Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592575 пъти)

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1576 -: 05 Януари, 2013, 23:24:21 »
0
     Значи по ред на номерата: Мислиш си, че трябва да ни пука за проблемите на ФЕД? Ама на мене нещо ми пука повече за собствения ми бизнес. И не мисля, че нещата са точно свързани.
     Пък що се отнася за Сирия, въобще не ми пука. нито за Ирак ме питаха, нито за Афганистан, нито ще ме питат сега. Нито пък свалявено на поредния диктатор ще довете до Трета световна война.  *rofl* *rofl* *rofl*
     Много глупаво би било, ако подобни теми предизвикат в този форум повече интерес, отколкото наемите на немските къщета.
    И последно, не мога да разбера какво толкова чудно има в това главното ни ченге, което и да е то, да отиде до Израел, за да докладва за текущо следствие по дело, от което Израел е изключително потърпевш ???

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1577 -: 05 Януари, 2013, 23:58:20 »
0
Имотко,съжалявам,че съм ти причинила некомфортност.Извинявай !
Колкото и да ти е чудно,наистина смятам,че проблемите на ФЕД ще навредят на бизнеса ти.
Аз съм проста рентиерка и само мога да стискам палци на "колегите" в Германия да си взимат хубавите наеми.  *girl*  *rofl*
Колкото до това дали някой ни пита за нещо - Не,не ни бръснат за сливи даже,и това си личи ужасно много вече.
Ще взема да си купя от тези златни барчета ! Язък,тъкмо си мислех да купя на децата нещо в Банско, да си имат дечицата "покривче" над главите като идват да карат ски.Ама Не,гледай сега,ще трябва да се купят няколко "бисквитки" от златце  *rofl* *rofl* *rofl*
Колко мислиш,че сме независими от световната гео и друга политика,а ?
 *rofl* *rofl* *rofl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1578 -: 06 Януари, 2013, 00:14:31 »
0
трябва да се купят няколко "бисквитки" от златце  *rofl* *rofl* *rofl*
Колко мислиш,че сме независими от световната гео и друга политика,а ?
 *rofl* *rofl* *rofl*
Не ,че съм специалист по инвестициите,но гледам в щатите тия ,които се подготвят за финансовия и икономически колапс инвестират в сребро,консерви,повечето кучешки, заради белтъчното съдържание,дълготрайни стоки за разменна търговия, като бутилирани вина и разбира се пушки и муниции.Всичко вкопано в бункери в земята.Среброто си го отливат на кръгли слитъци и го заравят на различни места из двора.Манията се разпространява и това го гледах на филм по Дискавъри чанъл.Не знам защо се спират на сребро ,а не на злато.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1579 -: 06 Януари, 2013, 00:30:35 »
0
Защото среброто е евтино и защото съседа няма да дойде да те гръмне и да ти го откопае.
Регата, ако знаеш пък кризите на наемите колко се отразяват, направо няма да можеш да спиш. Не че като гледам сме изпозаспали. Айде, лека и доскоро.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1580 -: 06 Януари, 2013, 00:37:23 »
0
Фло и аз ги гледах тези серии,мисля,че бяха по NG . С Регатчо,бяхме смаяни от ентусиазма на някой от хората.Не съм се замисляла сериозно за купуване на метали,дори и сега не се замислям.
Не ми харесва това,че Българското правителство до сега не е давало индикации за атентата в Бургас /и сега не съм чула нещо/ но имам усещането,че някой много бърза,а това не ми харесва.
Всички се чудихме за визитата на ББ и ЦЦ в САЩ началото на декември.
Ето нещата си идват на място,но някакси имам усещането,че ни "пресират" или в най-добрия случай не се съобразяват с това какво казва България.Не ни чуват и отразяват !
Наистина се извинявам на всички,все пак това са си мой расъждения,не биваше да ги "изпляскам" така във фоума.
Явно се чувствам тук у дома си за което ви благодаря  :-* *heart*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1581 -: 06 Януари, 2013, 01:21:54 »
0
Регатка,
Какво значи, не трябваше да ги изпляскам? Дори и в много грешното има зрънце истина, което води до повече ...
Кое е вярно, кое не, само шепа хора знаят, а ние се мъчим да отгатнем. :)  *flower1*

През първите 2 работни дни САЩ са продали 57 хил. унции злато - 50хил. първият ден, 7 хил. вторият.
Общата стойността, колкото декември 2012 и малко повече от половината на януари 2012.
Сребро - нула.


Подклажда се истерия за хиперинфлация, пък това надува балона на златото.
Ето, и аз се изплясках.  8) *rofl*




Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1582 -: 06 Януари, 2013, 01:53:05 »
0
А такааа,значи пазят среброто, пък шиткат  за хартия ненужния актив златото.Абе не е случайно ,че заравят среброто в земята :)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1583 -: 06 Януари, 2013, 09:23:43 »
0
Рано е за купуване на злато, нека слезе поне на 15.. по версиите на Голдман Саксовете даже на 1200 трябва да го чакаме през 2013, въпреки че май малко ги е препекло малко повече слънцето с тая прогноза, едва ли ще стане, сега както са го започнали с вербалните атаки, че ще затягат печатницата и няма да раздават пари бадейва, то ще си слезе само, вече два пъти пробива 1660, което в техническия анализ означава, че трябва да слиза още надолу. Ние сме изпуснали всякъкви разумни стажове за пенсии с тия шматкания по чужбините и затова и аз му се заглеждам, мисля че това ще бъде по добра инвестиция отколкото някъкви си там пенсионни фондове, днеска ги има утре някой пишман финансов анализатор ги слил за броени минути някъде из борсите. А при късмет може да се направят бързи пари, например за две години 2009-2010 имаме около 70%  ръст. Сега разбира се основният импулс е изчерпан и само някъкъв глобален негативен сигнал може да върне ръста му към тези темпове, но при такъв сценарии инвестицията в злато ще бъде правилната инвестиция. Статистически дългосрочната инвестиция в злато за последните две години  е била нискодоходна, освен ако не си продавал на пикове и купувал на спадове за което трябва много късмет, май друго не би помогнало за този период с размити правила за търговия с валута и комодитис. Например в карая на декември 2010  е било приблизително на сегашните нива. Така, че нищо не е изпуснато все още, трябва да се чакат нива под 1600 за влизане и не със всичкия капитал а то кой знае какви ще ги завъртят през следващите години, всичко може да се случи, трябва да си има пари и за цигари. :D

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1584 -: 06 Януари, 2013, 14:32:25 »
0
Мернах една интересна статия в "стария форум", та реших да постна линка:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1703032

... Движението на новата епоха, което слага акцент само върху позитивното мислене, всъщност травмира сериозно хората и ги експлоатира. Приспива способността им за задълбочен и цялостен анализ на нещата, за връзка с действителността. Това е цяла нова религия, проповядвана от амбициозни гурута. С претенцията, че се базира върху наблюдения, тя избирателно използва и научни изследвания, и религиозни вярвания и манипулира хората. Това е цял индустриален комплекс, бизнес за милиарди в световен мащаб, който се развива с подкрепата на политически, финансови и други кръгове, които имат интерес от примитивизация и инфантилизация на населението.

- Развита ли е тази индустрия у нас?

- Много мощно. Непрекъснато отвсякъде ни се внушава как трябва да мислим положително, което значи селективно. Така се манипулира критичната способност и психологическата гъвкавост на хората да използват целия спектър от опита и преживяванията си и да вземат правилни решения. Това е нужно за онези, които искат да контролират.

Пример за такова манипулиране е обучението на фирмените служители.

Вместо да им се предлагат научно обосновани и проверени факти, те масово се водят по семинари, които се базират върху постулати и виждания на някоя известна личност, понякога от световна величина, която често се оказва човек, много богат, произвел хиляди книги, направил много пари от това да окуражава масовото самозаблуждаване на хората, нуждаещи се от фантазията за контрол вместо от дълбочината и разбирането за същината на нещата.
Книжарниците ни са пълни със self-help литература, която заимства избирателно неща от научните изследвания, но всъщност единствената й цел е да се продава повече...
I say what I do and do what I say.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1585 -: 07 Януари, 2013, 19:16:01 »
0
Сайтът за имоти под наем в Мюнхен, дето го е постнал Дарки всъщност е доста интересен.
Ако ми остане време, ще направим заедно някакви сметки, които дават известна представа за разни ценови и други съотношения.

Сега, очевидно е, че наем от  5000 Е на месец, което е първото предложение, малко смущава.
В Мюнхен така стоят нещата.

Още повече, че има и някои леко смущаващи неща.
Имотко е споменал малки спални.
Кухнята също е по-скоро един бокс, макар и отделен със стена.
По-голямата част от мебелите са тип модерен, с неясно качество. Вероятно са надеждни и практични, но това не може да се види във видеото и снимките.
Има няколко "старинни" мебели. Не е ясно какви са. Стоят леко странно. Не мога да кажа повече.
Лошо впечатление ми направиха вратите. Прекалено семпли. Смущаващо дори. Вратите в една къща са важно нещо, което оформя впечатление.
Партерното разположение е нож с две острието.
Много добре изглежда това поддържано дворче, на което при добро време може да си изпиеш кафето, но не е много ясно точното изложение и разположение и дали отгоре някой съсед няма да ти хвърли фас на главата или, още по-лошо, да те наплюе  *scare* Не знам каква имотиконна гадина да сложа тук, иронизирайки в ужас елементи от родната ни културна среда.
Аз за друго влязох, пък то ..................

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1586 -: 07 Януари, 2013, 19:22:09 »
0
Исках само да постна два адреса от Яхууу Финанс. Става дума за две статии, които прегледах днес.
Частно мнение на някакъв си там относно течащата 2013 г.

Без ангажимент,  за сведение просто!
Някои от нещата звучат смислено.

Analysis: Doom scenario far-fetched but euro gloom to deepen

10 Themes for the New Millennium Teen Years

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1587 -: 07 Януари, 2013, 20:02:29 »
0
Не обичам да се "показвам" много-много,ама това го написах в инвестора,сега го пускам тук :
"
9
Dury преди 3 часа
Според мен,щом телевизията се издържа от реклами,тя трябва да заплаща на разпространителите,не те на нея.
НВО е филмов канал и по него не се излъчват реклами,той се издържа от такси,следователно който иска да го гледа си плаща.
бТВ е и ефирна отгоре на всичко,защо да се плаща не разбирам !
Останалите им канали,извъчваха непрекъснато реклами,ами да се издържат от тях,Булсатком им помага да се гледат от повече зрители,следователно бТВ и ТВ7,би трябвало да отчисляват суми от рекламните приходи към разпространителя си - Булсатком и другите кабелни и сателитни оператори.
Сегашните им искания са направо смешни.
Спрат ли да ги излъчват разпространителите,спират и рекламите,защото няма да имат потребители.
Мултиплексите ще получават по 850000 лв. на месец от телевизиите за да им излъчват по един канал.
Не виждам разлика между мултиплексите /разпространители/ и кабелните и сателитни оператори / също разпространители /,че изобщо да им плащат нещо.
Кой колко печели не ме интересува !"

Това е моето мнение  *girl*

Сега отивам да си гледам гостите и ИМЕННИКА !
За всички   *drink3* *drink1* *whiskey3*  *heart*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1588 -: 07 Януари, 2013, 20:42:55 »
0
Мразя тъпите и шумни реклами, повечето са именно такива, аз си гледам хистъри и разни там канали за тревичките за птичките, по принцип ми харесват и Дискавъри и Географията ама там много са изпростели с едни и същи затъпяваши, често повтарящи се, безмислени, некомерсиални реклами, защо го правят не мога да си отговоря, ако ги махнат ще имат много повече аудитория. Сигурно аз нещо не вдявам от маркетинг в медийте, ама като юзер определено не виждам смисъл да рекламираш през 30 мин.  в течение на две седмици какво ще показваш след толкова време. Това не е комерсиална реклама, пари няма да им донесе, само ме отвръщава от тях. Хистъри са номер 1 в моя рейтинг. Пък тия от БТВ са толкова далече от слънцето, 5 пари не давам за тях, какви там 6.80 лв  на калпак, тия са се взели на сериозно, лошо, много лошо. Някога в средата на 90 те се занимавах с тия кабеларки така и не си оставих една две да ме хранят, всичко продадох, не съжалявам мръсна работа беше. А пък какви хора след това влязоха в този бизнес, пази боже, не съжалявам че съм постъпил така.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1589 -: 07 Януари, 2013, 21:22:15 »
0
Значи, пак съм на срещуположно мнение. Понеже имам някои контакти в пресата и медиите, ще ви кажа, че навсякъде – разпространителите на вестници, списания, медии, са едни от основните рекетьори в цените. Те за нищо на света не се отказват от 50 % от цената на продукта ( за разпространение, т.е. за кабели, чинии и сателити), вместо – издателите или телевизиите да вземат пари от неговото създаване. Една телевизия гради, създава, твори. Къде успешно, къде – не.

 Напротив, аз БТВ най-много я презирам. Тя е слагаческа медия. Даже и без пари да ми я доставят, пак няма да я гледам. Тук става дума за принципи. Имам добър приятел – гл.редактор на един вестник. Той няма пари да плати хонорари на действащите журналисти, защото ограниченият ни пазар, както и лакомията на разпространителите, не докарват пари за творческия персонал. Тогава единственият изход е да се продадеш на управляващите за няколко сребърника.