Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 591787 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1470 -: 04 Декември, 2012, 14:03:18 »
0
Цвъ вероятно си е загубил паспорта... или е решил да емигрира... или са го задържали насила,
Е,има и други, поне няколко възможности само в сферата на туризма,например административния туризъм.Сладко нещо е ,даже и Дянкича го пратикува често с парижка дестинация, подкрепен с персона от административния капацитет,от женски род ,с необходимите мерки по длъжностна характеристика.То в МФ има доста сериозен административен капацитет в тоя смисъл,обаче в МВР-то как е няма сериозна информация, заради секретността  и затова обществото тъне в догатки,какво прави толкова време в щатите вътрешния министър  и най-вече с коя. :)

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1471 -: 04 Декември, 2012, 15:59:38 »
0
Цвъ вероятно си е загубил паспорта... или е решил да емигрира... или са го задържали насила, за да го показват на децата си и да ги плашат - "вижа, мама, какъв идиот ще станеш, ако не учиш"... или са му казали да си ходи още преди 20 дена, но той не ги е разбрал, щото е зле с езиците... или фейсконтролът в някой магазин го е пребил за всеки случай... или се е фанал да бачка нещо частно, че да си купи още един апартамент.

САЩ не искат България да се превърне във Венецуела. Не искат някакъв малоумник, окопал се във властта на една държава, населена с малоумници, като него, да се превърне в Едноличен Самоуправник, в какъвто ББ вече се е превърнал де факто. САЩ не искат това не защото не им изнася, а защото ББ играе с руснаците, а не с американците.
Затова са го викнали със се слугинаж - да му кажат, че или ще играе с тях и ще си остане Едноличен Самоуправник (както са го определили в грамите, изтекли от уикилийкс), или ще фаща гората... или по-точно тайгата.

И сега:
- Ако ББ започне да прави изказвания, които директно го поставят в ролята му на американски пръв приятел и партньор, значи се е съгласил да бъде американски пръв приятел и партньор и следващият мандат му е в кърпа вързан. Тук се включват признанието за основната рола на "Хизбулла" в бургаския атентат, обещанията за бърза реформа в съдебната система през следващия мандат на ГЕРБ, декларацията за деверсификация на газовите доставки и разработването на собствени находища на газ. И други, евентуални, такива работи. Основен лакмус ще бъде реакцията на официалните руски медии на бойкоборисовите изказвания през следващите няколко седмици.
- Ако ББ декларира, че сме независима държава в рамките на ЕС и НАТО и негов дълг е да защитава националните интереси на първо място, а след това интересите на партньорите и съюзниците, то значи, че сме в ръцете на Русия и това е окончателно. Тогава няма значение чий ще е вторият и всичките следващи мандати.

Това трябва да се търси в плявата, която ще ни засипе във всички медии по повод "посещението" на ББ и слугинаж в САЩ.

Не напразно американците пришпориха нещата - идват коледните и новогодишните празници, хората изобщо няма да внимават и всичко може да им се натресе. Трябва предизборната кампания на новите "спасители" на Българлия да се подготви навреме, ако ББ твърдо застане до руснаците, където в момента се е присламчил.

Амин.

Добро :)
Като гледам взаимните похвали дето си ги сипят Обама и Борисов, май първия вариант е надделял.
Само една забележка имам за втория: "...то значи, че сме в ръцете на Русия и това е окончателно.". Няма нищо окончателно в политиката според мен.

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1472 -: 04 Декември, 2012, 17:47:53 »
0
Имах предвид окончателно за нас, като поколение. Аз нямам още 45 години. Разбира се, че всичко може да се случи междувременно. Току виж някой вземе да открие телепорта ...

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1473 -: 04 Декември, 2012, 18:37:34 »
+2
Обамата разправя, че сме били ОСТРОВ на безопасност в региона. Знах си аз, че не знае къде се намира България, та ние не сме остров. *yahoo*

nearvana

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1474 -: 04 Декември, 2012, 23:38:51 »
0
koganev,  в подобна посока бяха и моите разсъждения. С малката разлика че не смятам че боко има какъвто и да е избор ако иска да остане на власт. Според  последните социологически "изследвания" следващия ще е или Боко или БСП. Е има още премного време за поредната партия КУР (нема да триете тва значи Коалиция за Ускорено Развитие )  ама тва в момента ми е непридвидимо. КУнева се доближава фонетично ама и липсва хапливото Р.  Отвъд океана като чуят "социалистическа" и се обръщат с отвращение в другата посока, дето седи Боко, а рашките са си корави фенове на БСП така че лагерите са ясни. Боко или танцува  по ирландската гайда или напуска сцената щото е твърде дебел за казачок (нали дянков ги пляскаше казаците ... ). Ок има и трети вариант в който омаян от хвалбите на местните блюдолизци си вярва че хората ще го изберат от любов и пак сме на вариант БСП ...  абе дето имаше един виц от устата та през гъза минава един конец и отзад е вързан КУР (партията де) а отпред лайно. От коя страна ще го издърпаш ...

Като се замисля то едва ли е било по-различно преди 5-10-50 години ...

поздрави
 *drink11*
« Последна редакция: 04 Декември, 2012, 23:40:44 от nearvana »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1475 -: 05 Декември, 2012, 09:13:22 »
0
Малко са се размили нещата според мен и определяща е парата, а не някаква идеология. Впрочем, идеология при Боко липсва (постоянните му натяквания как дядо му е утрепан от комунистите са за пред публиката, общо взето всичко останало от биографията му сочи обвързаност с тях), при БСП политиците - също липсва идеология, но обвързаността с Русия е по-явна. За посещението му в Щатите моите догадки се движат в две посоки - нещо, свързано с Близкия Изток; и подписването за руския мегапроект Южен Поток. Привикването му по второто е нещо като лично засвидетелстване на лоялност, защото сигурно и тук са летели грами с интересно съдържание. Злите езици говорят, че Боко бил направил втория милиард *valcho*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1476 -: 05 Декември, 2012, 12:16:19 »
0
Не можах да проследя вчерашните събития. Днес ще прегледам из нета.
Продължавам да си мисля за странната организация на тази визита.
Като включим и часовата разлика излиза, че делегацията би трябвало да е пристигнала там около полунощ на петък срещу събота, местно време. БГ. студенцията, дето ходи на щатски бригади ме е светнала, че от Дълес до даунтаун е доста близо и по тази причина да приемем, че времето за транспорт (трансфер) не е фактор.
Значи, без да изпадаме в прекалени подробности излиза, че до момента на официалния прием е имало някакви порядъково  60 часа.
Какво е правил ББ през това време. Някой снощи по новините се опита да го уязви за гледане на някакви риби, не помня точно, може и калинки да са били, или тревички.
Аз лично си мисля, че е твърде вероятно да се е виждал с хората, които се занимават с Ц. (които вероятно го държат в плен, че и такива предположения има).  Кои ли са тези хора?
Или са вагабонти, Или са от служите. И в двата случая сигурно може да  се намери подход за разговор.
Винаги съм се умилявал когато чуя премиерът да казва: Срещнахме се с колегите, работим интензивно с колегите, обсъдихме с колегите!   Под колегите се разбират службите, естествено. В краен случай, колегите на министър Ангелов. Трогателен е милият в нереализирания си полет да излезе от фуражката. Сума ти години кметстване и четири (почти) години премиерстване все още не дават задоволителен резултат за промяна на битност и себе приемане. Човекът продължава да гледа на себе си като на полицай, пардон, Генерал. И ако ние си го познаваме и харесваме такъв, как ли се блещят  чужденците, когато изтърсва подобни неща. Да са живи и здрави преводачките, изключително ценни кадри са това, да знаете.
Отплеснах се, като д-р Филипов, ще ма извинявате.
Та, влизайки в хипотезата за контакт със службите, не вярвам да е възникнал дипломатически скандал, защото по принцип един  премиер министър би трябвало да откаже разговор с хора, които не са на неговото ниво.   Не, не би трябвало да е имало проблеми. Нормално си е било всичко.
Днес ще се опитам да разбера, колко време са изкарали заедно с Обама. Важно е, колко на четири очи и колко пред обективи и микрофони за изнасяне на представлението, от което дори през моя телевизор се изля сума ти розов захарен памук.
Има вариант срещата тет-а-тет да е била много кратка. Не  е изключено Обама да е казал нещо от рода: Г-н премиер, моите хора ми докладваха, че сте отговорили положително  по всички въпроси! Искам тук пред мен да заявите още веднъж своето категорично "да". И да не забравите, че после на пресконференцията ще наблегнем на магистралите и тракийските съкровища.
Друг вариант би бил: Г-н премиер, моите хора ми докладваха, че сте отговорили отрицателно на нашето искане! За избягване на недоразумения,  Искам тук пред мен да заявите още веднъж своето категорично "не".

Повече на първото ми бие.

И, ако някой още не е чул. Не са ни се карали, лично той го каза след приключване на срещата.
Бях преизпълнен с гордост.

А нашият човек изглеждаше доволен. Не знам, да скачам ли, да се страхувам ли?!
« Последна редакция: 05 Декември, 2012, 12:20:28 от nachev »

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1477 -: 05 Декември, 2012, 13:36:31 »
0
Начев, вярва ли някой, че Президентът на САЩ, който на всичкото отгоре току що беше преизбран и изобщо не може да си позволи да си губи времето, точно ще си губи времето в извънредни срещи, за да изрази лично възхищението си от работата на ББ и групата идиоти с него??? Тази тежа простащина, която ни залива от медиите, е обидна дори за леярите ми, а те са до един с основно образование, че и по-малко...
Администрацията на САЩ не прави такива работи, като "дай да си изясним позициите" с малоумни просъветски, живковистки настроени тъпанари от третия свят. Дори не се пазари с такива идиоти - директно дава нарежданията. И понеже вече няма секретни документи, покрай уикилийкс - дава се устно нареждане!
Всичко останало е възхищение, ахх, охх, карате-до, баси пича и т.н. Намачкали са му фасона и са му дали да се разбере, че има живот и след властта и той е отвратителен.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1478 -: 05 Декември, 2012, 14:08:04 »
0
Виждал съм европейски политици, които са били намачкани от американците. Макар и по телевизията.
Ами, те си изглеждаха като .... намачкани.

Викаш, че и Б са го намачкали. Вероятно е, всъщност много вероятно.
Ама защо той изглеждаше доволен?
Винаги се е старал да изглежда на силовак, горд и славолюбив.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1479 -: 05 Декември, 2012, 18:42:45 »
0
Доволен е щото са му дали честна дума че ще го подкрепят на предстоящите избори, аз лично не виждам как освен с пари, тва го могат, кво им коства и без това няма вече значение колко пари се печат, за сега всичко се усвоява и някък си минава без последствия, като 50 грама хубав алкохол за черния дроб. А какво има да дава Боко в замяна, мисля че с Южния поток да го играе курвачката е вече късно а и на американците той не им пречи. По скоро е нещо свързано с Изрел и Турция. По принцип турците са натовска страна и са лоялни към натовските идеали, не обаче когато има конфликт на интереси и започват да противоречат с идеологията, например да се унижават араби по един или друг начин за да се угоди на Изрел - глезеното дете на УСА. Ще следим интригата, мисля че скоро ще стане ясно за какво е била тази визита, атентата в Бургас е кьорфишек, дреме им на американците кой е извършителя и без това в Изрел отдавна знаят затова и не питат и не ръчкат повече тази тема, те за себе си са направили изводи. Аз мисля, че скоро ще бъде обявено за инсталиране на някъкви пакетни съоръжения някъде в България или нещо такова.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1480 -: 05 Декември, 2012, 19:26:57 »
0
Аз мисля, че скоро ще бъде обявено за инсталиране на някъкви пакетни съоръжения някъде в България или нещо такова.
Да. Само тва е. Доскоро Обама не беше и чувал за Бг. Сичко е театър и нови интереси......главно стратегически. Ша участваме в Големия Гювеч най вероятно и то скоро!
Ас съм българче.......

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1481 -: 05 Декември, 2012, 20:44:12 »
0
Аз мисля, че скоро ще бъде обявено за инсталиране на някъкви пакетни съоръжения някъде в България или нещо такова.
Да. Само тва е. Доскоро Обама не беше и чувал за Бг. Сичко е театър и нови интереси......главно стратегически. Ша участваме в Големия Гювеч най вероятно и то скоро!

За съжаление и аз мисля така.Предполагам,че ще тръгне скоро от Сирия,защото масово се закриват дипломатически мисии в Дамаск и се изтеглят чуждите граждани.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1482 -: 08 Декември, 2012, 11:33:57 »
0
Външнополитическите "сделки"  в Белия дом и Брюсел  вещаят  на пръв поглед спокойно и дълго царуване на ББ "в мир и послушание".
Но от друга страна вътрешноикономическата нищета на нацията крие нeкои рискове...и изненади са възможни, щото гладния не са интересува от договорките с Обама....а и няма какво да губи! Не че хората няма да бъдат пак употребени от новия  "масая".........тва  винаги е крайният резултат по тия географски ширини. А и не само по тия.......Тва, че на роба му дават възможност да си "избира" господарите  си е направо демокрация, баси!
Хоу хоу хоу! Мери КрисМъст! (тая година изтеглям Коледата маалко по надзад - на 15-ти например,  зарад 21.12.2012.!)
« Последна редакция: 08 Декември, 2012, 12:34:44 от darkside »
Ас съм българче.......

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1483 -: 15 Декември, 2012, 21:46:03 »
+2

  "Срамът може да ограничи това, което законът не забранява"

  http://www.dnevnik.bg/analizi/2012/12/15/1966735_sramut_dezertira_ot_posta_si/

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1484 -: 15 Декември, 2012, 22:22:15 »
0

  "Срамът може да ограничи това, което законът не забранява"

  http://www.dnevnik.bg/analizi/2012/12/15/1966735_sramut_dezertira_ot_posta_si/


То, да са само политиците ... Заразно е! Като рак се разпространява  - бързо и унищожително. Яде не тялото, яде душата.
Мъртви души - почти по Гогол. Там, никога е нямало и няма да има срам.

Въпреки това, мен не ме е срам. Всеки отговаря за действията си.

И не срам е необходим, а отпор на всичко, което се случва. Кой както го разбира и по негов си начин, както може.

Въпреки, че:

"А силата е там, където са властта и парите."

Може би, силата не е само там? Може би, самоувереността им в тяхната недосегаемост, е слабо им място?
Може би, Добродетелта и всичко, каквото се включва в нея, е силата на слабите? Много повече, от слабостта на силните?

 *flower2*