Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 591517 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1830 -: 16 Април, 2013, 12:59:08 »
0
Начев, зарежи ги тия валути, гледай сега нашите как ще се избият кой да НЕ ни управлява.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1831 -: 16 Април, 2013, 14:11:52 »
0
Абсолютно си прав. Хвърлям око и на кроната.
Тя обаче вече си е едно традиционно "решение" и "убежище", а мен по-скоро ме интересуват бъдещи развития и перспективите.
Някъде там - Сингапур, Филипини, Виетнам, Индонезия, Малайзия, Тайланд, техни съседи е интересно в бъдеще, но къде точно.
Плюс това, аз форекс не играя. Не го разбирам, нито имам интуицията и куража да участвам в съвременните манипулативни игрички.
  Трябва много смелост за да се инвестира в такива валути, може би норвежката крона, шведската крона са си вариант, без да мислиш за спекула, просто да се съхраниш, и да останаш ликвиден. От парите по-ликвидно няма, видяхте какво стана със златото, добре че нямам позиции там. Само едно не мога да разбера, вече мина неприлично много време, за такива нива на златото, и нафтата и тя падна под 100, евро/долар трябваше да е около 1,20, защо все още не се променя. Нещо не се връзват нещата. Очаквам скоро, ама много скоро нещо да се промени в тази посока, не веднага толкова дълбоко ама до 1.29-1.28 има как за ден два.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1832 -: 16 Април, 2013, 14:36:01 »
0

 Начев,
Ето една по-нова:

Китайският юан е единствената подценена валута в момента:

http://www.hedgehogs.net/pg/newsfeeds/hhwebadmin/item/10969453/credit-suisse-this-is-not-a-currency-war

Тайландският бат е скъп в момента. След Азиатската криза 1евро беше около 48-50 бата, а 1 $ - около 38-40 бата.
Сега - 1 евро е 38 бата, 1$ е 29 бата.

Виж и това:

http://www.ibtimes.com/currency-wars-2013-japans-weak-yen-strikes-big-blow-us-dollar-south-korean-won-euro-join-fray-global

On Feb. 5, French President Francois Hollande warned that France’s efforts to improve their competitiveness could be “destroyed by the rising value of the euro” and he called on euro zone nations to set a “mid-term exchange rate??? target to help control the price of their shared currency. “We need to act at an international level to protect our own interests,” he said.
This position was echoed by European Central Bank President Mario Draghi, who left the door open for additional monetary policy easing last month, citing the need to assess the economic impact of the euro’s strength

В близките дни ще има LTRO

 *flower2*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1833 -: 16 Април, 2013, 15:26:52 »
0
Начев, зарежи ги тия валути, гледай сега нашите как ще се избият кой да НЕ ни управлява.
Не само са се нахъсили, направо са озверели!
Напълно непонятно за мен.
Изглежда, че накрая ще се окажат прави тези, които твърдят, че без политически гръб, бизнесът е напълно бита карта в Бг. Все ми се е струвало, че тази теза е леко преувеличена.
С други думи - политиката е най-големият и печалбоносен бизнес.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1834 -: 16 Април, 2013, 15:47:42 »
0
  Трябва много смелост за да се инвестира в такива валути, може би норвежката крона, шведската крона са си вариант, без да мислиш за спекула, просто да се съхраниш, и да останаш ликвиден. От парите по-ликвидно няма, видяхте какво стана със златото, добре че нямам позиции там. Само едно не мога да разбера, вече мина неприлично много време, за такива нива на златото, и нафтата и тя падна под 100, евро/долар трябваше да е около 1,20, защо все още не се променя. Нещо не се връзват нещата. Очаквам скоро, ама много скоро нещо да се промени в тази посока, не веднага толкова дълбоко ама до 1.29-1.28 има как за ден два.
За смелостта си прав. Вероятно е дошло време за комбиниране на смелост и отчаяние. Естествено, че дори и да си достатъчно луд и да направиш някакъв такъв ход, това не ти дава никакви гаранции.
Форексът е отписан.

Въпросът е, какво печелиш ако минеш на някакви крони. Налични купюри са абсурд. Не можеш дори да депозираш у нас. Няма да ги закопаваш в градината, я. През някаква платформа купуваш и депозираш някъде по света. Със сигурност в Западна Европа правят депозити в крони, но за лихвите нищо не знам. Вероятно са крайно малки числа. Пък и това са страни (скандинавските), които са тясно обвързани с Европа. Ако еврото се бъгне, те какво ще правят. Ще процъфтят ли ?!  И за колко време.
Някакъв вариант би било да се купят  някакви кронономинирани активи, ама не им познавам компаниите и фондовете и другите там разни.


Част от изброените опасности  са напълно валидни и за споменатите страни от  Далечен Изток, с една основна разлика, вероятно.  Драстично влошаване на положението в Европа няма да се отрази толкова сериозно и толкова директно на тези страни и на валутите им.

Правилно зачекваш и темата с ликвидността. Да притежаваш нещо  "ценно", което обаче не може бързо да се втечни, може да значи в краен случай, че нищо не притежаваш.

Решение на този етап не виждам  :), но разговорът е интересен.

Виждам, че вярваш на долара. Краткосрочно може да  е някакво "решение", поне отнесен към еврото. За след половин, една година, а може и по-рано - хич не съм сигурен.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1835 -: 16 Април, 2013, 16:08:49 »
0

 Начев,
Ето една по-нова:

Китайският юан е единствената подценена валута в момента:

http://www.hedgehogs.net/pg/newsfeeds/hhwebadmin/item/10969453/credit-suisse-this-is-not-a-currency-war

Прегледах го това, но да ти кажа честно, не ми звучи достоверно.
Изказване от вида:
“There is little evidence that current exchange rates are substantially out of equilibrium,” Deverell and Christovova explained. “Based on the Credit Suisse fair value model, the (Chinese) RMB is the only currency significantly undervalued at present.”
ми се струва пресилено и небалансирано.
Не помня, какво точно беше казано в онзи ти пост, помня чувството, което той остави в мен! Чувство за докосване до нещо стойностно като информация.
Ще го намеря аз !!! 8)

Цитат
Тайландският бат е скъп в момента. След Азиатската криза 1евро беше около 48-50 бата, а 1 $ - около 38-40 бата.
Сега - 1 евро е 38 бата, 1$ е 29 бата.

Туй е ценно като наблюдение
 *flower1*

Цитат
Виж и това:

http://www.ibtimes.com/currency-wars-2013-japans-weak-yen-strikes-big-blow-us-dollar-south-korean-won-euro-join-fray-global

On Feb. 5, French President Francois Hollande warned that France’s efforts to improve their competitiveness could be “destroyed by the rising value of the euro” and he called on euro zone nations to set a “mid-term exchange rate??? target to help control the price of their shared currency. “We need to act at an international level to protect our own interests,” he said.
This position was echoed by European Central Bank President Mario Draghi, who left the door open for additional monetary policy easing last month, citing the need to assess the economic impact of the euro’s strength

В близките дни ще има LTRO

 *flower2*

Ох! Спомням си, че шефът на ЯЦБ беше подал предсрочно оставка и се коментираше, че ще избират нов и съответно от личността му ще зависи донякъде, дали валутната война директно минава в горещ етап. Знаех, че е важно и реших, че ще проследя, но ... срам-не-срам, забравил съм.
Ще печатат до стопяване на валците на печатарската техника.
На този етап друго не се вижда.
Абсурдно е да г оправят, но очевидно ако не го правят, сривът ще дойде бързо-бързо и не виждат друг изход.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1836 -: 28 Април, 2013, 13:13:50 »
0
"Добър ден, роби! Бачкате ли здраво за 300 лева, А? И за 200 ще бачкате, ако Дянков огладнее...Сигурно не ви е срам да си гледате децата как обикалят покрай витрините с китайски боклуци, със старите си изтъркани 'обущета'...Бачкайте и ги лишавайте, че Дянков е гладен...
Спи, народе! Преклонена главица сабя не я сече! Спи, народе! 240 душмани безсмъртни имаш, дето 7 000 000 никога не могат да ги победят, защото са 7 милиона - всеки за себе си!
Спи, народе...Бъдеще има за теб някъде далеко в чужбина, далеко от род и родина, далеко от стара ти майка, далеко от клети ти дечица, без тебе да раснат, че някое и друго евро да пратиш!
Спи, народе! Баба ти докато я пребиват и изнасилват за 40 лева! Ръка не вдигай на душманина - ръцете са ти да бачкаш за 300 лева! Ръцете са ти да си милваш детенцето, дето плаче за нови дрешки и обувки!
Спи, народе...ИМАШ 500 ГОДИШЕН СТАЖ! "

Магдалена Дончева, ученичка, от Пловдив
http://petel.bg/18-GODISHNATA-MAGDALENA-NAPISA--DOBAR-DEN--ROBI-__29556


Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1837 -: 28 Април, 2013, 17:15:59 »
0
Четете и секи да си прави изводи.........

http://news.myvidin.com/about-111702.html

........"Абсурдно е, че един зам.-министър като Гергана Сърбова може да даде лиценз за трети джиесем оператор за смешните 27 млн. евро, а след това да стане директор на БТК. Още по-абсурдно, престъпно, е поведението на една Меглена Кунева като главен преговарящ. С нейно съдействие бяха закрити трети и четвърти енергоблок на АЕЦ "Козлодуй", които произвеждаха енергия за под 2 стотинки киловата. И цялото й поведение беше с едничката цел да се осигури пазарът на румънската централа "Черна вода", която е финансирана от банка "Париба". Това е петата банка по големина в света. Много малко хора знаят, че там работи и Милко Ковачев, но той е дребна фигура в сравнение с Меглена Кунева. Тя е член на УС на борда, това е най-висшата длъжност в банката с няколкостотин хиляди евро възнаграждение на месец. Много странно е, че закриваш Козлодуй и осигуряваш печалбите на румънската централа да си продава тока на Балканите, с което пък осигуряваш печалбите на "Париба" и след като свършваш мандата си като еврокомисар, те назначават като висш член. Милко Ковачев също беше изтеглен на работа в чужбина, след като приватизира ЕРП-тата и след като "Париба" също беше консултант в случая. Скандалното е, че

ЕС никога не е искал закриването на трети и четвърти блок,"................
« Последна редакция: 28 Април, 2013, 17:24:59 от darkside »
Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1838 -: 29 Април, 2013, 15:02:33 »
+2
Всеки път, като отворя фейса, чета в тоя прозорец: "как сте Darkside?"... или: "как ви мина деня Darkside ?"...."Какво ново ?"......Darkside?"
.Ами нищо ново, тва е проблема! Едни и същи номера двадесет години.......преди тва още 45........а преди тях поне 500 още.....
Така че, аз няма да гласувам за никого! Това е моята позиция!
Ако с избори се избираше наистина реално нечия кандидатура, т.е. Народа Реално Да Избира Някой, сигурно щяха да забранят изборите!
Сигурно ще се раздразнят някои "фенове" на "играчите" в тоя фарс, наречен "избори"!
Другари и другарки, тва не е игра! За бира и пет кебапчета, или наивно вярващи на тъпи и неизпълними обещания, на предишните, по-предишните, по-по най-предишните избори продадохте не само вашето бъдеще, а и нашето и на децата ни!...........
Лошото е, че вие не ползвате интернет, та няма да ме прочетете!.......".мълчанието на агнетата-2"....а Анибал Лектър точи зъби за нов мандат..........и като гледам няма проблем с избирането!...Щото, като гледам кандидатите на тия избори, всичките отговарят на името на гореспоменатия доктор-масов убиец........един продал телекомите, друг продал БГА, трети Кремиковци, четвърти майка си, ама не я доставил, и т.н...., край нямат "изгодните" (за кого?!) сделки на прехода, дето всичките са направо за Гинес по неизгодност за Суверена (стадото, сиреч)!
Един именит българин, преди около 150 години изрече сакралната фраза: "Не народ, а мърша!"........
Смея да твърдя, че за една голяма част от населението по тия земи, това отговаря на истината. Обикалям България, срещам се с най-различни хора и все повече проумявам Ботев и Славейков!
Ако не беше така, щяхме да правим BMW и Мерседес, а франсетата и Германците щяха да са гастарбайтери тук и французойки щяха да ми.......... чистят къщата!........
Фантазии, а? ...
Тук по тия земи управлява Телевизора............тва си го набийте в канчетата, дами и господа!.... И то много лесно, щото летвата е мноу ниско!
Но, според психиатрите, кретена никога не възприема себе си като кретен, а точно обратното - Голем е в Собствените си Очи.
И ако тва продължи, отивам при равина да ме обреже .......и ставам ешкенази!
Капиши?.....Аллах акбар....иншааллах!
................................................................
ПП    И само да добавя. Може би Костов има потенциала и необходимия като структури човешки ресурс да успее да стопи негативите от предишните управления, но не съм напълно убеден, защото положението вече е извън контрол, т.е. икономиката премина прага на допустимото свиване. Депресията е факт. Хиляди малки и средни фирми фалираха през последните 6 месеца.........ако си тръгнал да правиш държава, трябва да има с кого да я направиш! Гръбнака на една държава, средната класа, като че ли не съществува. Защото е смачкана икономически, социално и морално! Изобщо не мисля да споря с някого! Тва беше монолог!
« Последна редакция: 29 Април, 2013, 15:41:56 от darkside »
Ас съм българче.......

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1839 -: 29 Април, 2013, 15:41:11 »
+1
Дарки,
Не малко хора гласуват не "ЗА", а "ПРОТИВ". Признавам си, на тези избори и аз ще съм от тях.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1840 -: 29 Април, 2013, 16:21:38 »
+1
Дарки,
Не малко хора гласуват не "ЗА", а "ПРОТИВ". Признавам си, на тези избори и аз ще съм от тях.
Да, против, но против Какво и Кого?....Трябва да е съвсем  наясно  всеки!   Митко, у  хората се е вселил Страхът!  Но страхът за Собствената Черга, без да си дават сметка, че скоро ще пламне цялата къща!......И пак чакат Някой да Ги Оправи, изобщо не вдяват, че при кап. система такова нещо няма.Социализма свърши отдавна!  ......570 години робство са явно незаобиколим фактор.........самотници и дребнави егоисти, тва е нацията......
Ас съм българче.......

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1841 -: 29 Април, 2013, 21:33:07 »
0
И аз няма да гласувам, както на предишните и на по-предишните и май никога не помня да съм гласувал. Аз когато не знам как да постъпя, никък не постъпвам, за да ми е чиста съвеста че не съм сгрешил. Това не е агитация, ако лично виждате потенциал в някоя партия, гласувайте каквото ви подсказва сърцето. Аз за Атака се замислям, не щото са много готини ама ако постегнат или прогонят цеганията от хубавата ни държавица, поне заради това бих ги подкрепил.

