Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592906 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1710 -: 08 Март, 2013, 21:35:51 »
0
Засилена е, вярно, художествен похват. Ама от това тъпанарите-бизнесмени не стават по-малко.


Може и да има някой и друг тъпанар бизнесмен,обаче фирмите в страната са 350 000,като 85% от тях са микро предприятия ,като от всичките  само около  62000 са регистрирани по ЗДДС,тоест с ангажимент към бюджета и отсреща са на копанката/бюджета/ 730 000  публична администрация.Безработните в активна възраст са към 800 000.Е как при такава структура да има пари в страната и да се вижда някаква перспектива ?Няма да стане нищо и страната ще затъва още. Политическата мафия отново изигра хората и не допусна 100 % мажоритарен вот. Вече си редят листите с нови лица.Ми  те лицата ще са си нови,но зад тях мафията си е старата.Тя,партийната криминална структура точи жизнените сили на нацията през държавата.Последния жив пример и типичен е заема на НЕК,който политиците изядоха ,а НЕК ще теглят нов от 250 млн. евро,които ще плаща пак населението през потребителските цени на тока,за да се плати предния заем за партийната софра.Това е само щрих.Държавната администрация яхната от която и да е партия оформя метастази на раково заболяване по тялото на българската икономика по начало и отдавна.Няма държава в ЕС с толкова държавна намеса в стопанството.
http://www.dnevnik.bg/biznes/2013/03/08/2018547_ikonomikata_produljava_da_gubi_moshtnost/?ref=rss
« Последна редакция: 09 Март, 2013, 07:14:55 от Фло »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1711 -: 11 Март, 2013, 12:43:58 »
0
Търсих на сайта на тв 7 - Гамизов при Карбовски. Не намерих.

На сайта на самия Гамизов има видеа за гостуване при  Кишлуков в събота и при Карбовски в неделя (но изглежда, че прекъсва по неясни причини)

Гледайте, докато още  може.

ТУК

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1712 -: 11 Март, 2013, 13:40:31 »
0
 Сайта на тв7 е много бъгав.
Гамизов при Карбовски

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1713 -: 11 Март, 2013, 13:57:28 »
0
Гледайте го през тубата :

Тройната коалиция зароби българите с дълг от 13 млрд.


Втора част :

Тройната коалиция зароби българите с дълг от 13 млрд.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1714 -: 11 Март, 2013, 14:11:26 »
0
Тук гледам яка предизборна борба водите. То Скат, то ТВ 7, то Карбовски, липсва само Кашпировски. Би бил на място. Айде успех, който каквото иска, да си го получи.

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1715 -: 11 Март, 2013, 14:44:00 »
0
Кофти.........размина се версията imotko-сенатор  *yahoo*
Не съм чувал да има партия Скат или партия ТВ7. Сигурно ще кажеш, че агитираме за кръговете зад тях. Ми айде като си така отворен, кажи ми как тази информация ще стигне до хората, без да е по някоя медия?? По телепатия ли? Ако беше по БТВ или Нова, което няма как да стане, пак щеше да е предизборна агитация. Криво дърво не се оправя и това е.
Никой не е агитирал за нищо, просто посочваме информация. И това за СКАТ, че не знаели какво искат. Мен не ме вълнува какво искат, интересува ме, че предаването беше с документи от сайта на финансовото ни  министерство и БНБ. И на база тези документи се правеше анализ. Като сте се хванали за тези медии и няма пускане. А идеята е информацията, не медиите.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1716 -: 11 Март, 2013, 15:01:25 »
0
    Няма проблем. То сега всичко е предизборно, било агитация, било преливане от пусто в празно. Чудят се хората на кого да вярват и какво ще става.
     А то още Цезар го е казал, в отговор на въпроса на един истински сенатор в римския Сенат, който се провикнал: "Цезаре, а какво ще стане с бедните............."

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1717 -: 11 Март, 2013, 15:26:33 »
0
    Няма проблем. То сега всичко е предизборно, било агитация, било преливане от пусто в празно. Чудят се хората на кого да вярват и какво ще става.
     А то още Цезар го е казал, в отговор на въпроса на един истински сенатор в римския Сенат, който се провикнал: "Цезаре, а какво ще стане с бедните............."
..." Да го духат бедните!".....тва е казал, и после извикал......"още вино...още жени!..."
Ас съм българче.......

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1718 -: 11 Март, 2013, 16:02:53 »
0
"О, Солоне, Солоне!"

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1719 -: 12 Март, 2013, 22:39:23 »
0
Накъде вървим, накъде отиваме.......със служебното правителство? ???Ще спре ли свободното падане на стопанството? По времето на ГЕРБ страната беше изправена на ръба на пропастта на икономическата криза,с новото правителство ще направи решителна крачка напред :)
Това според мен е без съмнение и месец май вече ще играят сопите,щото и новите/стари/ калинки въобще не вдяват къде е заровено кучето или не искат да вдянат.Чухме, казва новия премиер гласовете на протестиращото малцинство,сега ще чуем мълчаливия глас на мнозинството.Ще стане Вучковото "Гледам и не вярвам на ушите си!"

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1720 -: 13 Март, 2013, 10:41:26 »
0
Накъде вървим, накъде отиваме.......със служебното правителство? ???Ще спре ли свободното падане на стопанството? По времето на ГЕРБ страната беше изправена на ръба на пропастта на икономическата криза,с новото правителство ще направи решителна крачка напред :)
Това според мен е без съмнение и месец май вече ще играят сопите,щото и новите/стари/ калинки въобще не вдяват къде е заровено кучето или не искат да вдянат.Чухме, казва новия премиер гласовете на протестиращото малцинство,сега ще чуем мълчаливия глас на мнозинството.Ще стане Вучковото "Гледам и не вярвам на ушите си!"


Има една тревожна неяснота и ми липсва много информация.
Нищо няма и не може да се промени бързо.
Въпросът е: може ли да с е промени въобще. Има ли това общество още социален и културен ресурс и икономически и демографски и ... всякакъв?!
Не се наемам да дам отговор.
От моята камбанария се вижда едно, от други - може и да е различно.

Струва ми се, че по-скоро острата фаза премина. На този етап.
Като грейне слънцето животът традиционни започва илюзорно да изглежда по различен начин.
Ще се махне и проблемът с отоплението. Данъците ще са платени (който може) и центърът на тежеста временно ще се премести.

Окончателни резултати от изборите ще има примерно към 20 май.
Кансултации, мандати и подобни следват. Електоратът ще бъде ефективно залъгван плътно до началото на лятото и отпуските. Не е революционно време.

Нещо друго ми прави впечатление.  Нашите революционери и демократи (от сайта) ми прогониха желанието да коментирам.
Остана нещо смътно и неясно.
Не разбрах, как в неделя риташ мач, в понеделник заявяваш категорично, че няма да има оставка, във вторник подаваш оставка. Имаше там един предизвестен тел. разговор с Путин точно по това време, но не вярвам от този разговор да са произтекли драматични за нашата власт неща.
Продълржавам да мисля в тази посока и се питам: ами ако е имало и други тел. разговори, с други субекти и тези тел. разговори са протекли негативно?
Продължавам да мисля в тази посока и се питам: а как така изведнъж вкупом веднага след горното скочиха срещу Бг. за Шенген. Да не забравяме, че истинската Европа са еврото и Шенген. Те отиват в неопределено бъдеще, което значи, че за неопределено време трябва да крепим борд сами. А има ли с какво!?
 
Усещам, че мраз протича в мен. Аз не знам истинските отговори, но една от хипотезите, която не може да се пренебрегне като такава е, че освен свалено доверие (персонално), може да има и буквално вдигане на ръце от цялата ни страна. Няма да коментирам, кой и по какви причиви би го направил.

От друга страна се случват и други "странни" неща,  трескаво смениха собствеността върху  медийната група. Не знам, дадени ли са пари, или просто само обещания е имало. Във всеки случай това е ясен сигнал, че по отношение на предстоящите избори има все още сериозни амбиции и апетити. Ние тук по-скоро не четем точно тези вестници, но това не е валидно като цяло за влиянието им из цялата страна.

Нови лица и идеи няма.
Сутринта Райчев назовава двамата последни премиери и пита риторично: представяте ли си дори хипотетично следващо правителство с премиер, някой от двамата. И сам си отговаря: Абсурд.

Слушам отново, че амбициите на Кунева също се безмерни. Програма написала, цели 31 точки.  За изпълнение на пове 20 от тях трябва да се похарчат огромни пари, пък аз пари не виждам. дори не вярвам, че служебното ще ни информира за дереджето.

През лятото не знам какво ще става, но от есента и следващата зима определено ме е много страх.

« Последна редакция: 13 Март, 2013, 10:47:28 от nachev »

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1721 -: 13 Март, 2013, 11:59:07 »
0
 *girl*
« Последна редакция: 13 Март, 2013, 13:10:47 от regata »
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1722 -: 13 Март, 2013, 11:59:42 »
0
Служебното правителство:

"Никой от членовете на служебното правителство не е бил агент на бившата ДС." - Росен Плевнелиев

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5598391

Служебен премиер: Марин Райков - кой е той?

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5597011

Кой е баща му:

http://www.glasove.com/aferata-ernyu-bashtata-na-marin-raykov-verbuval-ministura-na-otbranata-na-frantsiya-25997

Хвърлих набързо едно око на какво се случва със служебното правителство и нямам претенциите нито да имам много инфо, нито да съм компетентен. Едно нещо ми направи впечатление - изказването на президента, че никой не бил агент на ДС. Ами то служебният премиер си е жив агент поне на ДС, а баща му виден агент не само на ДС, ами и на КГБ (дали е ДС, разузнаване, КГБ или ГРУ - все същите интереси).

Толкова ли няма някой кадърен, който да не е, поне потмоственно от високите етажи на най-висшата номенклатура на БКП ???
Да не би децата и внуците на партийни функционери (БКП), ятаци, партизани и пр. да се генетично по-добри от останалите ??? ???

Може би аз не разбирам... Може би точно естественният подбор е издигнал хора  на ключови постове  след Септемви 1944 г. , може да расъждавам елементарно и еднопосочно, но според мен КРЪВТА ВОДА НЕ СТАВА.

Като им потрябва някой по-интилигентен - имат си и такъв по-висок контингент - децата на дипломатите от времето на комунизма (тип Георги Пирински) Е,  пак по-добре от обикновенна мутра-слуга де...
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1723 -: 13 Март, 2013, 12:07:15 »
0
Относно поста на Регата имам сериозен въпрос към всички съфорумци (не е риторичен, наистина питам) - може ли служебно правителство да премахне борда или да коригира курса евро-лев или е нужно действащо народно събрание ???  ???
I say what I do and do what I say.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1724 -: 13 Март, 2013, 12:14:37 »
0
Относно поста на Регата имам сериозен въпрос към всички съфорумци (не е риторичен, наистина питам) - може ли служебно правителство да премахне борда или да коригира курса евро-лев или е нужно действащо народно събрание ???  ???

Булкан,не мога да кажа дали може или не,но едно си спомням,валутния борд беше въведен от служебното правителство на Стефан Софиянски.
И още нещо,сега ИСКАМ да ви притесня за съжаление.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!