Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Юридически казуси относно недвижимостите

Преустройство на апартамент

<< < (2/2)

чи-чов-ци:

 Преустройство, при което се засяга конструкцията на сградата задължително изисква разрешение за строеж на основата на одобрен инвестиционен проект. Оттам според наредба №2 за земетръс трябва да се извърши обследване за сеизмична осигуреност съгласно гл.3 от наредбата за техн. паспорти, а това е много сериозна процедура. Разрешение за строеж не се изисква за текущ ремонт, но щом има отвор в плоча, случаят съвсем не е такъв./виж чл.151 от ЗУТ/
 Ще питам dodo има ли начин да се качват някъде pdf-и, мисля че още във форума на Скитър бях предложил да има и такова място, където да се качват норм. документи.

dodo2:
(Може вече и по-големи файлове да се закачат.)

Аз преди време мислех да правя подобно нещо, но да съединя с отвор надолу, за да си излизам в двора. Архитектът ми каза или да го направя незаконно (т.е. без да уведомявам никой) и да се надявам някой съсед да не ме изпее (те са 3 съседи, ама все пак), защото иначе "законния" начин ще ми излезе през носа (както е написал чи-чов-ци) и ако не ми е наложително - да се откажа. Аз се отказах :)

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия