Автор Тема: Готварски диети или Да обичаш на инат!  (Прочетена 127062 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #105 -: 29 Август, 2012, 18:30:12 »
0
Аз преди някъде си бях споделил разсъжденията. Тъй като поколението на колайдера след време също ще е изчезнало и станало на хумус, а след краен период от време и поколението на поколението на поколението няма да го има, а Земята ще изглежда като Марс, то това не е смисъл, освен ако хората не се изселят в космоса. Защото каквото и да е правено сега, след това време няма да има и следа от него. Т.е. с и без него - все тая.
 *drink6*
Додо,
Ти се опитваш да си обясниш смисъла по пътя на логиката, на рационалното мислене, на математиката, на физиката и химията. За теб друго мислене няма, ирационалното мислене не съществува, метафизиката и алхимията са измислици. В този ход на мислите, няма начин да не стигнеш, до задънена улица. Надявам се, ще излезеш от там и ще видиш, че света е божествен. Не бъркай божественото с религиозността - божественото съществува не защото има религии, а обратното има религии защото го има божественото.

От там насетне - обяснения и пътища много.

Моите Муза и Глобал са божествени.  ;)
Да не си мислиш, че ги ухажвам, защото прескачат феромони между мониторите ни, че ми липсват жени, просто е тъй, или да ги изчукам за разнообразие при сгода?
По вероятно е никога да не ги видя. Както и други жени, с които съм бил.  :(
Излез навън и погледни живинките. Божествени са!
Погледни жена си като спи. Извивката на голото и рамо.
Обзалагам се! Божествена е!
Ако не я видиш ти и е малко късметлийка, уверявам те, друг мъж ще я закара на небето.


--------------
Не искам да си развалям числото!
Две поправки.

Първата за Глобал, че...
е чепата - природата и е такава - сега може да изпише една тетрадка с глупости.
Горанка е от божествените, няколко жени в живота ми. Когато и го казвам, казва че съм заблуден (във нея). Понеже от години ме познава  едва ли мисли, че съм щъркел.
След години вървене заедно може да се окаже, че сме стигнали на различни места. Не бих я корил.
На времето, преди да минем през олтара, ми каза "да не зная" и не знае. От форуми за имоти не се интересува - моя интерес - смята за естествен... Е... така се случи - тя да не знае, а ти да знаеш, че не знае.
Още подробности от битието ми интересуват ли те? - и да те слагам при кокошките.

Додо
Виж хубаво какво си написал:
goro трябва да си забелязал, че съчетавам в себе си духовно и материално. В момента съм задал въпроса от прагматична гледна точка. Двете винаги трябва да вървят заедно, иначе му се вика сляпа вяра...
Ти пак приемаш своето рационално мислене за единствено мислене и единствена истина, единствен път към познанието. А това е просто основополагаща, но все пак аксиома на рационалното мислене, без доказателство. В момента в който я приемеш, защото няма доказателство, я приемаш на вяра! Рационалното ти мислене се основава на сляпата вяра, че може да обясни само себе си и света!

В какво ще вярваш си е твоя работа. Но да вярваш, че твоето мислене е единствен път към познанието и единствено е също толкова нелепо ако не и повече от вярата в караконджули.
« Последна редакция: 30 Август, 2012, 05:50:24 от goro »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #106 -: 29 Август, 2012, 18:38:50 »
0
goro трябва да си забелязал, че съчетавам в себе си духовно и материално. В момента съм задал въпроса от прагматична гледна точка. Двете винаги трябва да вървят заедно, иначе му се вика сляпа вяра и тези хора обикновено в последните си дни са много нещастни, защо осъзнават колко заблудени са били цял живот. Иначе точно в момента съм в райско кътче в гората с поляни, цветя (и глинени къщи) и се наслаждавам максимално, както и на жена си. Тях не се опитвам да обясня в момента, а друго - генералните човешки заблуди.
По отговора ти обаче виждам, че и теб те влече към "изживей го", което отново косвено означава отговор на въпроса: "няма смисъл". За изживяването не споря - това е - но не като смисъл, а като решение на самото безсмислие. Другото са оправдания и страх от неизвестното.
 *drink6*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #107 -: 29 Август, 2012, 18:57:11 »
0
Горо, сигурен ли си, че си спал? Много разум у една току-що станала от сън глава....

Ти да не си мислиш, че само у вас се спи следобяд?

 После ставаш с една омекнала глава и се опитваш да влезеш в час, и този час все не ми дава отговор на въпроса, кво мисли Горанка по въпроса-  морално-етични норми и други такива сложни словосъчетания?

И не ми ги говори на мене тия, че съм божествена. Всичко ми е материално. Много материално. ( Тва го остави за невръстните дЕвойчета, да хваща декиш)
Deep Purple - Contact Lost - Doing it Tonight - Live 2003
« Последна редакция: 29 Август, 2012, 19:08:21 от global »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #108 -: 29 Август, 2012, 21:48:24 »
0
Жоре,препоръчвам да не правиш диети,а да смениш начина си на хранене.
Разделното хранене според мен е много лесно за приложение и дава много добри резултати.
Примерно за утре :

СУТРИН

7.00 ч. - чаша портокалов сок / цеден /



regata,Жорето ми е приятел и не мога да гледам как му препоръчваш да се убие с този портокалов сок сутрин :)за отслабване. Ефекта ще е обратен и ще качи още доста килца. Това със цитрусовите плодове и сокове в рецепти за отслабване е много често разпространена заблуда.Ще се наема да го обясня с  думи прости. Ако ти попадне фармацевтичен справочник или фармакопея там може да откриеш лекарствено средство под името elaosacchari,което по същество представлява няколко капки портокалово етерично масло върху бучка захар.Предписва се на слаботелесни за възбуждане на апетит.Приблизително същото количество етерично масло и поне 12 % захар има и в  предложената чаша портокалов сок за закуска,който като се изпие сутрин ще направи диетата за отслабване убийствено мъчителна.Друг древен илач за апетит е цитрусов  сок и вода наречен potio rivera,далечен предшественик на днешните лимонади,или с други думи при диети за отслабване не е разумно да се консумират цитрусови плодове и сокове от тях,заради чувството на глад ,което предизвикват. Защо е така може да се обясни със свойствата на D-лимонена,който е към 90 % от състава на цитрусовите масла,но  да не влизам в конкретика чак толкова.Разбира се,аз знам тайната на елегантното контролирано отслабване  ,но не бих я публикувал ,както казва гениалния Леонардо Да Винчи за подводницата си :" да не попадне в лоши ръце". *alcohol*Алеее-хоп! :)
« Последна редакция: 29 Август, 2012, 21:53:26 от Фло »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #109 -: 29 Август, 2012, 22:53:54 »
0
Как ми се иска да имахме  N-то чувство - детектор на истината. Примерно камъните от Ика са на 13 милиона години, а има изображения на мамути(?). Единственият извод, който ми идва наум е, че поколението на колайдера или след него ще изобрети машина на времето и ще прати камъните или някой каторжник да ги дялка намясто. Така ще се обяснят още много загадки (ако са истински). Или марсианците също са имали мамути.
А пък аз днес се клепах с глина и слама, сега съм в гората, щурците свирукат, луната е в пълнолуние и не ми пука дали не е изрязана от картон там горе (и кой я е нагласил така, че да гледа все с една страна към нас - това ми е много подозрително), някаква досадна пеперуда ми пречи да натискам нарисуваните копчета на клавиши на екрана, а тя кой знае какво си мисли, че е открила. Цел и смисъл нямам, просто ми е кеф. Ай наздраве за ...

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #110 -: 29 Август, 2012, 23:06:49 »
0
Ето, ми ти откри смисъла на живота!!! *scare*
 Сърбите са го открили отдавна ("я волим да живим!") И аз съм го открил, ма чаках още некой, щот да не съм сам, баси! *drinks*
Скитъра е прав. За секи от нас е различен.
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #111 -: 29 Август, 2012, 23:44:29 »
0
Е, това е невъзможно (за Венера), дай да прочета някъде. Ако беше вярно, много хора щяха да са уверени, че звездите са крушки в небето :)
А за камъните помня, че имаше гей сцени и за да не съм голословен потърсих картинка и попаднах на много забавен сайт, който осмива голяма част от всякакви вярвания.
http://www.stupiddinosaurlies.org/gay-sex-in-ica-stones

Сигурно сте гледали през 80те по нашите кина имаше два филма по Ерих фон Деникен за такива артефакти и загадки, "Спомени от бъдещето" май се казваше. Аз тогава попивах всичко, там имаше един стъклен човешки череп, за който се твърдеше, че е на XYZ хиляди години, пък като се пусне лазер еди къде си в него става нещо си. Доста по-късно и той се оказа фалшив.

Пък откакто се появи интернет и всеки фантазира, копира и преписва и проверката за достоверност е направо невъзможна, събирането на знания отново става преразкази на митове и легенди както преди 2000 години...

Затова ай наздраве за дивата природа и глинените къщи, сега съм на тази тема.
 *drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #112 -: 30 Август, 2012, 00:23:10 »
0
А, така става, помислих, че постоянно ни гледа и щях да повярвам в Матрицата :)

 *drinks*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #113 -: 30 Август, 2012, 08:39:19 »
0
Ако съществува първопричина, която е извън причинно-следствения закон (Творец, Първичен разум, без значение Бог отец ли, Брахма ли, Йехова или Аллах го наричаме), то следва, че цялото творение - вселената като пространство и времето като минало, настояще и бъдеще е Негова еманация, част от Него, измислено от Него и всичко, което някога някъде се е случило, както и всичко, което някога някъде ще се случи е Негово преживяване, сън, фантазия, еманация или ако щете измислица. Следователно няма как да има дуалност - хубаво и лошо, добро и зло, ангели и дяволи, красиво и грозно, поради простата причина, че всичко е едно - сън на една сянка. Друго следствие на такова допускане (за съществуването на първопричина) е че теорията на Дарвин е грешна, тъй щото всичко еволюира и се променя не заради естествения подбор, а поради сънят на сънуващия. Ако пък няма първопричина, то за да се пръкне всичкото време и пространство, значи е някак зациклено - безначален и безкраен кръговрат някакъв и там Дарвин пак издиша с произхода на яйцето. Загубих ли се?


Честно казано, звучи ми много объркано. Имало е древни  развити цивилизации, изчезвали са, появявали са се, животът е започнал отново.
Не можах да разбира логическата връзка за дуалността. Както схващам, тя произтича от съня, фантазията, еманацията на нечия измислица. Защо да няма дуалност? Не може ли да се измисли?
Теорията на Дарвин не е напълно погрешна. Животът го е доказал. Може би само теорията му за произходът на човека от маймуните е погрешна.

Въпреки тези артефакти, защото са древни и с недоказана възраст, никой не ми е обяснил научно отрицателната кръвна група при 15 % от хората в съвременността.
Защо? Как? С какво предназначение? Грешка в генотипа?
Просто се приема като факт и повече не се разсъждава. Всъщност мога и да греша. Напоследък не съм се интересувала, може и да има опити за обяснение.
Ай, за империята!

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #114 -: 30 Август, 2012, 09:24:43 »
0


Горанка е от божествените, няколко жени в живота ми. Когато и го казвам, казва че съм заблуден (във нея). Понеже от години ме познава  едва ли мисли, че съм щъркел.
След години вървене заедно може да се окаже, че сме стигнали на различни места. Не бих я корил.
На времето, преди да минем през олтара, ми каза "да не зная" и не знае. От форуми за имоти не се интересува - моя интерес - смята за естествен... Е... така се случи - тя да не знае, а ти да знаеш, че не знае.
Още подробности от битието ми интересуват ли те? - и да те слагам при кокошките.


Задоволих се със сведенията за твоето битие. Повече няма да зачеквам темата. То това е намеса в личния живот. Извини ме! :-[
Горо, жена, която размножава твоя ген е повече от божествена. И така би трябвало да е.

Приятен и свеж ден! *heart*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #115 -: 30 Август, 2012, 11:59:51 »
0


Глобалче,
Какво стана сега? Жоро ни обожестви и  ни прати с един замах при кокошките.  *rofl* При това, в рамките на един Божествен пост с Божествен номер 777. След което, Божествено се оттегли.  :D
Това не е антракт, а краят на този сезон. До ... следващия сезон.  *girl* :D

 *flower1* *heart*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #116 -: 30 Август, 2012, 12:09:46 »
0
Музе, ами гледам се в огледалото всяка сутрин, и намирам, че верно Горо е прав. *heart* Виждам божество в отражението си. Той не го вижда, но го усеща! За кокошките, не знам от къде му е хрумнало?....

(wireless -връзката ми много прекъсва днес. Едно парче не мога да изслушам. Даже и не знам дали този знаменит пост ще достигне до получателите си?!)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #117 -: 01 Септември, 2012, 14:32:44 »
0
Почему обжоры хочут жрать? (Сигурно повечето знаете руски?)

Почему обжоры хочут жрать?( «Еда и правильное питание»)


 *drink6*

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #118 -: 03 Септември, 2012, 02:33:44 »
0
Из "20 ВЪПРОСА КЪМ...ИВО ДИМОВ"
Цитат
- "Жената е като разлюлян покров над водите над плитка река". Това го е казал Ницше, а аз съм казал, че жената е като вода, тече и все я има! В този живот жената трябва да се приема като субстанция на неизмеримото, като външност и като константа на всичко изящно, но все пак тя трябва да бъде правилно насочена в презумция на обща взаимозаменяемост с мъжа. Жената е това, което казват философите, че липсва като брънка между маймуната и човека. Но жената е тази слуз в живота, която помага на мъжа да остава след себе си само красиви и еволюционни неща. Докато свят светува жената ще бъде този феномен, който помага на света да бъде по-стилен, по-сърцераздирателен и по-жесток, за жалост.


Цитат
11. Опитвал ли сте или бихте ли опитал секс с партньор от вашия пол?

- Това са страхотни утопии. Ако един Иво Димов опита секс с мъж, какво остава тогава за всички жени, които тайно ме желаят или за които аз тайно си мисля?! Все пак доколкото имам наблюдения и от въжделенията около мен, много от жените се притесняват от моето поведение по простата причина, че аз съм толкова отдаден на това да бъда поддържан и добре експониран, че много от тях не намират у себе си сили да ми се противопоставят или да се покажат дори и в словесн диалог с мен. Аз бих казал на всички жени, че всяка една от тях сама по себе си е богиня и би трябвало да мисли за себе си така все едно е нещо, което няма да се повтори в живота. Има много красиви жени, но всяка една за себе си трябва да мисли, че е неповторима, защото без женското самочувствие трудно ще оцелее светът.




Цялото размазващо интервю:
http://www.sportal.bg/news.php?news=65665&com_page=2


Отивам да се експонирам по простата причина, че презумпцията правилно насочена на обща взаимозаменяемост в корелативността.
   И аз, залагайки на симбиоза между талант, естетика и Нитцше, понякога и Шопенхауер, мога само да кажа, че глупавия човек се опитва да убие времето, а умния да го употреби, и взимайки предвид Волтер, че силата на жената се крие в слабостите на мъжа, се замислям за цялостното отношение на триъгълника мъж, жена ,държава, и в резултат на това, не мога да не се съглася с Оскар Уайлд, че демокрация означава да пребиеш народа, чрез народа, в името на народа!. Но понеже в българия няма реална демокрация, оставаме само аз и жената, и не виждам нищо лошо в това, да я бия в нейно име.  :) Лисоо,прибирам се  *rofl*  *drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #119 -: 03 Септември, 2012, 11:36:03 »
0
 :o :o :o

 *rofl* *rofl* *rofl*

За Жорката. Ако не, ай тогава за смисълА ...  *rofl*

РЕ !!!  *yahoo*

Anna Vissi - RE, Etsi Apla Unplugged !


 *yahoo* *yahoo* *yahoo*
« Последна редакция: 03 Септември, 2012, 11:40:54 от Muza »