Общи > Дъра-бъра

МЯСТО ЗА КЛЮКИ,КОНСПИРАЦИИ И СПОДЕЛЯНЕ !

(1/19) > >>

regata:
Реших да пусна такава тема,за да не оспамваме други теми и да може да поклюкарстваме на воля.
Теория на конспирацията,парите като дълг и всички лични неща който искаме да споделиме.

Пускам и тук филма от темата за Гърция.

Краят на играта: План за световно поробване

regata:
Цитат от Начев :

"Регата,
Добър материал. Поне до около 20-та минута е препоръчително да се види за припомняне. Кратко и стегнато акцентира на събития от последните 2 века и, да речем, че "обяснява" как се е стигнало (политически и икономически) до сегашното дередже.
Добра основа за размисъл е също и особено при условие, че сегашния световен ред не ни харесва, как и дали това може да се промени и в какви срокове е реалистично да се случи това.

Аз специално снощи констатирах, че около 25-та минута вече "неам нерви" и време и оставих по-нататъшно гледане за друг път.  Прекалено задълбаха в конспирацията."

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Не знам как се прехвърля цитат от тема в тема и възможно ли е,затова го пускам така.

С много от вас се познаваме от години и вече ме знаете колко емоционална съм,дори и Регатчо някой път ме изтърпява трудно  *rofl*,но не мога да се променя.
Променя ли се сигурно ще стана някоя скучна и гадна лелка и пак няма да ме харесвате,определено,че тогава и аз няма да се харесвам  *rofl*

От много години гледам кино във всичките му видове и навсякъде.Преди 10-15 год. задълбах яко в документалното кино,особено любими са ми филмите за "теория на конспирацията"
Едно разбрах,този тип филми не се гледат леко,защото начина им на правене е доста "обсебващ",всички искат да убедят публиката,че са прави единствено те и могат да извадят от 10 кладенеца вода за да убедят всички в правотата си.Въпреки всичко във всеки филм,дори и в откровенно "откачените" съм намирала невероятни "скъпоценни камъни".
При мен лошото е,че съм много "разхвърляна",нямам плей листи за музика,филми,абе голям ужас съм с подредбата в лаптопа ми и трудно ще ги намирам,дори за много не се сещам и къде съм ги гледала.Другото е,че мразя да гледам този тип филми без превод,винаги се съмнявам какво съм чула и се питам : - Ама този вярно ли каза това !? Леле,че щуротия и......току зарежа филма  *rofl*
Все пак ще се опитам да си припомня някой от филмите и ще ги пускам в тази тема.

dodo2:
Искам само да вметна едно нещо, което особено се практикува и от жените, поне така пише в книгите - представяне на част от истината е по-коварно и от лъжата, а в много случаи подвежда по-добре и може да създаде коренно разминаващи се с действителността картини в главата на манипулирания. Така че човек винаги трябва да има едно наум и да знае от dodo2, че достоверността на една информация е винаги между 0 и 1, почти няма такава с граничните стойности.
Подлото на това е, че в случай, че бъде разкрита схемата, манипулираният хвърля вината върху себе си ("колко съм тъп, че се вързах"), докато при лъжата виновен е лъжещият.
Една голяма част от "конспиративните" филмчета, информации и данни са големи простотии, като мисля, че героите от тези, съдържащи истина, сами генерират и хвърлят в публичното пространство като дезинформация, за да се получи една голяма пумийна яма с глупости, и да не може да се различи истината от съчинените фантасмагории.
Ако трябва да дам пример - дисекцията на извънземно от 60те официално е потвърдено, че е такава дезинформация, с цел да дискредитира информацията за други събития по това време.
 *drink6*

regata:
Додо,съгласна съм с теб,че този тип филми са трудни за гледане,защото ти трябва доста време,а и критично мислене за да се извади "истината" от "плявата" . Забележи,че и двете думички ги слагам в кавички  :)
Колкото до настоящето време в което живееме,вече никой не спори,че има предизвикана дългова криза на всички държави.Ами хайде да помислиме как така и кой предизвика това финансово цунами,което може да ни връхлети всеки един момент.Добре САЩ имат една частна банка ФЕД,която печата като луда пари-хартиики за да печели.Кой е притежателя на ФЕД ?
Защо Кенеди беше убит един месец след като реши да "национализира" даденото БЕЗПРЕЦЕДЕНТНО право на една частна банка да определя паричната политика на държавата ?
Сега не ми казвай,че съм жена и представям Лъжа вместо Истина.Не е много присъщо на нежната половинка от света да се замисля за тези връзки м/у частна банка и държава,поне според силния пол  *rofl* значи емоционално следователно лъжа  *rofl*
Не може да се отрича съществуването на клуба Билденбърг,ами като се събират всяка година кралица Беатрикс,Рокфелер и много други,защо за Бога го правят ?Какво общо изобщо има да си говорят представителната кралска власт и банкерското съсловие?Ще кажеш,че се срещат заради икономическите и финансовите интереси на кралските фамилии-добре,но защо е бъкано и от политици ?Какво решават и си бърборкат на тези срещи,ами на мен ми е интересно,интересно ми е и защо тази информация се криеше с години.По спомен дори Самарас или Папандреу бяха гости на един от тези форуми,ами сега ?!
Така,че според мен съвсем не е за пренебрегване информация като тази.
"Истината е някъде там"  *girl*

regata:
Хайде,ето го и филма "Парите,като дълг ".

Money as debt [Парите като дълг] - БГ субтитри [Full]

Гледала съм го одавна,сега ще го изгледам пак,но помня,че имаше много интересни нещица вътре.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия