Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 593026 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1935 -: 18 Май, 2013, 23:26:56 »
0

ГЕРБ по някакъв начин са извън контрола им, затова е тая атака. А не за ползу народу.


Няма такова нещо ГЕРБ да са им извън контрола.Как си представяш ти милиционерската партия да не е под команда?
Споменах,че във времената на тая снимка бате ви Бойко не е броил мухите само,а си е отварял и ушите,когато директорите на най-големите предприятия му търкаха килимчето на бай Тошо,както беше в "изолация" и подсъдим за нещо си.Има си властови център в тая страна,който държи бутафорните партии на синджир за да смуче през държавата.Герберастията си е точно такава бутафория ,партия на бюджетниците,дупка в кръвоносната система на националното стопанство,каквато е и БСП,ДПС и креатурата Атака.Ще става и по-зле,защото и на четирите партии задачата им е да държат населението бедно ,щото няма как и вълкът да е сит и агнето цяло.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1936 -: 19 Май, 2013, 10:11:04 »
0
Ако бяха под контрола на червените и руснаците, нямаше да имат тоя проблем.  Така поне мисля.
Като гледам каква коалиция се задава, почва да ми липсва Борисов със всичките му недостатъци,  лентички, садене на картофи и магистрали.  Дано не съм прав.........
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1937 -: 19 Май, 2013, 13:54:29 »
+1
Ако бяха под контрола на червените и руснаците, нямаше да имат тоя проблем.  Така поне мисля.
Като гледам каква коалиция се задава, почва да ми липсва Борисов със всичките му недостатъци,  лентички, садене на картофи и магистрали.  Дано не съм прав.........
Дарки,не ги слушай какво говорят,ами глей кво правят. Ще цитирам малко от Иво Инджев:
Изпреварващо обаче ще парирам опитите за легимиране на ГЕРБ като прозапдна и едва ли не „антируска“ партия, защото тъкмо при управлението на Борисов проникването на руските интереси постигна невиждани след комунизма висоти на българска почва. Например АЕЦ „Белене“ източи със своите невидими корупционни реактори огромни средства от бюджета в продължение на цели три години, а междувременно тихо, но мощно, в тютюневия бизнес, телекомуникациите, медиите и банките нахлу руския капитал без това ни най-малко да се отрази положително на икономиката ни като инвестиция.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1938 -: 19 Май, 2013, 14:29:01 »
0
Прав си.....връщам си думите назад. Остава тогава единствено, че като гладни хиени се бият за Цялата Власт.
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1939 -: 19 Май, 2013, 16:06:44 »
0
Прав си.....връщам си думите назад. Остава тогава единствено, че като гладни хиени се бият за Цялата Власт.
Милиционерската пасмина ,паплач ,пИдали/ГЕРБ/ нанесе такива щети на стопанството,че в близките 10 г. никой не е в състояние да ги заличи,камо ли да има напредък.Казвам го, като лично пострадал наред с хилядите фирми затрити с извънзаконовите  мерки  на административен произвол .Мога да говоря с факти и документи за това,не съм го чул или видял от журналистиката,щото някой го бил тиражирал.

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1940 -: 19 Май, 2013, 17:36:21 »
0
Чета коментарите от време на време. Съжалявам за мойта наивност по отношение на СДС в началото на 90-та, бях и аз на Юнския митинг и ме е яд на мойта глупост тогава. Ама младост - успокоявам се така. Предполагам че голяма част като мен по онова време извън върхушката посветени (вътрешни за България и шефовете им отвън) не са  имали информация какво става всъщност. Но на всички сегашни 'политически сили' квачката е БКП, бившата номенклатура и знайни и незнайни ченгета  всички в здрава прегръдка с Москва. Не го харесвам и аз Бойко (хеле пък някои негови министри и 'Калинки') но то ясно че нещата след оня реферндум за Белене 'изведнъж' загубиха контрол. Като чета обаче черни прогнози ( като на Миранди) ми става гневно *ireful* Стига оплаквачи, аман !

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1941 -: 19 Май, 2013, 17:48:08 »
0
Ако бяха под контрола на червените и руснаците, нямаше да имат тоя проблем.  Така поне мисля.
Като гледам каква коалиция се задава, почва да ми липсва Борисов със всичките му недостатъци,  лентички, садене на картофи и магистрали.  Дано не съм прав.........
Дарки,не ги слушай какво говорят,ами глей кво правят. Ще цитирам малко от Иво Инджев:
Изпреварващо обаче ще парирам опитите за легимиране на ГЕРБ като прозапдна и едва ли не „антируска“ партия, защото тъкмо при управлението на Борисов проникването на руските интереси постигна невиждани след комунизма висоти на българска почва. Например АЕЦ „Белене“ източи със своите невидими корупционни реактори огромни средства от бюджета в продължение на цели три години, а междувременно тихо, но мощно, в тютюневия бизнес, телекомуникациите, медиите и банките нахлу руския капитал без това ни най-малко да се отрази положително на икономиката ни като инвестиция.
Нямам много информация отвътре България имам предвид - но Белене и резултата от референдума май отвори злия дух и сетнешните събития.  То ако само Бойко ги беше довел... не ми се мисли за предишните и превзетото Чернморие от тая отврат! (уточнение - нямам нищо против руснаците когато са в Русия или където и да е извън България!)
« Последна редакция: 19 Май, 2013, 17:51:16 от annvlad »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1942 -: 19 Май, 2013, 20:30:12 »
0
Прав си.....връщам си думите назад. Остава тогава единствено, че като гладни хиени се бият за Цялата Власт.
Милиционерската пасмина ,паплач ,пИдали/ГЕРБ/ нанесе такива щети на стопанството,че в близките 10 г. никой не е в състояние да ги заличи,камо ли да има напредък.Казвам го, като лично пострадал наред с хилядите фирми затрити с извънзаконовите  мерки  на административен произвол .Мога да говоря с факти и документи за това,не съм го чул или видял от журналистиката,щото някой го бил тиражирал.

Фло,  има сериозен личен елемент във формирането на мнението ти, което го прави субективно, а не обективно. Аз пък си мисля, че изобщо не може да се сравнява откраднатото от БСП/ДПС през предишното управление с периода на управление на ГЕРБ. Просто до 2009 г. кризата още не беше ударила толкова яко и имаше кинти въпреки огромните по размери кражби на тройната коалиция.

Няма как активните мероприятия на БСП да са наужким и само за пред народа, бяха си абсолютно истински и насочени право с-у ГЕРБ. Ако последните бяха под същият контрол, както БСП целият този огромен напън би бил ненужен. За мен няма никакво съмнение, че всички сили на компартията бяха мобилизирани в традиционно гнусна кампания с цел отколоняване на изборни гласове от ГЕРБ.

Тук бих искал да споделя и още нещо, по-скоро две неща, за които не ми е особено лесно да пиша, ако се окаже, че не съм прав, ще се извиня писменно, а именно:

1. Имам много сериозни съмнения относно доколко независим и обективен е сайта бивол.бг  Причините са тези мои съмнения:

Скандала "Буда" беше много сериозно раздухан от тях, в крайна сметка цялата работа за мен се оказа кьор фишек и в най-лошият сценарий би се показало сътрудничество към служба много след 1990 г.
Точно по това време бяха излезли едни записи на хора от кръговете на БСП във връзка с уговарянето на АЕЦ Белене, които бяха изключително компрометиращи. Додо беше пуснал линк тук на този форум, сега нямам време да ровя, по-късно ако мога ще поствам линка.  Бивол.бг изобщо не си направи труда да ги публикува (ако случайно някъде е споменато, аз не съм го видял и в никакъв случай нямаше публикации от мащаба на тези за досието "Буда" (активно мероприятие на БСП).  Значи излиза, че с-у ББ печатат усилено, но не и с-у БСП, нещо повече - подкрепиха активното мероприятие за "350 000 фалшиви бюлетини" в полза на ГЕРБ. За мен това им отношение към случаят е много показателно и никак не е случайно. Въпросният "дисидентстки" сайт не изглежда и да е особено притеснен от очертаващият се състав на бъдещото правителство (което за мен е най-срамното до момента, поне от моя гледна точка).

2. Последно време съм склонен да се съмнявам и в някои преценки на Иво Инджев (за мен образец на интелигентен, независим и обективен журналист), който според мен не обърна почти никакво внимание в статиите си на актвивните мероприятия на БСП (скандалите с подслушванията и случаят в Костинброд). Не смятам, че той е на хранилка някъде, но си мисля, че не коментира тези неща, за да не опровергава себе си относно свои стари статии, а знае ли човек... 

Повтарям, че ако се окаже, че не съм прав, ще призная това писменно.
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1943 -: 19 Май, 2013, 22:29:52 »
0
Ако бяха под контрола на червените и руснаците, нямаше да имат тоя проблем.  Така поне мисля.
Като гледам каква коалиция се задава, почва да ми липсва Борисов със всичките му недостатъци,  лентички, садене на картофи и магистрали.  Дано не съм прав.........
Дарки,не ги слушай какво говорят,ами глей кво правят. Ще цитирам малко от Иво Инджев:
Изпреварващо обаче ще парирам опитите за легимиране на ГЕРБ като прозапдна и едва ли не „антируска“ партия, защото тъкмо при управлението на Борисов проникването на руските интереси постигна невиждани след комунизма висоти на българска почва. Например АЕЦ „Белене“ източи със своите невидими корупционни реактори огромни средства от бюджета в продължение на цели три години, а междувременно тихо, но мощно, в тютюневия бизнес, телекомуникациите, медиите и банките нахлу руския капитал без това ни най-малко да се отрази положително на икономиката ни като инвестиция.
Нямам много информация отвътре България имам предвид - но Белене и резултата от референдума май отвори злия дух и сетнешните събития.  То ако само Бойко ги беше довел... не ми се мисли за предишните и превзетото Чернморие от тая отврат! (уточнение - нямам нищо против руснаците когато са в Русия или където и да е извън България!)

Предлагам да го кажеш това веднъж два пъти в някоя морска кръчма или хотел и ще си изкараш боя, не от руснаци а от кръчмая или хотелиера - българин. Да много от тях са лошо възпитани, такива идват да почиват в България за съжаление защото такъв ни е имиджа за което сме си виновни сами, но пък с с пъти по-щедри от всякъкви там пенсии немски и прочее, което определено се цени високо от кръчмарите и хотелиерите. Мисля че колкото и да не ги харесваме руснаците, няма лесно да се отървем от тях, точно като и с циганите, трябва да го приемем като даденост и да търсим начин да ги понасяме. Ако трябва нека им построят не нефтопровод а "Борщопровод", само да идват и да си остваят париците тук. Турците и гърците проговориха руски, и варят борщове, кеф ти русски, кеф ти украйнски (разлика няма, само името е друго) а ние сme велики и не ги понасяме. И Лондон, за Германия и Прибалтика въобще не споменаваме се научи да живее с тях, ще се научим и ние. Можеш ли да предложиш друга алтернатива.
« Последна редакция: 19 Май, 2013, 23:45:27 от Ivel »

bozidar

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 15
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1944 -: 19 Май, 2013, 22:59:33 »
0

2. Последно време съм склонен да се съмнявам и в някои преценки на Иво Инджев (за мен образец на интелигентен, независим и обективен журналист), който според мен не обърна почти никакво внимание в статиите си на актвивните мероприятия на БСП (скандалите с подслушванията и случаят в Костинброд). Не смятам, че той е на хранилка някъде, но си мисля, че не коментира тези неща, за да не опровергава себе си относно свои стари статии, а знае ли човек... 

Повтарям, че ако се окаже, че не съм прав, ще призная това писменно.


http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%BE_%D0%98%D0%BD%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%B2

http://ivo.bg/2008/10/08/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%B3%D0%B8/

http://alexiibg.blog.bg/politika/2011/02/17/epopeia-na-negodnicite-chengeto-ivo-indjev.688341

Освен това мисля,че прекалява в русофобството си.Прекален светец и на богу не е драг.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1945 -: 19 Май, 2013, 23:03:39 »
0
Аз по цяло лято живея с руснаци и имам много добро мнение за тях.Дори се чудя защо казват,че са пияници,като тези около мен пият много,ама много умерено.
Моя приятелка си купи апартамент по времето на англичаните,жената ревеше от тях.Сега продадаха апартаментите на руснаци и всичко се оправи.
Поне на юг от Бургас,руснаците са предпочитаните съседи,казвам го от 5 год. личен опит.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1946 -: 19 Май, 2013, 23:07:20 »
0
   Алтернатива винаги има - например да открием нефт.
   BulCan, не се впрягай. Какъв бивол, какви пет лева, как може дори да си помислиш, че това нещо може да е обективно и/или независимо. Или пък, че Иво Инджев е върха на сладоледа, или че е безгрешен или винаги обективен. То и понятието "обективен" не значи много, щото всички сме хора и поради това мнанията ни винаги са субективни. Инджев, при това, че го уважавам като интелигентен човек и можещ журналист, въобще не го четат толкова и не му обръщат толкова внимание, колкото би си помислил човек, който е бомбандиран от Новинаров-ите пристрастия в нашия форум.
   

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1947 -: 19 Май, 2013, 23:09:05 »
0
Абе в сравнение с наличните през лятото по нашите земи англичани и пингвините са предпочитани съседи.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1948 -: 20 Май, 2013, 00:06:29 »
0
тези около мен пият много,ама много умерено.


 *drink3*Очарован съм от възходящата градация :много,ама много умерено !Харесва ми след "ама много-то" да е умерено,щото и аз съм така,прасна 2х100 и после я карам до половинката умерено :)

Наздраве компанията! *whiskey2*И новите парламентаристи ще пият водка и ще замезват с рахат локум ,според геополитическите си ориентации и после ще ядат тупаник ,както си му е реда,после второ служебно правителство и избори 2/1 през лятото на 2014г.Ще е успех, ако са за Велико народно събрание ,което да има един работен ден да отмени сегашната комунистическа конституция, да се саморазпусне завинаги,преминавайки в обикновено и следващите избори да са само за мажоритарни кандидати. Еееех, мечтии....парфюмни
Георги Бейков - Свари си горчиво кафе
!
« Последна редакция: 20 Май, 2013, 00:21:09 от Фло »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1949 -: 20 Май, 2013, 02:45:12 »
+1
Чета коментарите от време на време. Съжалявам за мойта наивност по отношение на СДС в началото на 90-та, бях и аз на Юнския митинг и ме е яд на мойта глупост тогава. Ама младост - успокоявам се така. Предполагам че голяма част като мен по онова време извън върхушката посветени (вътрешни за България и шефовете им отвън) не са  имали информация какво става всъщност. Но на всички сегашни 'политически сили' квачката е БКП, бившата номенклатура и знайни и незнайни ченгета  всички в здрава прегръдка с Москва. Не го харесвам и аз Бойко (хеле пък някои негови министри и 'Калинки') но то ясно че нещата след оня реферндум за Белене 'изведнъж' загубиха контрол. Като чета обаче черни прогнози ( като на Миранди) ми става гневно *ireful* Стига оплаквачи, аман !

Миличка,

партийните тролчета нещо друго не успяхте ли да измислите, бря? Маа .. ноу ми досадно вече - как ви заучават кат' папагали:

- " чета коментарите от време на време ";
- "голяма част преди това извън върхушката";
- "да, Боко е крив, ама всички са криви";

Най-крив обаче бил Маранди, че ви е теглил една майна и е спрял да бачка, а само си кърка, хапва и еВе от много години. И ся няма кой да ни зароботва и бил вреден за статодото, че го демотивира.
-----------------------------------------------------------------------
Извод: Бачкането ангария за вас, а стинките за нас, щот' сме "свише".

Тия "сглобки" ме бяхте налазили отдавна в блог-чето, че чак после си триехте мненията сами кат' ви насрах.
-----------------------------------------------------------------------

П.П. После лафчета, аз съм при чужденците сега и не знам ко ста'а у БГ-стан, ама да си кажа ....? ( в следващия пост ).

Миличка, ти ако някой ден стигнеш нивото на писане на писане на Русото, ще те поздравя първи. Щот' мо'а ти импровизирам от Удхаус ( комедии ) до Шекспир ( трагедии ).

Сещаш ли се колко си ми семпла само докат' ти видя школовката ( оная болшевишката ).

П.П.П. Понеже съм инат, до няколко месеца ще ви стартира проект и ще осъмните всичките болшевишки примати - гладни и безработни до само 2 години после.

Въобще няма да се разбере, че е мой проекта и всички дири ще се изличат. Имаш още няколко месеца с лафчетата, че Маранди бил апокалиптик.

Маранди ви цитира статистиките, т.е. фактология - демек т'ва не мнение, за да го освиниш в поста си. Демек, води се анализ по една камара критерии ко ста'а ... ръиш ли? И питам винаги: "Кефи ли ви?" *girl*

Кат' ми докажеш, че не сте най-бедни и нещастни, че населението за 20 години не е 20% надолЕ и 20% вече небразовано ( демек примати ) - ще ти позволя да дрънкаш за Маранди.

П.П.П. Спокойно, и ние ходим в чужбина на шопинг и да гледаме Природа за 5 дни. После даваме акъл на "местните" от хиляди километри, щот' били тъпи и не знаели к'во да прайкат, че ги мятаме от ядрена енергетика, политика, гео-политика, та чак до Маранди.

Дай да те цункам, Мило - к'ва си всестранноразвита личност и в развитите страни бачкат поне 10 хил.души в областите, които изборои.

Другият корифей, па на приятелката на комшийката й вече мятка епитети и табели и тя кой къв бил без да ги е питал по нации направо, демек на кило - тия ставали, па ония не ставали.

Ма, уникално е просто! *girl*

П.П.П. Утре мисля, да ида комшията, че в техния блок продали 1 хапартамент на едно семейство от Хасково, а преди т'ва бяха от Каспичан и ще ви кажа - кои са боклуци и кои баровци за норматив, напрау по региони без да съм ги виждал 'орицата  *beer*

« Последна редакция: 20 Май, 2013, 03:00:08 от marandi »