Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 591815 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1500 -: 17 Декември, 2012, 21:01:28 »
0
Новият рекламен агент на "Тавекс"? Пък и двор имаш, да си го закопаеш.

nearvana

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1501 -: 18 Декември, 2012, 00:54:48 »
0
Новият рекламен агент на "Тавекс"? Пък и двор имаш, да си го закопаеш.

“The real hopeless victims of mental illness are to be found among those who appear to be most normal. Many of them are normal because they are so well adjusted to our mode of existence, because their human voice has been silenced so early in their lives that they do not even struggle or suffer or develop symptoms as the neurotic does. They are normal not in what may be called the absolute sense of the word; they are normal only in relation to a profoundly abnormal society. Their perfect adjustment to that abnormal society is a measure of their mental sickness. These millions of abnormally normal people, living without fuss in a society to which, if they were fully human beings, they ought not to be adjusted.” -  Aldous Huxley

поздрави

пп добро момче си и явно те гложди щом зяпаш из темата. 
 *drink11*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1502 -: 18 Декември, 2012, 02:06:11 »
0

  Извода какъв е, трябва вече да се следи изкъсо какво се случва с финансите. Духне ли ветреца леко, бегом в банката за депозитите и после бегом в Тавекс за некое друго килце от жълтото.

Ивеле, ако златото беше сигурно и единственно (или едно от малкото) решение, щеше да е прекалено лесно - всеки щеше да купува и никой да не продава. Лошото е, че както всичко останало и цената на златото може да се манипулира от същите "диригенти", които манипулират и финансовите пазари. Ако се стигне до там, че да не може да се манипулира цената му, може да се забрани притежанието на злато. По време на голямата депресия в САЩ се е случвало - било е забранено със закон притежанието на злато (който е имал е бил длъжен да го продаде на държавата на определена цена). Някой знае ли дали това се е случвало през последните 100 години например и в друга държава освен в САЩ? Не, че това е супер показателно де...

От друга страна мнозинството от населението не може да купи кой знае колко злато, просто защото няма свободни пари (трябва да се погасяват кредити, доходите намалели, сметките се увеличили), но пък ако сравнително малко хора са купили и/или купят (имам предвид в световен мащаб), дали другите (или правителствата под натиска на мнозинството) ще ги оставят свободно да го притежават, продават или обменят... Сигурно и за това са помислили... Иначе щеше да е прекалено лесно...

Въпросът ми е към всички, не само към Ивел.  *drink1*

Статията е много добре написана - ясно и точно са посочени основните неща (за такива като мен) :) Начев, мерси за линка  *drink1*
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1503 -: 18 Декември, 2012, 07:45:50 »
0
Аз ще ти отговоря честно. напоследък се замислям да дивесифицирам поне половината от депозитите, даже ходих да се пазаря с Тавекс, да ми продават 100 грамки по цената на кило. По гъвкав си така, като ти дотрябват парици, зависи колко, отиваш и продаваш, 100- 200гр. колкото ти трябват. Сега въпросът е ще падне ли на нива под 1660, отиде ли там ще чакаме по добри нива за влизане започващи с 15. Не обичам златото, знам че изглежадам като арменка със златни зъби (при тях това си е стандарт, даже здрави зъби обличат, за да ги уважават в обществото), ама айде пък сега аз да питам всички, коя инвестиция ще запази стойноста на авоарите ви, даже не говорим за печалба а просто да съхрани тяхната покупателна способност в близките да речем 10 години.Акции - не, поне за мен, книжни пари, четете статията на Кузман, то даже не трябва много акъл да се сети човек какво ще се случи с тях, недвижимост, из нашите ширини не става. Може би земеделска земя и земеделие, не съм вниквал в темата, ако има специалисти нека споделят.

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1504 -: 18 Декември, 2012, 09:13:42 »
0
Понеже темата е "накъде вървим..." и поради изчерпване на границата ми на търпимост, за Коледа си пожелавам тази ужасна държава Булгаристан, пълна с получовеци, които си умират от кеф да рушат, да се свърши и да се срине в ада барабар с все простак и патриот. Бойко Борисов да управлява още поне 40 години, българинът бял ден да не види поне още 400 години! Проклето място!!! Проклети хора!!!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1505 -: 18 Декември, 2012, 09:31:16 »
0
Koganev, то, ако имаше късмет, щеше да си се родил американец и още 5-годишен щяха да те отърват от мъките. И, поне мен, от мъките да чета такива злостни постове, нетипични иначе за теб. Що ли си такъв отчаян, да нямаш депозит "Растяща лихва" в Булбанк ?
Материалът на младежа Кузман е елементарен, много елементарен, не че няма верни неща, ама това всеки третокурсник може да го напише. Въобще по апокалиптичните теми всеки може да пише, а как да стане друго никой не знае, защо ли е така.
Nearvana, мерси за доверието. Да ти се връща.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1506 -: 18 Декември, 2012, 10:34:58 »
0
Цитатът, който е постнат по-горе от Нирвана си е истински бисер и заслужава усилията да бъде преведен, че да се чете по-гладко.

Имотний, това, че се похапваме с теб от време на време е само за да събудим позаспалия от време на време форум, нали?!
Предпразнично ни отива да сме добри и прощаващи. Не се закачам, по никакъв начин.
Щото, да не стане грешка!

Пък ти пак си ме яж ако ти е приятно.


"Истинските безнадеждни жертви на психическо заболяване могат да бъдат намерени сред тези, които изглеждат най-нормални. Много от тях са нормални защото те са толкова добре адаптирани към начина ни на съществуване, което от своя страна се е случило защото  човешкият им глас е заглушен толкова рано в живота им, че те дори не се борят, не страдат, не  развиват болестни симптоми, както е при  невротиците. Те не са нормални по начина, който предполага абсолютният смисъл на думата „нормалност”, те са нормални само по отношение дълбоко ненормалното общество. Тяхната перфектна адаптираност към това ненормално  общество е мярка за тяхното психическо заболяване. Тези милиони ненормално нормални хора  живеят без притеснения в общество, към което ако те са в пълния смисъл на думата  човешки същества, не  трябваше  да се адаптират"- Олдъс Хъксли

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1507 -: 18 Декември, 2012, 11:28:44 »
0
ама айде пък сега аз да питам всички, коя инвестиция ще запази стойноста на авоарите ви, даже не говорим за печалба а просто да съхрани тяхната покупателна способност в близките да речем 10 години.
Ивел, за разлика от имотите златото ще запази покупателната способност на парите ти. Т.е. няма да загубиш, но тва важи в дългосрочен план. И не ланци и синджири...........
 Другото е ценни предмети, картини от Умрели художници....ако не са умрели, купуваш ефтино и после знайш кво да напрайш да им скочи цената....ха ха ха!Но трябва да си серьозно свързан с международния пазар на ценни предмети и да разбираш от тва което купуваш. Ако не си "в играта" риска е голем.
Иначе, мноу начини има да "умъртвиш" парите си - имот, земя, която после нема продаване с години,  акциите са най-рискови.........И все пак няма абсолютно сигурна инвестиция.......Мавруд, Каберне, Мерло....бутилирано преди 2005-та също е добра инвестиция!
Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1508 -: 18 Декември, 2012, 12:00:06 »
0
Понеже темата е "накъде вървим..." и поради изчерпване на границата ми на търпимост, за Коледа си пожелавам тази ужасна държава Булгаристан, пълна с получовеци, които си умират от кеф да рушат, да се свърши и да се срине в ада барабар с все простак и патриот. Бойко Борисов да управлява още поне 40 години, българинът бял ден да не види поне още 400 години! Проклето място!!! Проклети хора!!!
Сигурно имаш серьозни причини да напишеш теа клетви, мисла, че та разбирам. И на мен понекога ми минават подобни, макар и не толкова крайни мисли. (40г. Борисов, 400г. бел ден...)
Забелезал ли си, че поне 85% от хората мислат еднакво?! Ми тва е щот им промиват мозъците, а па те са мноу виновни с това, че го допускат, т.е. немат собствено мислене, не анализират сами за себе си събитията независимо от подадената  (дез)информация от Достоверния Източник!  Тва е синдром на стадото и тва го има насекъде по света и са използва  се по-умело от сички управляващи. Но тва е Техния Бизнес!
Явно мноу време още трябва да мине,  стадото  да придобие правото да са нарича народ, нация.
Юнг разглежда подсъзнателните реакции на човека, Ницше и Фройд  пък по скоро съзнателните, ма и тримата  са на едно мнение за стадото: лесно се манипулира и на тая основа и лесно управлява съответно.....
Манюпол(ю)ирането е веруюто на сека влаС!
Ас съм българче.......

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1509 -: 18 Декември, 2012, 12:05:46 »
0
коя инвестиция ще запази стойноста на авоарите ви, даже не говорим за печалба а просто да съхрани тяхната покупателна способност в близките да речем 10 години.Акции - не, поне за мен, книжни пари, четете статията на Кузман, то даже не трябва много акъл да се сети човек какво ще се случи с тях, недвижимост, из нашите ширини не става. Може би земеделска земя и земеделие, не съм вниквал в темата, ако има специалисти нека споделят.

Ивел, аз не крия, че съм склонен да очаквам доста негативни развития. Казвам го само за да припомня на колегите, какви съм ги приказвал. Не акцентирам върху "правота", "грешка".
Нормално е след прочитането на един такъв материал да се появят на повърхността разни въпроси, съмнения. Идвали са и пак ще дойдат, отивали са си и пак ще си идат (поне временно).

В един определен момент от развитие на кризата дори се опитах да тествам настроенията и нагласите на форумците, но напълно естествено и очаквано нямаше отклик. За мен това е най-разбираемата и в крайна сметка най-нормалната реакция. Последното го казвам поради причина, че преди да кажа каквото и да е във форума, вече бях провел някакви (много дискретно) сондажи в един, да го наречем партньорско-приятелски кръг. Там реакцията беше ярко отрицателна. Смисълът на последното се заключава в това, че хората не намират за необходимо и не искат да се впускат в някакви начинания, които биха имали смисъл, да кажем "само" в хипотеза на някакви извънредни социални събития.
Предпочитано е, ако въобще се обърне някакво внимание, да се проведе временно мероприятието "снишаване".

Питаш за диверсифициране на инвестиции и много правилно питаш. При определени развитие, а тук конкретно включвам само леки (каквото и да значи това) социално-икономически сътресения, диверсификацията би помогнала.
По мое субективно мнение, обаче, при сътресения над определен праг, това по-скоро няма да работи. Кой е прагът? Много е хлъзгаво.
Много правилно Булкан горе е задал някакви въпроси, частично риторични. Преди години ние си говорихме доста по тези теми и не можахме да стигнем до някакво категорично заключение. Помня, че му предложих да си представи следната хипотетична ситуация.
Изострена до нетърпимост икономическа картина в Бг.  Някакво семейство решава да напусне страната, стягат багажа, изкопават кюлчетата (купени редовно от Тавекс, да речем) и отиват на Митницата на Аерогара София за да обяснят, че искат да си ходят. Неизбежно се стига до включване на органите на реда и данъчните власти. Пълна програма. Знаете, че не говорим за тези с частните джетове.
После същото се повтаря на митницата на  приемащата страна. Там може да стане и по-страшно. Зависи.
Може да мине и по-леко.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1510 -: 18 Декември, 2012, 12:35:19 »
0
А, снощи чух нещо смайващо по новините!
Явно съм пропуснал встъпителните изречения, където се е казвало кой точно от съседите ни иска да ни нападне. Като гледам това могат да са: Сърбия, Македония или Молдова (нищо, че няма директна граница). С останалите сме съюзници в НАТО.

По тази причина по наша инициатива тук ще пристигнат ам. войски, че и някакви командващи. Да се стабилизира ситуацията.

Не разбрах за мобилизация. Някой ако е чул нещо.

Значи,  посещението е било и във връзка са тази покана.
Ама защо са ни внушили, че трябва да ги поканим? Нещо се пече.
И защо това трябва да стане задължително известно?  Е, то уж има и опозиция, която се предполага, че има информация и не може да се скрие от обществото.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1511 -: 18 Декември, 2012, 12:35:27 »
0
Начев на мен вече ми писна да се снижавам, действа доста демотивиращо, ще взема да се отуча въобще да работя, от друга страна верни приятели, които по-рано са ми давали добри съвети ме съветват, да не мърдам много насам натам, с идеи, с инвестиции, със стартапове. По тяхно мнение в 80-90 % такива действия са обречени на крах именно сега. Та затова и питам наивно тук, знам че сме я дъвкали много пъти темата ма тя все си изниква някък си, живее в подсъзнанието ни явно. Та с тия депозити, то си е мързелива работа, "яйца чешешь деньги капают", със златото и то почти такова, ако не броим копането на дупката на двора. ;). Блага работа, не трябва да мислиш, да се навеждаш, да косиш, да поправяш покриви, да се разправяш с наематели, и на края данъци да плащаш. Блага, блага та чак не е за вярване, та затова се интересувам. А на Коганев какво му е станало, откакто се пресели в тая Белгия, яко го гази депресяка. Аз пък си харесвам родината, ако ще и най-лошата страна да беше на света не бих си позволил такива люти клетви. Ужас, не мога да повярвам че го е писал той. Въобще напоследък човека е много краен. Нещо не е наред там, дано се оправи, преди пишеше смислени неща човека.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1512 -: 18 Декември, 2012, 12:40:41 »
0
Начев,стигне ли се до изнасяне на капитал от страната,аз бих се загледала в диамантите.
Цената им скочи много,а и не се сещам да е падала някога.Диамантите спокойно могат да се изнасят във вид на бижута без да загубят стойността си.
По спомен най изгодно е да се пазаруват в Холандия и Андора / става въпрос за Европа/
Другото при тях е,че колкото е по-голям камъка,толкова по скъп е,тоест 1 карат диаманти по цена не е равен на еднокаратов диамант.Има и много видове чистота на камъните,но тази информация,я има в нета.
Никога не съм чувала някоя държава да ги е забранявала,въпреки,че може и да греша  :)
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1513 -: 18 Декември, 2012, 12:44:56 »
0
Начев, вярва ли някой, че Президентът на САЩ, който на всичкото отгоре току що беше преизбран и изобщо не може да си позволи да си губи времето, точно ще си губи времето в извънредни срещи, за да изрази лично възхищението си от работата на ББ и групата идиоти с него??? Тази тежа простащина, която ни залива от медиите, е обидна дори за леярите ми, а те са до един с основно образование, че и по-малко...
Администрацията на САЩ не прави такива работи, като "дай да си изясним позициите" с малоумни просъветски, живковистки настроени тъпанари от третия свят. Дори не се пазари с такива идиоти - директно дава нарежданията. И понеже вече няма секретни документи, покрай уикилийкс - дава се устно нареждане!
Всичко останало е възхищение, ахх, охх, карате-до, баси пича и т.н. Намачкали са му фасона и са му дали да се разбере, че има живот и след властта и той е отвратителен.
*yahoo* *rofl* *rofl* *rofl*
Ас съм българче.......

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1514 -: 18 Декември, 2012, 12:47:13 »
0
А, снощи чух нещо смайващо по новините!
Явно съм пропуснал встъпителните изречения, където се е казвало кой точно от съседите ни иска да ни нападне. Като гледам това могат да са: Сърбия, Македония или Молдова (нищо, че няма директна граница). С останалите сме съюзници в НАТО.

По тази причина по наша инициатива тук ще пристигнат ам. войски, че и някакви командващи. Да се стабилизира ситуацията.

Не разбрах за мобилизация. Някой ако е чул нещо.

Значи,  посещението е било и във връзка са тази покана.
Ама защо са ни внушили, че трябва да ги поканим? Нещо се пече.
И защо това трябва да стане задължително известно?  Е, то уж има и опозиция, която се предполага, че има информация и не може да се скрие от обществото.


http://www.mediapool.bg/%D0%B0%D0%BD%D1%8E-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2-%D0%BD%D0%B5-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BB-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%B0%D1%89-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D0%B2%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D0%B5-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-news200818.html


Както и да го крият и замитат,посещението е било за ситуацията в Близкия Изток.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!