Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 591726 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2040 -: 13 Юни, 2013, 19:08:08 »
0
...
Колкото до банката, там наистина имам "конфликт на интереси" м-у изгодата от високите лихви и мнението ми за хората зад тази банка. Ако обаче трябва да избирам, бих избрал материалният интерес (за другото си има гласуване). Не съм лицемер и открито си казвам, че съм извадил парите от върпосната банка само от страх да не се разклати, а не по идеологически причини.
...


Предполагам BulCan-е че имаш високо мнение за хората зад тази банка!
Иначе...
Защо да влизаш в дослук с лошото и да умножаваш силата му?

Вероятно защото съм лицемер и търгаш, като повечето андрешковци, аз - не ти, докато ти четях поста, едно птиченце ми чуруликаше...
Цитат
...за парата...
...
И е добър християнин:
не пропуща литургия;
но и в черква за туй ходи,
че черквата й търговия!
И секиму добро струва,
само, знайте, за парата,
като човек - що да прави?
залага си и жената.

Ма той, автора му, е от по миналия век.
Изостанал етично... ;)

Не се коси...
Старомодно е!


Goro, абсолютно си прав, че хем нямам добро мнение за хората зад тази банка, хем ми се иска да вземам добри лихви при тях, а и не бих имал морални угризения за това - моите пършиви пари изобщо, ама изобщо не могат нито да ги качат нито да ги свалят от власт. Ако така или иначе ще се срамувам и ядосвам от правителството, поне да изкарам някоя кинта покрай тях. Това даже показва как мнението ми (което, в случаят е протвив интереса ми) не зависи от ползите, които бих имал, т.е. не е повлияно както на хора на хранилка при едните или при другите.

П.П. Понеже намеси и християнството - да те разочаровам и в тази насока - въпреки, че съм кръстен православен християнин, както и поколоения назад от родата ми, последно време доста съм им набрал на "православните" отчета (не случайно на повечето езици се наричат ортодоксални). За тях всички останали са еретици, даже католиците и протестантите са сектанти и пр. Та по тази логика благочестивите люде населяват част от Балканите и Русия, а всички останали по света са грешници. А ние сме "православни" по една много проста причина - географско полжение. Маджарите, които също са били езичници, при крал Ищван приемат католицизма пак поради географска близост, но попадат в малко по-различен "клуб"...
« Последна редакция: 13 Юни, 2013, 19:25:22 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2041 -: 13 Юни, 2013, 21:45:12 »
0
засрами се Bulcan! за няколко сребърника си си продал душата на нечестивия  *ireful*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2042 -: 13 Юни, 2013, 21:49:53 »
0
77-годишен генерал с Jaguar иска да купи ВМЗ

http://offnews.bg/index.php/206031/skandalen-77-godishen-general-s-jaguar-iska-da-kupi-vmz
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2043 -: 14 Юни, 2013, 00:02:53 »
0
77-годишен генерал с Jaguar иска да купи ВМЗ

http://offnews.bg/index.php/206031/skandalen-77-godishen-general-s-jaguar-iska-da-kupi-vmz


Докато не ги прекарам и коментарите, няма ме бъде. :D

Цитат
Да свършим и малко журналистическа работа. Кой е ген-лейт Крум Михайлов? Научаваме най-любопитното за него в “5-те най-любопитни пернишки истории” на сайта mirogled:
Историята на тогава 68-годишният Крум Михайлов, който по това време е шеф на шивашкото предприятие “Елена Георгиева”, и близо 40 години по-младата от него Милена също се разви драматично през 2005 г. Любовта между тях бе като латиноамериканска сага. Той е богат, директор на фабрика, генерал-лейтенант от резерва, има 2 хотела на Златни пясъци и е бил кандидат-депутат от Кърджали от Движението за социално слаби пенсионери. Милена пък е работничка в шивашката фирма. Още щом видял Милена той се влюбил в нея и я поканил на кафе. Любовната им история се развила бързо. Двамата заживели заедно.
Михайлов толкова обикнал Милена, че й се отдал изцяло. Осигурил всички удобства на младата дама, насърчил я да кандидатства във Варненския свободен университет. Любовта му към нея стигнала до там, че на 27 април 2004 г. се венчал пред Бог с нея в Рилския манастир. Договорът, който сключили, бил заверен от нотариус. При условие, че договорът не бъде изпълнен от някоя от страните, санкцията е да бъде проклет на този и онзи свят.
Проблемите на влюбената двойка започнали на 8 юни същата година. Крум и Милена заминали за Пловдив, който е родният град на генерала. Младата девойка била отвлечена, а за да я откупи от похитителите професорът броил 50 хил. долара.
В навечерието на Нова година, след употреба на солидно количество алкохол, Милена признала на Крум, че отвличането е инсценирано от семейството й. Последвал скандал, а след това и сдобряване. Девойката обещала, че повече няма да се отделя от него.
Само 3 дни по-късно обаче Милена заявила, че вече не обича Крум. Тя не отговаряла на обажданията му, а брат й и баща й го заплашвали с убийство.


Един любовен роман с " всяка прилика с действителни лица и събития е случайна".
Пък може и в жанра "романтична комедия".  *rofl*

 *flower2*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2044 -: 14 Юни, 2013, 12:21:32 »
0
Е, сега от ДАНС ще я пазят банчицата, спете спокойно.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2045 -: 14 Юни, 2013, 13:58:05 »
0
Следва да бъде прокаран закон за депозитите на държавните фирми със следното съдържание, не се разрешава повече от 30% от депозитите им да бъдат размествани в други банки освен KTB. Булкане връщай се в правия път, специално не ти отговорих снощи, очаквах тази информация да бъде потвърдена днес.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2046 -: 14 Юни, 2013, 14:57:11 »
0
Е, сега от ДАНС ще я пазят банчицата, спете спокойно.


http://www.mediapool.bg/%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%B2-%D1%81%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B2%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D0%BA%D1%81%D0%BD%D1%81-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-news207615.html

Това дали не е началото на края на правителството от "експерти"? "Независимият експерт " Пеевски в най-ранна младост, още не можеше да си връзва обувките ,като беше насаден в няколко борда на държавни фирми,после зам.министър на бедствията и сега шеф на ДАНС.


« Последна редакция: 14 Юни, 2013, 15:08:51 от Фло »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2047 -: 14 Юни, 2013, 20:31:54 »
0
Аз лично не мога да схвана сценария. БСП и ДПС не са глупави, спокойно можеха да си сложат за шеф на ДАНС някой неизвестен, който хем щеше да прави каквото му кажат, хем да не предизвиква вълнения и протести.  От какъв зор избраха Пеевски? Не искат да управляват ли, прекалено силно са били притиснати от някого и кой е този дето може така да ги натисне?

Ако пък няма специален сценарий, това значи, че тотално им е паднало пердето и даже и за кумова срама не искат да имитират отговорно управление, това последното ме съмнява...
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2048 -: 14 Юни, 2013, 21:38:27 »
+1
Абе май тая държава никой не иска да я управлява. И Бойко явно не искаше, сега и тия се огледаха и взеха да дават на заден. Иначе не мога да си обясня такава олигофренщина.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2049 -: 14 Юни, 2013, 22:25:57 »
+1
BulCan-e

Няма сценарий. Но има обяснение. Поне аз за себе си имам - прозаично и като че ли със свойството да се повтаря спираловидно в човешката история. Не точно по маркс или хегелианците.

Философски - опира до етиката.

Практически - до оттеглянето на нормалния човек от политиката и упражняването и единствено в личен интерес.
Всеки ден гласуваме.
С парите си, с това къде ги държим, от кой магазин пазаруваме, на кого вършим услуга, на кого се мазним, кого акламираме и т.н.
В добри времена сме склонни, от чиста човещина, да правим етични компромиси.
Примерно... от да не накажем 13 годишния син на горо/булкан (без значение), задето е счупил прозореца на съседа, защото му било за пръв път до съгласието ни прокурор на републиката да стане човек укривал данъци през вратичките на закона...
У нас дори стигнахме до там да казваме браво на далавераджията който е успял да направи далавера без да го хванат или на ръба на закона.
Дежурното ни обяснение за собствената ни нечистоплътност най-често е - всички така правят.

Следва постепенното оттегляне на свестните хора от политиката и заемането на болшинството обществени постове от хора, ако не некадърни, в много случаи аморални.
Точно тези хора и разни полуграмотни наивници край тях прокараха идеята, че всичко минавало през пазара, демек през стомаха, направиха болниците търговски дружества, а лекарите еднолични търговци.
Направиха пазара обществена религия - не е виновен "простия" народ - догма.
Може да си най-добрия стругар или най-добрия цигулар, но оценката и общественото признание не е според това, а според колко изкарваш...
Труда, сам по себе си стана безсмислен - и какъв е смисъла ако не можеш да живееш от него?
Разбира се, подобно извращение се връща като бумеранг - простия народ е готов за пет лева да ти пререже гръцмуля, само да му падне сгода и да може да излезе от ситуацията ненаказан. Нали години наред е учен, че те са най важните...

Резултата е, че колата лети към пропастта. Като се падне във нея се стига във другата крайност - за един безобиден флирт може да те осъдят на смърт с камъни или изгаряне на клада...
Оня, другия клуб, дето ти харесва, мина през този период само преди 5-6 века. Ние - доста по отдавна.

Отнесено към нас... Ами няма свестен човек дето да иска да се нареди до крадците... Ето ти и избора - оправдан.

Като се запознаем, нещата ще тръгнат да се оправят.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2050 -: 14 Юни, 2013, 22:49:59 »
0
Аз лично не мога да схвана сценария. БСП и ДПС не са глупави, спокойно можеха да си сложат за шеф на ДАНС някой неизвестен, който хем щеше да прави каквото му кажат, хем да не предизвиква вълнения и протести.  От какъв зор избраха Пеевски? Не искат да управляват ли, прекалено силно са били притиснати от някого и кой е този дето може така да ги натисне?

Ако пък няма специален сценарий, това значи, че тотално им е паднало пердето и даже и за кумова срама не искат да имитират отговорно управление, това последното ме съмнява...
Една моя конспиративна теория обяснява избора на Пеевски.Става въпрос за пари ,разбира се ,за милиарди.Пеевски е оръжието,което трябва да неутрализира донора  на милиардите ,или претенциите на тези ,дето са осигурили условията едни хора да ги прибират.Той е като пистолета ,с който убиха  Луканов заради куфарчетата с милиони.Убиха го за да не ги връщат.Само,че тогава бяха само милиони и човека беше сам. Лично разпореждаше по телефона на кого колко да дадат директно от БНБ.Бойковата банда захрани с милиарди едни банкери ,като прекара държавната пара през банките им. Те пък ,с гигантските приходи от това напазариха всички или почти всички медии, за да живее  бандата денонощно в телевизора и по пресата.Канеха се да сдават властта след 30 г. ,както беше казал бате Бойко.Работата по накупуване на медиите я вършеше  палавника Пеевски.Всички бяха доволни и се рееше хармония докато нещо не се случи във Виена и едно банкерско интервю не разклати и събори кабинета скоропостижно. Вероятно защото щом вече няма какво да се купува от медийния пазарзащо да не им отчетат на герберастите и кеш.Също най-вероятно са им отказали и правителството заплаши да  дръпне парите на държавата  от въпросната банка/и.Така стана конфликта и хармонията между част от политиците /управляващите конкретно/и  капитала приключи. Най-застрашен от нарушената хармония с вече бившите управляващи е Пеевски и затова точно той има най-голям интерес,включително и финансовия му благодетел да противодейства на всякакви опити за компенсации .Знаейки ,че милиционерите-партийци от ГЕРБ не са особено фини, нито в мислене ,нито в действия ,и за да се държат озаптени трябва силова структура,най-добре държавна и най -добре най-силовата.Те това е новата ДАНС специално структурирана с новите полицейски правомощия ,направена така,че да я управлява Пеевски  и да пази интересите и здравето на благодетеля си,застрашавайки  и предуреждавайки банкерските врази само от позицията на  заеманата длъжност.Защо тия банкери са си създали най-надеждните остриета в далаверите с политиката точно в ДПС не е сложно за обяснение. Защото по чалъмите на сегашната конституция ДПС си е вечен балансьор и винаги участва във властта и рекета свързан с нея.Пеевски е 2 мандата депутат от ДПС,докато се занимаваше с рекет и пазаруване на медии.Захлебиха го още на крехката възраст  20 год.с директорско място в борда на директорите на БМФ и Пристанище Варна. Кой знае защо  сега споменават само пристанището ,а не и флота, от който борда на директорите лапаше милиони от разликите  в навлата скромно отчитани в държавното предприятие  и международните цени,по които се е плащало реално.Казвам го ,щото гледам разни хора се питат как младо момче още студентче е направило милиони.С труд бе,с много труд ...и с майка шефка на тотото! Така,че Пеевски няма как да не е подкрепян безрезевно от БСП,които са готови на всичко ,даже да се дадат и на дявола за да управляват.Власт е туй,ей, не е шега работа!

bozidar

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 15
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2051 -: 14 Юни, 2013, 22:50:34 »
+1
"Аз лично не мога да схвана сценария. "

Нищо необяснимо.Новият Отечествен фронт след като спечели на 9.Септември = 12.Май с решаващата помощ на Съветската армия(Путин)- Преминава към  етапа на тоталния терор(месеците Септември,Октомври 1944,когато са избити хиляди без съд и присъда ).Дебелата тояга иска и як,брутален бияч(Пеевски).
За съжаление младите не знаят история,а старите и патили измряха,
Столетницата обаче,след преляната свежа циганска кръв и няколкото успешни пластични операции е готова за нови подвизи.

http://lib.a-bg.net/2013/05/a-byah-samo-na-17-godini.htm   - това е за младите.

barba

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +40
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2052 -: 14 Юни, 2013, 23:15:45 »
+1
Писмо от Ботев до Левски:

... И днес е, брат, жестоко, идиотско...
От турско стана тук по-лошо...
Тогава, знаеш, имаше десятък...
Сега ти вземат всичко... И душата...
Преди хайдути бранеха народа...
Сега го грабят, мъчат - и заробват...
По двеста кожи смъкват с глоби, с данъци
разбойници, крадци, богоизмамници...
А емигрантите... си пеят песни -
далече от безродните обесници...
Родината кърви, обезчестена...
Духът на свободата... задушен е...
Погубиха ни... Нямаме наследници...
Останаха предателите. И изедниците...
Народът мре - от Дунав до тракийско...
По-лошо и от турско стана... Циганско...

Марин Тачков

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2054 -: 15 Юни, 2013, 12:03:22 »
0
  Опит за налагане на диктатура е възможен, но ще е неуспешен, бъди сигурен.  Стадото преодоля Страха и помириса Свободата и осъзна Силата Си.....поне така мисля..........
« Последна редакция: 15 Юни, 2013, 12:07:41 от darkside »
Ас съм българче.......