Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592783 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1995 -: 28 Май, 2013, 00:17:51 »
0
    Сега си поиграх от любопитство да видя едни големи бизнесмени с хотели и фабрики откъде са тръгнали и познайте ............., правилно, много правилно - от Иванкостовата приватизация. Именно оттогава е генезиса на много от хората с много пари, а някои от тях просто са ударили джакпота с правилното време и правилното място. Друга такава Коледа в историята на България няма, няма и да има.
 Та дясно-ляво, горе-долу, дрън-дрън, та пляс.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1996 -: 28 Май, 2013, 08:11:31 »
0
В това че има големи бизнесмени няма нищо лошо, дай бог повече да има и за другите ще е по-добре. Как са станали такива, сами си знаят, възползвали са се максимално от шанса който им е дал прехода, опитите да се оправи това което е било объркано някога отдавна от комунистите им е дал шанс. Действително в България не бе извършена по справедлив начин приватизацията. Да обаче не за всички този път беше толкова гладък, някои паднаха по кръстовища, да си спомним Клюев, Маргини, Илия Павлов, Доктора и много, много други които не стигнаха до днешни дни. Ако се позагледаш из улиците на големите градове в България ще видиш доста скъпи возила, не може всички да са се възползвали от кривата приватизация, има и достатъчен брой хора които се самоизградиха с ум, труд, гъвкавост и последователност.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1997 -: 28 Май, 2013, 10:34:20 »
+1
Само допълване на фактологията ...

Преди Иван Костов, пък имаше "фирми" на входа и на изхода на фабриките . По-преди, според нормативен акт, арендаторите на търговски помещения ги купиха почти на безценица, а най в началото едни безотчетни пари се раздаваха ...
Все правилните другари, на правилното място, в правилното време ...

 *flower2*


Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1998 -: 28 Май, 2013, 20:39:31 »
0
Иван Костов беше последния министър-председател  икономист.Направи реформи в тежка икономическа ситуация,но не му стигна времето,плюс вражеското му  саботьорско обкръжение.След него тоя пост заеха свръх неподходящи за тая работа,хора без систематични познания по икономика: сержанта-цар, историка-партиец  и пожарникаря -генерал.Орешарски и той не е икономист а финансист.Може и да е добър по финансите,но икономиката е друга бира.Така ,че "надежда тука всяка оставете" за това,че евентуалното ново правителство ще направи нужните реформи да съживи стопанството.Това е коалиционен кабинет за спасяване на статуквото,за спасяване на партокрацията,която да продължи да съсипва народа през държавата.А ето и кой държи властта/Орешарски/за врата,за да му върти главата:http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/05/28/2070176_kak_e_parcelirana_bulgariia/?ref=rssЦитат:
"В чии ръце е България?

Колкото и да вярваме в силата на демокрацията, тези данни натрапват извода, че зад фасадата от политически партии, които се явяват периодично на избори, България се управлява от група олигарси. Демократичната опаковка им позволява да преобразуват икономическата си мощ в политическо влияние. И обратното: политическото влияние - в икономическа мощ."

Затова колега Ivel,аз не харесвам нито едните ,нито другите , нито третите и четвъртите и т.н. партии.Защото умишлено е сбъркан конституционния модел на тая страна, в ущърб на народа вече 23 години.
« Последна редакция: 28 Май, 2013, 21:28:17 от Фло »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1999 -: 28 Май, 2013, 23:20:34 »
+2
И аз не харесвам нито едните, нито другите, нито третите, но пък си харесвам България. Бил съм на много места по света, но тук ми е най-добре. Съжалявам, и ми е срамно, че излязохме най-големите глупаци от всички, с които имахме равен старт през 1989 г. История, не можеш да я препишеш, мисля донякъде е виновно географското ни разположение, за някои неща иделно, но в случая относителната отдалеченост от ядрото ни изигра лоша шега, не е само това, има купища други фактори, сега като погледем назад и анализираме, виждаме нещата в детайли, които е нямало как да ги видим във времето, когато са се случвали. Жалко, наистина жалко, ще опитам да си остана тук, правя всичко възможно диверсифицирам доходите си, да завися минимално от това което се случва тук, да ловя само позитивите на България. Разбира се винаги мога да стегна багажа и да се метна някъде, където е по-добре, но с възраста все по-малко се навивам на такива варианти, приличам на стар болен щъркел, напук и въпреки каквото се случва тук, ще остана, все някога здравият разум трябва да вземе превес и нещата да тръгнат към оправяне. Надявам се !

  Като няма прокопсия,
Плюл съм в тази орисия

 Цялото стихотворение на Яворов, знам че сте го учили ама ако го препрочетете ще откриете някои актуални моменти и прилики

http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=130&WorkID=3318&Level=3
« Последна редакция: 28 Май, 2013, 23:25:09 от Ivel »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2000 -: 29 Май, 2013, 23:51:39 »
+1

Пуканките са вредни.   *rofl*   

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2001 -: 30 Май, 2013, 10:00:08 »
0
Ама са вкусни, особено с "Бързи и яростни-6"

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2002 -: 30 Май, 2013, 10:30:09 »
0
Абе... да беше филм само, че да гледаме и да ядем пуканки, ами то:

"... Същисани и изумени гледаме пошлия цирк на това как червените кхмери  нагло и самодоволно делят страната като баница на кьорсофра, как като мазна пяна изплуваха безотговорните фактори на нашия живот, единосъщата лумпенска измет, който вкара и циничния безотговорен глист Сидеров и фъшкиите му в парламента, за ни ходи днес по главите и нервите; развихрят се пак агентите на ДС от ДПС, БСП/к/ и всякаква там мундщрована крадлива комунистическа сволоч; да, отново се връщат старите курви във Външно, отново комунистически шапкари, отново замърсен ефир от тъпотията на Мая Манолова, Илияна Йотова, Корумбашев, Миков, руменовците, кънчовците, мънчовците, спортни галфони, eкарисажни псевдоинтелектуалци, рабфагаджии по философия, шопарски лобита, непукистите, комсомолско-комуноидни курешки и гнилоч, блъвната от мръсния отходен канал, ни залива и удавя всякаква надежда за смислен живот… "

http://www.svobodata.com/page.php?pid=11503&rid=20

За вас не знам, но на мен май нищо друго не ми остава освен да гледам в друга посока и да се правя, че не забелязвам гореописаното?
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2003 -: 30 Май, 2013, 11:20:31 »
0
Е, може да се поразходиш наесен до Орлов мост.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2004 -: 30 Май, 2013, 12:19:18 »
+1
Е, може да се поразходиш наесен до Орлов мост.

По-скоро наесен смятам да се поразходя до Чили (като част от едно южноамериканско пътешествие). Като цяло континента ми е непознат, ако изключим Колумбия и Венецуела (преди Чавес), а обичам да си запълвам "белите петна".

Та за Чили ми е много интересно да видя лично дългосрочните последици от един крайно-десен военен преврат (организиран с помощта на ЦРУ), при който са били избити достатъчно (за да не се получи рецидив) количество комунисти. Познати чилийци се кълнат, че това е най-доброто, което е можело да се случи на страната и след това е постигнат най-високият жизнен стандарт на континента, но аз обичам впечатления от първа ръка.

За съжаление това в България не е било възможно да се случи когато му е било времето - 1944-1946 - СССР е бдял на пост, след това вече е било късно (хората, които са могли да го направят са били премахнати).

I say what I do and do what I say.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2005 -: 30 Май, 2013, 16:02:15 »
0
Е, може да се поразходиш наесен до Орлов мост.

По-скоро наесен смятам да се поразходя до Чили (като част от едно южноамериканско пътешествие). Като цяло континента ми е непознат, ако изключим Колумбия и Венецуела (преди Чавес), а обичам да си запълвам "белите петна".

Та за Чили ми е много интересно да видя лично дългосрочните последици от един крайно-десен военен преврат (организиран с помощта на ЦРУ), при който са били избити достатъчно (за да не се получи рецидив) количество комунисти. Познати чилийци се кълнат, че това е най-доброто, което е можело да се случи на страната и след това е постигнат най-високият жизнен стандарт на континента, но аз обичам впечатления от първа ръка.

За съжаление това в България не е било възможно да се случи когато му е било времето - 1944-1946 - СССР е бдял на пост, след това вече е било късно (хората, които са могли да го направят са били премахнати).

Така е. Гъза трябва да му целуват на Пиночет и паметници да му направят. Като отидеш ще разбереш какво точно трябва да се случи в БГ за да стане държава кат държава. Там са заминали доста комуняги и разни престъпни мафиоти без много разходи по съдилища, губене на време и държавни пари. Навалицата е разбрала, че възмездие има и ходи да видиш сега как бачкат кат пчелички, но и добре живеят нови коли карат и въобще най-добре са от южноамериканцките нации.

mouceu

  • Гост

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2007 -: 31 Май, 2013, 04:24:45 »
0
Производителят на медийни лайна бе облят с истински!

Цигани замериха с лайна Бареков и националното знаме


Докъде може да стигне човек за да привлече внимание в-у себе си и пропагандата си... Остава и да ги изяде...
I say what I do and do what I say.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2008 -: 31 Май, 2013, 09:53:23 »
0
Лисицата:
- Гарго, ще гласуваш ли на изборите? Много е важно, от това зависи бъдещето на децата ти!
Гаргата мълчи и стиска сиренцето в клюна.
- Гарго, много е важно да изразиш мнението си. Ще гласуваш ли?
Гаргата:
-Да!
Сиренцето пада, лисицата го грабва и офейква. Гаргата, замислено:
- Аз и НЕ да бях казала, все тая...
Ас съм българче.......

bozidar

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 15
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2009 -: 31 Май, 2013, 12:45:32 »
0

https://www.youtube.com/watch?v=h89qop0xQAE

Коалиция за България=БКП+Евророма +ДПС - Е*а си оксиморона

Как я виждате България след 20 години ?
Има ли смисъл да си говорим за имоти,инвестиции в България?