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1842 -: 29 Април, 2013, 22:10:49 »
0
Всеки път, като отворя фейса, чета в тоя прозорец: "как сте Darkside?"... или: "как ви мина деня Darkside ?"...."Какво ново ?"......Darkside?"
.Ами нищо ново, тва е проблема! Едни и същи номера двадесет години.......преди тва още 45........а преди тях поне 500 още.....
Така че, аз няма да гласувам за никого! Това е моята позиция!
Ако с избори се избираше наистина реално нечия кандидатура, т.е. Народа Реално Да Избира Някой, сигурно щяха да забранят изборите!
Сигурно ще се раздразнят някои "фенове" на "играчите" в тоя фарс, наречен "избори"!
Другари и другарки, тва не е игра! За бира и пет кебапчета, или наивно вярващи на тъпи и неизпълними обещания, на предишните, по-предишните, по-по най-предишните избори продадохте не само вашето бъдеще, а и нашето и на децата ни!...........
Лошото е, че вие не ползвате интернет, та няма да ме прочетете!.......".мълчанието на агнетата-2"....а Анибал Лектър точи зъби за нов мандат..........и като гледам няма проблем с избирането!...Щото, като гледам кандидатите на тия избори, всичките отговарят на името на гореспоменатия доктор-масов убиец........един продал телекомите, друг продал БГА, трети Кремиковци, четвърти майка си, ама не я доставил, и т.н...., край нямат "изгодните" (за кого?!) сделки на прехода, дето всичките са направо за Гинес по неизгодност за Суверена (стадото, сиреч)!
Един именит българин, преди около 150 години изрече сакралната фраза: "Не народ, а мърша!"........
Смея да твърдя, че за една голяма част от населението по тия земи, това отговаря на истината. Обикалям България, срещам се с най-различни хора и все повече проумявам Ботев и Славейков!
Ако не беше така, щяхме да правим BMW и Мерседес, а франсетата и Германците щяха да са гастарбайтери тук и французойки щяха да ми.......... чистят къщата!........
Фантазии, а? ...
Тук по тия земи управлява Телевизора............тва си го набийте в канчетата, дами и господа!.... И то много лесно, щото летвата е мноу ниско!
Но, според психиатрите, кретена никога не възприема себе си като кретен, а точно обратното - Голем е в Собствените си Очи.
И ако тва продължи, отивам при равина да ме обреже .......и ставам ешкенази!
Капиши?.....Аллах акбар....иншааллах!
................................................................
ПП    И само да добавя. Може би Костов има потенциала и необходимия като структури човешки ресурс да успее да стопи негативите от предишните управления, но не съм напълно убеден, защото положението вече е извън контрол, т.е. икономиката премина прага на допустимото свиване. Депресията е факт. Хиляди малки и средни фирми фалираха през последните 6 месеца.........ако си тръгнал да правиш държава, трябва да има с кого да я направиш! Гръбнака на една държава, средната класа, като че ли не съществува. Защото е смачкана икономически, социално и морално! Изобщо не мисля да споря с някого! Тва беше монолог!
  + -чe  защото си прав ,а не защото ми харесва каквото описваш... ама в общи линии си е така ! Само За Костов не съм Ич съгласен ....  Дарки ,абе мани го тоя ,баси   *bat*  *drink10*
« Последна редакция: 29 Април, 2013, 22:14:00 от Filip »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1843 -: 29 Април, 2013, 22:24:50 »
+1
   Дарки, супер си го казал. Трябваше да сме ги избесили досега............
   А иначе по повод предстящите избори жената вика, че щяла да гласува зо ВМРО /бъкел представа си няма кои са тия и защо са/, само защото чула, че щели да правят циганите на сапун. Та се чудя да плача ли, да се смея ли, макар че въобще не ми е до смях.
   Надежда никъде не се види, мислех пак за тиквата, Дон Рапоне, да гласувам, щото не искам да ми вдигат комунистите данъка, ама след последните простотии няма да се уважавам грам, ако им дам гласа си на тия тъпунгери. Толкова, ама толкова прости хора не са ни управлявали никога от 681 година насам.   

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1844 -: 30 Април, 2013, 09:08:53 »
0
+ -чe  защото си прав ,а не защото ми харесва каквото описваш... ама в общи линии си е така ! Само За Костов не съм Ич съгласен ....  Дарки ,абе мани го тоя ,баси   *bat*  *drink10*
Костов................вълк-единак, но само привидно, а всъщност  водач на глутница.
Споменах го поради следното полезно негово качество: той би се саморазправил безцеремонно със всички останали, а това би ми харесало! *yahoo*
Ас съм българче.......