Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Икономика, анализи, графики и перспективи

acen1975

<< < (2/47) > >>

marandi:
По принцип кат' съм гледал нещата - до 5-10 години емигрантите ще станат повече от живущите тук.

Т'ва ще е шанса на БГ-стан - някъде към 2018-2023 год. по мои сметки.

Дотогава ще ги изтребят. Вероятно спирането на процесите ще започне от чужбина, а не от тук по обясними причини.

То и аз мога да спра разрухата и изчезването за 3 месеца само, ама всичко почва да те гаври.

П.П. Та, възходът ще почне отвън - не оттук.

До 2015-2018 ще е яка мизерия и почти 2 милки ще литнат умрели или прокудени. Държавата ще е тотално фалирала вече и чак тогава ще случи неочакваното.

Мое мнение!

acen1975:
дааа, хайде да си поговоря малко за бгетовицата.
  отдавна искам да си кажа някои неща,ама все ме мързи.па и не бях сигурен дали е умно да споделям истински истини и на кой колко мога да навредя.
  ама явно на човек като мен му трябва нищо повече от малко стимул, че да преудолее мързела си и да почне да кудкудяка неща,които не би трябвало да кудкудяка.

    та я да почна с мойте любимци- дянков и искров... и неща,които в бгетовцата няма къде да бъдат прочетени.
  хм, като за начало ще си поговоря сам на себе си  за трежърисис- в бг им викат държавни облигации.
    миналата година,гения на макро икономическата мисъл-един от стоте най добри икономисти в света (дянково твърдение за самия себе си ) реши да емитира дълг за 2 милярда лева,явно щото много добре оправи икономиката.
   речено сторено.бум-емитетче,бум-незнамсиколкосипъти презаписамо,бум- цена от 4,24 % .
   браво на нашите гении. такъв емитет изплякаха,че целия свят им завидя.....
невероятно но факт......
   освен ако зад факта няма друг факт *girl*
   който друг факт е прекалено нИвидим за бг професионалните икономисти *girl*
този факт се казват стелт дискаунт и е широко използван от бананови републики,които са готови да платят екстра комисионно за удоволствието да се фръцкат с ниска лихва пред избирателите си. и нема и половин година след литвийския емитет със стелт дискаунт , нашия дует дянков искров и те да не видят нещо.....
    са някой моа да си помисли,че дянков и искров да хитрец,да измислят такова нещо,проблема е,че НЕ СА,а тва са така наречените пътуваюи трежъри брокери,нямащи нищо общо с бгетовските турбоидиотчета.
    еврейската въртелешка е следната ( да ме прощават бг пУлитиците, и голдмън сакс събсидиерис,че светкам бг "простолюдието" за истинските истини)  :
     имаме осрала се държава ,чийто политици са готови да пръснат няколко десетки милиона за хвърляне на прах в очите на избирателите,както и няколко стотици милиона за емитиране на дълг на абсурдна лихва,както и няколко достатъчно лакуми и тъпи банки,които да покрият емитета.
    чудено.имаме си игра и тлъста комисионна за която дори и  !колумбийски нарко картел би завидял....
   та появява се при искров или дянков един костюмар с тежък американски акцент,въпреки,че твърди,че е от офшорните рИпублики и предлага:
   ще ви пусна емитет,в който трежъри купона е какъв вие си пожелаете ,ако имате банките,които да покрият емитета на 10 % лихва.
    дуета искров дянков поглеждат със съмнение костюмирания остров манЕЦ ,с американски акцент достатъчно подозрително и му отговарят-колкото и да ни се иска тва да стане,то е невъзможно.
      остров манЕЦА им отговаря:
  аз съм вашето спасение- АЗ СЪМ човека,който прави невъзможните неща възможни..... срещу 1.5 % (в случая 30 милиона) комисионно ще имате емитет на 10% , ноще можете да се пъчите пред простолюдието,че сте емитирали на 4.24 % купонна лихва и мижав първичен трежъри дискаунт.
    речено-сторено.
  дянков иска одобрение от народното събрание за емитиране на 2 милярда валутни лева (в случая милярд евро) на 10 % лихва и "народното"събрание одобрява сделката.....
    после влиза в ход събсидиърито на голдман сакс- в повечето случай това е "инвестиционна" банка ,за която никой нищо не е чувал и се намира по случайност с адрес в така наречените офшорни зони.
не за пране на пари,както повечето хора може да си помислят,а за да не подлежи на американските  правни закони .
    после дуета искров дянков обявяват,че щ им трябва някой,който да им "помогне" със структурирането на емитета (как па не им требеше някой да им помага ,кога дянков изхарчи  резервите на искров със "вътрешни" облигации ) .... и тук се появява въпросния събсидиери,който да им "помогне" със структурирането.....
     тук идва следващия ход-раздробяване на дискаунта на бонда в 2 части- първата част е символична и видима,втората част отива в купуващите банки под формата на "промоция" от помагащата банка (голдмън събсидиърито) ,което пуска тази примоция в следствие на безбожното комисионно,което превръща бъдещия дивидент къмто лихвоточки в дискаунт.
      с прости думи, на прост език- дискаунта в бонда се крие във вид на комисионно към банката "помощник" ,която го прехвърля в бондхолдърите като бондов дискаунт.
    а в днешното глобално корпоративно "право"  ,комисионните към инвест банки по "разходи" и "мениджмънт" не се броят като цена в цената бонда и тва се използва много удобно от играчи,стига да намерят правителство,което се интересува повече за авторитета си,отколкото от поверените им пари.

marandi:
Асен,

доразвих ти малко нещата и вече е публикувано:
---------------

 Бай бай, БГ

http://marandi.blog.bg/biznes/2013/08/13/bai-bai-bg.1139151
-----------------

Споменат си в края като благодарност. Просто малко го "олекотих" да е без специфична терминология, за да е по-разбираем.

 *drink5*

acen1975:
маранди,браточка,мерси за подкрепата,ама не ми нужна,нито пък искам да има мои,или копия на мои творения в ония сайт.
   всичко е много просто- 6 години писах там,защото никой не ме е търкал,каквото и да съм писал. че дори съм писал против бг компании,които имаха банери и им бяха рекламодатели.и не ме търкаха.дори и против каролев и ангелов съм писал,защото за мен те са главните виновници за изгонването на михов,който трябваше да вице и финансов министър заедно с дянков.
     и въпреки че каролев е свързан с инвестора,пак пичовете не ме триха.
са за нищо ми изтъркаха няколко постинга,отделно вече от месеци кат отворя темата и му виждам мутрата на модератора.
 толко тръка,че дори не моа му фанеш края.форума си почива от него,само кога е отпуска.
   е кво да права в такъв форум?ми че то те да не са монопол,че да им толерирам безчинствата?
дай браточка да не праиме излиша драма.
  дай да наблюдаваме.ша напраиме един експеримент.знаеш ли маранди кой е ницше и каква връзка има той със настоящето ни чакане и правене на нищо?

acen1975:
ницше е бил интересен човек.за него днес е много модерно академични философи да се прескачат и да казват,че е неразбран.
 демек другите го не разбират,ама те го разбират.
     а уникалното в случая е,че много от тия ептен не го разбират *neg*
 ама толко го недоразбират,че твърдят,че е философ.
а той е гениялен психолог и историк.философските му теории са следствие от негови психологически анализи и пречупване на догматизирани исторически събития .
      той е първия съвременен историк,след стоиците,който вкарва психологическия фактор в до тогава обективни и грешни виждания за историята.
     
    та ако го четеш от психологическа гледна точка,може да научиш много неща от него.ако го четеш философски,в най добрия случаи ще станеш поредния твърдящ,че ницше е неразбран от много ора.

    та една от теориите на ницше е ,че натуралната селекция на еволюцията произвежда 2 вида хора- жертви и хищници.
  според него тва е генетично заложено и всеки човек е предопределен от при разждането си. тук никък не съм съгласен с него за генетизма,но в случая това е нерелевантно.
    после тук прави следващия психологически анализ,като показва учудващи релативни умения,квито при колегите му наистина липсват:
   той е НЕ гледа линейно- да речем  вълци и овце .вълците са щастливи,овцете са нещастни.тва е линейния (обективен поглед)

слушай са внимателно декъ се крие гениялното:

 ницше разбива домейна в производните на щастието и тогава пред него се отваря съвсем друга истина :

1.ако цялото стадо хора има вълчи начин на управление,тогава хората вълци са щастливи,а хората с овчи мозък ПАК ЩЕ СА ЩАСТИЛИВИ.

2. ако цялото общество се управлява по овчи закони,тогава пък точно овците управляват вълците,и тогава НИКОЙ НЕ Е ЩАСТЛИВ



   или релативизма му отхвърля обективното логическо твърдение,че вълците ше са щастиливи,а овците нещастни.
 според него или всичките ще са нещастни,или всичките ще са щастливи.
  и тва е фундамента на една доста интересна теория.
някой друг път ше продължа.ша дообясня теорията му,а после и още,ще я леко актуализираме в днешно време с днешни полуреални герои *valcho*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия