Автор Тема: Хоби  (Прочетена 110352 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #360 -: 05 Март, 2012, 19:19:48 »
0
Благодаря!  *heart*Ша черпа едно клипче довечера "оттатък"......ако съм в къндишън, ако не , утре!!
Ас съм българче.......

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #361 -: 05 Март, 2012, 20:01:58 »
0
Мерси и на двама ви, личните неща - на лична  :) *drink1* Дарки, иначе много се радвам, баси...

По темата - от 2 дни за разнообразие смених Nordost Red Dawn интеркънекта с едни безимененни кабели (от един Hi-Fi shop в Хонг Конг ги бях взел преди няколко години - с посребрени накрайници) и се получава интересен звук - мнооого пренебрежимо се губи детайл (трябва внимателно да слушам едно и също нещо веднага едно след друго и с двата вида кабели за да доловя минимална разлика и то не на всичко), но като цяло гамата е по-топла. Ще послушам известно време така, докато не ми "заслади" прекалено  :D

П.П. Забравих по-важният си въпрос: Дарки от седмица някъде плеъра ми отказва да чете Super Audio CD-та (мъчи се няколко секунди, после Can't play се изписва на дисплея). Чистих четеца както обикновенно с едно почистващо CD, слага се и капка течност, но не помага, иначе обикновенните си ги върти без проблем. За сервис ли е според тебе? Притеснявам се, че ако го занеса може да му сложат кофти четец, та питам ако знаеш дали е от голямо значение четеца на плеъра? Не знам и Маранц дали те си ги правят или ползват на някого.
« Последна редакция: 05 Март, 2012, 20:16:04 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #362 -: 06 Март, 2012, 09:33:31 »
0
Възможно е да е отслабнала интензивността на лазера. Четенето на SACD е на друга честота. Конвертирането, сиреч. Ако веднага разчита стандартните  CD, или е око за смяна, или е проблем в DAC-а. Мисла, че по-скоро е първото. Не вервам да си го заразил с некой диск, макар, че не е невъзможно!Като начало пробвай следното, ако е софтуер или заразяване мое да тръгне.
Изключи го напълно от системата и захранването (кабела) и го остави десетина минути. После го стартирай и пробвай с диск дали чете.

Между другото чистенето с тия дискове с четки и течност не ме кефи, ама никак!Мноу често тва дозацапва окото, особено ако е имало фин прах.! Мое и тва да е станало. Замазването да пречи на "високата" честота, а по-ниската да "пробива мъглата". Ако след почистване е спрял, работата е ясна......

Ако не тръгне и не те е страх, опитай да го отвориш и с клечка за уши с памуче изтрий (първо леко навлажнено с чиста вода) окото и после подсуши, като внимаваш да не останат влакна, не е трудно. При 99% от плеърите като свалиш горния капак се вижда окото, има достъп сиреч.
Лазера си има живот, тва ти е ясно. Не знам  колко часа е работил тоя лазер.....мое да си му е дошъл момента да ритне камбаната....

При DVD-тата например тва яление също го има, след като спрат да четат DVD формат дълго още четат обикновен CD, тва го имай предвид.

Лазера не влияе на звука. Тва е цифрово четене.....или чете, или не чете, тва е. Конвертора е важен, обработката.Ако ти го сменат с неоригинален, мое да има разлика в дължината на живота му, нищо повече. Секакви други ишарети и моабети са търговски номера за омагьосване на клиента. Просто не могат да ти сложат друг, освен точния аналог, иначе няма да работи!
Ас съм българче.......

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #363 -: 06 Март, 2012, 11:17:55 »
0
Мерси Дарки, едва ли е софтуер, защото тока е спирал за повече от 10 мин. и разлика няма. Успокояващо е, че окото не е решаващо за качеството т.е. няма да ме е страх да го дам да го сменят.

Поздрави!
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #364 -: 21 Юли, 2012, 22:25:00 »
0
speedminton нещо като федербал, ама много по-хубаво и изморително.
У нас го има тук

Перцето лети на 30 метра със скорост 280 км/ч в началото, а има едно за което пише че в началото е 480 км/ч, ама не съм го тествал още него. След това стандартният федербал изглежда като бабешка игра.


Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #365 -: 19 Септември, 2012, 20:44:56 »
0
Извинявам се но не се сдържам да се изфръцкам: Записах се в листа на чакащите са курс за бревет на аутоджиро. Пролетта на 2013 ще дойде и моя ред.
Надявам се да стана първият пилот с официален бревет аутоджиро. За тези които се чудят какво е автоджирото ето долното клипче.

PAL-V the Flying Trike maiden flight

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #366 -: 19 Септември, 2012, 23:24:12 »
0
Невидимко, как се насочи към аутоджирото? Преди няколко години и аз решик да летя. Избирах между това, пара и делтапланер. Накрая си купих двуместен мотоделтапланер. Летенето е несравнимо удоволствие, още повече аз нямам кабина и така е още по-приятно. Смътно си спомням, че при избора първо отпадна аутоджирото - беше доста по-скъпо и имаше по-дълъг път при излитане и кацане (кацането на клипчето може би е при насрещен вятър).
Медалът име и обратна страна. Много е важно къде ще държиш джирото си - ако е на най-близкото летище е добре, ама ако трябва да го мъкнеш доста километри е сериозен проблем. На клипчето всичко е идеално, в реалния живот - не. Не можеш да летиш когато поискаш, трябва времето да е тихо. Това е ултралека авиация и се влияе от вятъра. Най-добре е рано сутрин, защото напече ли слънцето започват някакви термики и е проблем. Друг проблем - ако спре мотора. Аз с моето крило 21 кв.м. бих могъл да планирам 2-3 километра до някоя равна полянка (дано има). Подозирам обаче, че по отночение на планирането джирото е с по-слаби показатели. Ще си вземеш бревет. Аз много държах да няма никакви документи за изкарване. Едно че бяха между 5 и 10 х.лева, второ, че веднъж регистрираш ли се може да ти искат какво ли не всяка година или през 2-3 години. Преди всеки полет трябва да се обаждаш и т.н. Аз и "учителят ми" се обаждахме в началото, после почнахме да пропускаме и накрая изобщо спряхме.
Ако искаш да летиш сам защо не пробваш парапланер с перка на гърба. Ако пък искаш да возиш някого - този сайт ме запали по летенето http://quicksilveraircraft.com/ . Ако пък имаш излишни пари - хеликоптерът има огромно предимство със кацането и излитането от място.   

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #367 -: 20 Септември, 2012, 09:26:10 »
0
Я виж ти имало летящи между съфорумците.
Джим аз летя на парапланер от 1989-та. Един от първите в БГ съм. Имах и парамотор, но го продадох, не върви някак си със свободата на парапланера. Та за автоджирото: Точно защотото автоджирото става и автомобил ще мога да си го държа в гаража, няма да се налага да го мъкнеш с километри, аз ще мога да излитам и кацам почти пред къщи. Защо точно сега? Ами защото официалните бревети за автоджиро са отскоро. Пък и ми е детска мечта. Отделно, че ще бъда един от първите в БГ ако не и първи с европейски бревет. Тръпка си е. Пък после и цените на машините са все още по достъпни отколкото на хеликоптерите, така, че след курса човек може да си позволи покупка на собствена машина.

Невидимко, как се насочи към аутоджирото? Преди няколко години и аз решик да летя. Избирах между това, пара и делтапланер. Накрая си купих двуместен мотоделтапланер. Летенето е несравнимо удоволствие, още повече аз нямам кабина и така е още по-приятно. Смътно си спомням, че при избора първо отпадна аутоджирото - беше доста по-скъпо и имаше по-дълъг път при излитане и кацане (кацането на клипчето може би е при насрещен вятър).
Медалът име и обратна страна. Много е важно къде ще държиш джирото си - ако е на най-близкото летище е добре, ама ако трябва да го мъкнеш доста километри е сериозен проблем. На клипчето всичко е идеално, в реалния живот - не. Не можеш да летиш когато поискаш, трябва времето да е тихо. Това е ултралека авиация и се влияе от вятъра. Най-добре е рано сутрин, защото напече ли слънцето започват някакви термики и е проблем. Друг проблем - ако спре мотора. Аз с моето крило 21 кв.м. бих могъл да планирам 2-3 километра до някоя равна полянка (дано има). Подозирам обаче, че по отночение на планирането джирото е с по-слаби показатели. Ще си вземеш бревет. Аз много държах да няма никакви документи за изкарване. Едно че бяха между 5 и 10 х.лева, второ, че веднъж регистрираш ли се може да ти искат какво ли не всяка година или през 2-3 години. Преди всеки полет трябва да се обаждаш и т.н. Аз и "учителят ми" се обаждахме в началото, после почнахме да пропускаме и накрая изобщо спряхме.
Ако искаш да летиш сам защо не пробваш парапланер с перка на гърба. Ако пък искаш да возиш някого - този сайт ме запали по летенето http://quicksilveraircraft.com/ . Ако пък имаш излишни пари - хеликоптерът има огромно предимство със кацането и излитането от място.   

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Иран
« Отговор #368 -: 16 Октомври, 2012, 13:15:08 »
0
Здрасти на всички,

На фона на изписаното напоследък в темата и най-вече реалните събития, смятате ли, че едно пътуване до Йордания и Израел (включително преминаване на граничен пункт  помежду им) е меко казано рисково в близките 3-4 седмици или си е толкова рисково, колкото си беше и преди година примерно?

Поздрави  *beer*
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Re: Иран
« Отговор #369 -: 16 Октомври, 2012, 13:21:50 »
0
Аз бих пътувал. Тъй като заради интернет чарът на пътуванията се прецаква в голяма степен, според мен трябва да се набляга на безразсъдството при пътуванията. Аз мисля скоро да ходя до Иран, ако дотогава не са ги взривили. :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Re: Иран
« Отговор #370 -: 16 Октомври, 2012, 13:50:51 »
0
Аз бих пътувал. Тъй като заради интернет чарът на пътуванията се прецаква в голяма степен, според мен трябва да се набляга на безразсъдството при пътуванията. Аз мисля скоро да ходя до Иран, ако дотогава не са ги взривили. :)

Това е и моята идея, че едва ли ще отслабва напрежението и е добре някои места да се видят, докато още е възможно. Аз си мислех да се комбинира Египет (Синайския полуостров) с Йордания и Израел, но за Синай (с изключение на Шарм ел Шейх и то само по въздух) вече има стриктни предупреждения да не се посещава на уеб сайтовете на всички министерства на външните работи (поне на англо-езичните държави). Иначе Иран го намирам за изключително интересна дестинация, но бих отишъл сам (все пак да не рискувам и жена ми) :) Мисля, че там риска е и да не те "бележат" западните (и нашите) служби, че си ходил. Върхът би бил след това да се опиташ да влезеш и в Израел с ирански печати на паспорта.  :D

П.П. Може би е извън темата "разговора", ако искаш го премести в раздел хоби (ако изобщо ви се коментира това).

Поздрави  *beer*
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Re: Иран
« Отговор #371 -: 16 Октомври, 2012, 13:56:54 »
0
Аз затова мисля първо да си удължа американската виза, че изтече, защото после ще получа, ама друг път. Не че не могат да ми сложат черен печат на входната граница. Но пък би било интересно.
Също планът е да мина и един начален курс по арабско-персийски. Да видим кога ще стане това... И дали евреите няма да ме изпреварят?
 *drink6*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Re: Иран
« Отговор #372 -: 16 Октомври, 2012, 14:04:30 »
0
Аз затова мисля първо да си удължа американската виза, че изтече, защото после ще получа, ама друг път. Не че не могат да ми сложат черен печат на входната граница. Но пък би било интересно.
Също планът е да мина и един начален курс по арабско-персийски. Да видим кога ще стане това... И дали евреите няма да ме изпреварят?
 *drink6*

Съвсем скоро гледах едни много хубави снимки от Иран на една фотографка (чехкиня, сега базирана в Кувейт). Има албуми и фотос и от други държави в Средният (за нас Близкият) Изток, както и от друг места. Пускам линк към албума в раздел хоби, че се оспамва темата.
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #373 -: 16 Октомври, 2012, 14:08:28 »
0
Продължение на разговора от тема WWIII...

Та Додо писа, че иска да ходи до Иран... Ето едни много интересни снимки от там, правени от една фотографка от Прага (сега е базирана в Кувейт). Има хубави албуми и от други държави в региона и по света:

http://www.luciedebelkova.com/Travel/Middle-East/Iran/6417305_sQm9g4#!i=922656856&k=xk6jmQr
I say what I do and do what I say.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #374 -: 16 Октомври, 2012, 14:40:20 »
0
Продължение на разговора от тема WWIII...

Та Додо писа, че иска да ходи до Иран... Ето едни много интересни снимки от там, правени от една фотографка от Прага (сега е базирана в Кувейт). Има хубави албуми и от други държави в региона и по света:

http://www.luciedebelkova.com/Travel/Middle-East/Iran/6417305_sQm9g4#!i=922656856&k=xk6jmQr


Ех, Булкане!
Изглежда здраво ни бие съчмата  :)
Спокойно, и аз съм в групата.
Поводът да го кажа е, че скоро случайно попаднах на един линк, който ме отведе до един пътепис в две части, в който един нашенец е направил пътешествие до Иран. Ама когато му е било времето! Ако въобще може да се твърди, че има такова.
И до сега не знам защо кликнах, но след прочитането веднага ми се прииска да ида до там! Затруднявам се да коментирам мотивите на този човек да пише с такава нега за тази особена страна. Може пък и да има нещо приканващо и магическо.

При най-усмихнатите хора