Автор Тема: Предложете цена!??  (Прочетена 23491 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #15 -: 28 Май, 2010, 20:34:00 »
0
Не е за бързането, а за срока. За половин година доста оферти ще излязат. Ако искаш ти да предложиш цена, по-добре дай някакъв срок до към месец, така че отсрещната страна малко да се стресне, ти така все едно им казваш "спокойно, вечно ще ви чакам". А ако предложиш 1 месец, посланието е: "имота ми хареса, един месец ще почакам да размислите за цената, и ако не размислите ще купя един, който по-малко ми харесва, но цената ме устройва."

Според мен не е добра идея да се предлага цена преди оглед, най-малкото човек не знае за какво предлага. Ходи се на оглед, прави се преценка на имота (в какво състояние е, от какво се нуждае, какви ремонти са нужни, какво е усещането и пр.) После се вади калкулатора, смята се и се прави оферта. Иначе се предлага "наизуст", то не е някъква стандартна стока, която си поръчваш по Интернет. Даването на срок за мен е задължаващо, просто се казва, че се разглеждат и други оферти и това е предложението за момента (без да се уточнява дали по-късно би било по-ниско или по-високо). Така се оставят повече опции отворени. Ако някой даде по-висока цена, продавача така или иначе ще го продаде на него. Изобщо възможно най-малко приказки и въпроси само по същество (винаги задължителният въпрос "защо продавате").  Посочват се недостатъците (всеки имот ги има), казва се цената и, че може да се плати "утре". Офертата - след поне ден-два, иначе продавача може да остане с впечатление, че по-добър имот не е виждан, а е и полезно да се преценят нещата, да се "преспи" няколко вечери. Добре е да се правят снимки и видео, иначе нещата се размиват и започваш да се чудиш това така ли беше на този апартамент или онака, а и по-лесно се сравняват в къщи на спокойствие няколко имота.
I say what I do and do what I say.

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #16 -: 28 Май, 2010, 21:03:56 »
0

 Аз видях една обява, която ме заинтересува. Офертна цена 160 000 Е, викам си на 130 000 спокойно може да се пробва, ако стане. Ако се окаже нещо наистина добро - да му дам и 140 000 евентуално.  Издирвам собственника, обаждам му се да го питам за оглед.

В конкретния случай става въпрос за обява от собственик ли?

Не, ако беше от собственник, нямаше да има нужда да го издирвам... :D

Ако е от снимки -ясно , ако е без ми става  особенно интересно  8)

Какъв процент успеваемост имаш , при мен около 70%
Ще ме извиняваш че нахалствам , ама така има шанс да  науча някой трик
Ако прецениш че не е за форум приказката -  Ок , така си е

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #17 -: 28 Май, 2010, 21:23:06 »
0

 Аз видях една обява, която ме заинтересува. Офертна цена 160 000 Е, викам си на 130 000 спокойно може да се пробва, ако стане. Ако се окаже нещо наистина добро - да му дам и 140 000 евентуално.  Издирвам собственника, обаждам му се да го питам за оглед.

В конкретния случай става въпрос за обява от собственик ли?

Не, ако беше от собственник, нямаше да има нужда да го издирвам... :D

Ако е от снимки -ясно , ако е без ми става  особенно интересно  8)

Какъв процент успеваемост имаш , при мен около 70%
Ще ме извиняваш че нахалствам , ама така има шанс да  науча някой трик
Ако прецениш че не е за форум приказката -  Ок , така си е

А, аз нямам много "издирвания", че да мога да извадя показателна статистика. 7 съм "издирил" от 7.  Първо гледаш вестниците дали няма подобна обява от собственник. Ако няма гледаш снимките или описанието да се ориентираш с нещо, завърташ се из маалата и питаш - квартано магазинче, пенсионерите по пейките (учудващо е колко много знаят, те друга работа нямат), ако намериш блока, звънваш тук там, все ще попаднеш на съсед, който е чувал нещо. Е, поизгубваш малко време, ама аз си го считам за разходка. Един час не е кой знае колко много, но си говориш директно с продавача, ако купиш - спестяваш 2-3% и най-важното - няма "изкривяване" на ифното. Няма трикове, просто питаш... и малко нюх... :D
I say what I do and do what I say.

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #18 -: 28 Май, 2010, 21:35:45 »
0
Мерси BulCan , аз си помагам малко и с устройствените планове на града  *beer*

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Предложете цена!??
« Отговор #19 -: 28 Май, 2010, 21:43:20 »
0
Между другото се сетих да питам - проверявате ли си през кадастралният план на какви основи е стъпила сградата която ви е хванала окото?
Поразгледах този на София и честно казано, видяното изтри доста престижни локации от предпочитанията ми - свлачища, подпочвени води... разломни зони - направо красота, като се замислиш до колко и как се правят предварителните геоложки проучвания  в наши дни!
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #20 -: 28 Май, 2010, 22:01:15 »
0
Аз като по-прост да попитам и като ги купите тези апартаменти какво ги правите после, ако няма къде да живеете, което не ми се вярва да го разбера някък си, ама просто така от спортна страст да се пазарите с тоя оня ми се струва малко глупаво, прощавайте ако се бъркам не където трябва. :(

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #21 -: 28 Май, 2010, 22:18:18 »
0
Мерси BulCan , аз си помагам малко и с устройствените планове на града  *beer*

E, ти си направо про. Не е зле да имаш "на файл" едно 7-8 продавача и да следиш какво става, дали се продават, след колко време и пр. Ивел е прав, че малко "чешем някъква краста" по навик едва ли не... ама не е зле и да се следи пазарЯ, може и да изскочи нещо изгодно. Все пак да купиш имот (ако е изгодно само, разбира се) е някакъв начин да предпазиш самият себе си от "просто безотговорно изхарчване на парите" - нещо, в което съм се доказал като доста добър през годините - някакъв баланс да има все пак.  :D
I say what I do and do what I say.

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #22 -: 28 Май, 2010, 22:51:37 »
0
Мерси BulCan , аз си помагам малко и с устройствените планове на града  *beer*


E, ти си направо про. Не е зле да имаш "на файл" едно 7-8 продавача и да следиш какво става, дали се продават, след колко време и пр. Ивел е прав, че малко "чешем някъква краста" по навик едва ли не... ама не е зле и да се следи пазарЯ, може и да изскочи нещо изгодно. Все пак да купиш имот (ако е изгодно само, разбира се) е някакъв начин да предпазиш самият себе си от "просто безотговорно изхарчване на парите" - нещо, в което съм се доказал като доста добър през годините - някакъв баланс да има все пак.  :D


Който иска да гледа по-подробно за София :
http://www.gis-sofia.bg/index.php?id=22&lang=bg

Доста помага - и етажността е означена
А иначе смятам да поогледам някой друг имотец  другия месец
Ще падна и аз в канавката скоро
Така обаче като ги зяпам в нета само с каква страшна сила си седят с месеци вече ми става чак смешно
Таман изчезне някой дето ми е направил впечатление и си викам " ааа този значи си е струвал "
и той се появи пак след месец.
А иначе чак от такива статистики няма смисъл - аз не търгувам с имоти.
Форумите ги следя щото се научават полезни неща .
А иначе си мисля че спада ще е плавен, лежерен,  дълъг и мъчителен  ако няма извънредни събития , даже и сривлювците няма да се зарадват накрая.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #23 -: 28 Май, 2010, 23:19:46 »
0
Мерси BulCan , аз си помагам малко и с устройствените планове на града  *beer*

E, ти си направо про. Не е зле да имаш "на файл" едно 7-8 продавача и да следиш какво става, дали се продават, след колко време и пр. Ивел е прав, че малко "чешем някъква краста" по навик едва ли не... ама не е зле и да се следи пазарЯ, може и да изскочи нещо изгодно. Все пак да купиш имот (ако е изгодно само, разбира се) е някакъв начин да предпазиш самият себе си от "просто безотговорно изхарчване на парите" - нещо, в което съм се доказал като доста добър през годините - някакъв баланс да има все пак.  :D



А иначе чак от такива статистики няма смисъл - аз не търгувам с имоти.


То и аз не търгувам с имоти бе...така... за "обща култура"  :D :D :D :D
I say what I do and do what I say.

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #24 -: 28 Май, 2010, 23:30:55 »
0
Така за обща култура съм си извадил в една папка някои от постовете на Асен отпреди месеци , даже година .
Ей така - да сравнявам после  как се развиват нещата.  *drink10*

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #25 -: 29 Май, 2010, 00:08:33 »
0
Между другото се сетих да питам - проверявате ли си през кадастралният план на какви основи е стъпила сградата която ви е хванала окото?
Поразгледах този на София и честно казано, видяното изтри доста престижни локации от предпочитанията ми - свлачища, подпочвени води... разломни зони - направо красота, като се замислиш до колко и как се правят предварителните геоложки проучвания  в наши дни!

Валсодар, къде е достъпна тази информация ?

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Предложете цена!??
« Отговор #26 -: 29 Май, 2010, 00:29:28 »
0
Всичко, което ти трябва е обществено достъпно и е на сайта на столична община
http://www.sofia-agk.com/

Устройствени планове
Общ устройствен план (ОУП)
Подробни устройствени планове (ПУП)

Като отидеш на"Изменение на общ устройствен план - окончателен проект решение 960 на Министерски съвет" вече можеш и да видиш конкретно за :
Геология и минерални води - ИНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОЖКО И ХИДРОГЕОЛОЖКО ЗОНИРАНЕ НА СОФИЯ
(тук районът на бившите мочурища и настоящи луксозни комплекси е особенно интересен за тези купили си имот с китайска помпа в мазето! :D )
Геология и минерални води - МИКРОСЕИЗМИЧНО ЗОНИРАНЕ НА ТЕРИТОРИЯТА НА СОФИЯ И СОФИЯ ( А това би развълнувало всички собственици на елитни имоти по склона на Витоша и най-вече по протежението на Панорамното шосе)

Като се поразровиш малко и ще разбереш къде са и свлачищните зони и защо някой сгради на по година-две в любимият ми квартал Мусагеница са започнали да се свличат към центъра на парк Въртопа, както и още много интересни неща премълчавани под сурдинка от инвеститори, брокери и строители. ;)
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #27 -: 29 Май, 2010, 00:36:41 »
0
  Валсодар, много ти благодаря!  *drink5* :)

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Предложете цена!??
« Отговор #28 -: 29 Май, 2010, 00:43:00 »
0
Радвам се, че ти бях от полза.
За този сайт ме окрехна хазяйката ми (изключително свястна жена - архитект към една от столичните общини) и донякъде по нейна заслуга не се и набутах да купувам по времето на Великата истерия.

Доста привлекателни до този момент локации изгубиха окончателно чарът си и периметърът ми на избор е сериозно стеснен - това е и една от причините да не считам София за добро и здравословно място за живот, но... човек предполага - Бог разполага, дойдох като на майтап, а вече повече от 15 години съм тука, та... с тия темпове на заседяване може и в близката една година да си взема нещо, ако не размисля за последно в посока Нова Зеландия. (единствената държава доближаваща се до представата ми за земният рай, който ние изгубихме в глупостта си)

ПП Колкото повече си мисля, толкова по-близо съм до извода, че с парите за един читав апартамент тук, там мога да си устроя далеч по-приличен и спокоен живот. Но... всеки с родината си и... привързаностите си. ;)
« Последна редакция: 29 Май, 2010, 00:45:19 от valsodar »
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #29 -: 29 Май, 2010, 01:31:06 »
0
  Валсодар, тези карти са доста едромащабни и набързо ми е трудно да се ориентирам. Ти си ги проучвал по-дълго. С оглед на геоложките одобености, кои квартали (части от квартали) предпочиташ ти ? Или да съм по-конкретен - долната част на Лозенец (под пл."Журналист") и идеалният център ти лично как ги оценяваш ?