Автор Тема: Предложете цена!??  (Прочетена 23502 пъти)

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Предложете цена!??
« Отговор #45 -: 08 Юни, 2010, 22:23:26 »
+1
Точно така, дом се купува за да се живее в него за дълъг период от време. Ако е за кратък, квартири различни колкото и каквито си щеш, но с домът в който ще изкараш повече от десет години от живота си компромиси не трябва да има никакви!
 Компромиси не само с настоящите му негативи, но и с бъдещите му такива.
Та и за това е добре човек да погледне как е строено, на какъв терен, какво има около него и каква е бъдещата тенденция за застрояване на района.
 Защото, за какво трябва да плащаш с десетки хиляди отгоре за красивата панорама, когато само след година или две тя ще бъде безвъзвратно закрита от следващият строеж, продаден на поредните балами платили си за гледката и така до момента в който от поляната и планината не остане нищо освен бетон до бетона, прашоляк и кал де е била трева и панорама.
 Добре е човек десет пъти да си премери и едва тогава да си реши за себе си - Искам да живея в този град, в тази сграда, на това място.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #46 -: 08 Юни, 2010, 22:35:05 »
0
   От снощи съм получил доста мнения - благодаря на всички  *beer* *beer* *beer*
   По стечения на обстоятелствата се налага да търся (не спешно  :) тъкмо в долната част на Лозенец (под "Журналист") или в т.н. "идеален център" - но в най-тясното му разбиране  ;) Не съм от хората, които инвестират в недвижимости - търся за себе си. Това, съчетано с информацията за некачественото ново строителство, ме кара да съм по-внимателен. Все пак в това жилище ще живее и детето ми. Затова човъркам в неща, които не са ми много ясни - почви, разломи и пр.  :) Всяка конкретна информация ми е много полезна и ви благодаря.
 

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #47 -: 09 Юни, 2010, 00:40:18 »
0
Повечето ми приятели тогава го направиха и аз за малко да се подведа.
...та след месец намерих апартамента на живота си 11 годишна кооперацика хубави зелени площи отпред с общ гараж апартамента две спални голям хол-38квМ абе приказка обявен на цена 120К.
.... викам му 80 кеш до 2-3 дена и без да чакам отговор му казах след два дена ще ти звънна за отговора ти .
След 2 дни му звъння и ониа вика ок .....

P.S  Четях стария и сега новия форум , никога не съм се регистрирал и още по малко писал , още един път благодаря , че има форуми като този човек да си отвори поне малко ощите за НИ
Разликата е, че твоите приятели не са чели форума. Интересно,този случай разказвал ли си им го? И какво ти отговарят, особено тези, които са купили с кредити. И мой приятел купи преди 2-3 години в Пловдив, сега се успокоява, че цените не са паднали "чак толкова"... И на мен кой ли не ми казваше, вкл. и банкери, че цените ще растат, ама аз не, чета си форума .... Добре си решил да се включиш, и аз години четох, преди да се регистрирам.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #48 -: 09 Юни, 2010, 01:50:25 »
-5
И когато ти не купи, цъфна и върза! Всеки некупил през  2008г.- МИЛИОНЕР В ЕВРО!
От това което не е осъществил? Не ме разсмивайте :) :) :) :) :) :) *drink9* *drink10* *drink11*
09 Юни, 2010, 01:50:25 - Скрито мнение поради висок отрицателен вот. Покажи мнението.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #49 -: 09 Юни, 2010, 02:08:11 »
+2
И когато ти не купи, цъфна и върза! Всеки некупил през  2008г.- МИЛИОНЕР В ЕВРО!
От това което не е осъществил? Не ме разсмивайте :) :) :) :) :) :) *drink9* *drink10* *drink11*
Ако тогава vladimir ivanov беше купил, сега щеше да е вътре с едни 50 000 евро :) Не са чак милиони, ама нещо ми се струва, че съвсем си изгубил качеството да цениш парите, та започна 50к евро за нищо да ги имаш :) :) :)

Я ти ми кажи как е чувството, като не си продал нивата на дядо си в Редута преди две години, как е да изгубиш едни 50к? Или ти все още си мислиш, че ще станеш милионер? И защо не продаде тогава? Страхуваше се, какво ще правиш с толкова много пари, все пак до вчера си работил за 200 евро на месец, или наистина си вярваше, че милионите ще потекат и алчността те изяде?

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #50 -: 09 Юни, 2010, 02:16:16 »
-6
Чудех се дали си фантазьор или неграмотен, но ти си си го написал та ме улесни ;)
09 Юни, 2010, 02:16:16 - Скрито мнение поради висок отрицателен вот. Покажи мнението.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

vladimir ivanov

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +4
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #51 -: 09 Юни, 2010, 05:20:42 »
+1
Повечето ми приятели тогава го направиха и аз за малко да се подведа.
...та след месец намерих апартамента на живота си 11 годишна кооперацика хубави зелени площи отпред с общ гараж апартамента две спални голям хол-38квМ абе приказка обявен на цена 120К.
.... викам му 80 кеш до 2-3 дена и без да чакам отговор му казах след два дена ще ти звънна за отговора ти .
След 2 дни му звъння и ониа вика ок .....

P.S  Четях стария и сега новия форум , никога не съм се регистрирал и още по малко писал , още един път благодаря , че има форумкато този човек да си отвори поне малко ощите за НИ
Разликата е, че твоите приятели не са чели форума. Интересно,този случай разказвал ли си им го? И какво ти отговарят, особено тези, които са купили с кредити. И мой приятел купи преди 2-3 години в Пловдив, сега се успокоява, че цените не са паднали "чак толкова"... И на мен кой ли не ми казваше, вкл. и банкери, че цените ще растат, ама аз не, чета си форума .... Добре си решил да се включиш, и аз години четох, преди да се регистрирам.
Аз намерих форума , докато трескаво си търсих да си купя апартамент (в който нямаше да живея следващите 5 години поне) с идея че цените растът !
Нямах нужда и още по малко усещане , че цените може и да не бъдат това ! тогава беше даденост: Лозенец-1800-2000Е кв. М Борово-1600-1800Е кв.М Пловдив широк център- 1000-1200Е.
Повечето ми приятели , които купиха, тогава сега днес съжаляват , но всички взеха с собственно участие 50 инад 50% (Най дълбокия случай е лозенец-220К Е с собствено участие 130К Е) така , че няма мърдане !
Първо беше една година хвалене кой къв паркет или дограма сложил или таккива неща , след това отрезняха , че цените падат и май са се набутали и това никаква инвестиция не е !
Аз нищо не можех да кажа , даже получавах въпроси ти не си ли хареса нещо , няма ли да вземаш ?
Когато се събираме сега им казвам на всичките така: "който взел-взел- на печелившите - ЧЕСТИТО !"
разбира се като шега , не им е до смях. Опитах се да им кажа , че заем за 15-20г е твърде дълаг период.
Имах и друг приятел , който си купи (на скъпо) но при него нещата станаха непоносими с квартирите и просто тогава му трябваше и когат го питах не можа ли да изчака , той ми каза НЕ даже и месец , и дори сега не съжалява.
От всички само последния си ползва апартамента , и аз какво научих от това " ако не ти трябва сега - НЕ КОПУВАЙ "
На сахиба (защото ме е дуплекирал) ще му дам личния си пример : "абе за къде джанъм ги трупаш тее бетонни кутийки". Ква инвестиция е тва ?! разбирам да имаш милионни , да купуваш сгради ама ти едни гаражи-магазини.
Аз съм от средно голям град в БГ и имам 2-наследственни апартамента ,там и никога , може би няма да се върна да живея там(мойте родители са си помислили като тебе - ЗА ПОКОЛЕНИЯТА ) или ти си си помислил , че София е центъра на свата.
Ако е за поколенята , бъди сигурен , че ще останеш разочарован , ако си ги стопанисваш за наем - това никва инвестиция не е !
Ти каза (доколкото помня) че си служил  в Плодив в средата на 80-те и , че имаш дъщеря !
Може и да се окажем набори с дъщеря ти ! Как мислиш , кво мисли дъщеря ти оценява ли имоти те ти ???
Да ти дам отговора още сега , ОЦЕНВА ГИ НА ДНЕШНА ПАЗАРНА СТОЙНОСТ !
Дали съм станал милионер от падането на цените ???
Не не съм , ама докато моите приятели плащат на банките аз вече имам резеврация за 15 юли за Рим и 15 Август за Париж.
Ти как мислиш ???  ДОБРЕ ЛИ Е  ?


pmp

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
  • Карма: +11/-4
  • what? what the fuck is "what"?
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #52 -: 09 Юни, 2010, 09:24:54 »
0
екстра е Владо, сахиба има резервазия на Густозата/гадна гръцка кръчма-трафопост/!  *drink5* 
We see the winners and try to "learn" from them, while forgetting the huge number of losers.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #53 -: 09 Юни, 2010, 10:52:55 »
+1
Собственик 31, не отговори, как е чувството, като парцелите се обезцениха с 50-80%? Може би си станал по-богат от Бъфет, като не си продал преди 2 години? :) :) :)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #54 -: 09 Юни, 2010, 11:03:45 »
0
Да не си купил на по-висока от сегашната цена си е кеф, ама и да притежаваш добри имоти, който никой не би ти продал сега, независимо от спада на цените, също си е кеф.
Всеки се радва на каквото има и всеки си е прав от неговата гледна точка.
В чужбина може да се ходи неограничено и пак да си имаш по някой имот, какво им се радвате на Рим и Париж като малки деца.

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #55 -: 09 Юни, 2010, 11:17:30 »
+2
Да не си купил на по-висока от сегашната цена си е кеф, ама и да притежаваш добри имоти, който никой не би ти продал сега, независимо от спада на цените, също си е кеф.
Всеки се радва на каквото има и всеки си е прав от неговата гледна точка.
В чужбина може да се ходи неограничено и пак да си имаш по някой имот, какво им се радвате на Рим и Париж като малки деца.
А така, Матросов. Закрий с гърди амбразурата и бой по капиталиста. Ще ми ходят по Лондон и Париж. Жалки, нищожни хора... :) Друго си е имота, хе-хе.
Разбирам, че го правиш за спорта, но на рев избива цялата работа.

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #56 -: 09 Юни, 2010, 11:31:02 »
+1
Да не си купил на по-висока от сегашната цена си е кеф, ама и да притежаваш добри имоти, който никой не би ти продал сега, независимо от спада на цените, също си е кеф.
Всеки се радва на каквото има и всеки си е прав от неговата гледна точка.
В чужбина може да се ходи неограничено и пак да си имаш по някой имот, какво им се радвате на Рим и Париж като малки деца.

Абе кеф си е, да го продадеш преди 2 години и след 2 да купиш 10 имотa(като толкова ги обичаш), като за тези 4 години само от лихвите си обикаляш света.

Струва ми се, че тук все по-често хората сравняват несравними неща, като се абстрахират от цената. Нали е по-хубаво да имаш имоти в Париж, Лондон, Манхатън, Карибите, Малдивите, Алпите и т.н. :) Ама тук говорим за набутали се да изплащат ипотеки по 1000 евра на месец. Като точно такива жилища са стигнали до http://targ.bg
« Последна редакция: 09 Юни, 2010, 11:33:15 от Negramoten »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #57 -: 09 Юни, 2010, 12:31:50 »
0
Е, това за набутването не е нещо ново, изприщихте се да го повтаряте. Кой спори, че да си купил в Лозенец с ипотека на 85% през 2007-2008г. е голямо набутване? Доста народ е преценил погрешно и какво от това. Бива радост, бива злоба, ама не се ли изморихте още от стария форум все едно и също. като не сте си купили си се радвайте и това е.
То пазарът да вас опрял............

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #58 -: 09 Юни, 2010, 14:01:42 »
0
И защо човека да не се зарадва, че е спечелил едни 50 000 евра? И според теб имали право собственик31 да го обижда? Като е точно обратното , собственик31 е загубил 50-80% от наследството което толкова много хвали, а Владимир Иванов, вместо да се набута, сега може да си позвлоли почивки за семейството.

Грозно е да изкривяваш нещата, за това как било нередно да се радва човек, че не се е набутал, като то е същото, като това да се хвали, когато е купил на сметка. А собственик31 пише с такъв надменен тон, че за всички е добре да му напомняме, колко е умен та е обеднял с 80%...

dedepene

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +5/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Предложете цена!??
« Отговор #59 -: 09 Юни, 2010, 14:25:19 »
0
екстра е Владо, сахиба има резервазия на Густозата/гадна гръцка кръчма-трафопост/!  *drink5*

ааа, не така - за густозата лошо да не чувам :) Верно е мизерна, опушена дупка, насред панелното гето, но пък храната е "мммммм"....агнешки котлетки  *sheep*...."ммммммм"......млечно прасенце "дабъл ммммм" :))).....с малко рицинка острани  *drink4* .... или пък узенце дето му потреперва бандеролчето от студ....
« Последна редакция: 09 Юни, 2010, 14:28:10 от dedepene »