Анкета

Спадът в цените на имотите ще приключи през:

Вече приключи, цените са само нагоре!
1 (1.6%)
Зимата на 2010-та, пролетта на 2011-та
8 (12.7%)
Зимата на 2011-та, пролетта на 2012-та
15 (23.8%)
Не мога да преценя
7 (11.1%)
По-рано от още 3 години не го чакайте!
32 (50.8%)

Общ брой гласове: 58

Гласуването приключено: 12 Юни, 2010, 12:30:08

Автор Тема: Виде ли му се краят на спада?  (Прочетена 42923 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #30 -: 24 Май, 2010, 02:41:31 »
0
Ако в 9 области цените растат, то в 19 падат, аз поне това разбрах от репортажа. Не ми изглежда на много оптимистичен.

zlostyr

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 45
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +14
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #31 -: 24 Май, 2010, 09:10:01 »
0
Няма значение в колко области падат. Най-важното е да има РЪСТ
 8)

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #32 -: 24 Май, 2010, 12:43:31 »
0
И съвсем в тон с комедийния материял е изказването на перхидролената лелка от шуменското бюро - "... но пък има и други области малки , в които цената не само че ПАДА , но и НАРАСТВА."  :-X
Поклон пред експертното мнение на перхидролената лелка.
  Да, това наистина беше култова реплика  :D И как авторитетно го изтърси - самоуверено и с вид на специалист недостижим  :D

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #33 -: 24 Май, 2010, 17:10:28 »
0
...... няколко неща ще останат същите. Намаляващото население, емиграцията, гипсокартонените паметници, високата безработица и колосалната задлъжнялост. При такова положение, от какво ще се пълни бюджета? От износ на имоти или от повишени данъчни ставки, ДДС и тем подобни? Един път чуе ли се за удвояване на данък сгради и такса смет, стой та гледай имотите накъде...
Според мен крашването ще е сравнително бързо, въпросът е кога ще се случи.
Целият пост е много точен, обаче не намерих подходяща иконка, за да не пиша това изречеие. А пък данъка сгради и смет е сравнително малък и може да се утрои. 
Какви са тези бисери за увеличение в Шумен, Видин и други по-малки града? Ами във всеки блок в тези градове в 70% от апартаментите живеят възрастни хора, чийто деца/дете е отлетяло за чужбина, София, Варна, Пловдив или Бургас и те са потенциално празни в близко или далечно бъдеще (говоря за българи). 
Та изобщо не знам кога би имало увеличение на цените - сега има икономическа криза, след време ще се усеща демографската криза.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #34 -: 24 Май, 2010, 20:03:34 »
0
Какви са тези бисери за увеличение в Шумен, Видин

Същите бисери като във вестник Дума "от столетницата са избрани кметове на общините Белене, Гулянци и Долна Митрополия"... а в останалите?  :-X

Диян Филчев

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 24
  • Карма: +7/-1
  • Респект: -2
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #35 -: 24 Май, 2010, 23:31:26 »
0
Да се види края на спада ама като ми е слаб телескопа!? :(
Както беше го казал Бойчо Курдисания когато започне да пада безработицата та чак тогава.Засега работа по всичко което може да се работи и свиркане с уста."Няма да е все така" ;)

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #36 -: 25 Май, 2010, 01:13:02 »
0
...Когато започне да пада безработицата та чак тогава...
И като добавиш и инерцията за поне година, защото купувачите доста време няма да са сигурни в доходите си. Все пак има една приказка "Парен каша духа", та нито ще има смелчаци за кредити, нито спестовните ще смеят да се разделят с осигуряващият им спокойствие депозит, особено когато лихвата е по-висока от инфлацията...

Обаче както е тръгнало, след две-три години, все по-силно ще се усеща демографската криза, и дори миграционните процеси към градове, като София и Варна няма да са достатачни, за да покрият предлагането. Т.е. докато дочакаме поскъпването, то далеч по-страшен фактор ще ограничи търсенето, защото през 2014-та младите навършващи 18 години ще са точно два пъти по-малко отколкото тези достигнали пълнолетие през 2007-ма.

ot_sofiq_za_dobrich

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #37 -: 25 Май, 2010, 14:10:59 »
+1


Източник: vasmer.blog.bg

Повод за този мини-постинг е един коментар от статия, която прочетох, който много точно отразява имотната лудница, в която се намираме. И сега коментарът unplugged:
Вчера питах в една банка за инвестиционен кредит от 45 000 евро с разработен бизнес-проект. Условията бяха обезпечение на недвижим имот, оценен от банката на минимум 90 000 евро + 16% годишна лихва + такси на банката.
Какво да кажа - без коментар! Значи самите банки оценяват жилище, което на пазара е 90 000 евро, на 45 000 евро. А на нас ни пробутват кредити :) Въпреки че примерът е за инвестиционен проект, аз го давам само като илюстрация за реалното мислене на банкерите и за тяхната оценка на пазара на имотите. Понякога човек получава информация от най-невероятни източници :)

koganev

  • Гост
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #38 -: 25 Май, 2010, 14:39:05 »
0
"... но пък има и други области малки , в които цената не само че ПАДА , но и НАРАСТВА."  :-X

Ейййй, това и аз го чух по някакви новини там... като трън в гъза ми се заби. И викам на голямата щерка "слушай я тая, да знаеш защо трябва да учиш и защо трябва да се махаш от тази държава"...

Такива тъпани и тикви говорят по радио и ТВ навред из клоаката, че няма нужда да убеждавам детето колко е важно да учи.

Лошото е, че и в училището даскалите са на нивото на онази тиква от ТВ. И като са се направили сега на учудени, че темите изтичат преди матурите.... лелеееееее, каква голяма изненада! Ама никога не е било така, заклевам се!!! Пък и ББ каза, че сме най-добре в Европата...

Той и неговия аятоллах Бай Тошо казваше, че сме най-добре в СИВ, ама тогава беше задължително да сме съгласни. Обаче сега - ай сиктир...

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #39 -: 09 Юни, 2010, 20:38:14 »
0
Остават 3 дни до краят на анкетата, общите нагласи са вече ясно очертани.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

koganev

  • Гост
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #40 -: 10 Юни, 2010, 09:15:32 »
+1
Аз мисля, че към средата на 2012 цените ще се стабилизират. Някъде около нулата.

Започва се нещо, за което имаше много предсказания...
Искрено се надявам това да сложи край на тази смешна "държава" и да се свърши един път завинаги.
Пък после, кой знае, може и да построим нещо свястно тука...

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #41 -: 10 Юни, 2010, 11:34:46 »
0
Започва се нещо, за което имаше много предсказания...
Може ли още едно жокерче? :)

koganev

  • Гост
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #42 -: 10 Юни, 2010, 11:42:32 »
0
Финландия.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #43 -: 10 Юни, 2010, 11:56:20 »
0
Да нямаш предвид 21.12.2012 (филма) :) и държавата да не е Финландия, а Исландия? :)

koganev

  • Гост
Re: Виде ли му се краят на спада?
« Отговор #44 -: 10 Юни, 2010, 12:22:18 »
+4
Имам предвид финландец. Разбрах, че Оли Рен е финландец от едно обяснение на по-малкото вице Дянков.
Сега предсти да разберем какво означава това финландец да проверява ... Дянков.

И защо Нокиа е финландска компания, тръгнала от едни галоши, а в България, където червените циклостили не спират да повтарят, че се правеха елки, правец 8 и световноизвестните телефони та, сега не можем да произведем дори калъф за нокиа.

Мисля, че турболенцията е толкова силна, че няма как този път да ни подмине торнадото. Очаквам спасителният хаос - там няма наши и ваши. Ще се изподавят взаимно...

За мен краят на спада е свързан с края на държавата. Една държава, която приема закони ВЪВ ВРЕДА на гражданите си, трябва да бъде унищожена ... от самите граждани. Тъй като гражданин на България отдавна е тежка психиатричнае диагноза, много се надявам на помощ отвън.