Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 591031 пъти)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2070 -: 17 Юни, 2013, 00:48:09 »
0
Фло, ти май си фен на Яни Янев... Лошо няма. Ама би ли обяснил по конкретно за новата конституция, че аз, за разлика от Дарки нищо не разбрах. Ако може депутатите да станат стотина и не всички хора да имат право на глас, добре, ама не съм убеден е предимствата на мажоритарната система. Тя е била първата избирателна система, ама в 20 век вече се налага пропорционалната, като разбира се всяка има предимства и недостатъци. При тези избиратели няма да влезнат по-читави хора в най-висшия орган на Б-я - парламента. Нито червените бабички, нито турците ще предпочетат някой, завършил Кембридж пред техен човек, за циганите да не говорим. А за разделението на властите много се притеснявам. Депутатите поне ги избираме и те избират правителство, ами съдиите? Има такива съдебни решения за оневиняване на престъпници, че тези съдии са направо за затвора. Но не, те са независими и няма последствия. Божидар правилно е отбелязал, че за да се оправим, трябва да се оправи първо съдебната система. А точно БСП и ДПС ( за който аз НЕ съм гласувал) няма да подобрят работата на съда. Пък и да разчиташ на лошите (Герб) да проумеят огромната полза от нова конституция, учудваш ме :)
Я, Маранди написал нещо. И какво като са братовчеди? Иван Славков го свързвам с алкохола и спорта, не с комунистите. Това че се е оженил за дъщерята на бай Тошо и е ползвал доста облаги, не значи че е дървена глава. Двама братя, мои близки, единия червен, другия върл антикомунист. Но Булкан правилно отбеляза в доста случаи има наследственост. Днес гледах по ТВ бивш шеф на шесто у-ние на ДС - има три деца, и трите "червени". Но не харесали избора на Пеевски... И Булкан като е заблуден, а ти не си, ами насади ни някои твои умнотии за да ги сравним с неговите простотии. Май и твоя глас е отишъл за новата двойна (тройна) коалиция...

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2071 -: 17 Юни, 2013, 01:03:34 »
0
Времената са други, Божидаре....не бъди чак такъв песимист. Има интернет, а и хората са с друга нагласа. Не мое да сравняваме 1944-та с 2013-та чисто математически....то и 39-та час преди бай Върбан да удари Полша никой не е вярвал

Прав си, че има някои много същественни разлики м-у 1944 и 2013 г. Сега армията на СССР не е окупирала БГ (физически), сега има съд в Хага, ЕС, НАТО, международно общност и пр. Сега малко трудно другарЕте от БКП, пардон БСП, ДПС, Атака биха могли да извозват хора с камиони и да ги разтрелват посред нощ без съд и присъда (това преди даже да заработи Народният Съд), да изселват стотици хиляди в конски вагони, да увардят гранците на лагера (няколко държави) така, че никой да не може да се измъкне и пр.

НО, не си прави никакви илюзии, че ако ги нямаше гореописаните причини да ги спират, другарЕте всичко това нямаше да го правят с огромно удоволствие (биха го наричали отговорност) точно както са го правили техните бащи и дядовци и то далеч не толкова отдавна. Освен чисто физически и организационното прехвърляне на властта (икономическите и силовите структури), самите гени са от огромна важност, кръвта вода не става, ти какъв очакваш да бъде синът на Димитър Станишев, внуците на Тодор Живков и всичките събрани около тях, какъв тип хора първо биха се събрали около тях...

Естесвенно, че им е изгодно да говорят, че не бивало да се гледа в миналото, сега били други хора и пр. Други само защото не могат масово да колят и бесят, а не защото не биха го направили за да задържат властта...

Интересно ми е някой ден като разбереш, че Иван Славков и Боко Тиквата са братовчеди дали ще обърнеш плочата или ще продължаваш с простотиите си, които насаждаш, че от ГЕРБ по-голЕмо нЕма, както в момента?

П.П. Няма лошо да си заблуден, кофти е да го насаждаш на останалите  ;)

Чиърс! ( ама не се стърпях с твоите камъни по твоята глава ( черничкото от поста ти )  *drink5*

Кажи ми пак за Живков нещо или да ти казвам кой беше Иван Славков, а па кого "пазеше" Боко Тиквата - брад'чедаа?  *girl*

Марандич, никъде не съм писал, а и не съм си мислел, че от ГЕРБ по-голямо няма, нито, че са върхът, хеле пък докато бяха на власт изобщо не ми правеше впечатление политиката, даже се майтапях с тях. Започнах да заставам на тяхна страна след  започването на активните мероприятия (завишените сметки за тока, "спонтанните" протести с лидери от рода на Ангел - Че, обвиненията за подслушване, печатницата в Костинброд и пр). 

Та Боко и партията му не са ми любими, но от съществуващите  партии (тези, които могат да съберат достатъчно количество гласове) са най-малкото зло, а тези, които са в момента на власт са най-голямото, аз по-голямо не мога да си представя. Все едно да трябва да платиш при всички положения някаква глоба, но има разлика дали ще платиш 1000 лв. или 50 000 лв. Та понеже не са ми особено любими, няма и как да се разочаровам от ГЕРБ. Човек се разочарова от неща, в които е вярвал, разочаровах се например от Костов.  Няма за какво да обръщам плочата, резбата, палачинката или каквото и да било там. Иначе на останалите нищо не насаждам, просто си пиша откровенно мнението за неща, които са по темата и които според мен са много важни.
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2072 -: 17 Юни, 2013, 06:08:42 »
0
................
Я, Маранди написал нещо. И какво като са братовчеди? ................. И Булкан като е заблуден, а ти не си, ами насади ни някои твои умнотии за да ги сравним с неговите простотии. Май и твоя глас е отишъл за новата двойна (тройна) коалиция...


Объркал си се нещо, ако мислиш, че пиша анализите за 2-ма брад'чеди от последните 50 години  *girl*
---------------------------------
Последната ми статия и я изфорсих малко, че няма време:

------------------------------------------
България - Вечните богатства ( Хората ) - част 2-ра/2-ра

http://marandi.blog.bg/biznes/2013/06/17/.1120987
------------------------------------------
П.П. Едва ли ще разбереш какво имам предвид, ама лошо нЕма.

Наздраве!  *drink9* *drink9* *drink9*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2073 -: 17 Юни, 2013, 08:06:45 »
0
Фло, ти май си фен на Яни Янев... Лошо няма. Ама би ли обяснил по конкретно за новата конституция, ..
Не,не съм му фен.Просто тоя юнак усеща отдалеч обществените настроения и им дава глас.Много други политици споделят идеята за нова конституция,други само за ремонт на изборния закон.Проблемът на тази конституция е,че не разделя реално властите.Така партийното занимание става бизнес. То и с тая цел е направена конституцията през 91-ва от хората на бай Тошо ,след основополагащия постулат на вожда :"Ши  управлява тоа,който има пари! Като немаш пари кво ши управляваш?"
Бай Тошо е най-големия конституционалист по тия ширини,щото е правил най-малко две конституции ,едната официално наречена Живкова през 70-те ,и втората ,сегашната, приета през 91-ва ,но подготвена поне 3 години по-рано.
Не ми се влиза в детайли какво е необходимо да се направи,но ще спомена ефективната рамка на конституционното устройство  за трите власти:1.мажоритарно избран президент ,който назначава  и контролира министерския съвет 2.мажоритарно избрани депутати в парламента да творят закони 3. независима съдебна власт


imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2074 -: 17 Юни, 2013, 09:19:41 »
+1
Това последното е най-важно. Обаче никъде по света няма напълно независима съдебна власт. Ама нашата, освен че е напълно зависима, е и пълна с тъпанари, бавна и мудна, абсолютно безотговорна и каквото там още се сетиш.

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2075 -: 17 Юни, 2013, 10:54:31 »
0
Това последното е най-важно. Обаче никъде по света няма напълно независима съдебна власт. Ама нашата, освен че е напълно зависима, е и пълна с тъпанари, бавна и мудна, абсолютно безотговорна и каквото там още се сетиш.


   Май наистина там е заровено кучето. Понеже направо ме е гнус да коментирам управляващите и действията им, поствам тук нещо от форума на вестник "Сега", което е близо до представата ми за нещата:
   http://www.segabg.com/article.php?id=653291

   Цитат от поста на vogonfirst
   17 Юни 2013 02:01


   "....Защо беше това с Делян Пеевски?
Тази седмица в европейският парламент, съвет и комисия се обсъжда така наречената Европейска наредба за разследване. Какво означава това?
Съдия или прокурор от всяка страна на европейският съюз може да издаде заповед за арест и да определи мярка за задържане на всяко лице независимо в коя страна на ЕС то се намира или чий гражданин е той. Тази нова правова линия се основава на принципа на взаимната акцептация на институциите. Това означава, че ако един съдия или прокурор, например от Германия, издаде заповед за задържането на някого в България, това автоматично би трябвало да се изпълни от съответните служби без да е необходима преценката на български съдия. Ауууу.
А кой са тези служби? Това, разбира се, е ГДБОП. Нали се сещате, че немският прокурор едва ли ще се заинтересува за откраднатата кокошка от комшията на баба Пенка в Пещера например.
Едва ли има и начин да разбере за това.Това обаче, което със сигурност може да разбере, е за трансгранични престъпления на най – често добре организирани банди и олигарси. В този случай той се свързва не с полицията, а с борбата с организираната престъпност – ГДБОП. Логично!
Съвсем “ случайно“ току – що тази ГДБОП мина към ДАНС, на която също така съвсем случайно за шеф беше предложен Делян Пеевски.
Това означава следното. Ако немският прокурор реши да хване някого, не е необходимо да контактува с българският си колега или съдия, а просто да набере телефона на някого. На кого? Правилно! Телефонът е на шефа на ДАНС – Пеевски. Сега обяснявате ли си защо не можеше да е някой, на когото му „бъркаме през ръкавите„ както се изразиха в едно предаване. На този пост може да е само и единствено един от най – нашите. Никой друг. Затова беше всичко много бързо и грубо решено. Вече не е важно да се контролират български съдии или прокурори.Те губят значението си. По този начин се заобикаля цялата българска правосъдна система. Единственото, което остава, е физическото задържане от нашите власти.
Сега може би ще кажете „ След като е задължителна съдебната или прокурорска заповед на немския колега, какво значение има кой е шеф? Изпълнявай и толкова!“
Не съвсем. По информация на немското списание „Der Spiegel“ след като България и някой други страни преди три години възприемат принципно това решение, се стига до едно доста жилаво боричкане на мнения и се стига до лекото „ омекотяване “ на решението. „ Ние успяхме да въведем принципа на пропорционалност “ казва член на вътрешната комисия на европейският парламент. „ И постигнахме това, че действията (задържане) могат да бъдат отхвърлени ако се прецени, че не отговарят на националното право“ допълва още той.
Кой ще е този, който ( първоначално) определя дали едно задържане отговаря на националното право? Разбира се, Пеевски. „Защо не? Та той е юрист! При това е шеф и на ДАНС! Той знае много добре! Ако той не знае, тогава правният отдел на ДАНС, ( на когото шеф пак е Пеевски, разбира се) “.
Пак „съвсем случайно“ беше прието новият шеф на ДАНС да е задължително юрист. Интересен факт?
Още по – интересно е, когато дойде моментът, в който една европейска заповед за задържане на чуждестранен съдия или прокурор не се изпълни „ поради несъвместимост на нашето законодателство“ с немското например. Кой е виновен?
Президентът казва „Аз не назначавам шефа на ДАНС. Това е решение на Народното Събрание“ – пак „случайно“ наскоро прието решение. Чудесно извинение, защото това е колективна отговорност. Случайност? Наивност? Нищо подобно. Президентът участва също в играта и нека не се извинява с „ наивност“ и „доверие“. Всичко е много добре премислено и нека не си играем на деца.
Политическа отговорност също не се носи, защото МВР остава също на „сухо“. Затова може би никой не се съпротивляваше истински на преместването на ГДБОП в ДАНС.
Всъщност задавате ли си въпроса какво общо имаше ГДБОП с подслушването? Кое наложи преместването му? Според мен просто се използва суматохата.
С две думи. За да се арестува някого от организираната престъпност и олигархия трябва нашата прокуратура и съд да го свърши. Както знаем, това не се случва вече 23 години. Невъзможно! Европа си измисля чудесен начин да заобиколи това с новата наредба за разследване. Затова обаче ние, както винаги, си измисляме начин и той е да го наречем „Делян Пеевски“ – първото и единствено звено между нашите служби и правораздавателната система на ЕС. Намерихме му цаката и този път. Смятам, че това е игра на всички. Президентът остава чист. Правителството, в лицето на МВР, също. А решението на парламента е колективно. Виновни пак няма. Олигархията е защитена. Всички остават „чисти“.
Тази европейска наредба се очаква да влезе още тази година в сила. Затова се бързаше толкова и никой не си обяснява този уж самоубийствен ход. Нищо самоубийствено няма. Напротив. От гледна точка на престъпната олигархия е чисто спасение. Всичко е дълбоко премислено.
Ако някой си задава въпроса „ Къде е заровено кучето?“, то то е тук. Но не заровеното куче
трябва да се скрие. Този номер го знаят и те. Понякога това куче се заравя, за да се намери и да прикрие смърдящия труп отдолу. Кой ще рови по–надолу след като кучето е открито?
Нека не позволяваме да ни правят на наивници.
danvan"


Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2076 -: 17 Юни, 2013, 15:22:24 »
0
imotko научава, че Пеевски е оглавил ДАНС...
Хитлер научава, че Пеевски е оглавил ДАНС.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2077 -: 17 Юни, 2013, 16:47:26 »
0
Времената са други, Божидаре....не бъди чак такъв песимист. Има интернет, а и хората са с друга нагласа. Не мое да сравняваме 1944-та с 2013-та чисто математически....то и 39-та час преди бай Върбан да удари Полша никой не е вярвал

Прав си, че има някои много същественни разлики м-у 1944 и 2013 г. Сега армията на СССР не е окупирала БГ (физически), сега има съд в Хага, ЕС, НАТО, международно общност и пр. Сега малко трудно другарЕте от БКП, пардон БСП, ДПС, Атака биха могли да извозват хора с камиони и да ги разтрелват посред нощ без съд и присъда (това преди даже да заработи Народният Съд), да изселват стотици хиляди в конски вагони, да увардят гранците на лагера (няколко държави) така, че никой да не може да се измъкне и пр.

НО, не си прави никакви илюзии, че ако ги нямаше гореописаните причини да ги спират, другарЕте всичко това нямаше да го правят с огромно удоволствие (биха го наричали отговорност) точно както са го правили техните бащи и дядовци и то далеч не толкова отдавна. Освен чисто физически и организационното прехвърляне на властта (икономическите и силовите структури), самите гени са от огромна важност, кръвта вода не става, ти какъв очакваш да бъде синът на Димитър Станишев, внуците на Тодор Живков и всичките събрани около тях, какъв тип хора първо биха се събрали около тях...

Естесвенно, че им е изгодно да говорят, че не бивало да се гледа в миналото, сега били други хора и пр. Други само защото не могат масово да колят и бесят, а не защото не биха го направили за да задържат властта...

Интересно ми е някой ден като разбереш, че Иван Славков и Боко Тиквата са братовчеди дали ще обърнеш плочата или ще продължаваш с простотиите си, които насаждаш, че от ГЕРБ по-голЕмо нЕма, както в момента?

П.П. Няма лошо да си заблуден, кофти е да го насаждаш на останалите  ;)

Чиърс! ( ама не се стърпях с твоите камъни по твоята глава ( черничкото от поста ти )  *drink5*

Кажи ми пак за Живков нещо или да ти казвам кой беше Иван Славков, а па кого "пазеше" Боко Тиквата - брад'чедаа?  *girl*

Марандич, никъде не съм писал, а и не съм си мислел, че от ГЕРБ по-голямо няма, нито, че са върхът, хеле пък докато бяха на власт изобщо не ми правеше впечатление политиката, даже се майтапях с тях. Започнах да заставам на тяхна страна след  започването на активните мероприятия (завишените сметки за тока, "спонтанните" протести с лидери от рода на Ангел - Че, обвиненията за подслушване, печатницата в Костинброд и пр). 

Та Боко и партията му не са ми любими, но от съществуващите  партии (тези, които могат да съберат достатъчно количество гласове) са най-малкото зло, а тези, които са в момента на власт са най-голямото, аз по-голямо не мога да си представя. Все едно да трябва да платиш при всички положения някаква глоба, но има разлика дали ще платиш 1000 лв. или 50 000 лв. Та понеже не са ми особено любими, няма и как да се разочаровам от ГЕРБ. Човек се разочарова от неща, в които е вярвал, разочаровах се например от Костов.  Няма за какво да обръщам плочата, резбата, палачинката или каквото и да било там. Иначе на останалите нищо не насаждам, просто си пиша откровенно мнението за неща, които са по темата и които според мен са много важни.

Прощавай,

вчера много ми се доспа докат' редактирах за 'амнайсти път статията.

П.П. Накратко тактиката - "Да се избере по-малкото зло - никога не е успешна" - нито в кратко-срочен, нито в средно-срочен и нито в дълго-срочен план.

Все едно да си строиш къща и да правиш компромиси в материалите. Или да възпитаваш детето си, че тук малко го ограбват, ама той да си трае.
--------------------------
Поколението 50-60 години ( бъдещите пенсионери ) допуснаха тая гавра и тя затова не спира вече 23 години.

По скромни сметки след като си иде т'ва поколение и когато родените след 1990 започнат да възпитават децата си - тогава ще дойде промяната. След 10-20 години по мои груби сметки.
-------------------------
В днешния ултра-звуков свят това е страшно много време. Дубай изригна от пясък до наши дни само за 40 години.

Сингапур, Хонг-Конг и прочие ... модели - изследвал съм нещата доста за още по-кратки срокове.
------------------------
П.П.П. Вероятно вина имам и аз ( и моето поколение ) за случилото се, дет' се случихме хибриди на "прехода". Но не съм мазохист поне 25 години някой да ме убеждава, че било нормално да си последна дупка на кавала от над 50 държави в Европа.

И че така щяло да бъде още дълго време .... ( не на мИня тия лафчета ). Да си събират кашончетата и да изчезват тогава, щом последното място за тях било "нормално"  *girl*

Поздрави!  *drink5*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2078 -: 17 Юни, 2013, 17:13:45 »
0

И аз да попитам - защо не някой незнаен и изпълнителен "специалист", а маминото детенце?
Според мен, кучето е заровено в парите, или парите под него, съдебната система е само средството.
Кои пари?
-европейските? Такова едно назначаване, би могло да ги отреже?
-руски капитали?
В Кипър как беше - спасяването на банките да стане и  от вложителите. Въпросът беше поставен на принципна основа - може ли да се спасяват кипърските банки, където има пари на руската мафия (така ги представиха), само с парите на европейските данъкоплатци? Последва "Дайте, за да ви дадем". Резултатът - 1 седмица, банките  затворени, но в Кипър, и 1 седмица преди това - общо 2, достатъчни, за да се изтеглят много капитали. Бих се учудила, ако все пак, от  "изгорелите" пари, има руски и английски.

Ние какво имаме "много":
1. Депозити (пари)
2. Имоти. Пропуснали са ни в "изследването", като едно от най-богатите в ЕС.

...

Всяка прилика е случайна, и натаманена от мен :D , а и сме уникални ... :)

https://www.bivol.bg/vtb-ktb-syria-bis.html


BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2080 -: 21 Юни, 2013, 14:19:11 »
0
Прогноза за България ( 2013 - 2020 г. )

http://marandi.blog.bg/biznes/2013/06/21/.1122528
-------------------------------------------------------------
Успех!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2081 -: 22 Юни, 2013, 08:02:48 »
0

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2082 -: 22 Юни, 2013, 11:56:56 »
0


ГОВЕДОТО
още веднъж
ГОВЕДОТО

позволило си това с децата плаче за голямо, голямо дърво!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2083 -: 22 Юни, 2013, 20:30:39 »
0
Маранди, каквото и да пушиш, внимавай в тия жеги.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2084 -: 26 Юни, 2013, 02:52:56 »
0
Маранди, каквото и да пушиш, внимавай в тия жеги.

Писал съм прогноза до 2020 г. и хипотеза като сценарий.

Благодаря, че се изсра предварително преди още 2014 год. да дойде!

П.П. Дали ще се случи? 99,99% за съжаление и не се гордея.

Дишай ... - после нЕма те изкарвам, че си фрост - спокич, както ти мИня  *whiskey*
« Последна редакция: 26 Юни, 2013, 02:56:35 от marandi »