Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592124 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1605 -: 08 Януари, 2013, 13:05:47 »
0
Мамка му, няма да мога да спя заради тия японци. Тц, тц, тц, направо ми е жал за тях, сърцето ми се скъса.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1606 -: 08 Януари, 2013, 13:08:45 »
0

Барба,
Да, това е ясно. Може би, защото се подведох по: This interactive graphic displays gross government debt for the globe. - брутен дълг. :)


Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1607 -: 08 Януари, 2013, 14:13:30 »
0

Интересно ми е как правителствения дълг се изменя с времето.
Примерно:
САЩ 2002 година - публичен дълг на чиляк - $ 11 658
САЩ 2013 година - публичен дълг на чиляк - $ 36 933

Гърция 2002 година - публичен дълг на чиляк $ 12 510
Гърция 2013 година - публичен дълг на чиляк $ 35 724

Франция 2002 година - публичен дълг на чиляк $ 12 819
Франция 2013 година - публичен дълг на чиляк $ 36 733

България 2002 година - публичен дълг на чиляк $ 1 141
България 2013 година - публичен дълг на чиляк $  1 114

И ся, к'во излиза?


Излиза, че сме железни пичове а другите са фискални хаймани, само че тия са почнали да си поръчват пиците със двойно сирене а нашата си е се посна.

Нещо на Щатите ми се вижда малко. Те говорят за вдигане на тавана от 16.4Т а тук го дават само 11.6Т. Сигурно аз нещо не съм дочул и довдянал
« Последна редакция: 08 Януари, 2013, 14:18:56 от Ivel »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1608 -: 08 Януари, 2013, 16:48:37 »
0

Днес: задлъжнялата Япония купува с валутните си резерви Европейски облигации (ESM)
Парите идват при нас, еврото нагоре, пък който прави износ извън ЕС, да му мисли.

http://www.zerohedge.com/news/2013-01-07/japan-may-or-may-not-mint-quadrillion-yen-coins-it-will-monetize-european-debt?page=1


imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1609 -: 08 Януари, 2013, 21:13:15 »
0
Нали искаше да кажеш "колкото има Асен", а не "колкото има Имотко".

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1610 -: 08 Януари, 2013, 21:17:09 »
0


Франция - имущество 150 000 евро на чиляк (http://www.insee.fr/fr/ffc/docs_ffc/ref/REVPMEN12c_VE2_pat.pdf )



 :)Ако и  ние тупахме като брашнян чувал ресурсите на Африка вече 200 години, можеше  чиляците ни да имат по толкова имущество.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1611 -: 08 Януари, 2013, 22:13:35 »
0
Франция - имущество 150 000 евро на чиляк (http://www.insee.fr/fr/ffc/docs_ffc/ref/REVPMEN12c_VE2_pat.pdf )

 :)Ако и  ние тупахме като брашнян чувал ресурсите на Африка вече 200 години, можеше  чиляците ни да имат по толкова имущество.

Не очаквах заядлива посредствена реплика, а прости факти, от които може да се види, че няма защо да се притеснявате толкова за французи, американци, японци, норвежци и др. подобни


 *drink1* :)Шегувкам се драги! Не ги приемай толкова лично закачките ми с франсетата,то е от уважение и топли чувства!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1612 -: 09 Януари, 2013, 07:42:30 »
0
Фабер очаква низходяща корекция от 10% на цената на златото

http://www.investor.bg/surovini/365/a/faber-ochakva-nizhodiashta-korekciia-ot-10-na-cenata-na-zlatoto,145117/

Тамън си ги приказвахме едни такива и дойде тази статия, тоя Фабер е доста мушикав, както между впрочем и другите му приятелчета, ама кой го знае, дано да е прав тоя път и да говори искренно. Той нали се беше отдал някога изцяло на азиатските тигри, кво му не харесва сега та се е сетил за златото. Иначе ме изкефи със това че доларът не бил победител в конкурса за красота, то май верно вече само по красота ше ги мерим валутите.

P.S. И като се загледах отстрани, то имало още една сходна статия на другия пич Джим Роджерс, само че този обяснява как може да стане корекцията в стил "Сезона на свадбите в Индия"

http://www.investor.bg/analizi/91/a/dori-djim-rodjyrs-koito-obojava-zlatoto-veche-e-predpazliv,144516/

Са остава и третия пич Сорос да ни метне некъде в мъглата с нещо подобно и тогава съвсем ще се объркам, те на точно не му вярвам.

« Последна редакция: 09 Януари, 2013, 07:52:53 от Ivel »

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1613 -: 09 Януари, 2013, 08:25:16 »
0
Япония стимулира икономиката с 230 млрд. долара

Правителството на Япония има намерение в най-близко време да приеме специален пакет от мерки за стимулиране на националната икономика на обща стойност 20 трлн. йени, което се равнява на около 230 млрд. долара. Това съобщи вчера ИТАР-ТАСС, като се позовава на местни медии.Пакетът включва мерки, насочени към развитието на националната търговия и корпоративните инвестиции, а също така и програма за борба с дефлацията и последствията от влиянието на високия курс на йената върху икономиката на страната. Правителството предвижда да приеме в тази насока допълнителен бюджет в размер на 140 млрд. долара за текущата финансова година, която завършва на 31 март.В края на миналата година държавният дълг на Япония достигна рекордната сума от 11,3 трлн. долара, с което повече от два пъти превишава обема на БВП на страната.     
--------------------------------------------------------------------------

Реших да засека информацията и попаднах на:

Япония с антикризисен пакет за 150 млрд. долара


Дата: 09 април 2009
« Последна редакция: 09 Януари, 2013, 08:33:03 от Dimitar. »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1614 -: 09 Януари, 2013, 10:27:32 »
0
Снощи, по канал 1 двама мастити икономисти коментираха, че е нужна корекция на курса на лева спрямо еврото с около 30%. Ако не плаващ курс, то поне еднократно обезценяване.... лева в момента бил надценен. Валутния борд пречел на бизнеса.
Ас съм българче.......

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1615 -: 09 Януари, 2013, 11:19:26 »
0
Снощи, по канал 1 двама мастити икономисти коментираха, че е нужна корекция на курса на лева спрямо еврото с около 30%. Ако не плаващ курс, то поне еднократно обезценяване.... лева в момента бил надценен. Валутния борд пречел на бизнеса.
Пак изпълзяха и са подхванали старата песен. Не съм го гледал. Тази сутрин, обаче, гости в едно студио бяха Бранков от Стоп. Камара и Манолов синдикалиста. Единият изтърси, че 82 % от всички хранителни продукти били внос. Не разбрах 82 % от какво, ама нейсе. Каква е връзката? Ами, по традиция къде половината от доходите на българина отиват за манджа. 30 % обезценка на лева значат автоматично  приблизително толкова увеличение на цените. И всичко това, че да могат някои да да продават навън още по-евтино, но в по-големи количества.
Дотук бяха по-скоро битовизмите.

А иначе ми се ще да ги питам тези, на какво основание твърдят, че левът сега е 30 % надценен. Ако имаше сериозно изследване в тази посока, щяхме да знаем.
Единственото значително сериозно усилие в тази посока беше направено преди  15 години, когато трябваше да се решава за курса на връзване на лева към марката.
Аз твърдя и то дълбоко убедено, че към онзи момент левът беше драстично подценен. Костов може да е всякакъв, но тук е бил прав. При тогавашното ни дередже това е било единствено правилното решение. Драстична обезценка (малко е условно понятието обезценка, но условията бяха безпрецедентни) на валутата за да се стимулира националната индустрия, особено експортно ориентираната.
Да, вярно, че за период от 15 години, инфлацията (каквото и да значи това и както и да си я мерят) в еврозоната е значително по-ниска от инфлацията у нас, но преди да видя много сериозни изследвания за икономически обоснован валутен курс, сметнат през паритета на покупателна способност, не ща да слушам за промяна/отмяна на борда, а който ги приказва тези неща, най-вероятно обслужва някакъв групов интерес.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1616 -: 09 Януари, 2013, 12:55:48 »
0
Една мисъл на Тодор Колев:
"Се по-трудно ми става интересно!"
Ето ви линкче към една телевизия на живо дет има разни новини.
http://www.presstv.ir/live.html
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1617 -: 09 Януари, 2013, 13:34:43 »
0
Дарки,не знам дали по-важното от световните банки  не е сиренето и млякото,щото герберастията ще затвори десетки хиляди млекопроизводители .Да припомним ,че герберастията ликвидира средно по 30 000 фирми годишно от всички браншове,сега ще се напъне тройно  и в млечния сектор.
"Шефът на агенцията по храните предупреди за очакван проблем с дребните млекопроизводители, каквито са повечето стопани в Родопите.

Качеството на млякото им не отговаря на европейските хигиенни изисквания и след края на 2013 г. то вече няма да може да бъде влагана в промишленото производство на млечни продукти.

В момента цеховете могат да работят с две линии - за мляко по стандарт и друга за такова, което не го покрива. Но това ще е възможно до края на годината, след което млякото на близо 80 000 дребни производители с около 200 000 животни ще може да бъде използвано само за домашни нужди."
 А пък плащането към бюджета с едно платежно без графа основание за плащане ще изкара на улицата следващите 2-3 месеца още десетки хиляди безработни,особено пък след криминализирането на неплащане на осигуровки.Щото и да ги плащаш те ще си удържат други вземания като глоби,данъци и  и т.н.и ставаш криминоген *bat*
Май не е имало по-голям башибозук от ГЕРБ по отношение на икономиката въобще в най-новата история на страната.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1618 -: 09 Януари, 2013, 17:15:17 »
0
В разгара на скандала между бТВ, ТВ7 и доставчика
Икономическа полиция нахлу в офисите на телевизията на "Булсатком"
Софийската градска прокуратура е образувала разследване за укриване на данъци

Както каза имотко, ядат дървото.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1619 -: 09 Януари, 2013, 17:35:57 »
0
   из "Балада за Него"

Седем пъти го водили на театър......
Нищо не казал....издържал...
не чиляк, а джилязо!
Тихо устата мълвяла......
премиер съм на таа държава! *scare*
« Последна редакция: 10 Януари, 2013, 08:51:42 от darkside »
Ас съм българче.......