Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 591526 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1845 -: 30 Април, 2013, 09:36:12 »
+1
Като не гласуваш пак даваш власт по пропорционалната система.Конституцията си я направи БКП-то  винаги да е във властта партизанската дружина и нейните наследници.Затова е и  стопанската агония вече 23 г.Костов на фона на цялата врява от популизъм звучи най-разумно и прагматично.Проблемът на тая страна е в стопанството и свръх намесата на държавата в него,затова и който вземе властта не променя нищо и не реформира администрацията, щото се облагодетелства лично и партийно по създадените потоци и канали .Публичния административен капацитет от около 730 000 ,които са на държавна и общинска хранилка няма да допуснат реформи и да си развалят рахатлъка.От тях зависят изборите и агонията ще продължи до летален изход за държавата.Същото като при карценома,изяжда организма докато умре и организма и рака. 

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1846 -: 30 Април, 2013, 09:58:28 »
0
Фло, под "няма да гласувам" разбирай празна бюлетина. Наясно съм с проблема.
Но трябва масово хората да изразят такъв вот.....
1000 циганина купени с по 50 лева,бира и кебапчета,  като гласуват за Сульо, и ето ти законно избрано правителство......избрано с гласовете на 0.0007 процента от населението!
« Последна редакция: 30 Април, 2013, 11:28:13 от darkside »
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1847 -: 30 Април, 2013, 10:26:28 »
0

Винаги съм гласувала ЗА. Последните 15 години съм в малцинството.
За да гласувам ПРОТИВ:
-трябва да избирам между клонинг Джони' и клонинг Джони'', като не мога да преценя, кое е по-малкото зло. Простата арогантност vs рафинираната арогантност. Една монета, и ези или тура, ще свърши работа ...
- или



Има още малко време да си помисля: ЗА или вторият вариант на ПРОТИВ.

И все пак, вярвам в Доброто, и,  че ще надделее. :)
Хубави празници на всички! :) *flower2*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1848 -: 30 Април, 2013, 11:17:24 »
0
Преди някой май ми беше обяснявал, но съм забравил - каква е ползата от пускане на празна бюлетина с-у не-пускане (не-гласуване) изобщо?

Както винаги преди избори при мен започва все пак известно колебание (даже доста по-сериозно отколкото ми се иска) - да гласувам ли или не, за кого или срещу кого, както предполагам и при всеки от вас.

Последната ми идея (до момента) беше да отида и да гласувам наказателно за ГЕРБ, ядосах се с ваденето на записите и цялото активно мероприятие във връзка с подслушването - общо взето всички с-у тях. Сега пък се позамислих (не, че не съм си го мислил и преди, но човек е устроен да забравя), че всъщност е много вероятно нещата да са много-много по-прости отколкото си мислим - може и ГЕРБ и БСП и останалите партии да са различни ешалони на едни и същи кукловоди и ГЕРБ не е изключено сами да си участват в играта с подслушванията, да им е казано така да правят, както на ДПС беше казано, че не трябва да печелят предишните избори (тогава противно на логиката Доган нарочно каза неща, с които загуби много гласове). Сега пък на ББ да е казано "не трябва да вземаш повече от Х гласове", защото имаме други планове. Нещо като предварително уреден мач (можем да го гледаме безплатно, въпроса е да правим ли залози т.е. да гласуваме ли). Предполагам, че има отработени варианти и за редки случаи, когато малко повече от очакваният брой хора гласуват за определена партия т.е.  има предварителна подготовка как да се реагира и на такава евентуалност.

Някой знае ли за избори с много изненадващи резултати? Имало ли я някога такива?

В момента е ясно, че всички възможни сили са впрегнати да дърпат ГЕРБ надолу, не ми е много ясно само дали те самите участват в тази игра (до момента не са извадили никакви сериозни компромати с-у БСП, а ако толкова много са подслушвали, би трябвало да имат на рапзоложение всякакви пикантерии). По Нова ТВ излезе бившият шеф на 6-то на ДС Митьо Гестапото и каза, че такова следене нямало даже и по негово време (преди 1989), което си е пълен фарс (всички знаем какво беше тогава).

Има и един друг момент при избори - при преминаване на определен праг (май беше 1%) всяка партия получава държавна субсидия (казват около 50 лв. на глас), така, че има натиск да се печелят гласове даже и без желание да се влиза в управлението. Купуването на гласове направо си е печаливш бизнес (премерно купуваш глас  за 20 лв, а вземаш 50 лв. субсидия за същия глас). Всеки път като пуснем бюлетина за дадена партия, освен всичко друго и осигуряваме и 50 кинта държавна субсидия , ба си сладката работа било това политиката - и да губиш не означава, че спираш да правиш пари (както при един бизнес например). :)

П.П. Сега се сетих, че и февруарските протести изобщо, ама изобщо не бяха спонтанни, така, че явно е време за "смяна на караула" независимо за кого бихме гласували. :):) В детските лунапаркове има едни въртележки с колички, на които има по 4 кормила (по едно за всяка седалка), та всяко седнало дете да "управлява" колата. Въртенето на тези кормила в която и да е посока обаче не влияе абосолютно по никакъв начин на движението не само на определена кола, ами на никоя от всичките качени на въртележката. Важното е, че децата (избирателите) се забавляват и "допринасят" за посоката на движение.
« Последна редакция: 30 Април, 2013, 11:39:08 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1849 -: 30 Април, 2013, 11:36:09 »
0
Ужасна ситуация!
Всеки ход има видими слабости и недъзи.
Какво да с е прави ?!

Склонен бях да вярвам на социолозите, че до преди последния петък само 5 формации имат шанс да прескочат бариерата.
Знам, че пред много близки хора човек може понякога да използва по-хашлашки и фриволен език без да е наложително от това да се вадят крайни заключения-  просто ей така, заради закачката, театъра, гега, освобождаването ....
Това - последното.  Нямам думи. И същевременно въобще не съм изненадан.


Сега вече наистина нямам представа, какво ще стане на изборите.


За друго иде реч.

1. Не отиваш да гласуваш.  По правилата на представителната демокрация и пропорционалната система това значи, че даваш по част от гласа си на всичките, които ще гледаш ежедневно следващите години като спечелили и влезли .
Политиците получават сигнал, че нейде там има един, една, едни  човеци, които може би ги ненавиждат. но може би са били просто твърде заети с разни други неща. И си викат: Голямо чудо! Продължаваме!

2. Гласуваш за някаква  малка, симпатична, но никому неизвестна партия. Резултатът е същият.   По правилата на представителната демокрация и пропорционалната система това значи, че даваш по част от гласа си на всичките, които ще вкарат хора в парламента.

3. Гласуваш, но с празна или невалидна бюлетина. Пак същото. Е, може би, не съвсем! Този вот не дава  много възможности за интерпретация на причините. Причината е ясна. И въпреки това, политиците няма да се смутят особено. Те и без празните бюлетини знаят. Ама политическите апетити растат, не намаляват. Тъй ми се чини.
Пък и какво значи празна бюлетина. Такава няма. Гласуваш за системата. По един или друг начин.

знаем как исторически се сменят системите.

В тази последователност на мисли, въпросът за по-малкото зло идва естествено.
Ама, кое е то ?!

И понеже сме хора, естественото състояние на нещата определя, че за мен по-малкото зло е  Х, но за теб е У.
И отново се връщаме в началото.

Системата е непробиваема.

Има още малко време.
Да мислим.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1850 -: 30 Април, 2013, 12:03:18 »
0
Аз съм напълно съгласна с Булкан.
И понеже така и така,съм съпричасна към "световната конспирация",а и с оглед на цялата лудост с "протестите",мисля,че всичко вече е решено.Не знам от кой и защо,но не мога да забравя визитата на Цвъки и Тиквата във Вашингтон,признанието с половин уста за Хизбула и все такива "конспирации" ми се въртят в главата  *rofl*
Истината е,че НЕ ми се гласува,защото ми писна да не ми броят мнението за пет пари,да купуват гласове,абе изобщо чувствам,че системата е напълно изчерпана.
Тези избори ги усещам като огромна тежест за аналитичното ми мислене /ако имам още такова/
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1851 -: 30 Април, 2013, 12:50:36 »
0

Знам, че пред много близки хора човек може понякога да използва по-хашлашки и фриволен език без да е наложително от това да се вадят крайни заключения-  просто ей така, заради закачката, театъра, гега, освобождаването ....
Това - последното.  Нямам думи. И същевременно въобще не съм изненадан.


Начев,
Изненадах ли те? Няма да ти е интересно иначе.  :D
Мога и повече, въпреки границите, които сама си поставям, и въпреки задръжките, на които слугувам. До колкото се познавам, прескоча ли ги, означава, че всякакви норми вече са преминати.

Българите са подложени на безпрецедентен геноцид. Това твърдение, нито е емоционално, нито е патетично.
Само леко ще открехна с факти ...

Здравеопазването - БЕЗОБРАЗНО.
Цените на лекарствата - БЕЗОБРАЗНИ
Пенсиите - БЕЗОБРАЗНИ
...

Списъкът с безобразните неща е много дълъг.

 *flower2*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1852 -: 30 Април, 2013, 15:24:18 »
0
Една възможна коалиция (БСП - ДСБ?????)

http://www.svobodata.com/page.php?pid=11346&rid=154


"...БСП заедно с ДСБ организира паралелно преброяване на гласовете при престоящите парламентарни избори – като за тази цел вече е наета австрийска компания, която да го извърши.
Тази заедност е с максимално широк мащаб: в начинанието двете непримирими и несъвместими политически сили са заедно с Атака, ДПС и България на гражданите. Сиреч целият спектър на тъй наречената опозиция. Този опозиционен статус на партиите, които имат шанс да попаднат в парламента, се потвърждава и от една тяхна предварителна декларация: всички те заявиха, че никога и при никакви обстоятелства няма да се коалират с ГЕРБ. Относно БСП нямашие подобни изявления. Поне за „традиционната десница“ се предполагаше, че това априори е така. Вече и това не е сигурно."
I say what I do and do what I say.

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1853 -: 30 Април, 2013, 17:13:39 »
0
Обектът “България” е много доходоносен. БКП запълни политическия спектър чрез бутафорните си партии. Пробутаха ни ГЕРБ за дясна, БСП минава за лява, Каракачана и Волен взимат пари, за да се правят на националисти, а ДПС (това е най-абсурдното, но и то минава) се самоопределят като либерали.
Парите валят отвсякъде. Официално от ЕС, неофициално от контрабанда, малко рубли… И от българина има все още какво да се вземе – уж за ток, вода, парно и т.н. Този обект е много доходен и докато е такъв, ще гледаме циркове от БКП и бутафорните формации. А когато се изчерпат всички ресурси, тогава евентуално може да има промяна …. обаче едва ли това е успокоително. Хич не е важно кой кого слуша, заробваме се яко.....

25 милиарда лева трябва да плащаме заради енергийните дела на страната


25 милиарда лева трябва да плащаме заради енергийните дела на страната

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1854 -: 30 Април, 2013, 18:04:54 »
0
Мислете цветно, светът не е черно-бял           

"Хора с фрапиращо примитивен манталитет и крещяща простащина, с морал,   пропит от най-отвратителен цинизъм и най-долна вулгарност, хора, които   разбират управлението на държавата като мрежа от лични приятелства и   схема за защита на лични интереси, като безкрайна далавера и откровена   търговия с влияние, без никакви скрупули потъпкват и обезсмислят   законите и превръщат институциите и разделението на властите в   привидност и прикритие за тотална паралелна власт, която манипулира из   основи политическия и икономическия живот, правосъдието и медиите."

Да ме прощава Новинаров, че му изземам функциите.  :)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1855 -: 30 Април, 2013, 18:34:11 »
0


Начев,
Изненадах ли те? Няма да ти е интересно иначе.  :D
Мога и повече, въпреки границите, които сама си поставям, и въпреки задръжките, на които слугувам. До колкото се познавам, прескоча ли ги, означава, че всякакви норми вече са преминати.



Ах ти !
Палавница !

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1856 -: 30 Април, 2013, 18:37:37 »
0
Ще ме прощава Димитър Генчев,но проблема е,че ни се предлага само сиво във всичките му гами.
Грам не ме интересува егото на Тиквата.Не ме интересува и егото на СерГей или Веселяка.
При управленито на всички виждаме подписани договори,които не са в интерес на суверена на РБ.Виждаме управление основаващо се на обслужване на чужди финансови интереси и откровенни БЕЗОБРАЗИЯ,както каза Муза.
На мен ми се иска да видя "Шапка на цветни петна"   *girl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1857 -: 30 Април, 2013, 18:39:01 »
0
Преди малко гледах д-р Михайлов на гости при Цветанка и Цонев.
Сразяващ, както винаги!
Вижте, ако ви е интересно.
Когато го качат на сайта, естествено.
Втори по ред гост беше.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1858 -: 30 Април, 2013, 20:52:50 »
0
Ние дотолкова сме свикнали вечно да избираме между голямо и малко зло,  *scare*
Защото пропорционалната и смесената система са измислени точно за това-винаги да се избере нещо ,колкото и да не ти харесва,дори и въобще да не използваш изборното си право и не гласуваш.Това е мъртвата хватка, с която партокрацията"демократично" души народа.Сега,когато сме в условията на президентска република да не е свършил света? Остава само да си изберем към стотина мажоритарно избрани народни представители да творят закони по съвест,по-точно и да приемат правителствените проектозакони,щото и сега 95% идват от там и нещата да тръгнат.Това обаче трябва да стане с нова конституция наистина разделяща властите и наистина демократична.Нали не си представяте,че тая от 91-ва е писана и приета от най-големите демократи в БКП-то?
« Последна редакция: 30 Април, 2013, 21:25:13 от Фло »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1859 -: 30 Април, 2013, 21:12:13 »
0


Начев,
Изненадах ли те? Няма да ти е интересно иначе.  :D
Мога и повече, въпреки границите, които сама си поставям, и въпреки задръжките, на които слугувам. До колкото се познавам, прескоча ли ги, означава, че всякакви норми вече са преминати.



Ах ти !
Палавница !

:)
Не мисля. :)

Начев,
Докато едни хора заминават за Гърция по празниците, други си броят стотинките в съвсем буквален смисъл. Нещо страшно е ...

 *flower2*