За всичко останало > Строителство и ремонти

Дървена дограма?

<< < (2/7) > >>

dodo2:
За врати... все повече ми натежава идеята да няма врати :) Май само в банята. А иначе мислех да си поръчам масивни пак от дъб. В краен случай ако стават много тежки и опасно някой да си счупи ръцете, то си мисля вратата да е 1cm дъб, 3cm кухо/вата/ребра, 1cm дъб, без да знам има ли на пазара толкова тънки плоскости. Разфантазирал съм се.

 *drink6*

Dimitar.:
За вратите: защо трябва да са дебели 5 см?
3 см за масивна врата са достатъчни и вратата не става много тежка.

dodo2:
Ами ще изглежда много рахитична :)

koganev:
Аз съм с "кам..ра" от има-няма 5 години и не са мръднали. Дървото не знам каква марка е, но е иглолистно - по-евтино беше от широколистните... Механизмите са немски, като единият - хармоника - е "фолксваген".  Егати!! Другите не си спомням, но ги пише по самите чаркове, та мога да видя. Имам френски прозорци, имам балконни врати и обикновени прозорци, имам и хармоника - всичко е ОК.
(Сега да ми кихнат някой лев за рекламата.)

Честно, не знам предимствата на дървената дограма, освен, че е по-уютно. Преди с пвц се мухлясвахме, но то беше друг апартамент. Дали да не взема да ги лакирам или нещо, а? Не се ли налага от време на време да се поддържат, че то дървото си иска къткане, или не?

nachev:

--- Цитат на: dodo2 в 11 Септември, 2012, 22:35:19 ---За врати... все повече ми натежава идеята да няма врати :) Май само в банята. А иначе мислех да си поръчам масивни пак от дъб. В краен случай ако стават много тежки и опасно някой да си счупи ръцете, то си мисля вратата да е 1cm дъб, 3cm кухо/вата/ребра, 1cm дъб, без да знам има ли на пазара толкова тънки плоскости. Разфантазирал съм се.

 *drink6*

--- Край на цитат ---

Чуй повече мнения.
Масивната врата си е ..... масивна врата.  Ама за да няма после изненади, материалът трябва да е подбран, заготвен, обработен и т.н. с маниашка педантичност, пък това!!! как да ти кажа - трудно е, скъпо е!
И струва ли си !
Отговорите със сигурност са много.
Ако има големи дорвени повърхности, естествено се отива на сглобки, при много старание и голям разход на материал, фактурата отгоре може и да се докара, ама трудна работа.
Тънката врата ще олекне, но дали при тази концепция ще ти гарантират неизмятане. Абе, т еще го гарантират, но ..........
Аз затова предпочитам фурнировани врати, аме не тези, които са направени от западните т.н. технически фурнири, които са тънки и гладки до ниво, че не можеш да го различиш ясно от един един много качествен ламинат. Типичен пример са  Хьорман. Чудесни изделия, цените !!! и те чудесни, ама нещо отвътре все те яде. Абе това дали наистина е фурнир. Иди за обща култура и погледни. Магазинът на Хьорман е до (преди) Агенцията по вписванията.
Та, предпочитам старателно фурнировани във фабриката с малко по-дебел фурнир, дори да се приложи и т.н. леко надраскване на фурнира. Да се изкара по-добре структурата на дървото.
Е, при тежка механична повреда на фурнирована врата ... лошо!
Додо, да не мислиш, че те агитирам.
Нищо подобно, само споделям мъките си.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия