Автор Тема: Готварски диети или Да обичаш на инат!  (Прочетена 127004 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #540 -: 08 Декември, 2012, 12:13:10 »
0

Тамъъън се настроя за работа и петъка дошъл.  *rofl*

Ай за празника!  *drink1*

Jessica Jay-Chilly Cha Cha


 *flower2* *flower2* *flower2*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #541 -: 09 Декември, 2012, 21:32:27 »
+1
Уикендите са вредни!


Ами!
Дори мокри, солени и люлеещи са чудесни!  :)

---
Момичета!
Две мъжки песни!
http://youtu.be/GC-0CHpOL1I
http://youtu.be/7R8az2A5f8g

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #542 -: 09 Декември, 2012, 22:01:06 »
0
Аз по принцип го казах на майтап, ама нали във всеки такъв има доза истина.

Та ако след всяко ядене на сладолед (хубаво) ти пускат 220V ток (лошо), ще получиш рефлекс и яденето на сладолед ще стане "лошо".

От тук - който има ясно дефиниран "уикенд", т.е. нещо различно, било то и принципно хубаво, това което постига е - останалите дни да са по-гадни отколкото са. Затова - нямайте "уикенди", вредни са. Точка.

*drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #543 -: 09 Декември, 2012, 23:54:20 »
0
 *girl*

Един носел траверса в пустинята. Срещнал го друг и го попитал:
-Защо я мъкнеш тази траверса?
-Ами като я хвърля, знаеш ли колко хубаво ще ми стане ...

:)  *drink6*


global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #544 -: 10 Декември, 2012, 08:17:41 »
0
Добро утро!  :) Добрах се до един текст в друг форум, обаче много ми се иска да ви го пейстна така, както е в оригинал. Как разбират нЕкои хора уикендите, хората около себе си, вредите и ползите от заобикалящата среда. Трудничко се чете, защото няма много препинателни знаци, но пък ..... ще видите. Кръстил е темата си : Не издържам психически:


не издържам психически,преса преса голяма преса ще се метна от некъде,егати скуката и депресия е зимата,прерових Фейсбука и приятелите на приятелите им и техните приятели,изгледах Замунда,вчеря бях в МОЛ Карфур 3 часа,потресох се брате по 2-3 малолетни момета или мадами зяпат жадно по витрините и се надпреварват коя по-бързо да издекламира познанията си по маркови дрехи и лъскави дрънкули,тоя народ е откачил,влязох долу в хранителните стоки на Карфур и гледам некви кроасани на Елит български на промоция по 25 ст чак с шоколад били,взех си 1 и го подкарах,без да видя от него изтече некво и аз не знам какво като олио оцветено с боя ама така тихо и мазно ти тече по тебе и те капе че нема да ти се верва,сигурно имат договор с некой прахове за пране,абе кроасан-капан да се сетиш за детските години и лигавниците,некъв мъж на 40 години се гаври с детето си показва му живи раци-омари в кръглият аквариум и го дигнал да ги гледа а онова пищи и реве и той се кефи,видех че са им вързали щипките на раците да не щипят чак пише Карфур на скобите,това па да си играеш да запердиш рак щипките,тоя народ е откачил,ако продаваха крави щеха да са с гумени тампони на рогата,качвам се на ескалатора и пред мене 3 ма ама вилидж бой от секъде единият с прическа "емо" с обеци нашарени с тия дънки от стройтелният обект с червени обувки а единият с боксьорски перцовки абе с еедно си ги извадил от Планета,едният говореше на некво Ауди с възхищение другите не го слушаха а гледаха мацките в другият ескалатор при разминаване,качваме с егоре и аз ги зяпам щото са си атракция Гости на Столицата нали,едни момиченца в къси поли раздават рекламни флаери на некви шампоани и на тия аграри пред мене им дават на единият и той направо разцъфна сигурно си помисли че момичетата са го харесали и само на него ще дадат,като го видех като се завърте леле той си извадил сребърният ланец от вънка джентълмена ама такъв крачи горди и разкрачено да изглежда мъжествен- Я сам най дивио у селоту...некви па 2 моми ме спират и едната-Господине туй ли е Молата Ню Йоркъра? направо си отворих устата и се сдържах да не и изкрещя ЕЙ СЕЛЯНКО ЯЛОВА,ама кво да ги правиш български за напреднали левъл уан,оня ден карам рано сутринта и на Казичене некъв с не беше софийска регистрация беше нацелил кола челно как е минал през мантинелата не знам явно си е карал в насрещтното,абе от години не ми се верва че живея в гр.София чесно ви казвам мекамераф темерел,абе прибирам се един ден чувам невко думкане на първият етаж гледам от към асансьора се клати..отварям вътре един борсук подпрел 2 гуми с джанти натиска копчето на асансьора и подскача вътре и клетката се тресе,викам абе куре кво правиш бе,тоя вика бе не ще да тръгне викам абе марш от тука бе излизай дай му филия хляб на асансьора да тръгне мама ти ненормална дива от къде дойде с скоци ще тръгне асансьора и го изгоних,кво им става на тия хора бе аз като отида на село и кокошката не снася яйца пред мене аз да не би да почна да скачам върху нея да ми снесе яйце или да доя кравата за рогата да я стискам,седнал един да ми обяснява как от 7 години живее в София как еди кво си обиколил всички заведения запознал се с барманите и имал много приятели да сме оделе они щели да ни черпават...чак на гости ме кани да му ходя на събора да ги гледам другите високопланински джентълмени как разреждат вино с лимонада с зачервни лица и после на мегдана и вълти вълти жигулуето у песокоооо,добре бе ние като ходиме на село виждаме привичките на хората и не ги променяме съобразяваме се защо като дойде некой прави на таратор всичко седи си там да те еба или на екскурзия 3 дена с гид снимай се в МОЛа пред Ендекато на Културата и бегай да качваш снимки у Фейсбуку



goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #545 -: 10 Декември, 2012, 17:38:56 »
+2
Глобал,
Защо, миличка, си губиш времето с подобни дивотии.


От седмици искам да ти кажа нещо, но все не намирам формата.
Половината вече съм го казвал - не пречи да го повторя.
Днес съм в настроение и... с главата напред...

Та...
Мисля, че грешиш в някои преценки за нещата.
Просто, живота понякога подрежда нещата така, че да не изглеждаме в най-добрата си светлина. Дори, може да изглеждаме много по-зле отколкото сме в действителност. А рутината често си играе с въображението ни.

След всички разменени помежду ни думи тук, си мисля, че и двете твърдения са верни.
Много биха му завидели за съпругата му.
Много биха и завидели за съпруга и.

Просто, не би могло да бъде иначе!
Така си мисля, колкото и голямото ми Его да отрича второто, щото от мен по-.убав няма! :)

Може да съм казал повече от допустимото, но се надявам да не ми се сърдиш...
защото...
*heart*

Да внимаваш!
http://youtu.be/GH18O-9ZIV0

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #547 -: 10 Декември, 2012, 18:08:39 »
0
Да, в другите теми е скучно...И еднообразно. Тук е животът.

Горо *heart*, не разбирам точно какво искаш да ми кажеш! Наистина!
(Брат ми, ( 12 години е по-голям от мен), когато бях проходилче, преди много години ми обясняваше как се изваждат на повърхността интересите, след като ги провокираш и предизвикаш. Нещата ми звучат познато...
Може и да си казал повече от допустимото, но ...не се сърдя...Нали ти го казваш! :)

Понеже си мнителен,( от контактите досега съм го забелязала), все търсиш обяснение в в скритото-покритото. Може би средата ти е такава. ( Всъщност обяснения много. Не е това целта на занятието...)
Виж, аз май не съм на себе си. Често ми се случва, да ме тълкуват по различни начини, а аз хабер си нямам...
Но , не е така. Естествено *heart*, Егото ти не те лъже. Никак даже. В сънищата се виждаме. Реалността не е достатъчна. Нали?  И ти внимавай! Че не се знае, знае ли се!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #548 -: 10 Декември, 2012, 23:38:28 »
0
Имах намерение, само да вляза тихо и да си послушам музика.

Глобалче,
Не очаквай да те изтълкуват винаги "правилно". Надявам се и, че наистина не ти пука за повечето, кой как те тълкува. И още по-добре, че не знаеш. Не ти е необходимо. Който трябва, ще те изтълкува правилно, който не ... Единственото, което трябва да правиш, е да действаш правилно. Това, което смяташ ти, за такова. Това ще те поддържа и силна. :)
И си избий от мислите, че си лоша, че не си на себе си. Ти СИ себе си. :) *flower1*
Казват, че човек като се огледал в очите на другите, можел да види себе си. Не е така, ама това някой друг път. Сега, мисля да се потопя в музиката, защото, наистина имам нужда. :)

От лицемерката ... :)

http://youtu.be/Kxjc-3LJ2L4

Глобалче, гръцка е песента, но е много нежна. Клипчето е на Ели, има и превод. Дано ти хареса и на теб. :) *flower1*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #549 -: 11 Декември, 2012, 10:44:35 »
+2
Горо *heart*, не разбирам точно какво искаш да ми кажеш! Наистина!

хм...
...ще ти разкажа една лична история дето я разбрах с 40 години закъснение.
Ще започна пък... ако успея ще свърша.

Бях 6-7 годишен. Беше втората ми Голяма Любов, но че е била Голяма го научих наскоро!
(Първата беше, когато бях на... 3. Ако някой ти каже, че 3 годишни деца не се влюбват, не му вярвай. Спомням си много малко. Името и, образа и с двете опашки... И това е. Но майка ми ми е казвала, че никакво събитие не можело да отклони вниманието ми от нея.
Май... първо те напуснаха родното ни място и морето, малко по късно и ние.)

В предучилищната градина срещнах Нея.
Аз бях най-малкия от момчетата, тя - по малка от всички, дребничка, светла, руса, със сини очи... В една детска игра дори ни ожениха...
От детската градина, до завършването на гимназия (сменяхме училищата, а в гимназиите се влизаше с изпити) бяхме в една група, в един клас. Господ, за разлика от нас си знае къде по-добре работата.  ;)
След детската градина и 1-2ри клас изглежда, и си мислехме, че сме само съученици.
В 6-7 клас, когато започва да покарва мъха над горните ни устни, един от най-близките ми ученически приятели, каза че ще я "сваля". Усетих се, че единственото момиче за което съм мислил е Тя, малко сякаш ме жегна, но нали бях джентълмен и тогава имаше мъжко приятелство се дръпнах настрана и казах че ще "сваля" "еди коя си".
Той, разбира се, не я свали. Тя можеше да понесе разбойник като мен, но не и тъп негодник като него. Аз пък, без да си давам сметка в него момент, интуитивно, разбрах че мъжко приятелство, поне когато става въпрос за жени няма... Така добре го разбрах, че приятелите ми, вместо да ми се хвалят, си "криеха" гаджетата.  :)

В 10ти или 11ти клас, тя се залюби с Него, от другия, нашия побратим по лудост клас.
Пак малко ме жегна, но ние бяхме само съученици, съученици които  стояха през един чин, споделяха много неща и... толкова.... Не му отдадох повече значение. Той беше пич. Така мислех тогава, така мисля и днес.

Ожениха се. Имат две чудесни деца и са чудесно семейство. Виждали сме се през годините - главно на срещите на класа от гимназията - двата побратими класа, а понякога и другите два ги организираме заедно. Той остана пич. Може би не толкова успешен в кариерата, но мъж на честта и принципите. Един от малкото, сред всичките фукльовци и мамини или номенклатурни синчета, каквито бяха много от завършващите тогава елитни гимназии.

Миналата година имахме една среща на стария клас - от основното училище. Него го нямаше - нали се появи по късно, чак в гимназията.
Тя, разбира се, беше там, все така хубава и светла, с мен през повечето време - припомни ми, че през цялото това наше дълго познанство нито веднъж не сме се карали, дори по детски, дори нито веднъж не сме си повишавали тон... Танцувахме. Целунах я...
На масата, докато си разказвахме за материалните си успехи и неуспехи в живота и за парите, по едно време тя каза: "О, знам аз какво трябва да се прави, но нямам човек до мен..."

Рано сутринта откарах трите най-хубави момичета (и още са най-хубави ей, Бога ми) от моя стар клас по домовете им. Не знам защо и трите избраха да се качат при мен, и в трите съм бил за моменти влюбен, но нито една от трите не ми е била гадже... Още съм горд. Моят стар приятел и плейбой, дето Я сваляше и някога беше "душата" на компанията, освен учтивото негодувание през вечерта, гледаше отстрани и се чудеше защо така се случва.

Последно оставих пред дома и Нея, въпреки че нейния дом беше пръв по маршрута... Казах - нали на връщане пак трябва да мина от тук - ще ми правиш компания.
Винаги сме се разбирали, без много да говорим. Питах я за Него, за децата.
По едно време ми разказа, че преди година се разболяла. Не можела да повярва на очите си, че Той може така да припка около възглавницата и.

Сигурен съм, че вече е разбрала. Не е само хубава, но и умна. Един мъж не се мери по парите. (въпреки, че и те са някакво мерило). А той Е мъж (тя добре знае, че такива качества рядко някому признавам).

Веднъж се чухме по-телефона.
И ми каза да не остарявам.  ;)
Където и да е..
Искам да е щастлива!

п.п.
Дано не съм те отегчил.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #550 -: 11 Декември, 2012, 13:51:57 »
0
Явно днес, всички сме се впуснали в носталгични спомени. *flower1* И въпреки всичко, ми се струва, че всеки е пуснал своята грамофонна плоча, мисли, говори за нея, тя е в духа и ума му, но хармония между нас няма.

Горо, често споменавам брат ми. Защо? Много ми напомняш за него – смесица от романтик и циник едновременно, но мъж, на когото може да се разчита. Въпреки всичко, мен ме е страх от циника в него. Яла съм му попарата. Като се вбеси. Силно емоционален, пушач до безумие, пияч, неврастеник, нетърпелив. Едновременно с това – с много опит, преценяващ, пресметлив, вкарва те в схеми, проверява те. Дори и да те хване в изцепка, ти прощава. Не за друго, а защото преди това го е предвидил. В ума си. Ние сме над нещата... Едновременно с това е ревнив, защитник на всичко слабо, или поне – на това, което му се струва слабо. Всичко е в ума ни. Колко е уютно във фантазиите? Можеш лесно да ги нагодиш към себе си. Там грешен ход няма...

Музка *heart* казва да правим нещата правилно, за да бъдем силни и другото... го забравих. Музке, дай ми рецептата за правилното. Дай ми критерия!? Човек е мерило за нещата. Някой умник го беше казал. Май че е така. Обаче, аз имам съмнения....

И аз имах гадже в детската градина. Казваше се Милен. Имам му снимката. До сега. Боже, отвратително ми изглежда сега. Общо взето приличаше на плазмодий. Един блед, закръглен, полу-рус, с изцъклени очи...( Колко гадно е да имаш такива асоциации по-късно...)
В 4-ти клас за пръв път ме прегърна момче. Без целувка. Казваше се Георги. Сякаш ме прониза електрически ток. ( Дъщеря ми е в 4-ти клас..Дали са я прегръщали?... :o Тя е мъничка, русичка, синеока, прилича на скандинавка) Толкова особено усещане. А си играх с кукли до 6 ти клас...

Различни обекти на харесване, но чак в 12 клас си хванах сериозно гадже. Музиката беше обединяващото звено. Искрено се кефихме на любими групи, беше  6 години по-голям. Но много ревнив. И див.(Удари ми една плесница. А аз – в отговор - щях да разбия една ваза в главата му. Хвана ми ръката във въздуха.Късен пубертет.  И до там... )

После видях мъжа си. Историята ще свърши тук. Нещо като автобиографията на Бранислав Нучич. Животът според него свършвал с началото на брака.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #551 -: 11 Декември, 2012, 14:36:20 »
0

Глобалче,
Твоята рецепта и твоите критерии за правилно. Не моите. *flower1*

Моето "правилно" ...ех ... това означава да се поразголя. Нищо, поне малко ...
Това е, да живея, действам така, че да мога да гледам познатите хора в очите. Не бих искала да притежавам неща, които не са мои, даже и не посягам към тях. Не искам нещо, което по право не ми принадлежи, дори и неистово да го желая. Скривам си го дълбоко в душата, прибавям си другите неща - музика, смях ... :) 
Ще попиташ - кое право? Онова, неписаното. Него повече държа да спазвам, от колкото писаното. Не, че съм света вода ненапита, в смисъл, че съм правила глупави грешки, и то много, но не са били преднамерени. Също, не оставяй с впечатление, че винаги ми е ясно, кое е правилно. Непрекъснато се лутам, докато не стигна до "правото" (моето, естествено  :D ). Дали е "право" ... кой знае. :)

А за ученическите години, аз няма какво да споделя, нали ти казах, че бях залюпена, май и сега. Ходех със съучениците в парка до гимназията - те да пушат цигари, аз да се люлея на люлките. Пропуших ги като студентка, нали вече бях голяма.

Жоро, Горанка е щастлива жена. :)  *drink1*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #552 -: 12 Декември, 2012, 08:12:38 »
0
Явно днес, всички сме се впуснали в носталгични спомени.
...
Не.
Явно се отплеснах с моето "откритие" 40 години по късно, но не то бе акцента...
Каза, че не разбираш предния пост.

Опитах се да го обясня без да го казвам директно. Не защото не мога, а защото не искам да те нараня неволно...
Та... просто го възприеми като опит да те целуна за да направиш една преоценка и да погледнеш на нещата от всеки възможен ъгъл.

Не знам дали оценката ти за брат ти е вярна. Брат и сестра обикновено стоят твърде близко за да имат реалистична представа един за друг. Във всеки случай, по това, което описваш не си приличаме много  ;)
Но да те питам:
Как успяваш, този романтик, на който може да се разчита, който прощава и покровителствува по-слабите да го вбесиш до там, че да му ядеш попарата?
*heart*


---------
Моето "правилно" ...ех ... това означава да се поразголя...
Я... малко по смело!
Най-много резултата да е да се облечеш... като пате в калчища!
Но как хубаво ще ухае на рози!
*heart*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #553 -: 12 Декември, 2012, 09:36:15 »
0


Опитах се да го обясня без да го казвам директно. Не защото не мога, а защото не искам да те нараня неволно...
Та... просто го възприеми като опит да те целуна за да направиш една преоценка и да погледнеш на нещата от всеки възможен ъгъл.

Не знам дали оценката ти за брат ти е вярна. Брат и сестра обикновено стоят твърде близко за да имат реалистична представа един за друг. Във всеки случай, по това, което описваш не си приличаме много  ;)
Но да те питам:
Как успяваш, този романтик, на който може да се разчита, който прощава и покровителствува по-слабите да го вбесиш до там, че да му ядеш попарата?
*heart*



Горо, имам общ бизнес с него. Някой път аз вземам решенията, друг път – той. Трудно се постига съгласие с него.За да сме единни, преминаваме през етапи, в които едва го изтърпявам. Дори и с караници...Твърди, че ако не бил той, кучетата щели да ме изядат на улицата. А аз го наблюдавам с жените. Целият му разум моментално изфирясва... :) :D

Пак твърдя, че нищо не разбрах, въпреки смяната на акцента. Ако става дума за преценка на нещата, никъде не съм твърдяла, че аз съм имунизирана срещу грешки. Напротив! Толкова много съм грешала, че може би без преувеличение да съм на първо място. Това не е толкова важно!
Айц, Добър ден и добро кафе! *heart*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Готварски диети или Да обичаш на инат!
« Отговор #554 -: 12 Декември, 2012, 10:57:13 »
0
Я... малко по смело!
Най-много резултата да е да се облечеш... като пате в калчища!
Че, аз съм смела и безотговорна.  *rofl*

Няма страшно. Кот' беше, беше ...  :D

Глобалче,
Има едно изречение - мъж и пари. Там се концентрирай. Макар, че аз пак съм с "особено" мнение, ама карай.  :D

 *drink11*