Автор Тема: Една сутрин от живота /ни/  (Прочетена 160502 пъти)

tihia

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +28/-6
  • Респект: +91
    • Профил
Re: Една сутрин от живота /ни/
« Отговор #225 -: 02 Януари, 2012, 07:27:07 »
+1
" Бог не е покана за чай с дребни сладки, не е прищявка. Бог е нужда. "Човекът е краткотраен, пониква като цвете и се покосява" - се казва в Библията. Острото усещане за смъртност, единствено то лекува омразата. За да преодолее човек своето невнимание към Бога, му трябва някакъв шок. В началото на всяка метафизика е болката. С нея настъпва и смирението. Знаете ли, съвършената красота е тихо занимание. "Страхът от Бога е в началото на познанието." Затова няма мъдрост, натрупана през нахалство и самомнение."

tihia

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +28/-6
  • Респект: +91
    • Профил
Re: Една сутрин от живота /ни/
« Отговор #226 -: 04 Януари, 2012, 07:57:40 »
+1
За Макдоналдс, Буда и мечтите
Така и така съм в далечния изток, бих искал да споделя някои мисли, напиращи във все още трезвата ми глава. Тук, в Азия, се води жестока битка. Да, битка. Западния начин на живот, който аз наричам за по-лесно макдонализъм, е в тежка схватка с източната мъдрост за живота. Твърдя го, защото повече от десет години съм свидетел от първия ред до тепиха. Преди смятах, че глобализацията е полезно явление и ще направи живота ни по-лек. Сега не мисля така. Оказа се, че тя неусетно ни унифицира, налагайки стандарти за това как да се храним, да се обличаме, кои медии да следим, а значи и как да мислим. До болка позната картинка. В Азия обаче на макдонализма му е доста трудно. Тук местното общество реагира твърдо, отказвайки да се раздели със  своите традиции, почиствайки всеки ден боговете си от отровната плесен на западния морал. И виждате ли, този непокорен изток, има претенцията да е водеща икономическа сила в света. Всички на запад мислеха, че е въпрос на време, приемайки определени пазарни принципи, изтокът да се " демократизира", тоест да заприлича на запада. Твърдението, че модерността е функция на пазара, е една илюзия в главите на много западни икономисти. Очевидно е, че тя се формира и от исторически, културни и религиозни наслагвания. Оказа се, че и без демокрация, на основата на силни културни традиции, базирани на усещането за различна цивилизация, може да се постига икономически растеж и благосъстояние. А ние смятахме, че можем да разберем изтока, ползвайки западни категории и ценности.
Аз твърдо вярвам, че както на човек са му неоходими двата крака за да върви, а единия е западния манталитет, така изтокът е този неоходим балансиращ втори крак, за да може светът да се чувства стабилен като един организъм. И нека свикваме с това. Защото 80 години преди Христофор Колумб да открие Америка, китайският мореплавател Хун Чжъ, с три пъти по-голям кораб, достига бреговете на Африка. Събитията от последните години показаха ясно  неспособноста на запада сам да дава посоката за развитие. Искам да завърша с една любима арабска поговорка: " Ако камъкът удари яйцето - язък за яйцето. Ако яйцето удари камъка - язък за яйцето".  Съчувствам на  тези, които смятат,че западът е камъка. Ще видим.


darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Ас съм българче.......

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Една сутрин от живота /ни/
« Отговор #228 -: 06 Януари, 2012, 22:21:10 »
+1


Котката е моят домашен дух
и истинската стопанка на къщата. Може да ти е смешно, но в нейно присъствие се чувствам защитена и сигурна. Зная, че сетивата й са много по-фини от моите и често се ориентирам по реакциите й, когато не съм сигурна в собствените си усещания. С времето започнах да се уча от нея, да изострям интуицията си, да чувам по-ясно инстинктите си и да отсявам важните неща. Тя не се интересува много от думите - обожава да й говориш и дори ще ти отвърне, но всъщност реагира на тембъра на гласа ти. Не я вълнува как изглежда храната, а дали мирише вкусно. За нея няма значение как изглеждаш, а дали си приятен за докосване - и дали може да се отпусне в ръцете ти. Затова, докато тихо мърка в скута ми, съм сигурна, че всичко е наред. Душата на дома ми е щастлива и спокойна, моята - също. А ако поиска да се сгуши в теб, ще зная, че мога и аз да ти се доверя.
................................
Трябва първо да се прибереш вътре в себе си
и тогава ще можеш да си направиш дом навсякъде.
Как се прави дом ли? Мога да те науча. Първо ще складираме спомените в оня шкаф, който най-рядко отваряш – няма да ги хвърляме, просто ще приберем старото, за да направим място за новото. После ще разместим 27 предмета, за да ти се преподреди душата. Ще ти подаря котка, която да ти покаже как да чуваш по-ясно себе си. Ще пребоядисаме стените, за да попиват новите ти сънища на чисто. На мястото на стария килим ще сложим нова черга – пъстра, за да те разведрява, но и мекичка, за да ти е хубаво да шляпаш по нея бос. На стената ще сложим картина, която харесваш. На видно място ще поставим любимия ти предмет, който ще бъде твой личен тотем. Ще отворим широко прозорците, за да нахлуе свеж въздух и да ти проветри сетивата. Ще изпечем домашен хляб, за да събуди копнежа ти. Накрая една нова покривка на масата, малко цветя, две-три шарени възглавници – и готово.
Но най-бързо става, ако ме хванеш за ръка.

автор: Анна Димова

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Една сутрин от живота /ни/
« Отговор #229 -: 15 Януари, 2012, 16:03:09 »
+1

Как да мразя? - Евгения Георгиева


 :)

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Една сутрин от живота /ни/
« Отговор #230 -: 07 Февруари, 2012, 01:21:05 »
+1


ПИСМОТО НА ГЕРДА (писано върху блокче лед)

Замръзвам, но пиша ти, миличък Кай -
с парчета от лед ти сглобявам куплети.
(И все получава се думата "край!".)
От студ посинях - не си чувствам ръцете.
Разбрал си - отвлече ме Снежният крал.
(по-точно... виновна съм - с него избягах)
Светът беше пухкав, и тайнствен, и бял -
вълшебни витражи летяха край впряга.
Очите на краля - искри в диамант,
а думите - меки маншони от кожа.
(така ме целуна - отне ми дъха.)
Забравих и тебе, и нашите рози.
Красиво е тук, в този Зимен дворец -
изящен ажур, от сребро канделабри
кристал, филигран, и скрежен искрец,
но толкова празно е в снежните зали...
Понякога кралят се връща от път,
чете стиховете ми, хладно ме хвали.
Прегръща ме после и плъпва студът -
в око на Медуза превръща ме вляво.

Замръзвам, но помня те, миличък Кай!
И старата стряха с на птички гнездата,
парфюма на розите в късния май
и нашата пейка - току под лозата.
И колко се смеехме... Как твоят глас
от песен плетеше ми галена люлка...
Тогава ме имаше, бях просто "аз",
а не тъжна сянка на ледна висулка.
Ела, намери ме, върни ми това!
Спаси ме, те моля, без тебе съм мъртва...
Една твоя дума, и топла сълза,
навярно, от бялата смърт ще ме върнат.
Писмо ти написах на блокче от лед -
(дано те намери през хиляди мили ),
дано си ме спомняш и имам късмет...
Дордето съм жива - чакам те, мили.

Герда
Радост Даскалова

tihia

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +28/-6
  • Респект: +91
    • Профил

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Една сутрин от живота /ни/
« Отговор #232 -: 14 Февруари, 2012, 00:02:10 »
+2

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Една сутрин от живота /ни/
« Отговор #233 -: 14 Февруари, 2012, 23:42:43 »
+2
честит празник!

И те нямам - Радост Даскалова

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Една сутрин от живота /ни/
« Отговор #234 -: 18 Февруари, 2012, 01:05:10 »
+4
Белите бели на Били Белята


В средата на града имаше една градина.

А в средата на градината - къща.

От зелени каменни плочи беше покривът й, а под него живееше Два Три Зъба.

Никой не знаеше какво точно има в градината, защо­то зад високия зид растяха тополи, които си говореха с облаците и, даже ако по улицата минеше великан и се повдигнеше на пръсти, нямаше да може да надникне отвъд. Защото един великан, колкото и да е велик и великолепен, вее пак не може да стигне облаците.

Виж, друга работа щеше да бъде, ако се появеше джудже. То можеше да яхне някоя пеперуда и да мине оттатък оградата.

Но джуджета нямаше. Те се бяха изпокрили в стра­ниците на книгите, защото се страхуваха да не ги блъсне някоя кола..

Нямаше и пеперуди. Нито една пеперуда, защото пеперудите обичат слънцето и поляните, а градът беше мрачен. Комините непрекъснато пушеха и цапаха небето с чернилка и затова слънцето много рядко навестяваше града. Точно тогава хората виждаха Два Три Зъба, който намръщен въртеше педалите на велосипеда си, стиснал под мишница чадър. А зад гърба му се клатушкаше великанска кошница с капаци.

- Сигурно отглежда мечки за цирка - мислеха деца­та и подтичваха зад него, но Два Три Зъба натискаше педалите и изчезваше зад завоя неизвестно къде, а после се връщаше по същия път и децата бяха сигурни, че ей сега, ей сега, като си влезе в къщи, ще нахрани мечките с мед и гъби и после ще започне да ги дресира.

Но Два Три Зъба залостваше здраво вратата и се прибираше.

Сядаше мрачен пред масата и отваряше кошницата.. И в нея ой/ ой! ой! нямаше нито мечки, нито буркани с мед, нито гъби. Хартия имаше там - разноцветни и пъстри, шарени и писани рола хартия. Два Три Зъба ги слагаше на масата и започваше да майстори. Правеше изкуствени цветя.

- Хората не поглеждат цветята, направени от хартия - казваше си Два Три Зъба. - А забравят, че всяко книжно цвете ще спаси едно истинско цвете от смърт.

И се намръщваше, щом погледнеше навън.

Вън виждаше градината - запустяла и повяхнала - и си казваше, че вече няма нужда от изкуствени цветя. Защото и истински няма.

Но един ден, както работеше на масата, усети нещо странно. Замириса му на свежа земя, току-що разкопана, и на зюмбюл, цъфнал в лехата. Това не беше се случвало много отдавна и той стана неспокоен.

После слезе бързо в градината. И още на втората крачка зърна момиченце - зелено като скакалец, а едното му рамо сякаш потопено в слънце.

-Здравей! - рече то и се подпря на мъничка мотика.

- Уф! - изпъшка Два Три Зъба и махна от ушите си по едно бяло топче.

- Там защо имаш памук? - удиви се зеленото момиченце.

- Навън ужасно бръмчат коли и камиони - рече Два Три Зъба. - И не мога да работя. Затова! А ти коя си?

- Аз съм най-добрият приятел на мотиката, - усмих­на се момиченцето. - А пък тя е най-добрият приятел на Били. - Тя погали нежно мотиката. - Ти имаш ли си приятел?

- Имах, - рече Два Три Зъба. - Но после слънцето изчезна зад пушеците и го подарих на един минаващ циганин. Нали виждаш - градината вече няма нужда от мотика.

- Има, има! - оживи се момиченцето и, като се наведе, започна да копае.

- Я си отивай! - рече строго Два Три Зъба. - Тука ще ми направиш билион бели.

- Бре! - удиви се момиченцето. - Ти откъде знаеш как се казвам?

- Не знам! - вдигна рамене Два Три Зъба. - Какво ти е името?

- Много просто - Били Белята. Били - от билион, което е много повече от милион. А Беля значи пакост. Билион Пакости, или по-просто - Били Белята. Приятно ми е!

И Били Белята приклекна, направи поклон и подаде ръка.

- Ох, ох! - рече Два Три Зъба. - Много здраво стискаш!

- Силна съм, защото непрекъснато се упражнявам с моя приятел - каза тя и отново хвана мотиката.

- Не прави бели в градината, Били! - рече Два Три Зъба и помрачня като небето. - По-добре си отивай, защото нямам време да се разправям с тебе.

- Какво нямаш? - запита Белята и се облегна на Най-Добрия Приятел на Били.

- Време! Работя у дома и не мога да се занимавам с разни безсмислени работи. Сама виждаш - няма слънце! А щом няма слънце, какво да правя в градината?

- А ти защо си така мрачен постоянно? - Ей тъй! - рече Два Три Зъба. - Не разбираш ли, че тук по-рано растяха хиляди цветя. Милиони, билиони и трилиони. После навън започнаха да пушат комините. Запушиха. И запушиха небето. Няма въздух, цветята не могат да дишат и аз се прибрах в къщи, седнах пред масата и си запуших ушите с памук.

- Там какво правиш? - наостри уши Били Белята и спря да копае.

- Изкуствени цветя. После ги подарявам на хората. За да не късат истинските. А сега, като няма вече истински, не виждам никакъв смисъл...

Два Три зъба наведе глава и на Белята й се стори, че плаче.

- Ехехееее! - викна тя. - Голям си, пък плачеш! Как се казваш?

- Два Три Зъба! - рече Два Три Зъба.

- Две Три Сълзи - поправи го тя. - Щом плачеш, не те уважавам.

И отново започна да копае. Обърна му гръб и поле­кичка се отдалечи от него, като размахваше най-добрия си приятел.

След малко се зачу песен. Тя идваше от дъното на градината - там, където Били Белята размахваше мотика­та. Песента се въртеше около клоните, после се спусна надолу като ситна зелена мъгла и застла сухата земя. И бучките пръст се раздвижиха, а песента вече стигаше зида и го прескачаше:

Слънцето на небето не залязва,
докато аз пея
и ям портокали и банани
и докато се прибера в къщи да спя,
*
слънцето не залязва.

Такава беше песента, която пееше Били Белята в дъното на градината, Два Три Зъба я слушаше, а под краката му земята се движеше като жива. Той с ужас си помисли, че всеки момент може да стане нещо катастро­фално. Или земетресение, или...

- Ами ако изригне някой вулкан! - рече си той и точно в този момент се чу страшен трясък.

Всичко наоколо се разклати. Два Три Зъба видя въздуха как се напука на хиляди зелени парченца. Тогава падна. Навири крака като бръмбар и в ужас затвори очи.

- Ставай! - извика някой зад него и той плахо погледна. И веднага зърна много ярко слънце в средата на синьо небе. Заслепен, отново затвори очи. После несмело отвори пак едното, после другото. Малко встрани от слънцето видя Били Белята, която намусено му подаваше ръка.

- Какво се случи? - запита той и се изправи.

- Направих беля - отвърна мрачно Били. - Пях по-силно, отколкото трябва, и пролетта се пукна с ужасен трясък. Даже си помислих, че може да се е пръснала.

- А няма ли земетресение?

- Тц! - каза Белята и облиза устни. После нарами мотиката и си тръгна.

- Хей, почакай! - завика Два Три Зъба и хукна след нея. - Ами слънцето?

- Какво слънцето? - попита тя, без да се обръща.

- То ще залезе пак и градината ще увехне.

- Ами! - рече Белята и го погледна с бадемовите си очи. - Ти не чу ли песента?

- Да - сети се Два Три Зъба и, докато Били Белята се смаляваше в дъното на градината, той яхна велосипеда.

Малко по-късно хората го видяха да се прибира с лъскава мотика на рамо. Върти педалите, мотиката бляска като бръснач на слънцето, а зад него се носи песен:

Слънцето на небето не залязва,
докато аз пея
и ям портокали и банани
и докато се прибера в къщи да спя,
слънцето не залязва...

Много скоро след това в града се появиха пеперуди. Някои казваха, че ги водело джудже, яхнало златна пеперуда. Джуджето нямало брада и било облечено в зелени дрехи. А единият му ръкав - жълт, сякаш слънце го целува по рамото.

 
 :)

--------------------------------------------------------------------------------

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Една сутрин от живота /ни/
« Отговор #235 -: 18 Февруари, 2012, 01:42:28 »
+2
Белите бели на Били Белята


В средата на града имаше една градина.

А в средата на градината - къща.

От зелени каменни плочи беше покривът й, а под него живееше Два Три Зъба.

Никой не знаеше какво точно има в градината, защо­то зад високия зид растяха тополи, които си говореха с облаците и, даже ако по улицата минеше великан и се повдигнеше на пръсти, нямаше да може да надникне отвъд. Защото един великан, колкото и да е велик и великолепен, вее пак не може да стигне облаците.

Виж, друга работа щеше да бъде, ако се появеше джудже. То можеше да яхне някоя пеперуда и да мине оттатък оградата.

Но джуджета нямаше. Те се бяха изпокрили в стра­ниците на книгите, защото се страхуваха да не ги блъсне някоя кола..

Нямаше и пеперуди. Нито една пеперуда, защото пеперудите обичат слънцето и поляните, а градът беше мрачен. Комините непрекъснато пушеха и цапаха небето с чернилка и затова слънцето много рядко навестяваше града. Точно тогава хората виждаха Два Три Зъба, който намръщен въртеше педалите на велосипеда си, стиснал под мишница чадър. А зад гърба му се клатушкаше великанска кошница с капаци.

- Сигурно отглежда мечки за цирка - мислеха деца­та и подтичваха зад него, но Два Три Зъба натискаше педалите и изчезваше зад завоя неизвестно къде, а после се връщаше по същия път и децата бяха сигурни, че ей сега, ей сега, като си влезе в къщи, ще нахрани мечките с мед и гъби и после ще започне да ги дресира.

Но Два Три Зъба залостваше здраво вратата и се прибираше.

Сядаше мрачен пред масата и отваряше кошницата.. И в нея ой/ ой! ой! нямаше нито мечки, нито буркани с мед, нито гъби. Хартия имаше там - разноцветни и пъстри, шарени и писани рола хартия. Два Три Зъба ги слагаше на масата и започваше да майстори. Правеше изкуствени цветя.

- Хората не поглеждат цветята, направени от хартия - казваше си Два Три Зъба. - А забравят, че всяко книжно цвете ще спаси едно истинско цвете от смърт.

И се намръщваше, щом погледнеше навън.

Вън виждаше градината - запустяла и повяхнала - и си казваше, че вече няма нужда от изкуствени цветя. Защото и истински няма.

Но един ден, както работеше на масата, усети нещо странно. Замириса му на свежа земя, току-що разкопана, и на зюмбюл, цъфнал в лехата. Това не беше се случвало много отдавна и той стана неспокоен.

После слезе бързо в градината. И още на втората крачка зърна момиченце - зелено като скакалец, а едното му рамо сякаш потопено в слънце.

-Здравей! - рече то и се подпря на мъничка мотика.

- Уф! - изпъшка Два Три Зъба и махна от ушите си по едно бяло топче.

- Там защо имаш памук? - удиви се зеленото момиченце.

- Навън ужасно бръмчат коли и камиони - рече Два Три Зъба. - И не мога да работя. Затова! А ти коя си?

- Аз съм най-добрият приятел на мотиката, - усмих­на се момиченцето. - А пък тя е най-добрият приятел на Били. - Тя погали нежно мотиката. - Ти имаш ли си приятел?

- Имах, - рече Два Три Зъба. - Но после слънцето изчезна зад пушеците и го подарих на един минаващ циганин. Нали виждаш - градината вече няма нужда от мотика.

- Има, има! - оживи се момиченцето и, като се наведе, започна да копае.

- Я си отивай! - рече строго Два Три Зъба. - Тука ще ми направиш билион бели.

- Бре! - удиви се момиченцето. - Ти откъде знаеш как се казвам?

- Не знам! - вдигна рамене Два Три Зъба. - Какво ти е името?

- Много просто - Били Белята. Били - от билион, което е много повече от милион. А Беля значи пакост. Билион Пакости, или по-просто - Били Белята. Приятно ми е!

И Били Белята приклекна, направи поклон и подаде ръка.

- Ох, ох! - рече Два Три Зъба. - Много здраво стискаш!

- Силна съм, защото непрекъснато се упражнявам с моя приятел - каза тя и отново хвана мотиката.

- Не прави бели в градината, Били! - рече Два Три Зъба и помрачня като небето. - По-добре си отивай, защото нямам време да се разправям с тебе.

- Какво нямаш? - запита Белята и се облегна на Най-Добрия Приятел на Били.

- Време! Работя у дома и не мога да се занимавам с разни безсмислени работи. Сама виждаш - няма слънце! А щом няма слънце, какво да правя в градината?

- А ти защо си така мрачен постоянно? - Ей тъй! - рече Два Три Зъба. - Не разбираш ли, че тук по-рано растяха хиляди цветя. Милиони, билиони и трилиони. После навън започнаха да пушат комините. Запушиха. И запушиха небето. Няма въздух, цветята не могат да дишат и аз се прибрах в къщи, седнах пред масата и си запуших ушите с памук.

- Там какво правиш? - наостри уши Били Белята и спря да копае.

- Изкуствени цветя. После ги подарявам на хората. За да не късат истинските. А сега, като няма вече истински, не виждам никакъв смисъл...

Два Три зъба наведе глава и на Белята й се стори, че плаче.

- Ехехееее! - викна тя. - Голям си, пък плачеш! Как се казваш?

- Два Три Зъба! - рече Два Три Зъба.

- Две Три Сълзи - поправи го тя. - Щом плачеш, не те уважавам.

И отново започна да копае. Обърна му гръб и поле­кичка се отдалечи от него, като размахваше най-добрия си приятел.

След малко се зачу песен. Тя идваше от дъното на градината - там, където Били Белята размахваше мотика­та. Песента се въртеше около клоните, после се спусна надолу като ситна зелена мъгла и застла сухата земя. И бучките пръст се раздвижиха, а песента вече стигаше зида и го прескачаше:

Слънцето на небето не залязва,
докато аз пея
и ям портокали и банани
и докато се прибера в къщи да спя,
*
слънцето не залязва.

Такава беше песента, която пееше Били Белята в дъното на градината, Два Три Зъба я слушаше, а под краката му земята се движеше като жива. Той с ужас си помисли, че всеки момент може да стане нещо катастро­фално. Или земетресение, или...

- Ами ако изригне някой вулкан! - рече си той и точно в този момент се чу страшен трясък.

Всичко наоколо се разклати. Два Три Зъба видя въздуха как се напука на хиляди зелени парченца. Тогава падна. Навири крака като бръмбар и в ужас затвори очи.

- Ставай! - извика някой зад него и той плахо погледна. И веднага зърна много ярко слънце в средата на синьо небе. Заслепен, отново затвори очи. После несмело отвори пак едното, после другото. Малко встрани от слънцето видя Били Белята, която намусено му подаваше ръка.

- Какво се случи? - запита той и се изправи.

- Направих беля - отвърна мрачно Били. - Пях по-силно, отколкото трябва, и пролетта се пукна с ужасен трясък. Даже си помислих, че може да се е пръснала.

- А няма ли земетресение?

- Тц! - каза Белята и облиза устни. После нарами мотиката и си тръгна.

- Хей, почакай! - завика Два Три Зъба и хукна след нея. - Ами слънцето?

- Какво слънцето? - попита тя, без да се обръща.

- То ще залезе пак и градината ще увехне.

- Ами! - рече Белята и го погледна с бадемовите си очи. - Ти не чу ли песента?

- Да - сети се Два Три Зъба и, докато Били Белята се смаляваше в дъното на градината, той яхна велосипеда.

Малко по-късно хората го видяха да се прибира с лъскава мотика на рамо. Върти педалите, мотиката бляска като бръснач на слънцето, а зад него се носи песен:

Слънцето на небето не залязва,
докато аз пея
и ям портокали и банани
и докато се прибера в къщи да спя,
слънцето не залязва...

Много скоро след това в града се появиха пеперуди. Някои казваха, че ги водело джудже, яхнало златна пеперуда. Джуджето нямало брада и било облечено в зелени дрехи. А единият му ръкав - жълт, сякаш слънце го целува по рамото.

 
 :)

--------------------------------------------------------------------------------



elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Една сутрин от живота /ни/
« Отговор #236 -: 25 Февруари, 2012, 22:26:52 »
+1
Утре са ПРОШКИ!!!

Не мога да не споделя нещо, което ме разчувства до сълзи - съобщение от моята майка на скайп: "Nade, utre e Sirni Zagovezni - den na pro6kite. Da pomolim Gospod Bog da ni prosti vsi4ki gre6ki - volni i nevolni! Molja te da mi prosti6 vsi4ko s koeto sam te naranila a ot men prsteno da ti e! Bog da e vinagi s teb i da ti nosi mnogo zdrave uspechi i 6tastie!!!"

Кръпки - Елена Денева


само да вметна, че майка ми е на 64 години, а да пише така /поради липса на кирилица/ но с 6-ци, вместо "ш" и 4-ки, вместо "ч" я научи сина ми!  8)  аз не съм правила това!!!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Една сутрин от живота /ни/
« Отговор #237 -: 26 Февруари, 2012, 11:04:03 »
+1
Утре са ПРОШКИ!!!

Не мога да не споделя нещо, което ме разчувства до сълзи - съобщение от моята майка на скайп: "Nade, utre e Sirni Zagovezni - den na pro6kite. Da pomolim Gospod Bog da ni prosti vsi4ki gre6ki - volni i nevolni! Molja te da mi prosti6 vsi4ko s koeto sam te naranila a ot men prsteno da ti e! Bog da e vinagi s teb i da ti nosi mnogo zdrave uspechi i 6tastie!!!"

Кръпки - Елена Денева

само да вметна, че майка ми е на 64 години, а да пише така /поради липса на кирилица/ но с 6-ци, вместо "ш" и 4-ки, вместо "ч" я научи сина ми!  8)  аз не съм правила това!!!


Ели,
Нека да има нещо, което да не си направила ти. :) Прекрасното е, че детето я е научило. :) *heart*

The Road ... for my family


 *flower1* *flower2* *flower1*




tihia

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +28/-6
  • Респект: +91
    • Профил
Re: Една сутрин от живота /ни/
« Отговор #238 -: 27 Февруари, 2012, 20:54:33 »
+1
Аз отдавна съм ви "простил" на вас, моите виртуални приятели, всички прекрасни емоции, които съзнателно или не сте ми причинили. Простете, ако с нещо съм ви накарал да се чувствате специални, такива, каквито наистина сте.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Една сутрин от живота /ни/
« Отговор #239 -: 28 Февруари, 2012, 00:52:38 »
+1
ПрУфесор Вучков стана Доктор хонорис кауза на ВМА ,като доктор х.к. Стоичков на правилното място и време.Изпревариха ни,изпревариха ни нас, от Института за морски бури и гръмотевици и в двата случая.Общественоста тържествува и знаменателното събитие вече намира отклик в поетичното слово.
Ето и първи изяви:

На Юлиян®

Във лоното на българската проза
пред камерата мъртва и така
изхващахте модерната угроза
доказахте, че движе се света.

Със хумор, свеж и дръзновение
във страсти, с пълна газ напред
избихте всяко подозрение,
че бъдещето е червено вред.

На зрителите станахте любимец
вий гражданин по дух и по сърце
и София и Пловдив, и Любимец
предаването Ви обичано превзе.

Извайвате словесни форми
и биете направо и докрай
бездарните пишман-реформи
на нашия "демократичен" Рай.

Живейте вий със здраве и во веки
чертайте своя ерудиран стил
за вас умира да ви гледа всеки
на който този свят е толкоз мил.

С уважение,

The Spy®