Автор Тема: Срaвнение България , Естония, Латвия  (Прочетена 15983 пъти)

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
GDP Латвия    -14500 $ на човек за 2009  -Дъно при средните  цени 490 евро - 70 % спад от максималната през 2007
GDP Естония  -18700 $ на човек за 2009  -Дъно при средните цени 750 евро - 50 % спад от максималната през 2007
GDP България-12600 $ на човек за 2009 - Дъно при цените ??? и кога ???

Външен дълг / БВП

Латвия -    155 %
Естония -  122 %
България- 110 %

По тоя показател сме най-добре
« Последна редакция: 14 Май, 2010, 12:12:56 от Imotenbalon »

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #1 -: 13 Май, 2010, 16:45:12 »
0
Интересно сравнение.Прави впечатление,че спада не е съразмерен.В „по-богатата“ държава Естония спада би трябвало да е по-голям. ::)

uravnovesen

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 27
  • Карма: +2/-4
  • Респект: 0
    • Профил
    • Произведено в България
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #2 -: 13 Май, 2010, 17:40:18 »
0
Мисля, че се изпуска един основен фактор наложен от Dodo2, Коефициента на Тъпота. Повярвайте от голямо значение е!
Да подкрепим фирмите работещи в България!

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #3 -: 13 Май, 2010, 17:46:36 »
0
Според мен сме между двете държави. Имам предвид степента на надуване на балона и задлъжнялостта.
Разбира се може и по-зле от Латвия да станем, както е тръгнало, а да не говорим, яко борда не издържи...

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #4 -: 13 Май, 2010, 19:30:30 »
0
Според мен сме между двете държави. Имам предвид степента на надуване на балона и задлъжнялостта.
Разбира се може и по-зле от Латвия да станем, както е тръгнало, а да не говорим, яко борда не издържи...

Negramoten здрасти. Ти "Negramoten" от форума за имоти на инвестор.бг ли си? Извинявам се за "личният" въпрос, просто си мисля, че съм те чел там.
I say what I do and do what I say.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #5 -: 13 Май, 2010, 21:28:47 »
0
при сравнението да се отбележи площообразуването при новото строителство в БГ :o

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #6 -: 13 Май, 2010, 21:37:54 »
0
Negramoten здрасти. Ти "Negramoten" от форума за имоти на инвестор.бг ли си? Извинявам се за "личният" въпрос, просто си мисля, че съм те чел там.

Здрасти BulCan, там спрях да пиша, иначе съм си същия :)

Negramoten

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
  • Карма: +23/-1
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #7 -: 13 Май, 2010, 21:47:31 »
0
при сравнението да се отбележи площообразуването при новото строителство в БГ :o
Да, ако приравним площообразуването, то цената в Рига не е 490 евро/кв.м., а излиза ~350 евро/кв.м. Но ако гледаме само процентния спад, то той си остава 70%.
Т.е. при нас ако има такъв спад, цените в София трябва да отидат на 330 евро/кв.м (с общите части :) )
Както сложим 30% по-ниска от средната цена за непрестижните райони, излиза, че жилище в Надежда или Дружба трябва да се продава за 230 евро/кв.м.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #8 -: 13 Май, 2010, 21:55:22 »
0
при сравнението да се отбележи площообразуването при новото строителство в БГ :o

Дали ще доживеем някой да задължи брокерите в обявите да публикуват чистата площ. В нотариалния акт да пише каквото и да е, но при продажба да се казва колко е реално, а не хората да трябва да ходят с рулетки.

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #9 -: 13 Май, 2010, 22:03:58 »
0
Може би за реални тогава трябва да приемем цените на панелните жилища ,само там квадратурата отговаря на истината.

Scyther

  • Гост
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #10 -: 13 Май, 2010, 22:04:42 »
0
Рулетката е символ на демокрацията, атрибут на прехода и измерва коефициента на тъпота на практика.

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #11 -: 13 Май, 2010, 22:24:25 »
0
Жалко е ,че като потребители (разбирай) купувачи ни се налага да ходим с рулетки в джоба.
Мен лично страшно ме дразнят и не разбирам смисъла от обявите без снимки.Най-често ако е възможно ги филтрирам и изобщо не ги разглеждам.

pmp

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
  • Карма: +11/-4
  • what? what the fuck is "what"?
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #12 -: 18 Май, 2010, 23:09:02 »
0
... някак си  огледи с рулетка...баси държавата!

При коефициент на тъпота клонящ към 0...в краткосрочен план ще се позиционираме м/у Латвия и Естония като едното нищо. Гледам напоследък зачестяват и въпросите от рода "Какво ще стане ако спра да си плащам вноските..." , пикапа идва Евгени е ватман...
We see the winners and try to "learn" from them, while forgetting the huge number of losers.

koganev

  • Гост
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #13 -: 19 Май, 2010, 13:10:56 »
0
Като подхванахте рулетката и Коеф. на тъпота (КТ) ...

Реалните площи могат да се обявяват и сега - поне аз не знам да е забранено.

Не виждам основание да бъдат задължавани АНИ да обявяват каквото и да е. Могат просто да пускат обяви "продавам имот" и толкова. Нали? Но те размишляват над въпроса "Как, аджеба, да привлечем вниманието на потенциалните купувачи?". С "продавам имот" няма да стане, трябва си нещо привлекателно...

И им светнало!!! Ето какво:

Единствените потенциални купувачи са идиоти!

Понеже АНИ са профита, веднага разработват стратегия за продажба на имоти на идиоти, включват в нея всички залъгалки за малоумници, пускат Явлена и Адрес да вдигат цените, сядат на гюме и чакат.

Като се посвършат идиотите и/или на АНИ им се изчака чакалото, ще започнат да работят с нова стратегия - продажба на имоти на нормални хора. Нормалните хора не се лъжат два пъти - АНИ ще имат право на един опит. тогава, понеже са профита, ще ни залеят с реални размери, ще има точни адреси, данни за всяка стая, фасадата, последния ремонт, дали са гледани домашни любимци и деца през последните години и още и още ... хиляди и хиляди неща. И снимките ще са като от списанията за яките пичове и голите мацки - поглеждаш и купуваш.

Но - първо да се свършат идиотите и/или на АНИ да им се изчака чакалото.

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Срaвнение България , Естония, Латвия
« Отговор #14 -: 19 Май, 2010, 14:00:23 »
0
Коганев ,страхувам се ,че си прав :(.А дали ще доживеем да свършат идиотите? ::)