Автор Тема: Дали е ...?  (Прочетена 12404 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #15 -: 31 Август, 2012, 11:38:10 »
0
Темата хич не е тъпа, а си е точно в кръга на въпросите, които възникват и е естествено да бъдат обсъждани в един форум за имоти.
Ние съвкупно съгрешаваме и превръщаме гръцката тема на най-обсъждана и посещавана, но това се дължи на негласния договор между всички нас, че тук е територия на толерантност и търпимост, свобода и липса на простащина.

Глобал, благодаря ти, че правилно схващаш използваната от мен самоирония. Често го използвам този похват тук и мисля, че това създава една добра основа за водене на градивен разговор, без да се изпада в риск от възникване на агресия. Агресия, която е ненужна и безсмислена.
В живота, апропо, няма да ме чуеш да го правя.
Имотко пък обратното, самоиронията му действа като сигнал, че насреща си има паднал противник, а каква по благодатна възможност от това да го нариташ хубаво.

Само дето не мога да те разбера, Глобал. Ти, за разлика от мен, имаш нагласа и склонност да влизаш в полемика тук във форума. Това си е твоята човешка кройка и това е нещо напълно разбираемо.
Само затова ли се хващаш на груби и авторитарни изказвания. Или авторитетът е твърде висок  и те распектира!?
Знаем, че знаеш. Може и да не обсъждаме белезите на  ЗЗ и има ли той основание.

По темата. Романо никъде не е отбелязал, че под някаква форма ЗЗ е бил втъкан в съдържанието и смисъла на договора за наем, който има с особата.  Аз го предполагам, но не съм сигурен. Не можех да си представя, че играч като наемателката, на някакъв етап от течащия договор за наем, ще вземе да подпише  ЗЗ и то пред нотариус (иначе не си струва).
Факт е, че ЗЗ има и нещо в начина изразяване на Романо ме кара да мисля, че този документ не е напълно ялов. 

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #16 -: 31 Август, 2012, 11:43:03 »
0
Да! Затова винаги съм се отнасяла подозрително към дипломирани юристи, които са склонни да напишат нещо подобно: ” трета инстанция за такова дело посмъртно не може да има, защото е под 5000 лева, а и да беше за повече, нямаше да го допуснат.”

Всеки случай, няма никога да наема Имотко по мое дело, защото ...( няма да ставам груба...).

Това не променя триинстанционността на съдебното производство в България. Освен, ако за юриста, конкретния случай е двуинстанционен.

Има си правни принципи и те никога не се променят. Има си и конституция, с непосредствено действие. (Вж. Чл.124). Ако със закон са предприети някакви ограничения, които противоречат на Конституцията, то си има ред за обявяване противокунституционността на конкретния текст. Напоследък, имаше доста антиконституционни закони, които бяха акакувани в Конституционния съд, и делата бяха спечелени.

Не знам за повишаване на горните граници при делата. Ама това не ми е и работата! Когато имам нужда, се консултирам с конкретния текст.

Аз лично, в случая на Романо, щях да предприема съдебни действия! ( Толкова ми е интелигентността. Но човек се ражда с нея, и трудно бяга от нея.)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #17 -: 31 Август, 2012, 13:57:52 »
0
Добре, добре. Бийте се, съдете се и си късайте нервите.
А пък аз дела не гледам. Много малко плащат. Щото например на Романо бих му взел поне 1000 лева хонорар, ако бях адвокат, а той колко ще ги даде, може да се сетите сами.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #18 -: 31 Август, 2012, 23:18:25 »
0

Договорите са за това - да се спазват! За съжаление, повсеместно, освен финансова,  липсва и кредитна култура. За  лоялност да не говорим. Чувството за ненаказаност продължава да се шири.

Въпреки това, на мястото на Романо, не бих се занимавала и тормозила повече. Нищо няма да спечеля, обратното - ще загубя. Пиша го в графа "Загуби", по-завоалирано - графа "Непредвидени разходи"  и съм хепи. :)

 *drink11*

romano

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #19 -: 04 Септември, 2012, 19:18:55 »
0
  Начев,още преди да изчезне ***,се консултирах с адвокат-и неговите думи бяха горе-долу същите.След проверка в службата по вписвания установи,че на нейно име няма имоти(може би има земеделска земя).И според него разходите биха били около 1200-1500 лв.-делото трябва да се гледа в ***.А колкото до щетите,те са многократно по-големи,както писах в началото,само доплащането от изравнителната сметка за парно е над 800 лв.И за парно,половин година наеми,ток(спряха й го поради неплащане),вода...А иначе ЗЗ е читав,щото адвокатът не възрази.И Глобал е прав;защо всъщост са договорите,ако при тяхното неспазване не се потърси съдебна отговорност от неизправната страна?.............. А ако Имотко поиска такъв хонорар-ще го получи,ама аз пък ще искам резултат от делото.Всъщност с тази тема исках да кажа,че съществуват хора като ***,които целенасочено и умело лъжат,заблуждават,мамят,лицемерничат...а иначе глупостта да не реагирам навреме си е моя-дама на ***години,с двама сина,починал мъж... абе опитвам се да си намеря оправдание,ама-нанай !И повтарям името *** неслучайно.......

[премахнати лични данни по молба на потребител]
« Последна редакция: 30 Май, 2013, 13:33:20 от admin »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #20 -: 04 Септември, 2012, 21:44:48 »
0
Всъщност с тази тема исках да кажа,че съществуват хора, които целенасочено и умело лъжат,заблуждават,мамят,лицемерничат...
Ти откри Америка, както се казва. :) При това имат завидно вродено чувство за психоанализа или каквото там. Може да си сигурен, че си избран специално за целта от няколко наемодатели - вероятно не изглеждаш като някой, който първо ще и счупи главата и после ще пита, или просто си добродушен и наивен. Тези хора разпознават такива и се възползват.
 *drink6*

P.S. Само да допълня, че в твоя случай може пък да става просто за кофти ситуация - какво пречи наистина да има парцел за продаване, да има финансови проблеми и т.н. Грешката е твоя, че си чакал много, какво да направи като не може да плаща? Като не си я изгоднил, тя си седи. Не бъди параноичен, в днешно време хора с проблеми - много, от теб като наемодател зависи дали ще им "помагаш" с бездействие.
А на адвоката си кажи, че в Агенция по вписвания няма как да провери имотите на госпожата, които е купила преди 1991 или са и наследствени, така че нищо не пречи да има такива, още повече, че има и починал съпруг. Така че може да те е подвел, за да започнеш с обвиненията, че е измамница и лъже.

И от тук извода и съвета на imotko е правилен - не се занимавай. Вариант 1 - госпожата не е измамница, а има реален проблем - тъпо ще е за някаква такава сума да причиниш още страдания. Вариант 2 - професионална измамница - тогава делото ще ти излезе през носа. А и в двата случая сам си си виновен. Като даваш под наем взимай предплата, която да покрие 1-2 месечни разходи, като ти закъснее първи месец - бележка, на втори - къш. Сметките дали са платени си гледаш онлайн и отнема 1 минута на месец.
« Последна редакция: 04 Септември, 2012, 22:11:00 от dodo2 »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #21 -: 04 Септември, 2012, 22:11:58 »
0
Романо, да не си имал некъв роман с тая женица, а брато?  .....
.Не знам къ ми хрумна, ма ша извиняваш за неудобния въпрос! Щот ми са вижда некакси, че мноу дълго си я чакал. Ми толкова месеци без наем.....Има неква причина да я чакаш според меня....

Просто предположения, фантазирам си, ша извиняваш, тук си ма знаят и никой не ма зема на серьозно..... *scare* *scare* *scare*
« Последна редакция: 05 Септември, 2012, 07:38:13 от darkside »
Ас съм българче.......

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #22 -: 04 Септември, 2012, 22:32:44 »
0
Верно, че никой не те зема на сериозно, има си хас  *drinks*
Додо, много си прав, това измамниците си имат шесто чувство за "балъците", аз съм голям балък и много вярвам на хората (сигурно защото се опитвам никога да не лъжа), та често съм си плащал за доверието. То човек така се учи, а безплатни уроци няма, нали? 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #23 -: 04 Септември, 2012, 22:49:18 »
0
И да има безплатни уроци, много често хората правят една и съща грешка много пъти. Имам един роднина, изпада в ситуацията на romano за трети пореден път и всеки път - едно и също :)
От друга страна и при наемодателите има хитреци - едни приятели си плащат парното като попове, но на наемодателката. А тя не го плаща на Топлофикация и има натрупано задължение за 8900 лева към Топлофикация.

romano

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #24 -: 05 Септември, 2012, 08:56:58 »
+1
 Тъмен,жена ми е почти десет години по-млада от тази личност,дори за милимунда не ми е минавала мисъл да я докосна...ей,развесели ме..... Пък ако беше 20-30 годишна и ако бях имал роман с нея и ако...много условности станаха!Никога не престъпвам максимата:"Там където си вадиш хляба,не си вади..."............. ама никога!

romano

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #25 -: 05 Септември, 2012, 09:26:16 »
0
  Scyther,хубаво е когато има различен поглед към даден проблем-хора разни,светоглед различен...шарения в най-добрия смисъл...
« Последна редакция: 30 Май, 2013, 13:22:55 от admin »