Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592505 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1875 -: 02 Май, 2013, 08:34:20 »
0


 Много пъти е споменавана тази информация – в момента има 183 000 фирми с по едни зает. И най-простият начин да се възстанови конюнктурата е да се създадат предпоставки тези хора да назначат по още един служител. Това може да се случи като се улеснят условията за започване и разширяване на бизнеса. В момента тези 183 000 души се инструктират сами себе си и попълват 29 документа на Инспекцията по труда.
Разбирате ли какво означава това – те пишат сами за себе си, сами си планират отпуска, слагат си план за отпуска на видно място в офиса и така нататък. Това са пълни щуротии. Водят дневник за себе си. Защото подлежат на проверка и Инспекцията по труда може да ги глоби по всяко време.
Ние предлагаме един скандинавски модел – да се направи кодекс на малкия и семейния бизнес, да се разпишат всички изисквания там и който го изпълнява, да започва бизнес, да го разширява, но това да не става с десетки разрешения, а плащайки една единствена такса. Защото в момента се вадят 54 документа за един търговец.
http://www.mediapool.bg/%D0%B4%D1%8F%D1%81%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%B5-%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B5-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82-%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8-news205771.html

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1876 -: 06 Май, 2013, 23:25:41 »
0
 *egg*

В ЕС ние държим първо място по сенчеста икономика, в %



Ех, ако не беше горната графика, изразено в EUR, сме нюню. Ама пък каква икономика - на 100% да е на светло, не стигаме сянката  на Белгия, Дания ...



Е, така пък, малко загуби от данъчни приходи.



  *egg* *flower2*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1877 -: 09 Май, 2013, 20:02:46 »
0
Ако тва е верно, направо съм объркан......

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/321299_544959815554196_1366776837_n.jpg
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1878 -: 09 Май, 2013, 20:42:51 »
+1
През 41-ва не са имали шрифтове с пиксели.

 *drink6*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1879 -: 09 Май, 2013, 21:05:29 »
0
Ако тва е верно, направо съм объркан......

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/321299_544959815554196_1366776837_n.jpg


Няма причина да не е вярно,защото БКП-то винаги се е управлявало от Москва и по датата на този документ се вижда ,че е от периода на най-тясна  дружеска връзка между Фюрера и Сталин,съответно директивата от Москва е за  влизане в тристранката.Подробности за отношенията между Германия и СССР от 1939-1941 се виждат тука:http://www.aroundspb.ru/variety/docs/diplomat/pakt.php
Най-голямото объркване ще настане след няколко години,когато руската историография най-после признае,че всъщност Хитлер е изпреварил Сталин с около 10-14 дни на 22 юни 1941 г., нанасяйки превантивен за германците изпреварващ удар.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1880 -: 09 Май, 2013, 21:50:23 »
0
Абе оставете 1941, да видим през Май 2013 какво се случва (доста страшно изглежда, а в момента не виждам никой по-обективен в коментарите си от Сугарев, по мое мнение поне):

Изборът, който ни предстои (Предизборно четиво за деня за размисъл)

http://www.svobodata.com/page.php?pid=11389&rid=20
I say what I do and do what I say.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1881 -: 09 Май, 2013, 22:56:35 »
0

За Варна този е разумния избор!
Народът обаче тотално е изтрещял  и не се знае кога ще му дойде акъла  да разбере, че хала му се дължи на наложената от партизанската червена каста конституционна уредба от 1991 година.Вероятно след още 22 години,докато не гушне чемшира  и днешния електорат и дойдат нови хора,които виждат гредата в окото си.В интерес на истината Сугарев тогава не беше я подписал  днешната конституция,което не му пречи да удря шпатули на властта сега.
 

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1882 -: 15 Май, 2013, 02:53:37 »
0
Ха честито управление на БСП+ДПС+Атака... Днес не съм чел преса или гледал ТВ, но май натам отиват нещата. Обадете се поне да се преброим, които сме останали във форума, Горо и Маранди ги видях в темата за Гърция :) :)
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1883 -: 15 Май, 2013, 08:13:33 »
0
Преброяването да започне:
Тук съм, не пиша защото съм зает със строителство на една малка къщичка, и се наслаждавам на хубавата пролет, на изборите не гласувах, има ли значение, според мен едва ли? На Фло, благодаря че ме светна за луканката и азотните торове в нея, от тогава не я ям, в магазина минавам покрай щанда с луканките и даже не ги поглеждам, това е качествен прогрес за мен в личен план, чувствам се по-добре!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1884 -: 15 Май, 2013, 09:44:37 »
0
Нещо не ми се пише напоследък........не мога да кажа  защо.
Загубих нещо мерак.....Сигурно защото всичко наоколо се скапва.....
Сигурно съм в депресия/импресия, дефлация в мисленето.....Ша зема да ида на (друг) психар да ма прегледа, баси.
Ас съм българче.......

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1885 -: 15 Май, 2013, 11:37:45 »
0
Нещо не ми се пише напоследък........не мога да кажа  защо.
Загубих нещо мерак.....Сигурно защото всичко наоколо се скапва.....
Сигурно съм в депресия/импресия, дефлация в мисленето.....Ша зема да ида на (друг) психар да ма прегледа, баси.

И аз,като Дарки,че и по-зле,дори музика не слушам  :(
Направо ми се гади от това което става,ама да се преброя,че още мърдам  *girl*
 *heart* *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1886 -: 15 Май, 2013, 12:28:47 »
0
3-ма освен мен + Горо и Маранди = 6 броя, пак е нещо. Не мога да вдяна от какъв зор и по каква причина случващите се събития ме разстройват. Ужким не се интересувам от политика... В края на краищата нали и преди сме живяли с правителство на БСП и ДПС, е Атака не сме пробвали май още... Десните партии официално затвориха сергиите (няма клиенти), чудя се по какъв начин изобщо може да се обнови СДС или ДСБ или да се създаде нова дясна партия, каква подкрепа да има и от кого, май няма как да стане...

Като погледна новата история (от 1990 г. насам) който и да управлява за известно време, в някой момент пак идва БСП. Имало ли е някога случай те да не са в правителство повече от един мандат? Както беше писал някой в темата за вицове "каквато и нощница да сложиш, секс ще има" (майка към дъщеря - младоженка). Партии се създават, разпадат се, но БСП и ДПС са вечни...

I say what I do and do what I say.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1887 -: 15 Май, 2013, 12:55:20 »
0
BulCan,знам какво ме разстройва и това е ужасТната нечистоплътност на тези избори.Отвратителна нечистоплътност  *ireful*
Знаете колко долюбвам Боко Тиквата,няма да обяснявам отново,но това активно мероприятие на ДС и КГБ ми дойде малко в повече.
Станишев,губи енти избори,но говори все едно ги е спечелил,ами,ако бях аз,щях да се засрамя много.Като крайна сметка ме интересува кой ще вземе власта,за сега виждам,че се заобиколи вота на суверена.Виждате ли,никой не желае да прави правителство с ГЕРБ,ама те се избранниците на избирателите / отделно,дали ми харесва или не,това няма значение /.
Имаме ден на размисъл,нали ?! Да,ама Не и виновни няма.Сега слушам прокуратурата и се чудя,защо са учили тези хора ?! Говорят ми като деца,не като хора,които трябва да определят закона.
Не ми се пише,всичко е от гадно,по гадно.
Боже,Боже прокурора се определи като вещица,е думи нямам !
 
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1888 -: 15 Май, 2013, 13:33:32 »
0
Ха честито управление на БСП+ДПС+Атака... Днес не съм чел преса или гледал ТВ, но май натам отиват нещата. Обадете се поне да се преброим, които сме останали във форума, Горо и Маранди ги видях в темата за Гърция :) :)

И аз поглеждам чат пат, но май форума позамря.

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1889 -: 15 Май, 2013, 13:45:55 »
0
Аз съм от по-новите, но хайде и аз да се запиша, че съм тук. Няма ден, в който да не отворя форума и да видя какво е писано от Новинаров и всички Вас.
Та, за партиите си мисля, че БСП и ДПС са вечни, защото кадрите на БКП и ДС са живи, а и техните деца са прихванали този паразитен манталитет. Те са вечно управляващи, защото са подкрепяни от неискащите и неможещите да създават блага. За тях е важно да ни обясняват как да работим още повече за да живеят те по-добре. Каквото и да стане след изборите, едно трябва да е ясно - структурни реформи няма как да се случат, защото няма воля за това.
Хората, които не работят са станали повече от тези дето работят отдавна и това е доста притеснително. И понеже нашенската "демокрация" е измислена нарочно така, че тези които не работят да гласуват и да харчат парите на работещите, връщане назад няма как да има. И всичко това се случва под някакъв лицемерен, "миловиден" претекст за "социална (ЦоЦиална) справедливост". Докато НОИ и изобщо пенсиите се финансират от държавния бюджет, дотогава пенсиите и всякакви социални плащания ще бъдат инструмент за печелене на избори. А пари от бюджета трябват, защото пенсионната система от десетилетия е фалирана и ограбена от сегашните "благодетели" на пенсионерите, които са вечно във властта. По този начин се печелят избори в България: посредством зависимостта на хората от държавните плащания, а когато се налага и религиозна завиисимост, която  манипулира простолюдието! Хората първо са ограбени, а после вързани със синджир посредством залците дето им подхвърля държавата! По нашите земи управлява телевизора. Хлябът губи своето значение когато има зрелища.

Преброяването да започне:
Тук съм, не пиша защото съм зает със строителство на една малка къщичка, и се наслаждавам на хубавата пролет, на изборите не гласувах, има ли значение, според мен едва ли? На Фло, благодаря че ме светна за луканката и азотните торове в нея, от тогава не я ям, в магазина минавам покрай щанда с луканките и даже не ги поглеждам, това е качествен прогрес за мен в личен план, чувствам се по-добре!

Като стана дума за качествен прогрес от гледна точка на храненето и лечението, искам да добавя и аз нещо. От няколко месеца значително си промених режима на хранене и смея да твърдя, че се чувствам доста по-добре и свеж. Напоследък чета адски много за ММS. Не знам дали сте го чували, но набира сериозна скорост. Няма да навлизам в подробности и да обяснявам какво представлява, ще кача тук сайта на човека в България, който стои зад него. Има адски много български и международни форуми, групи във фейсбук, които коментират и говорят за това. Мисля, че е доста сериозен напредък в алтернативната медицина. Защото лично за мен, традиционната медицина помага в спешни и животозастрашаващи случаи, но е безсилна пред хронични и тежки болести, безсилна е пред патогени, бактерии, вируси, гъбички и паразити в нашия организъм. А точно те водят до тежки заболявания.
http://www.mmsbulgaria.com/
Има раздел с видеоклипове, където подробно е обяснено какво точно е MMS и как действа. Има отзиви на хора, които са го ползвали. Мисля, че ще Ви е интересно. И понеже навсякъде има мнителни и подозрителни хора, което е съвсем нормално всяка информация да се подлага на критика и подозрителност,  да кажа, че нямам нищо общо с вносителя на този продукт, той е от Бургас, аз от Русе. Не го познавам, но съм си поръчал и ще пробвам.