Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592976 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1680 -: 05 Февруари, 2013, 11:34:11 »
0
Един интересен материал, който е подготвен на основа на публикация в Маркет Уоч.

http://www.investor.bg/evropa/334/a/germanskata-ikonomika-se-otkysva-pred-partniorite-si-ot-evrozonata,146397/

Някога бях споделял при споровете с Горо, но не само, елементи  от тази картина.
Ценното на тази статия е, че в доста събран и концентриран вид анализира процеси, които се простират в период от над 20 год.

Тези, които разбират, знаят за тези неща и написаното не е нищо ново и нищо изненадващо.
Големият въпрос: Накъде вървим, накъде отиваме, си остава.

Има едно изречение в материала, а именно:

"За бъдещата сплотеност на Европейския съюз нарастващото икономическо и индустриално подразделение на икономическия и валутен съюз е много по-опасно, отколкото относително безвредната британска идея за свикване на референдум за членството в ЕС през 2017 г. ",
където е използвана думата "подразделение". Мисля, че става дума за неудачен превод и ако трябва да се замести със само една дума, по-удачно е да се използва "разслояване". Аз вероятно бих си дал зор да напиша още едно-две изречения тук, че да стане ясна посоката и перспективата.

За Бг е от изключителна важност. Европейските пари заместват мизерния износ, липсващ поради унищожена икономическа база. Потоците евро подпират борда.

И така ....


« Последна редакция: 05 Февруари, 2013, 12:03:06 от nachev »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1681 -: 12 Февруари, 2013, 17:33:44 »
0
Епизод 2:



Да живеят родните креативни дизайнери!

След като логото на БСП се оказа крадено от фирма за онлайн картички:



и се наложи БСП да си върне старото лого, сега гледаме същата роза, обърната огледално в новото лого на България:



за което са платени 1.5 или 2.5 милиона лева. Дали една и съща фирма ги е правила?

 *drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1682 -: 12 Февруари, 2013, 17:38:03 »
+1
"Самото изграждане на Киргизстанската емблема на туризма е струвала на правителството 543 евро."

*rofl*

"Българското Министерство на икономиката, енергетиката и туризма, в качеството си на възложител на обществената поръчка за реализирането на бранда, даде 1,4 млн. лв. на консорциума "Обединение за бранд България"

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1683 -: 12 Февруари, 2013, 20:18:57 »
0
И какво?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1684 -: 12 Февруари, 2013, 20:26:56 »
+2
Обикновено се отговаря "шарено на клечка и отгоре буболечка", но в контекста на темата бих отговорил - "шарерно яйце на очи и отгоре маруля със сутиен" :)

 *drink6*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1685 -: 23 Февруари, 2013, 21:41:55 »
0
 Една овца видeла два вълка, че са бият. Тя от любопитство  застанала до тях за да види кой ша  победи, а  па те са биели кой да я изяде. Тва е положението на българският народ.
Ас съм българче.......

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1686 -: 25 Февруари, 2013, 14:35:34 »
0
Положението в страната е достатъчно сериозно.
Говорихме за проблеми, за решения.
Говорехме си за хващане на самолета.

Колебах се известно време, дали е подходящо и имам ли въобще право да споделям допълнително неприятна информация.
Чета ужасни неща по икономически и финансови сайтове. То е ясно, че всеки гледа да направи впечатление, ама ... чак пък толкова.
Да видим днес Италия.

Вероятно е наложително да илюстрирам, все пак.

Примерно  Spain Just Issued a Warning: The System is Blowing Up Again

Нямам време да превеждам, но ето няколко  изречения:

"На този етап е ясно, че с Европа е напълно свършено. Къщата гори. Просто въпрос на време е преди тя да се срути.

Действително, получаваме ясни сигнали за това от испанския премиер Мариано Рахой, който току-що обяви следното: "Това не е достатъчно, няма зелени кълнове, няма пролет.
"

и още един  силен пасаж:
"Така че, ако все още не сте взели мерки, за да се подготвите за предстоящия системен провал, трябва да го направите сега. Ние сме отдалечени буквално на най-много няколко месеца, а най-вероятно става дума само за няколко седмици от имплозия на банките в Европа, като потенциално те ще повлекат цялата финансовата система с тях. Мислите, че се шегувам? Федералният резерв на САЩ в момента напомпва  стотици милиарди долари в банките на ЕС,  опитвайщи се  да спре това, което предстои да се случи."

С огромно нежелание споделям това, но все пак е добре да се знае, че подминаването на нашите проблеми от страна на най-високите места от официална Европа (като изключим отделни представители на медиите) има много дълбоко и сериозно основание и  причина.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1687 -: 25 Февруари, 2013, 16:02:00 »
0
Положението в страната е достатъчно сериозно.
Говорихме за проблеми, за решения.
Говорехме си за хващане на самолета.

Колебах се известно време, дали е подходящо и имам ли въобще право да споделям допълнително неприятна информация.
Чета ужасни неща по икономически и финансови сайтове. То е ясно, че всеки гледа да направи впечатление, ама ... чак пък толкова.
Да видим днес Италия.

Вероятно е наложително да илюстрирам, все пак.

Примерно  Spain Just Issued a Warning: The System is Blowing Up Again

Нямам време да превеждам, но ето няколко  изречения:

"На този етап е ясно, че с Европа е напълно свършено. Къщата гори. Просто въпрос на време е преди тя да се срути.

Действително, получаваме ясни сигнали за това от испанския премиер Мариано Рахой, който току-що обяви следното: "Това не е достатъчно, няма зелени кълнове, няма пролет.
"

и още един  силен пасаж:
"Така че, ако все още не сте взели мерки, за да се подготвите за предстоящия системен провал, трябва да го направите сега. Ние сме отдалечени буквално на най-много няколко месеца, а най-вероятно става дума само за няколко седмици от имплозия на банките в Европа, като потенциално те ще повлекат цялата финансовата система с тях. Мислите, че се шегувам? Федералният резерв на САЩ в момента напомпва  стотици милиарди долари в банките на ЕС,  опитвайщи се  да спре това, което предстои да се случи."

С огромно нежелание споделям това, но все пак е добре да се знае, че подминаването на нашите проблеми от страна на най-високите места от официална Европа (като изключим отделни представители на медиите) има много дълбоко и сериозно основание и  причина.


Абе Начев, такива апокалиптични предсказания четем вече колко - 5 години? Взе да им се изтърква плочата, ако питаш мен.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1688 -: 25 Февруари, 2013, 16:33:42 »
0




Абе Начев, такива апокалиптични предсказания четем вече колко - 5 години? Взе да им се изтърква плочата, ако питаш мен.




Абе Боби,ти се моли да ги четеме само,че започнеме ли да ги живееме,тогава ще благодариш на Начев,че те е предупредил навреме.Само,ако питаш мене  :)
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1689 -: 25 Февруари, 2013, 16:48:01 »
0




Абе Начев, такива апокалиптични предсказания четем вече колко - 5 години? Взе да им се изтърква плочата, ако питаш мен.



Абе Боби,ти се моли да ги четеме само,че започнеме ли да ги живееме,тогава ще благодариш на Начев,че те е предупредил навреме.Само,ако питаш мене  :)

In the long term we are all dead. Не мисля че има особен смисъл да го мисля. Ами ако падне астероид? Или ми падне саксия на главата?
« Последна редакция: 25 Февруари, 2013, 17:43:18 от Boby »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1690 -: 25 Февруари, 2013, 17:28:08 »
+1
Едно малко отклонение, на пръв поглед извън темата:
Според някои колеги от форума четеМЕ и живееМЕ. И според премиера /в оставка/ Бойко Борисов винаги  четеМЕ, говориМЕ, живееМЕ и прочие в същия дух. И, сигурен съм, според огромна част от протестиращите дори не живееМЕ, пък камо ли да четеМЕ. И това, Начев, е една от причините още дълго да четеш и да плачеш.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1691 -: 25 Февруари, 2013, 19:06:21 »
0
Имотко,посипвам си главата с пепел.
Нека,аз да съм причината за всички злини и простотии.
По-хубаво ли ти стана ?
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1692 -: 25 Февруари, 2013, 19:15:01 »
0
Причината е проста - че в днешно време не е прието да има световна война. И поради това положението само се замазва. Според мен САЩ ще изгърмят първи (ако не стане в преносен смисъл, то ще е в прекия).

*drink6*

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1693 -: 25 Февруари, 2013, 19:57:55 »
0
Причината е проста - че в днешно време не е прието да има световна война. И поради това положението само се замазва. Според мен САЩ ще изгърмят първи (ако не стане в преносен смисъл, то ще е в прекия).

*drink6*
Хе, не споменавай САЩ и "изгърмят" в едно изречение, че ще вземат да ни бастисат форума, тез параноици ненормални :)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1694 -: 25 Февруари, 2013, 20:10:25 »
0
Стига бе, Додо, таман щях да сменям еврото с долари, с оглед резултатите, макар и очаквани, в Италия, и ти пак заяде хамериканците. Пък вижте в Италия техните протестиращи как взеха 25%, урааа, само остава един да решим кой олигофрен от нашите Комици да сложим начело.