Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592810 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1980 -: 23 Май, 2013, 19:20:11 »
0
Оперативното мероприятие “Избори 2013” – статия четвърта

http://www.svobodata.com/page.php?pid=11451&rid=20
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1981 -: 23 Май, 2013, 20:29:01 »
0
Операция "Фалшификатори"

http://kafene.net/analysis.html?fb_1101652_anch=29951706
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1982 -: 23 Май, 2013, 22:32:13 »
0
   Е да така е, скроиха им кур-капан на гербаджийте, ама и те си го заслужха, два месеца преди изборите един приятел достатъчно високопоставен, ми каза че на изборите ГЕРБ ще ги хванат, че купуват гласове, оказа се вярно, не мисля че е гадаел човека, поста му позволява да е имал поне в груби представи информацията, какво им се готви на гербаджийте, този път обаче,  действително тъпо се издъниха, позвоявайки да ги хванат по долни гащи, без значение какво са смятало да правят с тези бюлетини, прецакаха ги и е време да се примирят. Има още да учат "Как се прави ...", жалко, донякъде им симпатизирах, заради опитите да пооправят инфраструктурата и някои други по-маловажни за мен неща. Сега да се надяваме тия действително да свършат нещо полезно, то общественното недоволство е вече на критичното ниво та не мисля че някой ще им позволи да правят глупости, разни омразни физиономии като Румен Овчаров вече не ни ги пробутват, сами разбраха че това са стари грехове и по добре да ги оставят в килера, Орешарски все пак изглежда сериозен мъж, дай да видим как ще я подкарат. Не очаквам кой знае какво да се случи, защото е допусната системна грешка ощепреди 15 тина години, изпуснахме си шанса и няма вече наваксване.   

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1983 -: 24 Май, 2013, 01:46:39 »
0
Аха, а състава на председателското тяло на Парламента как ти се струва?

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1984 -: 24 Май, 2013, 01:49:57 »
0
И да добавя, специално за Ivel, защото е бизнесмен: Това безвластието е супер работа за бизнеса, да знаеш.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1985 -: 24 Май, 2013, 08:24:50 »
0
Моят бизнес не е свързан с България, или е много малко свързан, намирам се тук защото съм българин и ми харесва тук да живея, не знам как се отразява безвластието на бизнеса, някой хора тук и не само не бяха във възторг от ГЕРБ - аджиските ласки към бизнеса. На мен лично ми е все едно, естественно ми се иска около мен да има доволни и щастливи хора, дано някък си се пооправят нещата, не съм песимист ама, надали. Помните ли фразата на Киряк Стефчов към младата учителка Рада от Под игото - "Доста небрежно е преподавано" - нещо такова има и в нашата ситуация

bozidar

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 15
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1986 -: 24 Май, 2013, 19:49:52 »
0
19.12.2012
ПЕТКО БОЧАРОВ Да си представим, че парламентарните избори са утре. Каква би била картината? Не такава, всеки случай, каквато политолозите и социолозите на червено-синята реакция от седмици пророкуват. Между БСП и ГЕРБ разликата се била смалила до 5% и щяла да се смалява още. Имало реална вероятност БСП да излезе начело. Ако изборите бяха утре, щяхме бързо да разберем истината. Но те са след около седем месеца и никак не е случайно, че рефренът за смаляването на разликата се върти едновременно с песента за нашите “най” - ние сме най-бедните, най-нещастните, най-песимистите, най-мамените, най-застаряващите, най-бързо стопяващите се. И още каквото най-лошо можете да се сетите, все сме ние. Дебати ли? На никого и през ум не му минава да помисли за културен спор - с аргументи и уважение към опонента. Не, ние си знаем нашата - нападки, инсинуации, компроматии нахални лъжи Едностранчивост и оголени пристрастия. Плюс купища глупости. Най-вече по линията “дясно”, “ляво”. Ами хайде тия, дето постоянно ги дъвчат, да обясняват и какво разбират под “дясно” и “ляво” в политиката. Управлението на най-красивия мъж на планетата другаря Ким Чен Ун какво е - дясно или ляво? А на другаря Лукашенко в Беларус - дясно ли е, или е ляво? А на Путин в Русия? А демократите на Барак Обама в САЩ? А моллите в Иран? А Ердоган в Турция какъв е? А шведският крал какъв е? А султанът на Бруней? Нашенската червено-синя реакция е впрегнала оръжията си от всякакъв калибър, за да стреля по Бойко на тема идеология. Как да не ми идва в повече! Искате да омаловажите това, което неговото управление направи и продължава да прави, но не си чешете езиците с остарели идеологически щампи, ставате смешни. Отбелязахте ли си отношението на премиера към посланичката ни в САЩ Елена Поптодорова, която е уж от БСП? Бивша преводачка на Тодор Живков (ама защото като симултанен преводач е супер), но се оказа супер и като дипломат в най-мощния съюзник на нова България. Каква идеология! А да не би в самия кабинет да няма деца на видни комунистически активисти? Няма вече идеология.Днес важи каузата!И не само в България. Навсякъде. Времето на интернационалите е отдавна минало. БСП била българското “ляво”. Хайде де! Хайде де! Другарят Гергов също е “ляво”, така ли? И другарят Ковачки, и собственикът на голф игрище Кънчо Стойчев, и представителят на транснационала “Галъп” Андрей Райчев - и те са все “ляво”, тъй ли? БСП трябва коренно да се реформира, но не като носител на “лявата” идеология, защото такава просто няма, а като носител на кауза. Каква? Не знам, длъжна е тя сама да си я открие.Ако изборите бяха утре, големи изненади щяха да последват. БСП била единствената алтернатива на ГЕРБ. В този си вид на нито риба, нито рак, на основа от неуки червени комунисти и елит от милионери БСП не е никаква алтернатива на стопроцентово прагматичната ГЕРБ, която за три години превърна родината в реален и безспорен кандидат за регионален център на Балканите. Ама гърците били с по-високи доходи, пък са в по-тежка криза. При наследство от четири национални катастрофи (две балкански и две световни войни плюс 50 години хрантутник на болшевишка Русия, плюс 20 и кусур години разграбване на народните богатства) няма начин пътят ни да бъде изминат на два скока. Днешното активно българско поколение трябва да се примири с факта, че работи не за себе си, а за своите деца и внуци. Такава е истината.Но защо тъкмо аз излизам тъй открито в защита на ГЕРБ? Първо, не мога да понасям притворството и лъжата. Второ, мразя тактиката на вълчите глутници. Трето, защото на моята възраст само глупак може да ме обвини, че се “слагам” на властта с цел кариера. Четвърто, защото в едно отношение реакцията успява - войнстващият негативизъм похлупва нацията с траен комплекс за малоценност и това трябва да се превъзмогне. И пето, това, което аз знам и виждам, го знае и вижда още цяла плеяда от интелигентни професионалисти, някои от тях на позиции, от които думата им не се чува. А мълчат или мънкат под нос.Дали защото журналистът трябвало задължително да е контра на властта - велика тъпотия, измислена от някаква анонимна недоузряла тиква. Която вероятно не се е и сетила, че това значи перманентна автоцензура и е обида за благородната ни професия. Е, ако има някъде зависимости, които запушват нечии усти, то за мен не се отнася. През 2009 г. съм дал кредит на доверие на Бойко и на ГЕРБ и досега не съм имал повод да се разочаровам. Тези нови политици не плащат данък на някакви идеологии, точно те имат кауза, която аз одобрявам и искам да успеят. Виждам огромните промени, как родината просто се е видоизменила и най-сетне заприличва на това, което заслужава, разбирам и защо битите остатъци от миналото са изпаднали почти в истерия. И те са наясно какво ще им се случи, ако това управление получи втори мандат.Този полет към европейска нормалност трябва да се съхрани, а не простотията и невежеството да го пресекат. От нас зависи да не го допуснем. И да пратим закъсалите апологети на “лявото” и “дясното” да гледат отстрани. И нека се ядосват. Може и да им е от полза.

След 5 месеца равносметката е: Победи глутницата.Умря каузата.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1987 -: 24 Май, 2013, 21:27:45 »
0
"полет към към европейска нормалност"П.Бочаров ,тоя цитат от венцехвалението направо кърти , и това в чест на милиционерската партия.Милиционерската партия,която не "плащала данък на идеология",ами имала кауза.За идеологията всеки  знае ,че нямат,а пък каузата им е ясна  :  да опоскат парите на хората през бюджета и резултата е видим.Разполагаха и разпределиха в нечии джобове най-големия бюджет ,който някога е имала в цялата си история българската държава. В резултат на "усилията" им безработните се увеличиха двойно -до 800 000 души,фалираха десетки хиляди фирми,а на останалите социолозите им викат работещи бедни.Това е полетът според бай Петко.  На  ГЕРБ и осите ляво-дясно най-много ще им отиват във вид преплетени и с вертикални,както изглеждат телените ограждения и решетките в Централен Софийски затвор. Фидоска,разбира се в Сливенския,на една хубава и здравословна 25 годишна диета ,съпроводена с работа в пералнята,понеже ще и пасне най-добре длъжностната характеристика, заради стажа и в прането по офшорните зони.

Електорална единица:

« Последна редакция: 26 Май, 2013, 17:33:48 от Фло »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1988 -: 27 Май, 2013, 12:06:31 »
0
Не знам как ги виждате нещата, но аз съм не просто притеснен, аз съм много сериозно изплашен от това, което се случи и се случва в страната, за мен не е имало по-лош момент (90-те години ме е нямало, но даже и тогава и в най-тежките ситуации е имало повече надежда, защото не е било минало още много време).

Поствам тук последната статия от поредицата на Едвин Сугарев, моля да бъда извинен за цитатите и удебеления текст, но смятам, че тези неща са много важни и ситуацията изобщо не е "както си е била преди". За мен лично от всички така наречени десни интелектуалци Едвин има най-обективен и точен прочит за нещата. Почти никой друг не обвини прокоратурата, която супер ясно показа коя партия и дърпа конците и извърши едно от най-големите и безпрецедентни национални предателста в историята на държавата с  директното (поне за тези, които виждат) си (съ)участие в манипулациите (пиша в мн. число, защото не са една или две само) на изборите:

Оперативното мероприятие “Избори 2013” – статия шеста и последна

http://www.svobodata.com/page.php?pid=11485&rid=20

"Ясно е и още нещо: че правителството на Орешарски ще обслужва съвсем директно партийните интереси на подкрепящите го партии. Това личи по неговата светкавична поврътливост по отношение на проекта АЕЦ “Белене”, за реализацията на който това правителство идва на власт: първо бе пусната мълвата, че този проект отива във фризера – и всички като че ли си отдъхнаха, но вчера лично бъдещия премиер потвърди, че Белене все пак ще се строи – нищо, че националният референдум с подобно искане пропадна.

Орешарски не е дотолкова луд да мисли, че този проект може да бъде от полза за България. Той знае много добре, че в него няма нито икономически логика, нито съобразяване с националните интереси на страната, която се готви да управлява – но пък има здрава геополитическа логика в полза на една чужда държава. Щом въпреки това знаене се съгласява с искането на своите политически опекуни, то това означава само едно: че Орешарски не е прагматик, а просто наемник. И че ще танцува под конците на своите кукловоди – закриляйки и прикривайки поредното ограбване на странат ни.

Вероятно е трудно да го докажа, но подсъзнателно имам чувството, че това ограбване е последното. След него няма да има държава, ще има само напусната от всичко читаво и свястно територия, с която цивилизования свят просто ще се чуди какво да прави.

... за да бъде избрано правителството на новата тройна коалиция на БСП, ДПС и Атака, е напълно достатъчно само един депутат от ордата на Сидеров да гласува в негова полза. Ала веднъж избрано, това правителство просто няма как да бъде свалено по законен път – освен ако самите негови попечители (примерно тези от кръга Монтерей) не пожелаят това и не инструктурат подопечните им Станишев и Местан да гласуват срещу собствения си кабинет.

Тъй че ако поиска – това правителство може спокойно да управлява целия мандат – а протестите, за които днес толкова хора говорят като за неизбежна перспектива, могат спокойно да бъдат смазани. Да, това вероятно ще принуди ЕС да ни покаже пътя – което обаче значи и да бъде измислен механизъм за подобно напъждане, тъй като такъв липсва.

Е – и какво от това? Путин нали иска да прави друг съюз, нали Евразия е на дневен ред – какъв по-лесен начин за осъществяване на вековните комунистически мечти за световно господство на пролетариата? Ставаме диктатура, побиваме се като римейк на Белорус на пъпа на Балканите, Троянският кон се превръща в обиковена бойна кранта – и всичко е наред. “Ние обичаме Русия, а останалите да си е..т майката!”

Перспективата да бъде изкаран докрай един парламентарен мандат при наличието на управление, в което участват наследницата на БКП; заедно с ДПС: най-ченгеджийската партия в България, преоформила се отдавна в концерн за търговия с политическо влияние; заедно с Атака – както находчиво я определиха наскоро – “липсващата комунистическа партия” – всичко това е за мен много сериозен мотив да се престъпят всички граници от управляващите – и да се стигне наистина до диктатура.

Другата възможна опция е още по-тежка: знаем много добре какво се случва на Балканите, когато комунизмът (все едно в какъв настоящ извратен вид) се каращиса с национализъм. Една съседна на България страна изчезна именно благодарение на такъв вид каращисване. Ако някой се престраши да пресоли попарата, която си надробихме – а изкушенията за такова пресоляване ще бъдат доста мощни – можем преспокойно и ние да изчезнем – и като финал Стефан Данаилов да участва в престижен филм, завършващ с думите: “Имало едно време една такава страна”, правен от някой роден Кощуница.

Прекалавате – ще запротестират от всички страни. Прекалявам ли?! Случайно да си спомняте кой изобрети култовата фраза: “Тази власт с кръв сме я взели и с кръв ще я дадем”. Мислите ли, че е забравена?

Можеше ли да ни се размине този вече очертаващ се на хоризонта кошмар? Ами да, можеше. Ако изборите бяха нормални, всичко това нямаше да се случи.

Наслушах се на какви ли не приказки какъв предател, десен идиот, малоумник и прочее съм бил, подкрепяйки ГЕРБ на тези избори. Колко позорно било да избираш по-малкото зло. Как ГЕРБ били всъщност по-голямото – и как нещата днес не били толкова печални, колкото изглеждли. И прочее такива.

Знам много добре какви са ГЕРБ – и ми е добре известно, че не са мечтата за българското бъдеще, и че дори не са цвете за мирисане. Но знам и нещо друго – и го казах достатъчно отдавна: при днешния разпад на дясното и при липсата на ефективни усилия да бъде създадена нова десница, отстраняването на ГЕРБ минава през идването на власт на БСП. Казах – и го казвам и сега – България просто няма ресурса да издържи още едно управление от типа на тройната коалиция. Казах го – и го повтарям сега – да работиш за такова управление, дори и воден от лични пристрастия и илюзии, е не само и просто форма на политическа идиотия – това е и предателство към бъдещето на нацията.

Тези, които днес се канят да управляват, са просто мимикриралите изчадия на добре известната ни столетница. Така е, г-да биволи, шамани, интернетни лъвове и видиотени сторонници на добрия стил в управлението; така е, дами и господа, сторили грешката да пропилеят своя глас я за Кунева, я за Костов, я за симпатичните и мен Зелени. Над България пада мрак – и не е известно кога ще се вдигне. И не е известно когато се вдигне, дали ще бъдем тук и дали ще бъдем същите.
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1989 -: 27 Май, 2013, 14:04:39 »
0
Не се излагай, този пак не си е пил хапчетата.
Пък и ти друга работа, освен да четеш некролога на държавата, нямаш ли си?
Щото много станахте оплаквачите, на фона на което народът си пазарува жилища като за последно, което пък е интересно за нашия уж имотен форум. Има осезаемо повишаване на броя на сделките за жилища в София. Бедния български народ !!!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1990 -: 27 Май, 2013, 15:04:09 »
0
Не се излагай, този пак не си е пил хапчетата.
Пък и ти друга работа, освен да четеш некролога на държавата, нямаш ли си?
Щото много станахте оплаквачите, на фона на което народът си пазарува жилища като за последно, което пък е интересно за нашия уж имотен форум. Има осезаемо повишаване на броя на сделките за жилища в София. Бедния български народ !!!

Предположих, че може  да е досадно за съфорумците постването на тази поредица от статии на Сугарев, за което се извинявам (то тази е и последната от поредицата Оперативното мероприятие “Избори 2013”.

Не мисля, че Едвин има нужда от хапчета, ама изобщо даже. За това, че прекалено се впрягам последния месец в политиката си прав, ще се опитам да си взема поука, от това наистина полза  няма, ползата е само до момента на разбиране на какво се случва.

Добре е, че има увеличаване на сделките в София, едни приятели продадоха един апартамент на Редута, купиха по-голям в Бъкстон (затворен комплекс), за разликата от парите м-у продажбата на по-малкия и покупката взеха ипотека. Сега продават апартамента си във Варна за да изплатят ипотеката. Апартамента е тристаен, в моят вход, на последен (4-ти етаж) с разкошна морска панорама. По принцип аз много харесвам мястото си, даже и входа, съседите и търсех наоколо евентуално да купя. Моите приятели пуснаха в продажба същият този апартамент в края на 2008 и направо се разбрахме да го купя (130 К евро за 83 м2 + гараж) и тогава бях готов да ги дам, почти подисахме предварителен договор, но те се дръпнаха в последният момент и се отказаха от продажба.

Сега ми се обадиха, че го продават за 90 К и нямало да се откажат като предният път. Въпреки, че е с 40 К по-малко от преди 5 години пак ми се струва надценен и се отказах. Те все пак знаят, че съм емоционално привързан към блока и още повече входа. До момента не са намерили някой за тази цена и го смъкват от продажба. Гаража е ОК да го има човек, но така или иначе имаме парко-места в двора, ще помисля още малко дали си струва да ги купя (апартамента и гаража) все пак. Някакъв вътрешен глас, усещане ме кара да си мисля, че няма да сме още дълго тук (в БГ) и да не се обвързвам с допълнителни покупки.
I say what I do and do what I say.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1991 -: 27 Май, 2013, 21:45:42 »
0
Имам странното усещане,че използваното определение от Орешарски "експерти" за членовете на проекто -кабинета му в бъдеще време ще се споменава винаги в кавички и с допълващото определение парашутисти,ето така :"експерти-парашутисти"  .Сякаш са ги пуснали при "нощни скокове" и всеки е уцелил някакъв знак /пост/ за приземяване,който в никакъв случай не е неговия.
Потресаващо е попадението на библиотекарката в креслото на министър на спорта,толкова и колкото на министъра на външните работи,който няма и един работен ден като дипломат и не само там.То и на Станишев трудовата биография започна с  длъжността министър-председател и така  принципа важи и за новия кабинет,съгласуван с него.Следват още 16 недоразумения на това определено коалиционно и политическо,псевдоекспертно  правителство.Тези трагикомични креатури са политически назначения и да им е здрава гърбината като почнат хората да махат със сопите.За да се оправят работите наистина трябва окончателно добре да се развалят. След лакомията на БСП непременно по ленински да вземе властта при има-няма 10 % обществена подкрепа,ще има голям бой,който надявам се да я затрие окончателно .Не трябва да се бърза,иде зимата на нашето  недоволството .

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1992 -: 27 Май, 2013, 22:26:26 »
0
Фло, знам отношението ти към ГЕРБ, сега виждам че и тия ги не харесваш. Повярвай ми много хора се чувстват именно по този начин. За да стигнем до това положение вина има десницата във всичките и версии. Сллабо, много слабо, раздори интриги и някъкви инфанти от типа Кунева. Проблема е че хората са обесърчени, уморени и излъгани. Пълна апатия, тия сегашните би трябвало да бъдат изритани някъде наесен или напролет по-скоро, може и да докарат до тогава. Ама кой ще ги изрита и най-важното каква цена ще платим за това! Държавата е източена тотално, ще видим какво ще стане. Аз мисля че сега ще се хвърлят да търсят пари с цената на всичко, това окончателно ще срине остатъците от крехкия имидж изкован с кръв, пот и икономии по Дянково време.  Между другото някой знае ли къде е тоя сега.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1993 -: 27 Май, 2013, 22:31:04 »
0
Имам странното усещане,че използваното определение от Орешарски "експерти" за членовете на проекто -кабинета му в бъдеще време ще се споменава винаги в кавички и с допълващото определение парашутисти,ето така :"експерти-парашутисти"  .Сякаш са ги пуснали при "нощни скокове" и всеки е уцелил някакъв знак /пост/ за приземяване,който в никакъв случай не е неговия.
Потресаващо е попадението на библиотекарката в креслото на министър на спорта,толкова и колкото на министъра на външните работи,който няма и един работен ден като дипломат и не само там.То и на Станишев трудовата биография започна с  длъжността министър-председател и така  принципа важи и за новия кабинет,съгласуван с него.Следват още 16 недоразумения на това определено коалиционно и политическо,псевдоекспертно  правителство.Тези трагикомични креатури са политически назначения и да им е здрава гърбината като почнат хората да махат със сопите.За да се оправят работите наистина трябва окончателно добре да се развалят. След лакомията на БСП непременно по ленински да вземе властта при има-няма 10 % обществена подкрепа,ще има голям бой,който надявам се да я затрие окончателно .Не трябва да се бърза,иде зимата на нашето  недоволството .

Ако има протести наистина ще има голям бой, но в-у протестиращите, другарите бият, не подават оставки. Това ако изобщо има протести при условие, че най-добрите режисьори на такива сега са във властта.
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1994 -: 27 Май, 2013, 22:46:22 »
0
Фло, знам отношението ти към ГЕРБ, сега виждам че и тия ги не харесваш. Повярвай ми много хора се чувстват именно по този начин. За да стигнем до това положение вина има десницата във всичките и версии. Сллабо, много слабо, раздори интриги и някъкви инфанти от типа Кунева. Проблема е че хората са обесърчени, уморени и излъгани. Пълна апатия, тия сегашните би трябвало да бъдат изритани някъде наесен или напролет по-скоро, може и да докарат до тогава. Ама кой ще ги изрита и най-важното каква цена ще платим за това! Държавата е източена тотално, ще видим какво ще стане. Аз мисля че сега ще се хвърлят да търсят пари с цената на всичко, това окончателно ще срине остатъците от крехкия имидж изкован с кръв, пот и икономии по Дянково време.  Между другото някой знае ли къде е тоя сега.

Дянков не го мисли, той си попълни резюмето с фин-мин позиция, не го знам къде е, но гладен няма да остане. Тези в момента, както удебелих в един по-предишен пост цитирайки Сугарев няма как законно да ги свалят, ще си управляват колкото си поискат.

Относно десницата - аз лично не смятам, че на първо място е била много автентична (Желев, П. Стоянов, за Костов все още или по-скоро вече се колебая), второ каквото и да е имало от нея, много хитро го разбиха с вкарването в играга на Симеон Сакскобурготски (той се оказа 100% техен човек - през 1975 г. бил с майка си и сестра си "инкогнито" в Ленинград). Ти най-добре знаеш как са били нещата в СССР и как КГБ ще остави такива фигури да влязат без да е уговорено с тях. Сега и той изпълзя (не бях чел интервю с него от години) да каже колко важно е да се построи Белене.
I say what I do and do what I say.