За всичко останало > Строителство и ремонти

Камъшитен покрив?

<< < (2/8) > >>

nachev:
Хе, Додо, цяло чудо е, че някъде от далечните кътчета на спомените ми изрових някакъв блед спомен.
Пък си мислех, че съм вече твърде изпърдял. А иначе от онова време изникнаха и други любопитни спомени.
По румънските пътища имаше често едни огромни талиги, теглени от всевъзможен добитък, а горе на шофьорското място седяха едни много живописни и достолепни възрастни господа, които носеха нещо като ямурлук и огромна вълнена гугла. Всичко това, заедно със сламени покриви в гарнитура, ми изглеждаше смущаващо и екзотично едновременно. А ето, че сега търсим начин да се върнем там!!
Материалът от Оунъра потвърждава, че Румъния е възможно решение, но при такова потенциално търсене и цени, за които се говори в материала, не вярвам условията да са приемливи. Просто го провери, ще ти коства няколко мейла и бързо ще стане ясно.

Иначе, Дръж се и към "българската връзка". Щом си го решил, ще го направиш.

Muza:


Виж и тук. Преди сами си произвеждаха (добиваха) материала. Вероятно и сега.

http://prolet-bg.eu/index.php

Фло:
Thatch roof technique
По бреговете на Варненското езеро има стотици декари с камъш.Да правят от там рогозки е поминък на поне няколко фамилии роми.Предполагам,че е възможно на място  да се заготвят снопи на определена дължина и дебелина ,така,че след транспортиране да остава само реденето.Другото ,което е необходимо покрива или предварително снопите да се третират с одобрени от пожарникарите антипирени.След като се наредят  на покрива за финал е добре да се импрегнира със спрей  от течен ланолин.Течният ланолин е восък  от овча вълна с точка на запалване над 450 градуса и е много силно водоотблъстващо средство , гони инсектите и специално термитите.Оптималният разход е 1 литър за 10-30 квадрата.Натуралното е the best,тъй да се каже :)
Сещам се и за още едно технологично "побългаряване": камъша добре взаимодейства със цимента и така при припокриването ,на "ленти " със циментово лепило може да се лепи горния слой към долния в зоната на началото на горния припокриващ слой ,освен  връзването с тел.

чи-чов-ци:
    Додо, виж това, може да ти е полезно.
    http://julkaisut.turkuamk.fi/isbn9789522160379.pdf

    Аз мисля, че по-реалистичен е вторият ти вариант, съмнявам се да намериш у нас изпълнител с тези специфични умения и съответния опит, но може и да греша.
     *drinks*

     П.С.  Около Балатон също има доста къщи на годинки с такива покриви, красиви са. Търси инфо и от този регион. Успех!

dodo2:
Замислям се да си викна някоя фирма от UK или Германия, само материала от тук. Като гледах филмчета за технологията, двама души правят за един ден един покрив с големината на нашенските по селата (40-50м2).

Ама първо ще видя архитектът какво ще измисли и как ще изглежда и втория вариант и може да остане с него, ще видим :)

 *drink5*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия