Автор Тема: Дали е ...?  (Прочетена 12405 пъти)

romano

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Дали е ...?
« -: 14 Август, 2012, 15:15:38 »
0
Преди около година дадох под наем апартамент.Сключих договор за наем с лицето ***,която твърдеше,че е дошла от ***.Беше с двамата си сина-*** и ***.До март месец плащаше наема,след това спря:чака превод,обработват парите в банката,продава имот в ***/адресната регистрация по лична карта е от ***/,имали купувач,който дал капаро,но чакали/заедно с роднините си/да преведе и останалите пари,искаше сметка в PayPal,за да може някоя си *** с e-mail:*** да изпрати пари.А не беше плащала никакви консумативи............ И аз като последния глупак чаках...Имам "Запис на заповед"за известна сума...Целта на писанието е предупреждение!Лицето *** с e-mail:*** и ЕГН*** е завършен мошеникПише по разни сайтове,че продава ***.ВНИМАВАЙТЕ!

[премахнати лични данни по молба на потребител]
« Последна редакция: 30 Май, 2013, 13:24:53 от admin »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #1 -: 14 Август, 2012, 16:16:08 »
0
Не знам каква е тази жена. Нито съм я виждал, нито съм я чувал.
От това дето си написал си правя извод, че е закъсала.
Но ми е крайно неприятно да виждам в тоя форум анонимници, каквито сме всички или повечето, да говорят така за хора, които не са публични личности.
Щом имаш запис на заповед, ползвай го - по добре е отколкото да маскариш хората без да знаеш какво е на главата им.
« Последна редакция: 14 Август, 2012, 16:18:35 от goro »

romano

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #2 -: 17 Август, 2012, 15:38:54 »
0
Горо,не омаскарявам,нито посрамвам,излагам,охулвам или орезилявам някого-всичко това,за което писах е факт.Мислиш,че може би е имала проблем-ми тогава да го сподели,а да не лъже,щото лъжата е грях............и ако нещо не е било наред,дали би отворила вентилите докрай,щото след изравнителната сметка трябва да доплащам 812,24лв.Ако е смятала да плаща парно,да се грее в една от стаите.................Всъщност проблемът е мой,просто искам да предупредя четящите,че съществува такъв човек и нека бъдат по-умни от мен....
« Последна редакция: 17 Август, 2012, 17:10:57 от romano »

romano

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #3 -: 27 Август, 2012, 14:13:11 »
0
   Ето това е въпросната личност:***

[премахнати лични данни по молба на потребител]
« Последна редакция: 30 Май, 2013, 13:26:00 от admin »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #4 -: 27 Август, 2012, 16:39:31 »
0


Романо,
Ние не сме съдии, не сме и съдници. Вярваме ти, вероятно е така, както казваш, но ... защо ти е?
Не го правиш, за да ни предупредиш, а го правиш за да отмъстиш. Какво постигаш с това? Дори и да успееш, в което се съмнявам, какво ще ти донесе всичко това? Няма да ти възстанови парите, нали? Освен да продължаваш да се тормозиш.
Приеми загубата и карай напред. Това те дърпа назад.
Дано ме разбереш правилно ... :)

Искрено ти желая, занапред коректни наематели! :)


romano

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #5 -: 30 Август, 2012, 11:38:54 »
0
 Благодаря,Муза,карам напред наистина...Въпросната личност вече не ме интересува,но не искам да мълча за наличието на такива нечистоплътни индивиди.Нека да не мълчим............

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #6 -: 30 Август, 2012, 11:48:05 »
0
Честно казано, много пъти ми се е искало да се намеся в тази тема. Лично аз ще ти кажа, че след като имаш Договор за наем, потърси си правата в съда. Първо с нотариална покана, с който в срок да поискаш да изпълни задълженията си, и след това съдебно производство. В България трябва да се научат, че за това се подписват Договори.!!!
Въобще не става дума за отмъщение. Ди се бере гейлето. Успех!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #7 -: 30 Август, 2012, 14:40:14 »
0
Романо,
Изборът ще е твой! Естествено, че може да водиш и дело, но материалният спор (кой прав, кой крив) може да се проточи неприемливо във времето.
Спечелването само по себе си пари няма да ти донесе гарантирано. А разходи ще ти донесе този път гарантирано.
Оттам нататък трябва да поемеш нова битка в едно изпълнително дело, там гарантирано също ще има още разходи.
Възмездяването може да си остане мит.

Ако правилно съм те разбрал, щетите от неплатени  консумативи са от порядъка на 1000 лв., примерно още порядъково толкова има и неплатени наеми. Общата щета е за 2000 - 2500 лв. Дано поне няма щети по имота, че става неприятно.

Имаш ЗЗ с лични данни и ЕГН. Дано е вярно ЕГН-то. Известна сума викаш. Колко е, ти си знаеш, не е важно да се споделя тук. Моето субективно становище е, че ако една предварителна проверка на материалното състояние на съответната персона докаже, че има нещо, което може да се втечни в някакъв бъдещ момент, само тази посока на действие (чрез записа) е единственото реалистично нещо.
Питай доверен юрист  допълнително за сроковете и разноските.
Дори да намерите някакъв имот (или друго)  и да се възбрани, то самата процедура по публична продан също е бавна и скъпа.
Всичко ще падне на твоята глава! Въобще не е задължително да се покрият всички твои щети и разноски, но на адвокати и ЧСИ ще си платиш като поп, дето се вика.

А иначе ще има да вземаш!
Наистина пожелавам успех и да вземеш правилното решение!

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #8 -: 30 Август, 2012, 15:56:54 »
0
Начев, добре дошъл!  *heart*( Може би от отпуска?....)

Принципно си прав. (Даже чета един свой пост в другия форум почти дословно.)

В случая става дума за един значителен в съдебните дела интерес – около 2 000 - 2 500 лв. ( Колкото и да е странно, това е така.)
В повечето случаи, става дума за предварително споразумение на двете страни за дължимото и даденото. Разбира се, не знаем, какъв е Договорът. Може да е тотално неграмотен.
За Записа на заповед, не е задължително ответната страна да го оспорва, освен ако няма основание!...

Нещата са с доста въпросителни. Интересът си заслужава, дори и времето, защото можеш да предявиш в иска си и за законово изискуема лихва за пропуснати ползи и т.н.

Стигнахме до това, че всеки случай е индивидуален.
(И въпреки всичко, настоявам хората да си търсят правата, защото в България трябва да се установи правен мир. Каквото и да коства това. Защото в противен случай, Държава няма.)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #9 -: 30 Август, 2012, 17:21:16 »
0
Начев, добре дошъл!  *heart*( Може би от отпуска?....)
Здравей Глобал(че) *flower2* Не съм отсъствал за дълго, но често  съм на път и гледам да е по места, където няма Интернет  *scare*. Тъкмо поукротих крастата.

Цитат
Принципно си прав. (Даже чета един свой пост в другия форум почти дословно.)
Не знам какво съм писал, но вярвам в това и не ме изненадва, че се повтарям.
Уф........., досада!

Цитат
В случая става дума за един значителен в съдебните дела интерес – около 2 000 - 2 500 лв. ( Колкото и да е странно, това е така.)
В повечето случаи, става дума за предварително споразумение на двете страни за дължимото и даденото. Разбира се, не знаем, какъв е Договорът. Може да е тотално неграмотен.
Не съм сигурен откъде нагоре се простира един "значителен" интерес. Оставям настрана чисто субективната преценка. Съдът как ли гледа, интересно е!
Нямаше ли някаква постановка, че само дела с интерес над ??? лв. подрежат на обжалване пред 3-та инстанция. Там вероятно ще намерим и някакъв условен отговор за "значителност".

Цитат
За Записа на заповед, не е задължително ответната страна да го оспорва, освен ако няма основание!...
Тъй де. Това е абстрактна сделка и не би следвало да се задава въпрос: Защо, на какво основание?
Длъжникът може  само да твърди, че подписът е фалшифициран, че е упражнено насилие, но това трябва да се докаже, а и нещата отиват вече в наказателно правната територия и може да има още по-лоши последици, ако лъже де.
Именно поради липса на задължение да се доказва правота в един частен гражданско-правен спор, съдът следва и може да се изкаже бързо по задължение на основание ЗЗ и след това веднага да се отиде на изпълнително дело, в рамките на което може да се надява човек да получи нещо. 

Цитат
Нещата са с доста въпросителни. Интересът си заслужава, дори и времето, защото можеш да предявиш в иска си и за законово изискуема лихва за пропуснати ползи и т.н.

Стигнахме до това, че всеки случай е индивидуален.
Има субективни елементи в преценката, но по-скоро си права.
Само това с пропуснатите ползи е ужасно хлъзгава територия. Аз не бих искал да стъпвам там.
Цитат
(И въпреки всичко, настоявам хората да си търсят правата, защото в България трябва да се установи правен мир. Каквото и да коства това. Защото в противен случай, Държава няма.)
Много си права, да знаеш !
Поздрави

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #10 -: 30 Август, 2012, 17:27:16 »
0

Нямаше ли някаква постановка, че само дела с интерес над ??? лв. подрежат на обжалване пред 3-та инстанция. Там вероятно ще намерим и някакъв условен отговор за "значителност".



Цък! Съдебното производство в България е триинстанционно! Има(ше) разни изключения в реституционните закони ( ЗВЗЗ), където бе двуистанционно, но затова бяха изключения!
« Последна редакция: 30 Август, 2012, 17:29:37 от global »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #11 -: 30 Август, 2012, 17:52:41 »
0

Нямаше ли някаква постановка, че само дела с интерес над ??? лв. подрежат на обжалване пред 3-та инстанция. Там вероятно ще намерим и някакъв условен отговор за "значителност".



Цък! Съдебното производство в България е триинстанционно! Има(ше) разни изключения в реституционните закони ( ЗВЗЗ), където бе двуистанционно, но затова бяха изключения!

Точно така! Приказката ми отново изпревари церебралния процес  :D
Ама имах някакъв много ярък спомен от едно дело, при което точно при реституция, един мой напълно отчаян роднина, с фалшиви документи открадна една нива. Възстановихме я без да се вдига много шум чрез поземлената комисия, а онзи наглец след това има нахалството да заведе дело, пък адвокатът тогава ми обясни, че ще може да обжалва само веднъж поради нисък материален интерес.

За съжаление това изключение в нашия случай работи против Романо. Като чета какви сръчни измислици реди тази особа за да не плати, очевидно е играч от висока категория и протакане във времето при едно дело  е неизбежно.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #12 -: 30 Август, 2012, 17:59:23 »
0
Навремето, поземлената комисия се водеше първа инстанция, после - градски съд - втора инстанция, и Окръжен съд ( апелативен съд)  - трета инстанция.
Ама това го отмениха, ( не мога да си спомня) май - 2000 година или по-рано, така че статуквото е непроменено.
Поздрави и на теб!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #13 -: 30 Август, 2012, 23:14:00 »
0
Егати тъпата тема. Поради което не е чудно защо и на двама ви, дето не сте юристи, приказката ви изпреварва церебралния процес, каквото и да значи това. Та запомнете, моля, две неща: първо - записът на заповед (м.р., ед.ч.) без основание (кауза) вече става само за тапети, и второ - трета инстанция за такова дело посмъртно не може да има, защото е под 5000 лева, а и да беше за повече, нямаше да го допуснат.
И по тъпата тема - за такива пари въобще, ама въобще не си струва интелигентен човек да води дела. Както не си струва и да плюе в нета.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Дали е ...?
« Отговор #14 -: 31 Август, 2012, 07:06:01 »
0
Имотко, бре, какъв запис на заповед без основание. Май не четеш? Че е за тапети, за тапети е.
Но ставаше дума за оспорване на Запис на заповед с (правно) основание. Записът трябва да отговаря на 7 условия, за да е редовен. Тук не става дума за изпълнително производство.
До скоро единствената абсолютна забрана беше, че не подлежат на касационно обжалване решенията с интерес до 1 000 лв.
    - НО се допуска атакуване на всичко, което е решено в противоречие с практиката на ВКС.
     -Всичко, което е решено противоречиво от съдилищата
   
Имаше някакви проекти за изменение на ГПК, с които се искаше увеличаване на горната граница при различните видове дела, но не знам дали ги приеха. Че бяха много оспорвани.


« Последна редакция: 31 Август, 2012, 07:39:58 от global »