За всичко останало > Строителство и ремонти

Дървена дограма?

<< < (3/7) > >>

nachev:

--- Цитат на: koganev в 12 Септември, 2012, 12:26:03 ---Аз съм с "кам..ра" от има-няма 5 години и не са мръднали. Дървото не знам каква марка е, но е иглолистно - по-евтино беше от широколистните... Механизмите са немски, като единият - хармоника - е "фолксваген".  Егати!! Другите не си спомням, но ги пише по самите чаркове, та мога да видя. Имам френски прозорци, имам балконни врати и обикновени прозорци, имам и хармоника - всичко е ОК.
(Сега да ми кихнат някой лев за рекламата.)

Честно, не знам предимствата на дървената дограма, освен, че е по-уютно. Преди с пвц се мухлясвахме, но то беше друг апартамент. Дали да не взема да ги лакирам или нещо, а? Не се ли налага от време на време да се поддържат, че то дървото си иска къткане, или не?

--- Край на цитат ---

Да ти кажа честно и аз още не съм ги доказал убедително предимствата на дървената. Оставяме, естествено, уюта настрана.
Ако не се проветрява и няма клапи, или климатизация, мухлясването вероятно не можеш го предотврати и с дървена. Последното по-скоро не го твърдя убедено, че опитът ми с дървена (модерна дограма) е от къща, която ползвам все още само през лятото. Конденз не се допуска, но  Чувството ми сочи натам.

Пиша ти по-скоро за друго. Когато поръчвах, много път извървях, много глупости изговорих :)
Едно е сигурно, обаче.
Модерната дървена дограма си иска поддръжка! Колко и каква, още не знам с категоричност. Вероятно зависи и от вида на дървото, от конструкция, пакет и т.н.
При иглолистната (и моята е такава) се срещнах с твърдения за задължителна поддръжка  след 1-2 до 5 години.
Неприемливо голяма разлика, но .... това е.
Най-систематично по въпроса бяха подходили от Микра. Казаха, че предлагат някакъв комплект за поддръжка, който съдържа препарат за почистване и препарат за подхранване и защита на дървото. И това трябва да се прави често. Изглежда беше на 1 - 2 години, забравил съм

От другата страна (крайност) ми казаха някъде. Препоръчително ежегодно почистване с мек парцал и неагресивен препарат за дърво. Неназован точно.
А веднъж на 5 години мазане с нещо, което помня само, че е на водна основа, но дали беше безцветен лак  за специална поддръжка или същия лак, с който е направен финиша ???
Още нямам 5 години. Ама добре, че попита, та да се поинтересувам при сгода.

dodo2:
Сега бях в Камбера.. за поддръжката - същото какво са казали и другите - 1 път в годината с два препарата. Питах кога все пак лакът отвън ще стане такъв, че да е грозно и да трябва да се поправя - казаха примерно след 5 години. Шлифова се и се лакира отново и всичко е ОК. Чакам да ми пратят цена и за тази работа, че искам да знам какви ще са разходите. Сигурно ще може и да с отложи във времето, ако се поддържа годишно с другите два препарата :)

Иначе за вариант от меранти излиза 540 лева/м2, а дъбов - 670 (бяло и Ка стъкло) :) Не знам много ли е, малко ли е, сега отивам към една друга, да имам сравнение, ще пиша и на тези от Пазарджик и ще си избера. Uw излиза към 1.3 на тези в Камбера, като разлика между меранти и дъб почти няма.

nachev:

--- Цитат на: dodo2 в 12 Септември, 2012, 16:29:16 ---Сега бях в Камбера.. за поддръжката - същото какво са казали и другите - 1 път в годината с два препарата. Питах кога все пак лакът отвън ще стане такъв, че да е грозно и да трябва да се поправя - казаха примерно след 5 години. Шлифова се и се лакира отново и всичко е ОК. Чакам да ми пратят цена и за тази работа, че искам да знам какви ще са разходите. Сигурно ще може и да с отложи във времето, ако се поддържа годишно с другите два препарата :)

Иначе за вариант от меранти излиза 540 лева/м2, а дъбов - 670 (бяло и Ка стъкло) :) Не знам много ли е, малко ли е, сега отивам към една друга, да имам сравнение, ще пиша и на тези от Пазарджик и ще си избера. Uw излиза към 1.3 на тези в Камбера, като разлика между меранти и дъб почти няма.

--- Край на цитат ---
Нещата стават приблизително ясни.
Ще опитам да ти дам оше малко допълнителна информация, както си я спомням и в реда на поднесено от теб.
Поради някаква незапомнена причина ми отказаха да коментираме троен стъклопакет.
Отидох на двоен, който както при запитването ти беше бяло и Ка стъкло.
Коеф., който ми оферираха беше 1,1 с аргон и 1,4 с въздух. Аргон - ала-бала!
Това ме подсеща да ти предложа да питаш, кой произвежда стъклопакетите и как този производител може да демонстрира, докаже качеството си.  Поне някакъв ИСО стандарт да имат въведен.
Знаеш, че от изолац. гл. точка стъклопакетът е всичко, другото е впечатление, уют, гъдел, лекота и надежност на боравене.
По отношение на цената, мог ада проверя ида ти пиша, че така дадено на м2 по-скоро нищо не ми говори.
Това за отваряемо и с ДДС ли е? Или нещо средно?
Аз имам в главата си общата цена, която съм платил, но убий ме не можах да си спомня брутната квадратура. Отгоре на това вътре имаше и една балконска врата, която беше примерно 50 % остъклена.
При мен имаше и особеност, че аз не исках да махам старите каси. Рамката оставиха зазидана във фасадата, от вътрешната страна изрязаха панти, фалцове и стърчащи неща и за старата каса хванаха новата. Шантавия, но имах причини да настоявам да стане точно така.
Моята беше иглолистен тройнослепен профил. Поръчах всичко,: демонтаж, преработка, докарване ново, монтаж и отвършване с дървени декоративни лайсни, които обрамчват прозорците и от външната страна  и от вътре.
В Микра Пз човекът, който трябва да търсиш се казва Кръстанов.

imotko:
Дали не отделяте прекалено много внимание на някаква дограма? Аз поне смятам, че не трябва да се вманиачаваш за дограми, мазилки, плочки и прочие такива неща.

Невидимко:

Абе ей задник тъп. Човек пита за информация. Ако искаш и знаеш пиши, ако не изчезни от този форум. Баси и нещастното броки...



--- Цитат на: imotko в 12 Септември, 2012, 20:18:48 ---Дали не отделяте прекалено много внимание на някаква дограма? Аз поне смятам, че не трябва да се вманиачаваш за дограми, мазилки, плочки и прочие такива неща.

--- Край на цитат ---

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия