

Помниш ли едно време как ЗАЯЦ се смееше! Търкаляше се заливащ се от кикот и едновремено тропаше с крака от пода.
Почти го докарах, да знаеш !
Извини ме, че те цитирам без скоби. Искаше ми се аз да съм го измислил това  *drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1436 -: 15 Ноември, 2012, 21:38:28 »
0

... РЪЦ и Ганкиното ...  *rofl* *rofl* *rofl*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1437 -: 15 Ноември, 2012, 22:01:36 »
0
"Положението вместо да става трагично, става безнадеждно"

Межу другото като заговорихте за говна, Плевнелиев не може ли просто да каже, че го е стегнал корема и трябвало да излезе спешно. Или ако беше болен и не отиде (имайки медицинска бележка), какво става пак ли нямаше да се закълне тази?

Ако можеше да реагира както трябва, трябваше да си се закълне, пък после друг да оспорва невалидността на клетвата, щеше да е още по-забавно. Сега да видим докъде ще се стигне - преди години имаше нещо подобно "ти на мене аз на тебе" със шефа на следствието покрай един скандал с Булгартабак, щеше да стане много грозно и да се видят кафявите гащи на всички нива в държавата, та сега пак има такъв шансс  *rofl*

И да споделя нещо - срещу съдебната палата има едно кафе Лаваца (май само така се казва), където на втория етаж е много забавно. Всеки път ставам неволен свидетел на разни завери - адвокатски, съдийски, партийни. Ей журалистите, посещавайте го по често, бе (ама то пък журналисти почти не останаха, има само гъзолизци)! От извора съм слушал как група адвокати редяха гласове, когато стана скандала с гласуването като прецакаха САК, разни партийни - точно когато Синята коалиция се цепна, съдийски простотии. Тия са всичките за *** (Цецо слуша), някой ден като стана диктатор ще видите!

 *drink6*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1438 -: 16 Ноември, 2012, 03:40:41 »
0
Приписват на Сталин думите,че не е важно кой,как е гласувал,важно било кой ,как е преброил гласовете.Очевидно това важи и за нашата действителност с това представление около конституционния съд.Очевидно е също,че ролята на този съд в отбора на преброителите на правилния резултат е доста съществена щом се създаде такова напрежение.Каква точно предстои да видим на изборите догодина.Вероятно една роля е индиферентността на КС към сигнали водещи до касиране по места.След този безпрецедентен за която и да е държава скандал,ще ми е интересно бившата съдия Марковска да повдигне малко завесата на кухнята на висшите магистрати и специално за нейния кратък полет от "осанна" до "разпни го".Кой,кого не можа да раздели-тя партийте или партийте нея!Не ,че ме интересува толкова,щото аз отдавна съм наясно,че живеем в Авгиевите обори и,че трябва държавата да се обърне с краката нагоре и напред  и изхвърли на бунището и да се създаде нова държава,с нова конституция за чиста и свята република.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1439 -: 16 Ноември, 2012, 23:51:55 »
0
... и като се почна едно ми ти банкиране...

Цитат на: БулКан
Колкото и да не ми харесва (ама изобщо) това облагане, ако трябва да съм коректен е съвсем нормално да го има...

Моите представи за нормално вече не са толкова категорични. Действително лихвата е доход, който се облага в повечето страни.

Скитов,

сорка, че не ти изчетох "чаршафа", ама предполгам какво щях да видя.

Явно си младо момче и си забравил, че само до преди 10-15 години по баМковите депозити имаше и т.нар. данък наследство.

Т.е. ако пукне някой и когато наследниците му отидат да си дирят стинките, държавата ги люсваше с 5% от сумата ( по памет ).

Принципно ти говоря и дано си ме схванал.

П.П. Ай, за Империята  *drinks*