Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592535 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1965 -: 21 Май, 2013, 23:26:58 »
0
Днеска властта беше взета с гласовете само на 25 % от електората.Въпросът е колко е представителна представителната власт в България?Очевидно  николко.Тогава остава другия въпрос кога да ги мятаме със сопите,щото ако няма бой, тоя цирк ще го играят всяка година по италиански мурафет.Двата лайномета пък,дето се самоназначиха за председател и зам.председател,че и третия нареден до тях са ми най-противните от всичките .

Ами то това е алтернативата на ГЕРБ (за момента). Аз пък си мислех, че предпочиташ ББ да си отиде, независимо кой ще дойде след него... Гледах дебатите по канал 1 от 21 ч. Цецка Цачева винаги ми е изглеждала като библиотекарка на селско читалище, тази вечер обаче на фона на Сидеров (който си е директно за психиатрична помощ) и Бисеров (не мога да повярвам колко глупав е този човек, за пръв път го виждам и чувам) лелката направо си приличаше на евро-лидер. Миков си го спомням и от преди - умен, но изключително неприятен тип.

Според мен ГЕРБ си играят най-почтенно на фона на останалите, които се опитват да пробутат мита за "кабинета на Орешарски", за да не звучи като кабинета на БСП-ДПС-Атака. Атака не се записва за да не изглежда, че избира Миков и другите двама заместници, ГЕРБ пък няма да се запишат утре, с което ще накарат Атака или да избере новото правителство явно или да прехвърли депутат(и) към БСП, с което пък да признае, че е в коалиция с БСП и ДСП, което си е самата истина.
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1966 -: 21 Май, 2013, 23:32:27 »
0
Днеска властта беше взета с гласовете само на 25 % от електората.Въпросът е колко е представителна представителната власт в България?Очевидно  николко.Тогава остава другия въпрос кога да ги мятаме със сопите,щото ако няма бой, тоя цирк ще го играят всяка година по италиански мурафет.Двата лайномета пък,дето се самоназначиха за председател и зам.председател,че и третия нареден до тях са ми най-противните от всичките .


Сложи първо гласувалите, имащи право на глас, а после добави общото населени и махни някакви чуждестранни листовки дет' идат в БГ от Влахия, Сърбия и Турция.

Ще получиш резултат под 10% представителност в Парламента или 9 от 10 са казали фък на тоя дет' виси там.

Ще ви стопирам нещата, че тия глупаци тласкат към предсрочни избори и гражданска война на зима и не могат да го разберат, затова изригнах в блог-чето.

--------------------------------
Иначе за разни позитивни натури Ан Канадова Сметанова, дет' съм бил "апокалиптичен" да си беше направила поне труда да попрочете малко, преди да се изходи отгоре ми.

Моята последна статия
http://marandi.blog.bg/biznes/2011/04/29/moiata-posledna-statiia.737820

Точно заради саморазхождащи се самосфали бях решил повече да не пиша и да го отсвиря кат' проект.

Всичко е било познато с удивителна точност, барабар с предсрочните избори сега, когато е давана прогнозата - управляващата ви партия Х мачкаше всичко кат' самосфал по пътя си. И без да искам за 23 години демокрация взех, че предвидих предсрочни.

П.П. Кат' има желание да прегледа и всичко за прогнозите на БГ-стан - всичко е познато на 99% спрямо тайминг-а, който е даден.

Демек, аз не си фиткам мнението по 20 пъти в годината кат' СвИтовната баМка, Межфународния валутен форд, социолигическите агенции, БНБ прогнозата и родните икУнумисти .... и през 3 месеца да си ги променям кат' рейтинговите агенции - ма, няма как да разбереш к'во значи т'ва някой ден  *girl*

Затова и не си редактирам мненията да стоят с дата и час - Ан-чето Канадчедо ... да ме стрелка после пак на нежни чувства - "ма, как мо'е пишете така е ... - дайте по-ларж" и нека метне тя прогноза по начините, които ги правя.

Параметър, време - ( толкоз ли е ) после и ще си лафкаме на кафе със сметана за позитивното мислене? *girl*

'ноу се извинявам, че позитивното мислене няма нищо общо с реалността, мадам Ан Ягодова Канадска и благодаря, че ми се изплю отгоре  *drink11*
« Последна редакция: 21 Май, 2013, 23:58:53 от marandi »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1967 -: 22 Май, 2013, 00:11:07 »
+1
Марандич, АнВлад ти написа само да го даваш малко по-оптимистично (съвсем дружелюбно и неангажиращо), ти сега продължаваш да я дъвчеш :) Коментирала била от далече, ами далече е, ще коментира като от далече, едно мнение повече. Ти сметна вече и колко вземал безработен в Канада, па ако били двама, па ако единият имал работа, па какво можели да си вземат на лизинг и на кредит, все неща, които нито предполагам я касаят АнВлад, нито някой е отварял и дума (а и не са съвсем така, безработен може да взема и 5 К долара на месец, зависи за колко е работил преди това, има и огромна разлика от м-у компенсация за безработица и социални помощи и двете са различни в различните провинции на страната и пр.) Та мисълта ми е, недей я "дъвка" без причина, тя не ти омаловажава прогнозите и блога :)  *drink5*
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1968 -: 22 Май, 2013, 00:55:22 »
0
Марандич, АнВлад ти написа само да го даваш малко по-оптимистично (съвсем дружелюбно и неангажиращо), ти сега продължаваш да я дъвчеш :) Коментирала била от далече, ами далече е, ще коментира като от далече, едно мнение повече. Ти сметна вече и колко вземал безработен в Канада, па ако били двама, па ако единият имал работа, па какво можели да си вземат на лизинг и на кредит, все неща, които нито предполагам я касаят АнВлад, нито някой е отварял и дума (а и не са съвсем така, безработен може да взема и 5 К долара на месец, зависи за колко е работил преди това, има и огромна разлика от м-у компенсация за безработица и социални помощи и двете са различни в различните провинции на страната и пр.) Та мисълта ми е, недей я "дъвка" без причина, тя не ти омаловажава прогнозите и блога :)  *drink5*

Булчи,

веднага се спирам заради тИбя!  *whiskey4*

По принцип ( не аз съм цитирал някого в постовете си първи ), но няма значение - че да има реакция от моя страна.

П.П. От теория на вероятностите - да уцели някой 13 от 14 прогнози ( т.е. "непознатата" е заради смяна/актуализация на бюджета, което после освинва всичко и вече идат различни лостови/дългови интрументи, ама както и да е ) -

се смята 14х13х12х11х10х9х8х7х6х5х4х3х2 = като шанс някой да го "налучка" = 1 към 87178291200

като порядък.

П.П. Всеки божи ден си задавам въпроса "Луд ли съм?" - щот' както казва Дарки, границата между гениалност и лудост била 'ноу тънка.

Та, затова се и питам всеки божи ден - Куку съм или не съм - докторите казват, че който е ОК не си задавал подобен въпрос. Макар, че и на доктори не вярвам - хаха

Поздрави,
и жалко за ФСБ-то! ( тогава не стана, мейби в някой друг живот )  *drink9*
« Последна редакция: 22 Май, 2013, 01:08:59 от marandi »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1970 -: 22 Май, 2013, 05:52:01 »
0
Ан,Good for you  !
 *girl*
Е.еех good for you too, sweety !

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1971 -: 22 Май, 2013, 07:00:05 »
0
--------------------------------
Иначе за разни позитивни натури Ан Канадова Сметанова, дет' съм бил "апокалиптичен" да си беше направила поне труда да попрочете малко, преди да се изходи отгоре ми.
........
Затова и не си редактирам мненията да стоят с дата и час - Ан-чето Канадчедо ... да ме стрелка после пак на нежни чувства - "ма, как мо'е пишете така е ... - дайте по-ларж" и нека метне тя прогноза по начините, които ги правя.
..........
Параметър, време - ( толкоз ли е ) после и ще си лафкаме на кафе със сметана за позитивното мислене? *girl*

'ноу се извинявам, че позитивното мислене няма нищо общо с реалността, мадам Ан Ягодова Канадска, и благодаря, че ми се изплю отгоре  *drink11*
Охоо...о  май си се заблудил много по отношение на моята скромна персона в сие форум. Нека ти спретна не прогноза, но чети, чети по долу......
Всичките ти елементарни подмятаници, словесни игрички с моя форумен никнейм, елементарни подходи да се хвърлят разни 'факти' и думи далече от това за което се опитах да водя смислен и цивилизован диалог   говорят предостатъчно за тебе Маранди.
Подхвърляш  думи и твърдения които не съм казала, трескаво 'скачаш' на какви ли тематични отклонения за мен и генерализации. (Питай ако искаш да подразбереш нещо - недей с прозрачните опити) Погледни си логиката на изреченията само ( визирам този форум), хайде правописни грешки от кирилизирана клавиатура допускам.....
Допусках отначало че просто уикенда си бил на градус както се казва. (Но това Ан Ягодова Канадска, Ан-чето Канадчедо -  какво е?) Но реалността зад съществото свито зад ника Маранди е тъжна. Хей даже не ми се иска да го пиша..... Добрата новина е че не си от най тежките случаи щом ползуваш клавиатурата на PC-то (позитивно мислене какво да  правя *girl*).
А да отделя време да погледна в 'блога' хеле пък да дискутирам 'мислите' и 'прогнозите' ти  *rofl*  когато се излекуваш тогава може ( пак позитивно мислене, ти си знаеш има ли нещо общо с реалността). И продължавай да се чудиш що така си непризнат тюх да му се не види  *dance*
П.С. Чудех се преди време що Горо така се отнася с тебе - щот не влизам във форума често,  а то какво било, хе-хе).

« Последна редакция: 22 Май, 2013, 07:14:50 от annvlad »

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1972 -: 22 Май, 2013, 07:12:01 »
0
Марандич, АнВлад ти написа само да го даваш малко по-оптимистично (съвсем дружелюбно и неангажиращо), ти сега продължаваш да я дъвчеш :) Коментирала била от далече, ами далече е, ще коментира като от далече, едно мнение повече. Ти сметна вече и колко вземал безработен в Канада, па ако били двама, па ако единият имал работа, па какво можели да си вземат на лизинг и на кредит, все неща, които нито предполагам я касаят АнВлад, нито някой е отварял и дума (а и не са съвсем така, безработен може да взема и 5 К долара на месец, зависи за колко е работил преди това, има и огромна разлика от м-у компенсация за безработица и социални помощи и двете са различни в различните провинции на страната и пр.) Та мисълта ми е, недей я "дъвка" без причина, тя не ти омаловажава прогнозите и блога :)  *drink5*
Thank you my dear Canadian fellow!   :)  Следиш ли провинциално-политическите Канадски новини ? Бъди здрав *drink1*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1973 -: 22 Май, 2013, 10:34:06 »
0

Всичките ти елементарни подмятаници, словесни игрички с моя форумен никнейм, елементарни подходи да се хвърлят разни 'факти' и думи далече от това за което се опитах да водя смислен и цивилизован диалог   говорят предостатъчно за тебе Маранди.


Мила,

благодаря за поредното изсиране от някой, който не ме познава и съм трогнат от загрижеността към особата ми.

П.П. Както казах и на Додича - продуктът, чийто линк коментираш е некомерсиален. Учудващо вече с години виси в топ 5 на категорията си ( бил е 2 седмици на първо място, но не влизам там със седмици и съм го мяркал просто ).

Тоя месец има 100к посещения, понеже влязох днес да погледна.

Докато мяткаш полюции аз къв съм на лична основа, те помолих - "Заповядай, ела и ни покажи как се правело, щот' е видно, че си яко напред, а аз съм ПроЗд по дефолт."

Ще коментирам продукта ти, а не тИбя и първи ще ти стисна ръката, че си ме задминала!

Благодаря, за изхрачването още веднъж! ( Барби, Горо и въобще ... "развитите" сте доста напред ). Поклон, за което!  *drink9* *drink9*

П.П. Ъъ ... ще имаш един проблем, че ще трябва да пишеш уникални текстове, понеже рийд/пейст и копи/пейст са напред доста - просто ги стимулира системата по т.нар. класации.

По-лесно е да прочетеш нещо, да го шитнеш през транлейта и после 2 движения с мишката копи/паста и да бълваш кат' откачен всеки ден чужда интелектуална собственост, отколкото да напишеш 2 твои изречения, които да се продадат добре после.

Не участвам и с фитката с + ( плюсчетата ), т.е. не връщам после на никого, а Пазарът да си оценява сам. Щот' оттам тръгна всичко, че си ми била набила великия плюс и да търча да ти го връщам, налЕ? ( и там ме спомена кат' ник, дет' аз въобще не подозирах за съществуванието ти, но па ти си изхраца с лекота върху труда на някой )  *girl*

Повярвай ми пръв ще дойда да ти стисна ръката кат' ме подминеш към висините и е хубаво да покажеш нещо и да Пазарът ще те оцени, а не аз кат' продукт - примерно за 1-на година да задържи резултат.

Бъди здрава, Мило! ( ако ти доскучее, се изхрацай пак отгоре ми - то е ежедневие при мИня - важното е да ти олеква )  *girl*



« Последна редакция: 22 Май, 2013, 10:50:51 от marandi »

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1974 -: 22 Май, 2013, 11:28:13 »
0
И с'я, на кого е по-голям......органа?  *bat*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1975 -: 22 Май, 2013, 11:28:43 »
+1

Ще вдигат майчинските.

Плюс - че ще ги увеличат.
Минус:
-много малко.
-май ще намалят времето за отглеждане на дете, което не е хубаво.

ИзказЪх сЪ ... Goooood for me.  8) :D

Боби ... ?  *girl* :)  *drink9*

Маранди,
Моля те, много те моля! :) Не нападай така Анвалд.
Тя, наистина  е много добронамерена, и няма нищо лошо да си каже свое виждане. Анвалд няма нужда от адвокати и "защити", справя и сама, ама тук женското съсловие сме малко, и се поддържаме, иначе ще ни изядете с парцалите.  *rofl*

Ай наздраве   *drink9*! Със сок нали може? 


marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1976 -: 22 Май, 2013, 12:34:35 »
0
Маранди,
Моля те, много те моля! :) Не нападай така Анвалд.
Тя, наистина  е много добронамерена, и няма нищо лошо да си каже свое виждане. Анвалд няма нужда от адвокати и "защити", справя и сама, ама тук женското съсловие сме малко, и се поддържаме, иначе ще ни изядете с парцалите.  *rofl*

Ай наздраве   *drink9*! Със сок нали може?

Скъпа, понеже съм ти виртуален фен, но ти няма откъде да го знаеш ще ти метна друга гледна точка с едно клише:

Великите умове обсъждат идеи! Средните умове обсъждат събития! Малките умове обсъждат хората!

П.П. Имаш си хронология - виж си полемиката, която се разрази после - ти си коректен играч и ще прецениш.

Накратко пуснах ви само 1 линк с мой продукт ( който е преразказ на събитие с цел да провокира идеи? ). И веднага се почна, че освен продукта, после да освиним и автора му и ми ясно докъде ще стигнем скоро. Тоя филм съм го гледал откак се помня.

Затова подсказах, че Пазарът оценява по-добре и бих се поучил веднага как се прави. Просто да ми покажат. Само затова помолих и аз. Покажи ми!

Шибай с повече хумор ( такива фритчи са ми ежедневие, голямо свинене по Русото пада, ама па кат' им олеква па на 'орицата - няма лошо ).

Бай, че ще ми се включат още 20 ник-а да доказвам, че не съм фидераст - затова и бях спрял да пиша тук, щот' Барби преля чашата с коментар по мен, после моди-то го изтри и вие нищо не разбрахте защо сбегах оттук.

Демек политиката на сайта е - колко лошо е Русото. Мм .. добрем - важното е да ги кефи ;)

Хубав ден!  *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 22 Май, 2013, 12:42:35 от marandi »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1977 -: 22 Май, 2013, 17:44:40 »
0
О, мъдра Муза, и аз съм ти фен! ... *heart*
Ас съм българче.......

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1978 -: 22 Май, 2013, 19:31:58 »
0
Марандич, АнВлад ти написа само да го даваш малко по-оптимистично (съвсем дружелюбно и неангажиращо), ти сега продължаваш да я дъвчеш :) Коментирала била от далече, ами далече е, ще коментира като от далече, едно мнение повече. Ти сметна вече и колко вземал безработен в Канада, па ако били двама, па ако единият имал работа, па какво можели да си вземат на лизинг и на кредит, все неща, които нито предполагам я касаят АнВлад, нито някой е отварял и дума (а и не са съвсем така, безработен може да взема и 5 К долара на месец, зависи за колко е работил преди това, има и огромна разлика от м-у компенсация за безработица и социални помощи и двете са различни в различните провинции на страната и пр.) Та мисълта ми е, недей я "дъвка" без причина, тя не ти омаловажава прогнозите и блога :)  *drink5*
Thank you my dear Canadian fellow!   :)  Следиш ли провинциално-политическите Канадски новини ? Бъди здрав *drink1*

Честно да ти кажа, последно време не следя Канадска политика, аз не следях и Българска, но покрай тези избори нещо се впрегнах, че толкова неприятна кампания не бях виждал до момента. За Канада това, което следя е Revenue Canada (все още си плащам там) и забелязвам, че вече вместо да имат 1-800 номер за справки като преди (вярно, че трябваше много дълго да се звъни докато ти дойде реда да ти вдигнат, но поне го имаше), сега имат само тел. номер където можеш да докладваш ако някой крие данъци :) :) Та това ме кара да мисля, че положението се затяга и в "другата родина", пак е добре в сравнение с други държави, но не е и както беше преди. Take care, eh... :) :)
I say what I do and do what I say.

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1979 -: 23 Май, 2013, 03:45:36 »
0
Марандич, АнВлад ти написа само да го даваш малко по-оптимистично (съвсем дружелюбно и неангажиращо), ти сега продължаваш да я дъвчеш :) Коментирала била от далече, ами далече е, ще коментира като от далече, едно мнение повече. Ти сметна вече и колко вземал безработен в Канада, па ако били двама, па ако единият имал работа, па какво можели да си вземат на лизинг и на кредит, все неща, които нито предполагам я касаят АнВлад, нито някой е отварял и дума (а и не са съвсем така, безработен може да взема и 5 К долара на месец, зависи за колко е работил преди това, има и огромна разлика от м-у компенсация за безработица и социални помощи и двете са различни в различните провинции на страната и пр.) Та мисълта ми е, недей я "дъвка" без причина, тя не ти омаловажава прогнозите и блога :)  *drink5*
Thank you my dear Canadian fellow!   :)  Следиш ли провинциално-политическите Канадски новини ? Бъди здрав *drink1*

Честно да ти кажа, последно време не следя Канадска политика, аз не следях и Българска, но покрай тези избори нещо се впрегнах, че толкова неприятна кампания не бях виждал до момента. За Канада това, което следя е Revenue Canada (все още си плащам там) и забелязвам, че вече вместо да имат 1-800 номер за справки като преди (вярно, че трябваше много дълго да се звъни докато ти дойде реда да ти вдигнат, но поне го имаше), сега имат само тел. номер където можеш да докладваш ако някой крие данъци :) :) Та това ме кара да мисля, че положението се затяга и в "другата родина", пак е добре в сравнение с други държави, но не е и както беше преди. Take care, eh... :) :)
Булкан - аз често 'разпитвам' с CRA-то - даже току преди да отворя форума имах въпроси за HST-тито ( до 8:00 pm  Eastern time може да се свържеш със специалист иначе е 24 часа автоматично). Има 1 -800 , номера е 1-800-959-5525 - дано ти свърши работа. Почти съм сигурна че ти е известно но все пак да ти кажа - ако си се регистрирал на сайта им може онлайн да си плащаш ( а и да ти връщат HST-to на бизнес акаунта). 
О прав си за 'затягането' но  за много хора по света Канада е като спасителен пояс (поне така им се вижда и в резултат цените на имотите тука са в 'небесата'). Но генерално погледнато си е нещо като родина макар и на второ място (за мен де). *drink3*