Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592560 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1725 -: 13 Март, 2013, 12:16:55 »
0
Бордът е приет със закон и само със закон може да бъде изменен, отменен.
При спазване на съответна процедура, брой четения и т.н.

Това НС си отива (ще го разпуснат с Указ на президента) и до утре нищо няма да стане.
После за определено време, примерно до 20 май, НС няма да има. Пак нищо не може да стане.

След 20 май всичко може да стане на теория.


nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1726 -: 13 Март, 2013, 12:19:26 »
0
Относно поста на Регата имам сериозен въпрос към всички съфорумци (не е риторичен, наистина питам) - може ли служебно правителство да премахне борда или да коригира курса евро-лев или е нужно действащо народно събрание ???  ???

Булкан,не мога да кажа дали може или не,но едно си спомням,валутния борд беше въведен от служебното правителство на Стефан Софиянски.
И още нещо,сега ИСКАМ да ви притесня за съжаление.
Регата, служ. правителство Софиянски вярно взе решение за въвеждане на  борд, но реално и законодателно това стана доста по-късно, след сформиране на ново НС и правителството на ОДС. Някъде лятото 97.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1727 -: 13 Март, 2013, 12:21:40 »
0
Регатче, що бе душо ти требеше да ни плашиш  :-[
Това, постнатото звучи кошмарно.
Пък и е написано по начин, който подсказва, че пишещият е в час и знае, какво говори.


regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1728 -: 13 Март, 2013, 12:26:54 »
0
Регатче, що бе душо ти требеше да ни плашиш  :-[
Това, постнатото звучи кошмарно.
Пък и е написано по начин, който подсказва, че пишещият е в час и знае, какво говори.

Защото сме заедно от няколко години.
Някой ако може да извади курса на долара от БНБ през март април 1997 год. ще видите,че тогава се смени курса на $,а кога е одобрено от НС не си спомням.
Мнението ми е,че положението е много сериозно.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1729 -: 13 Март, 2013, 12:30:53 »
0
Според мен има реална вероятност борда да падне, въпросът е дали ще го позволят. България е абсолютно нищожна икономика в рамките на ЕС, за световен мащаб не говорим изобщо. От това следват два възможни сценария:

1. ЕС налива едни пари (за тях не са много) за да няма прецедент на фалирали "каквото и да било" в рамките на евросъюза и да се закрепи положението за момента.

2. На никой не му пука, защото един срив на БГ няма да засегне икономиките на развитите държави.

Вариант държавата БГ да се оправи сама няма.
I say what I do and do what I say.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1730 -: 13 Март, 2013, 12:33:15 »
0
Според мен има реална вероятност борда да падне, въпросът е дали ще го позволят. България е абсолютно нищожна икономика в рамките на ЕС, за световен мащаб не говорим изобщо. От това следват два възможни сценария:

1. ЕС налива едни пари (за тях не са много) за да няма прецедент на фалирали "каквото и да било" в рамките на евросъюза и да се закрепи положението за момента.

2. На никой не му пука, защото един срив на БГ няма да засегне икономиките на развитите държави.

Вариант държавата БГ да се оправи сама няма.

Аз пак не разбрах защо трябва някой да ни спасява, защо щял да падне борда, и изобщо какви са тия песимистични възгледи не ми е ясно. Навънка грее слънце бе хора, айде малко по-ведро, а? :)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1731 -: 13 Март, 2013, 12:55:02 »
0
Регатче, що бе душо ти требеше да ни плашиш  :-[
Това, постнатото звучи кошмарно.
Пък и е написано по начин, който подсказва, че пишещият е в час и знае, какво говори.

Защото сме заедно от няколко години.
Някой ако може да извади курса на долара от БНБ през март април 1997 год. ще видите,че тогава се смени курса на $,а кога е одобрено от НС не си спомням.
Мнението ми е,че положението е много сериозно.
Не беше упрек, закачка си беше :P
Ама то, в тези смутни времена!!!

А иначе, постналият в инвестора се уплаши и веднага затри материала. Усети, че при това масово присъствие там, може и беля да стане, да хукнат хората към банките.

Другите скочиха и питат: Кой? Защо?

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1732 -: 13 Март, 2013, 12:59:26 »
0
Аз пак не разбрах защо трябва някой да ни спасява, защо щял да падне борда, и изобщо какви са тия песимистични възгледи не ми е ясно. Навънка грее слънце бе хора, айде малко по-ведро, а? :)

Подкрепям!
Гледам по нощите филмите на Хистъри за войната.
Онази вечер изгледах и онзи филм с Д. Крейг за партизаните евреи във войната, из горите и блатата на Белорус.

Това е било страшно!
Сега ни мързи и се лигавим.
Не, че няма защо.

Вижте слънчо!
Каквото има да става, то ще си стане. 

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1733 -: 13 Март, 2013, 13:12:05 »
0
Прави сте,изтрих си поста  *girl*
Навън грее слънце !
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1734 -: 13 Март, 2013, 13:46:03 »
0
Борда няма да падне ,щото едроваците имат пари и ще напазаруват приоритетно при "разумната приватизация",както беше очертана.Сектора транспорт например предполагаемо  е заплют от ТИМ с назначението на министъра на транспорта в  служебното  правителство.Там има много  възможности,като пристанищна инфраструктура ,концесии,превози  и други перспективни благини,като най-малките от тях са почивните бази.Подготвени са отдавна за тази операция.Илюзия е да се мисли ,че калинките в новия кабинет са от Марс.Тия са като дарвиновите чинки, полу-евоюлирали калинки с подобрена мимикрия.
« Последна редакция: 13 Март, 2013, 13:49:12 от Фло »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1735 -: 13 Март, 2013, 13:47:51 »
0
Според мен има реална вероятност борда да падне, въпросът е дали ще го позволят. България е абсолютно нищожна икономика в рамките на ЕС, за световен мащаб не говорим изобщо. От това следват два възможни сценария:

1. ЕС налива едни пари (за тях не са много) за да няма прецедент на фалирали "каквото и да било" в рамките на евросъюза и да се закрепи положението за момента.

2. На никой не му пука, защото един срив на БГ няма да засегне икономиките на развитите държави.

Вариант държавата БГ да се оправи сама няма.

Аз пак не разбрах защо трябва някой да ни спасява, защо щял да падне борда, и изобщо какви са тия песимистични възгледи не ми е ясно. Навънка грее слънце бе хора, айде малко по-ведро, а? :)

Защото съществува такава възможност (едно е да има вероятност, друго е да се случи, но в момента я има) - това не значи непременно да си разваляме настроението, просто всеки да си прецени вероятността и да си предприеме необходимите мерки (ако има възможност за вземане на такива) в зависимост от личната преценка за ситуацията. Моята обикновенно се базира на не какво разправят, а на "Cui bono?" т.е. "Кой печели?...

Ако искаме да сме най-обективни, трябва да се опитаме да вникнем най-вече в това, моят ресурс по темата "Кой печели" е сравнително ограничен и всяко допълнение би ми било от полза. "Кой печели" от пробив в борда означава не само във финансов аспект, може да се трупат политически дивиденти от подобно събитие или пък само от приказките за подобно събитие. Може приказките около това да накарат хора с дългосрочни депозити да ги изтеглят и превалутират преди падеж и да изгубят лихвата, може да се цели по-гъвкава валутна политика, може да се цели обезценяване на дължими кредити, може нарочно да се плашат гарги - абсолютно всичко може.
I say what I do and do what I say.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1736 -: 13 Март, 2013, 15:35:42 »
0

Аз пак не разбрах защо трябва някой да ни спасява, защо щял да падне борда, и изобщо какви са тия песимистични възгледи не ми е ясно.

1. Защото не сме шваби и да прайм BMW, Мерседес, Майбах, Порше!...Защото не сме японци, да произвеждаме Тойота, Хонда, Мазда, Суши, Муши.........и 9-та по Михнева-Рихтер да не мое да ни сбърка!
2. Защото не сме евреи, та парите и оперирането с пари да ни е в кръвта........и да го слагаме на цел свет чрез бамките Си!
3.Щото не сме хитро-мързеливо-нахални  тарикати кат гърците(да ма прости Горо)!
4.Щото не сме горди кат Татанка-Йотанка и Синът на Великата Мечка, ми сме мноу наведени!
...
А  сме  икономически удавници, жертви на собственоизбраните ни управници, една тъпа самомнителна предпазливо-страхлива егоистична овнешка нация, изнервена от собственонадробените си проблеми! На която обаче, и е внушено, че е велика, най-умната, най-работливата(!?), най-гостоприемната(???), и цел свет е длъжен да И помага(???)............Е ЗА ТВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!! *scare*

Естествено, Някои от Присъстващите Правят Изключение!..................................................................................

!
« Последна редакция: 13 Март, 2013, 17:20:17 от darkside »
Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1737 -: 13 Март, 2013, 15:44:16 »
0
Борда няма да падне ,щото едроваците имат пари и ще напазаруват приоритетно при "разумната приватизация",както беше очертана.Сектора транспорт например предполагаемо  е заплют от ТИМ с назначението на министъра на транспорта в  служебното  правителство.Там има много  възможности,като пристанищна инфраструктура ,концесии,превози  и други перспективни благини,като най-малките от тях са почивните бази.Подготвени са отдавна за тази операция.Илюзия е да се мисли ,че калинките в новия кабинет са от Марс.Тия са като дарвиновите чинки, полу-евоюлирали калинки с подобрена мимикрия.
Видех новото правителство........и утре отивам да ма обрежат. Ша приемам Исляма....или при равина мое да ида. Се тая....А борда ке падне се някога.....например, в петак......нема нищо вечно!

!
« Последна редакция: 13 Март, 2013, 16:33:17 от darkside »
Ас съм българче.......

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1738 -: 13 Март, 2013, 18:15:54 »
0
Цитираният от regata пост се среща и на друго място, от преди два дни, писан от Лилов.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1739 -: 13 Март, 2013, 18:42:25 »
0
Абе тоа Борисов некакси мноу бързо си подаде оставката....некак си не му отговара на профила......нещо големо мое да е причина......например борда и кво ша стане ако още е премиер? (бесилка, разпъване, други?)

А па тоа Денкоф е мноу активен некакси...нали си подаде и той оставката?... Ми той са държи се едно е на влас!  Или тва е Новия Човек Нечий?
Ас съм българче.......