Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Икономика, анализи, графики и перспективи

Исландия - мястото за кеша след фалита? Асене сега ли е времето?

(1/3) > >>

Невидимко:
http://en.wikipedia.org/wiki/Iceland

Както знаем 2009-та Исландия фалира 3-те си най-големи банки и впоследствие го отнесоха много холандски спестители. Но според мене сега няколко години след фалита, Исландия отново привлича инвеститорите, плахо, но сигурно.

За сравнение с Гърция за която фалит засега не се предвижда, Исландия отново е в растеж.

Асене, дай някакво мнение ако все още четеш форума. Разбира се мнението на всеки друг съфорумец е добре дошло (стига да е по темата).

koganev:
Исландия все още е в някакви юридически мрежи, относно това дали да изплаща исканите от холандия и  още не помня кой беше суми, или да не ги изплаща. Потърси инфо по този въпрос, пък ако излезе нещо интересно, пейстни го тука.

Невидимко:

--- Цитат на: koganev в 06 Март, 2012, 14:56:57 ---Исландия все още е в някакви юридически мрежи, относно това дали да изплаща исканите от холандия и  още не помня кой беше суми, или да не ги изплаща. Потърси инфо по този въпрос, пък ако излезе нещо интересно, пейстни го тука.

--- Край на цитат ---

Разбира се, че трябва да се проучат нещата. Идеята ми е, че е много тихо на този фронт, а заговори ли се по медиите ще е вече късно или време за кеширане. Като начало потърсих инфо за имотките в Рейкявик и О изненада... каква ефтиния. Не съм очаквал, а там има много потенциал, хората правят енергия и са доста напред.

acen1975:
не знам за исландия браточка...мен лично ме притегля гърция,просто още не е дошло времето....
   не го слушай фло,маранди и сие "специялисти" ......хора,които намесват национализъм,патриотизъм и цитират история,за да докажат даден аргумент в сегашно време са ниско ниво.... мозъка им е обременен и не могат да видят цялата картина,а само тази част от нея,която техния обременен мироглед им позволява......
 а бгетовец да държи "сметка" на гърчетата е меко казано смешно......звучи ми като министъра на образованието в ирак по времето на садам,който обясняваше,че когато в ирак са се изучавали науки,в америка са се стреляли с лъкове.....чудесен ризънинг,довел до неправилни заключения и СЛЕДСТВИЯ ,както и техни ПОСЛЕДСТВИЯ......
     интересно ми е ако дянков вдигне средната пенсия в бг на 700 евро като в гърция,колко ли ПЪТИ ще е по голям бг дефицита от гръцкия.....
   да дадем на маранди да го 'ИЗЧИСЛИ" .....
   мен ако питаш,придържай се към гърция!просто още не е времето,ама тва не ти пречи да си спестяваш паричките.......
една държава  и нейното развитие зависи от много фактори,не само моментното й материялно положение!
 гърците като общество се доказаха като най задружните и самосъзнателни люде!тва е много важен момент,нищо,че в момента навсякъде ще прочетеш,че тва е лошо нещо и колко щели да страдат.....
      има два вида забогатели хора-единия вид са тарикатите-те забогатяват на гърба на обедняване на обществото,а другите забогатяват от забогатяване на обществото!
  или аз мога да направя пари от теб,ако те поробя,или ако те направя по богат!!!!!
   държаваи с робско съзнание,мижаво самочувствие ,прикрито зад парадиране с исторически факти за избиване на комплекси са държави,чийто общества привличат първия вид "бизнесмени" -бгетовицата ти е крещящ пример за това.......
  държави като гърция привличат ИСТИНСКИТЕ капиталисти,а не робовладелските капиталисти-тези,които забогатяват от твоето благополучие,а не от твоята бедност!
  в гърция ти гарантирам,че ще потекат много капитали и точно от добрите капиталисти,просто те са умни и знаят кога е времето,а то ОЩЕ НЕ Е ДОШЛО!гърция ще стане приказка-имаш перфектно местоположение,имаш перфектна история,водеща до исторически и морски туризъм,имаш общество с реално самосъзнание,което НИКОГА НЯМА ДА ПОЗВОЛИ псевдо политици от ранга на бг демагозите да се появят и да съсипят държавата!!!!а добри политици водят до добри капиталисти!
   просто балона там стана,защото е прекалено добро място ,хората го оценяват и балона надут от бате ти трише със заливане с евро време оно,както и сащ и япония,които играха на обезценяване на валути с цел конкурентноспособност доведе до огромна налична парична маса ,която наду най добрите места........ и грешно разбрани "добри" места като бгетовицата.....
      гърция не само ще се оправи,ами и ще изригне....бг е обречена,защото е задушена от прегръдката на ДС и техните марионетки в лицето на днешните политици..... грешката дори самите европолитици вече осъзнават,че ни приеха в ЕС ,доказателство за осъзнатата грешка е отаза им да ни приемат в шенген,което дори е в нарушение на самата евро конституция!!!!
     та гърция ще стане велико място,но за да стане такова,всичко първо трябва там да рухне! въпроса е кога-колкото по бързо,толкова по добре за гърция..... за нас е без значение-когато,тогава!ние с теб трябва да се придържаме с умните пари,а те ще дойдат точно тогава,когато всичко рухне там и когато четеш колко е зле и как ще става още по зле......
    дай да чакаме,като дойде времето и съседи моа да станеме! аз за сега оставих европа на заден план и се преместих в лас вегас .... отдавна гледам да се преместя някъде,че 13 години на едно място са ми прекалено много,та накрая се реших да е вегас......но гърция ми е КРАЙНАТА СПИРКА.....  когато,тогава.... ама още "когато" не е станало "тогава"!
  самосъзнанието и сплотеността на гърчетата в последната година тотално затвърдиха гърция за мен като финална дестинация!
   колко нации днес са останали с такова самосъзнание?такива места дългосрочно са рай,въпреки,че временно изглеждат като ад..
        та за мен гърция ще е... ама тва са мои виждания,може да се съвпадат с твойте.аз не гледам на гърция като място за временна инвестиция за правене на пари,а за пенсиониране там...демек квото вкарам там ще си е за мен...... там ще се мре.....некъде под планината на боговете.......
      не мога да пиша,защото съм много зает в последните седмици по преместването ми ,а тепърва и ще съм зает....не че не искам да форумувам,просто нямам време.
       

   
   

Невидимко:
Асене, виждам, че ще си пиеме узото заедно някъде в гръцко. Кой какво казва във форума винаги е интересно, но мен лично по-интерсно ми по какъв начин дадена личност достига до собствено заключение. При тебе ми харесва свободата на мисълта ти необременена с клишета и заучени наизуст неща. Както и да е, за мене Гърция също е мястото за живеене от април до ноември, но зимата планувам да съм си в Банско. И на мене започнаха да ми тежат 15 години в Холандия на душата, но при мене е по-трудно с местенето (жена, деца, къща... и тн.)
Идното лято планувам да съм на о-в Лефкас или Лефкада щото там и вълка сит (става за летене с парапланер) и агнето цяло (жената и децата долу на плажа). Та така...
Жалко, че не си се поинтересувал за Исландия, аз гледам ната с чисто временни интереси, но ми е някак си доста непозната и чужда и затова така разпитах.
Все пак Исландците си фалираха държавата без много много да се церемонят, докато гърците незнайно защо се оставят политиците им да се ебават с тях? Но ти прав, когато - тогава

П.С. Драсни поне няколко реда за това как виждаш еврото в 1-2 годишен таймфрейм, че досега се чувствах комфортно, но вече ме сърбят пръстите да се скатавам в шведски или норвежки пари...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия