Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Политика

Въпрос.:срещу кого протестира председателят на парламента ?

<< < (12/13) > >>

koganev:
..........

Във "Война и мир", в сцената, когато умира княз Андрей Болконски, на няколко страници се описва КОГА точно настъпва смъртта при неизлечимо болен човек. То не е в мига на спиране на сърцето или на прекратяване на мозъчната дейност - не, тогава умира тялото. А смъртта идва доста по-рано. Само най-близките, или дори само най-любящите хора могат да разберат, че човек вече е мъртъв, въпреки всичките нормални, съобразно положението на болния, жизнени функции. Любящите, в случая княжна Маря и Наташа Ростова, правят всичко възможно да върнат живота в тялото на умрелия, но това е отчаяние. Останалите просто се държат настрана...
Разбира се, "Война и мир" не е научна статия и Толстой не е лице, което има право да издава смъртни актове. Но едва ли има съмнение за всички, които обичат България, че тя е ВЕЧЕ мъртва. Най-силно любящите все още отчаяно се мъчат да върнат живота в нея, други просто се изнасят, животът за тях продължава ... някъде другаде. Тялото й, все още живо, се къса на парчета от най-долни мародери, а някои форумци тук си позволяват да се омерзяват, като наричат тези зверства "инвестиции"... Днес по радиоточката чух как самият Бойко Борисов ми казва, че трябва да съм РАДОСТЕН, че имам ТАКЪВ премиер, като него.
Амин


................

Който твърди (май Джими беше, но да не сбъркам), че няма значение откъде са капиталите, стига да се "инвестират" у нас, нека ми позволи да мина през къщата му, да си взема това-онова, пък после да ме защитава, когато "инвестирам" взетото у нас. Щото тези пари, с които се пъчат цековци и герговци, са точно това - ограбеното от всеки от нас. Да си мислиш, че тези безмилостни мародери искат да ти направят доброто, като те поставят в ситуация на безизходица и липса на какъвто и да е избор, е все едно да си мислиш, че в гъза ти иска да влезе риба*.
На онези от вас, които все още се чудят какви оправдания да СИ измислят (то не беше ако разрешат пушенето, то не беше ако построят лифт, не знам какво още ще измислите), че да гласуват пак за ... тези, им пожелавам да се държат естествено. 

..............


* Киркор и Гарабед били на басейн. По едно време Гарабед се провикнал "Киркор, в този басейн има риба, бе! Една се опитва да ми влезе в гъза..." На което Киркор, застанал зад Гарабед, тихо му казал "Стига си викал - не е риба. Дръж се естествено".

darkside:

--- Цитат на: koganev в 04 Януари, 2013, 13:56:06 ---..........
 Тялото й, все още живо, се къса на парчета от най-долни мародери, а някои форумци тук си позволяват да се омерзяват, като наричат тези зверства "инвестиции"... Киркор, застанал зад Гарабед, тихо му казал "Стига си викал - не е риба. Дръж се естествено".....................................Щото тези пари, с които се пъчат цековци и герговци, са точно това - ограбеното от всеки от нас.

--- Край на цитат ---
Коганев, стискам ти лапата за целия тоя пост, брато!
Тва е горчивата истина!*drinks*

Серсем:

--- Цитат на: darkside в 04 Януари, 2013, 14:08:29 ---
--- Цитат на: koganev в 04 Януари, 2013, 13:56:06 ---..........
 Тялото й, все още живо, се къса на парчета от най-долни мародери, а някои форумци тук си позволяват да се омерзяват, като наричат тези зверства "инвестиции"... Киркор, застанал зад Гарабед, тихо му казал "Стига си викал - не е риба. Дръж се естествено".....................................Щото тези пари, с които се пъчат цековци и герговци, са точно това - ограбеното от всеки от нас.

--- Край на цитат ---
Коганев, стискам ти лапата за целия тоя пост, брато!
Тва е горчивата истина!*drinks*

--- Край на цитат ---
И на мен ми харесаха разсъжденията на Коганев, но един въпрос остана да виси: какво, по дяволите, е било, ако не риба... ?

darkside:
Ми требва да попитаме компетентните органи  на Ц.Ц.  Се пак тва не е свързано с атентата в Сарафово и мое да го разгласят риба ли е, аджебъ, ил Нещо Друго!
 Аз имам некои подозрения, баси......ми тва май  ще да е била на Киркор тоягата..... *scare*

Фло:
"Държавата си е наша, и гората си е наша - ще правим каквото щем!" казва депутатът от ГЕРБ Емил Димитров,формулирайки философията на герберастията в едно изречение.
Очевидно е,че моделът на конституционното устройство на тази страна е някъде  сбъркан, за да е възможно приватизирането на държавата от група хора. Очевидно е,че вече 20 г. държавата работеща в частен интерес е довела обществото до опасно ниско  жизненото равнище.Очевидно е,че партокрацията във всичките и цветове и пространствени разположения  е удовлетворена от институциализирания механизъм за крадене и лично обогатяване за сметка на  народа и няма и намек в партийните си програми за същността на проблема на българския народ,а той е,че най-големия неприятел на българския народ е неговата собствена държава.
Когато една нова конституция гарантира интересите на народа и постави  държавата в служба на народа, няма тоя същия народ постоянно да  търси поредния спасител,месия ,ляв,десен или какъвто и да е да спасява нацията и да се чуди кое зло е по-малкото,че да гласува за него.
Сегашната конституция е аморфна и отдавна практически денонсирана от  стотиците специални закони въведени от партизаните .В България специалния закон е примат по отношение на общия закон конституцията ,тоест има върховенство.Така законите в България са лобистки и обслужват частно-партийни интереси."Държавата си е наша, и гората си е наша - ще правим каквото щем!"

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия