Автор Тема: Предложете цена!??  (Прочетена 23492 пъти)

vladimir ivanov

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +4
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #30 -: 07 Юни, 2010, 05:14:13 »
+3
Не съм специалист по НИ , даже точно обратното и просто искам да ви кажа едно благодаря !
И ако мога да вмъкна нещо по темата.
Не живея в БГ и когато беше на мода да се купуват имоти 2007-2008  се прибрах да "инвестирам" в имот.
Повечето ми приятели тогава го направиха и аз за малко да се подведа.
Та прибирам се аз и обикалям агенцийките в град Пловдив , навсякаде те гледат намръщени и те молят да изчакаш , забравих да кажа , че бях приготил 70к Е лични и обещание от няколко банки за кредит за 30кЕ. Кое ми направи Впечатление тогава всички брокита бяха много надменни и арогантни. Например влизам и питам за апартамент за окло 100К Е и първият им въпрос е ти имаш ли толкова пари , дори една ми каза абе ти нямаш толкова за кво да ме разкарваш само.
та след месец намерих апартамента на живота си 11 годишна кооперацика хубави зелени площи отпред с общ гараж апартамента две спални голям хол-38квМ абе приказка обявен на цена 120К.
Викам си абе и 6-7 да свали вземам го а след тва ще мислим как ще се оправям с банките.
Дойде собственника , един дърт арогантен педал , и вика искаш ли го нито стотинка по малко .ОК ?
Казах ще помисля и ще се обадя на брокерката до 24 часа най много.
Тръгнах си и си викам абе то и 120 се ядва (а бях решил не повече от 100К Е да дам) почнах да се самозалъгва той и апартамента ако му намеря неквичужденци наематели ще ми помага да се оправя с 12 годишниа кредит. Звъннах още същия ден на брокерката и и викам съгласен съм.
След по малко от 15 мин ми звънни собственника и ми каза тая цена е без парко мястото в гаража ако го искам още 10 к Е (Бях вцепенен) Благодарих му ,че ми се обадил преди да тегля кредита от банката и му казах , че се отказвам.
След това почнах да разглеждам сайта на имоти.нет и да чета форума и година след това 2008декември гледам същия апартамент се дава под наем на цена 500 Е
Преди 3 месеца го видях пак на 95к Е и викам ООО , чудо на чудесата още не продаден ! звъннах веднага и попитах за адреса и за оглед пратих приател да огледа и да се представи за купувача и да вземе телефона на собственника.
Звъня му аз и същия дърт арогантен педал , но не толкова надменен вече и дори малко учтив казвам му аз искам апаратмента но тези пари от 95 К не давам , викам му 80 кеш до 2-3 дена и без да чакам отговор му казах след два дена ще ти звънна за отговора ти .
След 2 дни му звъння и ониа вика ок ама без парко мястото става ли аз му викам ще си помисля и пак ще ти звънна след 2 дни.
След два дни му казах , че съм помислил добре и вече давам 75 С ПАРКО МЯСТОТО В ГАРАЖА (осетих че ме напсува шепнешком)
След това му казах аз вашия апартамент го знам и го чакам от 3 години мога и още да почакам !
Оставих му телефона си ако реши .
Та искам да кажа , че ЦЕНАТА е тая която някой е готов да плати .

P.S  Четях стария и сега новия форум , никога не съм се регистрирал и още по малко писал , още един път благодаря , че има форуми като този човек да си отвори поне малко ощите за НИ

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Предложете цена!??
« Отговор #31 -: 07 Юни, 2010, 21:53:26 »
0
  Валсодар, тези карти са доста едромащабни и набързо ми е трудно да се ориентирам. Ти си ги проучвал по-дълго. С оглед на геоложките одобености, кои квартали (части от квартали) предпочиташ ти ? Или да съм по-конкретен - долната част на Лозенец (под пл."Журналист") и идеалният център ти лично как ги оценяваш ?
Не съм забравил за въпросът ти, но една седмица отпуск, риболов и все приятни неща ми отнеха времето да се поровя за да съпоставям конкретно.
 Лично за мен, долната част на Лозенец е далеч по-примамлива от центъра, най-вече часта и граничеща с парка, ако падне нещо на сгода там ще е добра сделка.
 Дори и напълно лаишки погледнато от към гледна точка на акустично замърсняване, пак е далеч по-добре от така нареченият "идеален" център.
 Мой приятел държи една къща там като ресторант, ами по-добро е от центъра! ;)
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #32 -: 07 Юни, 2010, 22:34:54 »
0
Блогодаря, Валсодар  *drink5*
Аз питах за тези райони с оглед на геоложките особености как са - ако имаш мнение по въпроса (или хазайката ти ако има такова  :) , ще ми е интерсно да го чуя !

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #33 -: 07 Юни, 2010, 22:56:14 »
0
Аз мога да кажа за горната част на Лозенец, но май важи и за долната - че е пясъчник. При Правителствена болница има свлачище 10-15 метра високо, там като малки сме ровили праисторически кости, явно е имало някога море или езеро. Сигурно е податлива на ерозия, защото помня едно време се беше образувала дупка на ул. Козяк подобна на тази в Гватемала, но в по-малки размери, но достатъчна че беше паднал един камион в нея :D


kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #34 -: 07 Юни, 2010, 23:06:50 »
0
  А на снимката коя дупка е - от Лозенец или от Гватемала  ;)
  Всъщност на картата, линк към която даде Валсодар, се вижда, че в отдалните части на Лозенец нещата са много различни. Проблемът е, че мащабът на картата не позволява на лаик като мен да прецени долната част на Лозенец върху какво е. Та затова търся мнение на по-компетентни  :)

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #35 -: 07 Юни, 2010, 23:49:16 »
0
  А на снимката коя дупка е - от Лозенец или от Гватемала  ;)
  Всъщност на картата, линк към която даде Валсодар, се вижда, че в отдалните части на Лозенец нещата са много различни. Проблемът е, че мащабът на картата не позволява на лаик като мен да прецени долната част на Лозенец върху какво е. Та затова търся мнение на по-компетентни  :)

Абе не че съм специалист, ама като гледам картата - точно за Лозенец- и горен и долен нищо притеснително няма, за център също. Яворов , Гео милев и Изток-долната част ги дават нещо зони с висок сеизмичен коефициент , ама това не би ме притеснило особенно. Божа работа

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #36 -: 08 Юни, 2010, 00:44:37 »
0
  А на снимката коя дупка е - от Лозенец или от Гватемала  ;)
  Всъщност на картата, линк към която даде Валсодар, се вижда, че в отдалните части на Лозенец нещата са много различни. Проблемът е, че мащабът на картата не позволява на лаик като мен да прецени долната част на Лозенец върху какво е. Та затова търся мнение на по-компетентни  :)


Абе не че съм специалист, ама като гледам картата - точно за Лозенец- и горен и долен нищо притеснително няма, за център също. Яворов , Гео милев и Изток-долната част ги дават нещо зони с висок сеизмичен коефициент , ама това не би ме притеснило особенно. Божа работа


 Определено си прав  :)
 Всъщност, за да говорим за едно и също нещо - ето тази карта имам предвид :
http://sofia-agk.com/esoft/planove/OUP-2009_All_2009-08-10/06.pdf

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Предложете цена!??
« Отговор #37 -: 08 Юни, 2010, 01:02:18 »
0
Почвата е делувиална глина примесена с пясък и чакъл.(V-3 - Делувиални глини и песъчливи глини СЗ от кв. Лозенец до кв. Слатински редут)
Поне така е на една от картите в сайта. http://sofia-agk.com/esoft/planove/OUP-2009_All_2009-08-10/06.pdf
За основите си е редно да се прави предварително геоложко проучване, поне преди време се изискваше, сега май се кара през пръсти - не знам.
 Според мен това е важно за проектирането на една сграда и за това, какви да бъдат основите й.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #38 -: 08 Юни, 2010, 18:00:15 »
+1
За една и съща карта говорим, то почти цяла София е с някакви разновидности песъчливи глини .
Хората смело тръгнаха да правят небостъргач (Форт Нокс) на Цариградско до Метро и Техномаркет дето по картата го дават аха на границата с  район на висок сеизмичен коефициент , вие за някакви 5-6 етажни блокчета се притеснявате и то правени с леки материали (ако е от новото строителство де )  8)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #39 -: 08 Юни, 2010, 18:31:44 »
-3
Тук вече имаме и геолози!!! Боже Господи! :D Напушени ли сте и ли сте на "бело"? Почвата в Лозенец е много по-различна като цяло от Слатинския редут. Като копая в двора в Редута виждам само едно - глина и каманяк. Почвата едвам се копае. Кирката отскача от нея като от гума!
И Вие видяхте сеизмичен риск в тази почва. Не сте наред катастрофици. Катастрофичната теория на Сривльономиката явно е едно от любимите течения във вашата наука :D *drink1* Като цяло сеизмичния риск е във печъливите и алувиални почви. Особено покрай реките. Разлома в София минава по витошката яка тоест мутренско - селските  квартали Бояна, Драгалевци и Симеоново. :) :)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #40 -: 08 Юни, 2010, 18:57:17 »
0
И Вие видяхте сеизмичен риск в тази почва.

 :D

То много зависи от почвата, да знаеш. Там се получават трусовете, особено като треснеш с кирката, отчитат поне 1 по Рихтер.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Предложете цена!??
« Отговор #41 -: 08 Юни, 2010, 19:03:28 »
0
Добре е човек да хвърли едно око на разломните линии в Софийското поле, една от тях си следва почти плътно "Цариградско шосе" (дотук с мита, че само Витошкият склон е сеизмично опасен).
След това е добре да се съобрази със свлачищните зони, които имат навика да се активизират и при по леки сеизмични трусове. Няма да е зле да се отчетат и подпочвените води, които в съчетание с определен тип почви, правят доста опасни и неприятни изненади по време на земетресение - земята в буквалният смисъл на думата се втечнява!

 И едва след това, може да се бие в косматите гърди с вика - Булга-а-ар, булга-аа-а-ар! ;)
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #42 -: 08 Юни, 2010, 19:46:02 »
0
Пичове, сеизмичният риск е доста комплексен така е. България е земетръсна зона. След голямото земетресение в София през 1908г. досега не е имало друго такова голяма. Един геофизик при БАН каза, че района на София оттогава е освободил напрежението в земните недра за около 200-300г. Дано да се окаже прав! Според него на такава цикличност стават големите земетресения в този край. 
Не съм съгласен обаче да нагнетявате излишно напрежение със своите катастрофични прогнози.
Всичките ваши подобни прогнози се основават на приказката, че гроздето е кисело! След като нямам възможност да си купя имот без пари значи ще има демографска катастрофа, земетресения, торнадо, Витоша ще изригне , земята ще изчезне 2012г. и други подобни ваши шлагери :D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #43 -: 08 Юни, 2010, 21:05:12 »
+1
Пичове, сеизмичният риск е доста комплексен така е. България е земетръсна зона. След голямото земетресение в София през 1908г. досега не е имало друго такова голяма. Един геофизик при БАН каза, че района на София оттогава е освободил напрежението в земните недра за около 200-300г. Дано да се окаже прав! Според него на такава цикличност стават големите земетресения в този край. 
Не съм съгласен обаче да нагнетявате излишно напрежение със своите катастрофични прогнози.
Всичките ваши подобни прогнози се основават на приказката, че гроздето е кисело! След като нямам възможност да си купя имот без пари значи ще има демографска катастрофа, земетресения, торнадо, Витоша ще изригне , земята ще изчезне 2012г. и други подобни ваши шлагери :D

Кой па ти говори на теб за катастрофи, земетресения и торнадо. Перкулясахте с тоя спад , спокойно, няма да падат вечно цените.
Човека с право си пита и оглежда от всички възможни страни обстановката.
Да не е като будалите дето като ги хванат и водят  за носа от някоя агенцийка и да му приказват само сладки приказки.
Хората питат , търсят негативните страни , защото навсякъде им ги спестяват.
Щом пита значи има реално намерение да купи ,  Тези неща все-пак оказват влияние върху решението на човека

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #44 -: 08 Юни, 2010, 21:52:48 »
+3
Ами за какво иначе да пита точно пък такива въпроси.
Може и да сее зарзават някакъв и да се чуди в Лозенец ли е по-подходяща почвата или в Яворов - ама надали
Имам чувството ,че хората по-трудно си купуват автомобил . То са огледи, пробване, гледане двигател, ходи с тях разбирач някой - и всичкото това за 3-4 -10 хил. лева.
А  като става дума за апартамент идва в големия град и бам-готово.
Нито знае кой квартал къде се намира , наоколо какво има, да не говорим че и подписва някакви документи от банката (ако е с кредит) без да ги прочете даже. ( не говоря за конкретния случай а принципно)
Хората питат по форумите щото искат да чуят  мнения.
Един ще каже -в моя двор е така и така, друг ще знае как е имало свлачище точно там преди време , или точно там пък имало цигани или каквото изскочи като информация.
Пък накрая всеки да си преценя сам.

« Последна редакция: 08 Юни, 2010, 22:11:11 от дами и господа »