Автор Тема: Голямото падане на лихви започна  (Прочетена 11365 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Голямото падане на лихви започна
« Отговор #15 -: 19 Юни, 2012, 23:11:23 »
0
Додо, внимавайте, че тази тенденция не е природен закон. Започне ли да се обръща, вложителите ще отидат на нула за нула време

Да, преди избори не е хубаво да се държат пари в банка... особено преди предните - ако тройната ламя беше спечелила, не ни мърдаше някаква схема като през 96та. Сега ми се струва по-спокойно - поредният нов "играч" е Пръмова (Кунева) и ми се струва, че няма кой да си прави експерименти с банките. И да фалира някоя, няма да разберем - ще бъде обявена като поредната покупко-продажба. Миналата година това стана с една банка, пък всичко е наред.

*drink6*

alex

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 26
  • Карма: +2/-1
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Голямото падане на лихви започна
« Отговор #16 -: 21 Юни, 2012, 19:53:53 »
0
Лихвите не ги следя с особен интерес, но в една банка видях брошурка за 7% годишно и общо 8.4% ГПР за седем години фиксирани, без наказателна лихва при връщане предсрочно. Прочетох цялата брошурка, докато си чаках реда . По време на покачването, преди 5-6 години, това си беше примамлива оферта в БГ.

Тази брошурка, която си гледал, е малко като офертните цени за жилища - едно пише в обявата, но при сериозен интерес нещата може да са  ... по-различни :)  8)
Programming is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far,the Universe is winning.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Голямото падане на лихви започна
« Отговор #17 -: 22 Юни, 2012, 16:57:51 »
0
Ти имаш ли конкретен пример за апартамент, купен за 800 е/м2 през 2007, даван под наем за 400 евро на месец? Голям късметлия ще е този собственик :)

А моето твърдение е само за 2008 и 2012. То касае 37000 сделки само в София, както и огромен брой такива, които ги "отрязаха" от кредит в края на годината. Те сега са най-щаствили - сигурно са купили без да взимат кредит същото, което са искали тогава и не са се заробили доживот.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Голямото падане на лихви започна
« Отговор #18 -: 17 Юли, 2012, 16:03:31 »
0
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-07-16&article=416822
Сега ще отида и ще им набия канчетата на банката в която съм съдлъжник! Или ще договарят старата вноска от 2007-ма или туризъм /банков/ *bat* Не може вноската по ипотеката да ми е повече от наема, дори само с няколко десетки левове при положение, че имота е купен на 1/3 пазарна цена! Не е личнобюджетно оправдано. *drink4*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Голямото падане на лихви започна
« Отговор #19 -: 17 Юли, 2012, 21:30:59 »
0
Цитат
С наближаващото приемане на директивата за ипотечния кредит от Европарламента, която се очаква да премахне таксата за предварително връщане на заема

Това мисля, че ще е само за новите клиенти. Старите сте се подписали под кофти условия и трудно ще се преместиш, като то поискат 3000 лева за рефинансиране, пък ти имаш само 30 в джоба...

 *drink6*

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Голямото падане на лихви започна
« Отговор #20 -: 18 Юли, 2012, 07:12:58 »
0
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-07-16&article=416822
Сега ще отида и ще им набия канчетата на банката в която съм съдлъжник! Или ще договарят старата вноска от 2007-ма или туризъм /банков/ *bat* Не може вноската по ипотеката да ми е повече от наема, дори само с няколко десетки левове при положение, че имота е купен на 1/3 пазарна цена! Не е личнобюджетно оправдано. *drink4*


Тѐ това е келепира от отдаването под наем.
Ако кредита е за цялата сума, наема е по-малко от 1/3 от вноската по този кредит.