Автор Тема: acen1975  (Прочетена 252694 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #45 -: 17 Август, 2013, 21:08:40 »
0

И все пак, не мога да се въздържа ...

Асене,
Съвсем искрено се радвам за теб! Сега, вече, си истински богат. :) Ще дойде момент, когато синът ти ще те задмине, а ти ще почнеш да се учиш от него. Но, ще ти трябва попълнение, защото ще имаш нужда и от малка, нежна, любвеобвилна подкрепа - момиченце.  *girl* :)

Маг,
Добре дошла! Надявам се да ти хареса и да останеш. :) *flower1*

Да ви са живи и здрави дечицата! :)

и виде ли са кво стана?требе да ти отговарям за неща,на които не требе да ти отговарям.
    мерси,малкия е железен.ама толкова е железен,че поняколко ми се иска да е дървен.голям красавец е на всичкото отгоре,ама не го брой тва за много голема истина,щото трудно ша намериш родител,дет твърди,че детето му е голям НЕкрасавец  *joint*


п.п.
   *joint* на всичкото отгоре прилича на мен повече,отколкото на съседа *joint*

 :D

Е, как да се сдържа да из-ау-мяу-кам?  :D
Наистина, не трябваше! Още повече, че много ясно си каза, че не искаш поздравления.
Само, че аз, съвсем егоистично  *joint* и гаменската  *joint*, не задържам част от положителните си емоции. *joint*
Много ти се зарадвах, защото до този момент от живота си, много повече си давал, от колкото си получавал. Сега, обаче, са се обърнали нещата. Любима жена и детенце... Това мъниче, все повече и повече ще ви дава. Толкова много, че пак ще ти се прииска, ти да даваш повече, от колкото вземаш - ще бъде провокирано чувството ти за справедливост и баланс. Не само това, ами ще се учиш от него, докато го манипулираш, под формата на възпитание, така както ти го разбираш. Защото, сега, е съвсем чисто и неподправено, докато неизбежно, не стане лицемер, каквито всичките сме, независимо от формата, начина и причините.
Нека е железен, радвай се. Нали не искаш, като порасне да бъде "синът на Асен"?
И, повече, от чисто женска солидарност, пък ви пожелавам, второто да е момиченце. *flower1*
Няма да те отклонявам повече от "вземането". Граби сега, колкото можеш да поемеш. :)

 *joint*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #46 -: 17 Август, 2013, 21:22:13 »
+1
доста болен съм и някой ден може да ме няма като ник, дет' сте свикнали да четете. Моята е лесна - нагласено е всичко - доживотен парцел, място и т.н.

Маранди, к'ва е тая болест, дето те е поразила? Не можеш да се пребориш с нея, или не искаш, защото не виждаш смисъл? Не се чувствай длъжен да ми отговориш, ако решиш, може да ми пишеш на лични.

То аз веднъж се бях уплашила от една болест, и смъкнах 7 кг за една седмица :D
Пък после разбрах, че да умреш не е страшно. То страшното е за другите, дето остават...

Чиърс  *drinks*

+1000000000  *flower1*

Само да не боли!  *blush* :D

На Маранди му трябва една гора бой. Тука всички форумци да се организрат и бой, бой ...   *bat* Докато не си избие тези мисли от главата. Щото наистина ще си докара така нещо сериозно. Ако ще, със словесно каруцарското тантрене.
Ние, дамите, няма да четем, ще мижаме, да не ни се налага да се възмущаваме.  *rofl*

 *flower2*


annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #47 -: 18 Август, 2013, 01:15:26 »
0
Цитат
.....
То аз веднъж се бях уплашила от една болест, и смъкнах 7 кг за една седмица :D
Пък после разбрах, че да умреш не е страшно. То страшното е за другите, дето остават...

Чиърс  *drinks*
Абсолютно точно.... Минах през подобен 'филм' преди няколко месеца. Като почнах със запознаването със симптомите от интернет разбира се. После изследвания с месеци .....Отслабнах и аз горе долу с толкоз . Уф колко тежък период бе:  спомням си всеки ден  карах с колата като избирах различни маршрути през гори и поля, отварях си прозорците да се насладя на пролетната свежест, на небето и залезите....да им се нагледам за последно. Преосмислях обаче (за кой ли път) какво и защо е живота .....Не казвах на близките ми най вече, подготвях се мислено как да представя новината като излезат резултатите. Реших да отскоча и до България да видя езерата на Рила за последно и го направих. След изтощителни  тестове, диети и престои по болници - всичките страхове се оказаха напразни. Е рекох си, Бог е велик - ще има още междучасия..за мен засега...Макар да зная смъртта е част от живота и никой и никога не е застрахован от това най ултимативно събитие в екзистенса ни. Но друго е като те лъхне  при срещите с медицината.
Спомням си че някъде в този период се сдърлях с лицето под ника Маранди - и ми стана смешно тогава - на фона на това през което преминавах.  А че има проблеми човека - има, грехота е обаче да го коментирам, Бог да е с него.
 

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #48 -: 18 Август, 2013, 01:35:42 »
0
Спонтанно публикувах в тема на Асен надявам се автора да няма против. А за темата:
лошото при мене е че не само подлагам на съмнение всяка теза или идея изказана от друг. Първата ми реакция е на 100% противоположна, по дефолт в повечето случаи съм 'против' така да се каже. Може би това ми е типично българското знам ли.... Но и секвоите ги секат( когато им дойде времето, де ) - добра им била дървесината. По интересно ще ми е да знам за секачите.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #49 -: 18 Август, 2013, 05:11:11 »
+1
доста болен съм и някой ден може да ме няма като ник, дет' сте свикнали да четете. Моята е лесна - нагласено е всичко - доживотен парцел, място и т.н.

Маранди, к'ва е тая болест, дето те е поразила? Не можеш да се пребориш с нея, или не искаш, защото не виждаш смисъл? Не се чувствай длъжен да ми отговориш, ако решиш, може да ми пишеш на лични.
То аз веднъж се бях уплашила от една болест, и смъкнах 7 кг за една седмица :D
Пък после разбрах, че да умреш не е страшно. То страшното е за другите, дето остават...

Чиърс  *drinks*

+1000000000  *flower1*
Само да не боли!  *blush* :D


Цитат
.....
То аз веднъж се бях уплашила от една болест, и смъкнах 7 кг за една седмица :D
Пък после разбрах, че да умреш не е страшно. То страшното е за другите, дето остават...

Чиърс  *drinks*

Абсолютно точно....
...
грехота е обаче да го коментирам, Бог да е с него.


Ах, тези дами!
Както винаги благородни и сърцестрадателни!


Не съм сигурен че е по страшно за другите, ти да опънеш петалата?
Всяко чудо за 3 дни, казват...
... за другите...


Само с последното бях съгласен. Даже бях спрял да се забавлявам (или лигавя?).
Но умът, нали е услужлив, намира аргументи за всяка теза на сърцето...


Не мразя животните. Нито ги обичам.
Но откъде накъде да се търкалям във същата кочина със прасето?
И ако се случи да обитаваме една градина, трябва ли да го оставя, да рови с зурла безнаказано откъдето мине?
Дали пък не е по-добре, да си "забравя културата"?
Дали?

Две врати имал живота, казваше една песен.
През едната влизаш, през другата излизаш. http://youtu.be/mW7tnUuBeiY
"Всичко е една лъжа,
едно вдишване - една въздишка
като цвете, нечия ръка
ще ни откъсне някоя сутрин."



Да се върнем на реалностите.

Тази пиеса съм я гледал.
Първо беше мама и съболезнования.
После, мимолетен, лиричен епизод със тати!
Ами сега?
Живота...
Пълен е със изненади!
И понякога циничен!

Господ да ви пази. (Жените! Мъжете? Господ е създал и рогата, и бивните... Друг е бил замисъла Му?)

 *drink1*


___________
Мурджо!
На мен ми е през к... и съВесТи не получавам, но...
Не беше ли кавалер?
Изкихай се, да не се тревожат дамите!
« Последна редакция: 18 Август, 2013, 05:51:11 от goro »

mag-inv

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #50 -: 18 Август, 2013, 20:50:15 »
0
Асене, предлагам ти пак да стресираме домейна, и да генерираме друг сценарий.
Щото ти предлагаш един сценарий, но - нали за да изберем по-малко грешния, ни е необходим поне още един?

Да видим. В деня преди оставката, ББ имаше някакъв разговор с Путин. Същия ден, ББ обясняваше, че няма да си подаде оставката. Че е най-лесно да го направи, и за него е най-удобно, защото така ще избегне негативите на идващата тежка зима. Имаше някаква пресконференция, с която той се опита да реши редица наболели въпроси, предлагаше решения накакви, какво може, и какво не може да се направи...

На следващия ден подаде оставка.

Тук основното неизвестно е - какво се случи в тези няколко часа, та ББ си промени мнението толкова бързо?

Според мен Путин го е заплашил. Опитал се е да го натисне за енергийните проекти, Белене... След пресконференцията Путин може пак да му се е обадил... А може нещо друго да се е случило...

ББ е осъзнавал че ще му е трудно да управлява, идващите негативи, но в един момент е осъзнал, че е НЕВЪЗМОЖНО да управлява - че руската мафия няма да го остави. (Предполагам, че е имало някакви икономически причини Путин да не е искал да почака няколко месеца до следващите избори).

И така - ББ подава оставката. Новинари и анализатори се втурват да търсят причини и следствия от неочаквания ход, и откриват част от ползите за ББ. ББ е доволен, все повече осъзнава колко хитро е постъпил :)

За да се покрие от досадните журналисти, се прави на 'умряла лисица' - вдига кръвно и влиза в болница. Пък може и да е  искал да се присмее на Путин - 'Абе пич, толкова ме изплаши, че вдигнах кръвно. Ма гледай само след няколко месеца какво ще стане с твоите хора'...

Относно бюлетините - не знам дали е важно кой ги е напечатал. Имаме премиер, който не иска власта, и партии, които я искат. Няма сблъсък на интереси. Фалшивите бюлетини обслужват еднакво добре и двете страни. А и не знам дали са били фалшиви, или обикновен брак в норма. Ако някой от кандидат-софистите иска, може да разследва случая. Аз нямам време, а и не искам да ставам софист...
« Последна редакция: 20 Август, 2013, 08:58:08 от mag-inv »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #51 -: 19 Август, 2013, 23:06:07 »
+1
Бе, копирам това от една друга тема, че съм споменал Асен и ще излезе, че му шпрехам зад гърба:
----------------------------------------------------------------------------------

Проблемът на Жорката и Асен-ката ( ако иска някой да ми пренесе поста и там ) ще визирам 2-мата е:

- първият ( Плужо ) си е типичен икономически емигрант и заплюл всичко родно от прехлас по чуждото )
- вторият е по-особен случай - той уж все не вярва на нищо и са го клъвнали на база уики-то.

Какво имам предвид?

Всичките тия "елински" философи, математици и прочие висят едни така във въздуха.

Демек - цял свят им знае ученията/философията - па изворите са само "елински", че чак дадени с рожденните дати, дет' яко съм се смял. И едните уж измисляци били ученици на другите измисляци като фактология - па ги няма нийде - ни на камък, ни на шхурка, ни свидетел/очевидец.

Бе, те преобърнали представите на света, ама само те си знаели и си го писали били само на техен език - няма нито един свидетел на грандиозната случка.

П.П. Демек, прекрасно знам как работи немско-австрийската школа, щот' съм обучен от такива. И как се създават, налагат и позиционират търговски марки.

Ами, то само имената им да погледнеш е паднало лудо потене да звучат достолепно: Омир, Сократ, Платон, Аристотел, Фидий, Питагор и сие ......
-------------------

Яка пот се е ляла да се измислят имената и после да им се скалъпи хистори-то.
-------------------

П.П.П. Лично на мен слабост ми е Сократ ( да ме прости Асенката ), дет' освен с вечните си фритчи ( софизма ), чак сега се появили на бял свят след хилядолетия, па досега никой никъде не го е чувал ....

и .... умиление в автобиографията му/визитката му е за "великият" воин.

Демек, дойче ( Меркел ) школата при него толкоз се е оляла кат' измислен образ, че ме е спукала от смях - визирам случката, дет' при една битка между атиняни и спартанци ( по памет ) - Сократ бил на едната страна и го викнали насила да участва в боя, ма той не искал.

Ма, той излязъл такава машина за убиване, че настелил цяла планина от трупове пред себе си и с досада ги ръчкал да им отнеме животЯ с по едно движение само, че да не се измаря, щот' бил философ и му било досадно.

Та, накрая чуждата армия побягнала, защотото видяла, че Сократ бил непобедим на бойното поле ...... и отстъпила пред философа.
-----------------------------

Та, толкоз и измислената "софистика" на Асенката - той е умно момче, ама как се е вързал на тоя измисляшки чалъм, нямам идея.

Всичко е съчинявано хилядолетия по-късно като "визитка" ;)

П.П. Единственият реален от цялата стори е Архимед, защото е описан в римски източници и на чужд език. Имало е и очевидци.

А, доколко о-в Сиракуза е била "елинска" територия е друга бира, дет' и него им приписаха.

Ха, наздраве!  *drink5*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #52 -: 20 Август, 2013, 01:40:07 »
+1
Marandi омръзна ми да обяснявам че на нас българите самопровъзгласили лидери не ни трябват.Писнало ми от хора с психологични проблеми и галфони с претенции.Това което си написал за България просто няма да се случи.Ние сме жилаво племе от 1300 г сме по тези земи а Бог знае преди това колко години сме били по други земи.Не ми е приятно да разговарям с теб по начина по който го правиш ти.Казах ти вече че ти си българин и не може да промениш този факт.Иначе в главата си може да си марсианец.Чета предположенията ти за България и не мога да се съглася с повечето от тях.Няма нищо вечно държави изчезват или променят границите си създават се нови света е в неспирно движение.И запомни от мен че Бог ръководи нещата нищо не става без намесата МУ.Благата са разпределени за всички щото Господ е предвидил че освен дух сме и материя и имаме нужда от дрехи храна подслон.Когато един взема повече отколкото му е необходимо за друг не стига.Всичко в природата е баланс.Запомни го.И запомни че света се управлява от закони такива за материалния свят и такива за духовния.Ти аз и Асенчо какви ги дрънкаме няма никакво значение.Освен това тези закони са неизменни и когато ги нарушим те ни удрят по главите със страшната си сила.Те не се променят щото не ти харесват или не ги познаваш.При теб самочувствието е в повече.И претенциите да оправяш България са признак на лудост според мен.Замисли се критиката ми е добронамерена.Имаш правото да кажеш каквото мислиш без цензура но имай малко кротост и смирение.Ще бъдеш по силен

Омръзнало ми е да се повтарям, че не искам нищо от Българи!

Не мога да ви "оправя" в близките 10-20 години ( дет' не знам дали ще съм жив дори ), мога единствено да ви обърна процеса на най-бързо изчезваща нация в света, най-застаряваща, най-бедна и най-нещастна и т.н. и т.н.

Мога да дам модел, който ако искате го правете - ваше право е!

Т.е. да ви стопирам процесите и да ги обърна, после други ще има време да градят. Вече е късно за "месии" и "партии-спасителки", а време за оцеляване да не изчезнете до 30-50 години и въобще да ви има на географската карта под същото име.

П.П. И да ти казвам, че статистиката казва, че след 20-сет години, когато ще си вече стар и грохнал ще те пребият мангали в обезлюден регион на България само за 5 лв, дет' не се чува Българска реч - едва ли ще ми повярваш.

Ти си умен - аз съм фрост и си ми статистика. Както искаш - така го разбирай.

П.П.П. Не обичам обръщения "Ти, Вие и прочие ..." - не се познаваме, че да си го позволяваш. Работя ви с модели и затова прогнозите са убийствено точни.

Явно искате това и затова съм пълен пасс! Безсмислено е да се хабя, за да ми се изсерат 1000 глупака после, които не виждат 10 години напред, а камо ли 100 години напред какво ще се случи ( не визирам теб, а по принцип ). Уважавам това, което правиш, но не си ме видял да се правя на атомен инженер или на земеделски такъв, налЕ?

А, ти си го позволяш към като грам понятие си нямаш от монетаризъм, фиск, макро, микро и прочие ... - бравас - спец по "всичко" - демек по нищо  *girl*

Поздрави!  *drink5* *drink5*
« Последна редакция: 20 Август, 2013, 01:55:57 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #53 -: 20 Август, 2013, 02:04:31 »
0
Явно оттук насетне ще е по-лесно да си говорим, че ако не падате под 5-6% номинален и реален ръст на БВП в следващите 10 години.

Аз ще искам само 2% от БВП при постигнат резултат - демек гласи ми 2 млрд-ки/годишно и ще говорим пак, щот' т'ва заслуважате с тия глупости.

П.П. Избирай си нулев ръст/рецесия както досега или по-добре 4 плюс за икономиката и за мен отделно 2. Плаща се на постигнат резултат - ако не го направя - нищо не ми се плаща.
« Последна редакция: 20 Август, 2013, 02:06:54 от marandi »

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #54 -: 20 Август, 2013, 12:16:44 »
0
Явно оттук насетне ще е по-лесно да си говорим, че ако не падате под 5-6% номинален и реален ръст на БВП в следващите 10 години.

Аз ще искам само 2% от БВП при постигнат резултат - демек гласи ми 2 млрд-ки/годишно и ще говорим пак, щот' т'ва заслуважате с тия глупости.

П.П. Избирай си нулев ръст/рецесия както досега или по-добре 4 плюс за икономиката и за мен отделно 2. Плаща се на постигнат резултат - ако не го направя - нищо не ми се плаща.

Мне, при непостигнат резултат - ти плащаш 2% от БВП, така е справедливо. И ще ти викаме официално Наполеон.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #55 -: 20 Август, 2013, 13:15:01 »
+1
Явно оттук насетне ще е по-лесно да си говорим, че ако не падате под 5-6% номинален и реален ръст на БВП в следващите 10 години.

Аз ще искам само 2% от БВП при постигнат резултат - демек гласи ми 2 млрд-ки/годишно и ще говорим пак, щот' т'ва заслуважате с тия глупости.

П.П. Избирай си нулев ръст/рецесия както досега или по-добре 4 плюс за икономиката и за мен отделно 2. Плаща се на постигнат резултат - ако не го направя - нищо не ми се плаща.

Мне, при непостигнат резултат - ти плащаш 2% от БВП, така е справедливо. И ще ти викаме официално Наполеон.

Сега остава да ми посочиш и исторически пример при форма на управление Република, когато някой е носел отговорност за риска при публичен проект? И да киха от собствения си джоб, че да го искаш от мен?

П.П. Айде от Римска империя насам, когато е била република? Да не те разхождам много из хистори-то и по-назад.

Ако, смениш формата на Диктатура и предложиш пост-а, пак ще го отхвърля, щот' е неработещ модел, т.е. с кратък тайминг или т.нар. временен успех и после влиза йо-йо ефект.

 *drink5*
« Последна редакция: 20 Август, 2013, 13:17:48 от marandi »

Бате Пешо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +2
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #56 -: 23 Август, 2013, 17:38:04 »
+1
Marandi омръзна ми да обяснявам че на нас българите самопровъзгласили лидери не ни трябват.Писнало ми от хора с психологични проблеми и галфони с претенции.Това което си написал за България просто няма да се случи.Ние сме жилаво племе от 1300 г сме по тези земи а Бог знае преди това колко години сме били по други земи.Не ми е приятно да разговарям с теб по начина по който го правиш ти.Казах ти вече че ти си българин и не може да промениш този факт.Иначе в главата си може да си марсианец.Чета предположенията ти за България и не мога да се съглася с повечето от тях.Няма нищо вечно държави изчезват или променят границите си създават се нови света е в неспирно движение.И запомни от мен че Бог ръководи нещата нищо не става без намесата МУ.Благата са разпределени за всички щото Господ е предвидил че освен дух сме и материя и имаме нужда от дрехи храна подслон.Когато един взема повече отколкото му е необходимо за друг не стига.Всичко в природата е баланс.Запомни го.И запомни че света се управлява от закони такива за материалния свят и такива за духовния.Ти аз и Асенчо какви ги дрънкаме няма никакво значение.Освен това тези закони са неизменни и когато ги нарушим те ни удрят по главите със страшната си сила.Те не се променят щото не ти харесват или не ги познаваш.При теб самочувствието е в повече.И претенциите да оправяш България са признак на лудост според мен.Замисли се критиката ми е добронамерена.Имаш правото да кажеш каквото мислиш без цензура но имай малко кротост и смирение.Ще бъдеш по силен

Омръзнало ми е да се повтарям, че не искам нищо от Българи!

Не мога да ви "оправя" в близките 10-20 години ( дет' не знам дали ще съм жив дори ), мога единствено да ви обърна процеса на най-бързо изчезваща нация в света, най-застаряваща, най-бедна и най-нещастна и т.н. и т.н.

Мога да дам модел, който ако искате го правете - ваше право е!

Т.е. да ви стопирам процесите и да ги обърна, после други ще има време да градят. Вече е късно за "месии" и "партии-спасителки", а време за оцеляване да не изчезнете до 30-50 години и въобще да ви има на географската карта под същото име.

П.П. И да ти казвам, че статистиката казва, че след 20-сет години, когато ще си вече стар и грохнал ще те пребият мангали в обезлюден регион на България само за 5 лв, дет' не се чува Българска реч - едва ли ще ми повярваш.

Ти си умен - аз съм фрост и си ми статистика. Както искаш - така го разбирай.

П.П.П. Не обичам обръщения "Ти, Вие и прочие ..." - не се познаваме, че да си го позволяваш. Работя ви с модели и затова прогнозите са убийствено точни.

Явно искате това и затова съм пълен пасс! Безсмислено е да се хабя, за да ми се изсерат 1000 глупака после, които не виждат 10 години напред, а камо ли 100 години напред какво ще се случи ( не визирам теб, а по принцип ). Уважавам това, което правиш, но не си ме видял да се правя на атомен инженер или на земеделски такъв, налЕ?

А, ти си го позволяш към като грам понятие си нямаш от монетаризъм, фиск, макро, микро и прочие ... - бравас - спец по "всичко" - демек по нищо  *girl*

Поздрави!  *drink5* *drink5*
Маранди не ме разсмивай.След 20 години казваш....Аз не се наемам да говоря за след 20г.И то убедително.Мани тея модели и статистики.Те са правени от хора.Вкарват те в един модел и те побъркват.Финансите статистиката инженерството и земеделието нямат нищо общо в случая.Забравяш че има един голям играч.....и неговите намерения не са известни на хората.А арсенала му е необятен.Търпение трябва и който доживее ще види замисъла.Сигурен ли си че след 20г Европа ще бъде същия континент а не променен географски?Ами Азия?Америка?Можеш ли да предвидиш къде ще има климатични промени земетресения наводнения.....А смърт няма.В природата има вечен кръговрат и непрекъснато учене.Преминаване от едно състояние в друго.Като погледне човек около себе си никъде не вижда смърт.Защо той да е изключение?Ами я да си представим примерно че утре турската армия влезе в Тракия и никой не и се противопостави.По твоите модели какво следва?

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #57 -: 24 Август, 2013, 01:36:28 »
+1
Това е основния проблем в България и си го дефинирал перфектно!

Трябва да си смените чипа и то рязко - в момента страхът ви е завладял отвсякъде и потъвате неспасяемо.

По твоята логика дай да се притеснявам всеки ден дали ще ме ухапе пчела и ще пукна или ще ми падне керемида на главата или някой ще ми кихне в мутрата и ще ме зарази.

П.П. И след 20 години ще има БГ и без мен да има вече - затова се работи с модели, а не кой бил по-по-най- .....

Пример в историята ви е конфуцианството ( което система от принципи за хармония, а не Господ ) - сега в момента по-модерните държави го изнасят като т.нар. "държавен" капитализъм, което е Конфуцианството от преди 2500 години, но осъзнато по-късно и в наши дни.
-----------------

За религията отново ти е пълна каша в главата, но поне не си мега-прост като оня бастун Мечката, дет' само му се хиля. Прост е диагноза, а не повод за гордост като при него.
------------------

Демек религиите ви навремето са били политеистични ( т.е. толерантни ) и са допускали повече от няколко божества/вярвания и т.н. Нормално е било в едно семейство да се изповядват различни ценности/символи/поверия и прочие без това да им е проблем да живеят помежду си - нали са семейство?

След това религиите стават моноистични и влизат догмите за едно и единствено божество като всяка отрича останалите и по този начин се превръщат 'орицата в опитни мишки.

Ти си се родил в Европа, значи си католик - точка. Ти в Азия - значи си ислямист - точка. Ти майка ти е била еврейка и значи и ти си евреин - точка.
------------------------------------------
Кой беше ти, че да ме определяш какъв съм като и аз не знам какъв съм? ( това ви е държавната политика от хилядолетия с една камара кланета през това време ).
------------------------------------------

Т'ва са догми, които ви задушават в момента яко. Не може да претендираш, че ти си по-по-най- .... като кой си ти или религията ти, че да го твърдиш? И как разбра аз какъв съм? ( ами, ако моята камбанария е малко по-висока и виждам по-надалеч - ко праим? )

Сутрин караш Слънцето да изгрява ли? А, вече звездите да ти святят? И ти ли ги/религията ли ги кара да се въртят? Ти ли създаваш Галактиките на небето? Ти ли ги унищожаваш?
------------------------------------------------

Оправете си чипа, батка! Малко смирение и малко вяра в българското! Нужно ви е! Иначе ще ви разпилеят и разкъсат по цвят, вкус, по етнос и каквото се сетиш.

Прекрасно знам как действа корпоративната идентичност, щот' батковците ме подготвяха, дет' ви диктуват световната мода в момента и мога да ви водя лекции даже.

Но в БГ разбирате от всичко и затова статистиките ви водят най-бедни. Пълно е със "специалисти" по всичко. Успех!  *drinks*

« Последна редакция: 24 Август, 2013, 01:49:35 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #58 -: 24 Август, 2013, 01:59:11 »
-1
Аз може и да съм младо момче, но ще ти кажа нещо дет' няма го написано в книжките и да го видиш по някой канал на ТВ-то, че да "блеснете" после като го повторите в стил - аз съм умен, щот' по БиТиВи-ту казаха така ..... или го прочетох от вестник Сън.
------------------------------
Никой не напада Силният, а се съобразява с него!

В момента сами сте се навели на всички с изути гащи и после се вайкате, ама те и тия ни наебаха ... пак. Вчера ни ебаха, днес ни ебаха и утре ще ви наебат.

Такава ви е стойката в момента да го наречем, която сте заели БГ-стан като цяло.
------------------------------

Т'ва е от статиите, които изтрих, а ви бях подготвил цяла серия, щот' не ми е проблем да разработвам по 50-100 казуса едновременно. Като се уморя или зацикля по казус Х, спирам и почвам да бутам другия и ги въртя докат' ми харесат. Всичко беше обяснено като за първи клас.

Но, колкото пъти ме изтрият ( толкоз пъти ) и аз ще се трия, щот' вие имате проблем, а не аз.

После тия статии и разработки не мога да ги въстановя, щот' пробвай веднъж да напишеш нещо и Пазарът ще те оцени.

Ако събереш повече от 1000 уникални посещения - да те прочетат над 1000 души = продажби = ела и ми се обади да те поздравя за постижението.
-----------------------------------------------------------
П.П. А, как се правят над 100к продажби вероятно няма да разбереш цял живот, но си тръгнал да ме "съдиш"  *girl*

Удивявал съм се как хора коментират неща, от които не разбират като оня фростия Мечок, дет' му викам: Стига ми надува главата колко си велик, ами напиши 2 страници и да видим колко хора ще ги прочетат като ги изнесеш във форма извън форум.

Покажи ми как става, щот' аз съм прост? И Пазарат ще ти отговори - не аз какво си направил, но да не е форум - сайт, блог, книга, клип, филм и т.н.

Във форум няма как да хванеш дали някой те е прочел или прескочил директно - нищо, че ти сам си се чел 100 пъти да се възхищаваш колко си умен от себе си - щот' си ми казал на мен, че съм прост примерно.

Пазарът ще ти върне 0 като резултат, ако се изнесеш като външен проект, щот' никой не го интересува аз колко съм прост дори и да е така  *girl*
-------------------------------------------------------------------------------------------------
П.П. Ето ти пример как се пише статия, четена 70к пъти да добиеш представа. Там никъде не съм изразил какво е моето мнение - затова е четена толкоз масово. Демек чувства зероу от моя страна кат' ви смятам.

Прегледай и 20-те коментара, където доуточнявам защо това ще се случи точно така, понеже има няколко интересни въпроса, които ми набиха, но 'орицата питат възпитано и с уважение - затова им отговарям. Иначе следва у лЕво кат' вземе някой да ми се "кара" - все едно той ми плаща водата, тока и хладилника.

http://marandi.blog.bg/biznes/2010/10/12/6-meseca-sled-prognozata-mi-za-q1-na-2011-godina.618963

От 14 конкретни елемента на прогноза всичко уцелено до запетайката, барабар с предсрочните ви избори, дет' се случиха.

Писана е 2010 година и всеки втори вече е "специалист" и вика - ами много ясно - то всеки знаеше, че така ще стане и тогава пак се ме помислиха за изтрещял и иди обяснявай, че нямаш сестра.

Ами, що не го написахте вие тогава през 2010 и да не водим тия простотии аз за психиатър ли съм или не съм - нали на всеки втори му било ясно.
----------------------------------------------

Нямате пример за световна звезда, която да е станала такава, защото е викала на другите, че са изтрещяли или фрости. Пазарът не го интересува това, па вие се мислете за двИзди щот' сте се изсрали по някого и ви е олекнало, че не спирате да ме плюето от 5 години вече, щот' и мен не ме интересува какъв съм - да ти кажа под секрет  *girl*
-----------------------------------------------
Българите си сменете чипа и то рязко иначе ще продължавате да го духате яко като последна фитка на кавала в Европа, твърдо закотвени *drink5*
« Последна редакция: 24 Август, 2013, 03:57:10 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #59 -: 24 Август, 2013, 04:06:27 »
-1
Ето ангажимента, който поех какво се случи след една година дадено параметър по параметър и числата ми как всичко е уцелено:

29.04.2011 05:41 - Моята последна статия

http://marandi.blog.bg/biznes/2011/04/29/moiata-posledna-statiia.737820
-----------------------

Демек не съм фитка, че да бягам и да се крия какво съм казал, но казах, че повече прогнози няма да правя, защото не мога да кажа нищо хубаво какво ни чака и затова е по-добре да се замълчи.

Само за прокола, но нея година БНБ, МВФ и Инст. по паз. икономика си смениха прогнозите за България 2 или 3 пъти за тоя период ( което е множко ), а там бачкат цели екипи от доста добри специалисти. Аз нищо не съм редактирал на прогнозата си - всичко е оставено в оригинал, т.е. не си променям статиите и затова си висят с дата на публукуване, час и минута.

П.П. И понеже ми писна 5 години, че на всеки втори му било ясно всичко, па аз съм нон-стоп изперкал - ви давам пълен шанс да показвате на останалите как всичко ви е ясно по макро и микро рамката на страната - нали е пълно с ТВ "специалисти", ама по БиТиВи-ту казаха така и значи е така.

Даже и не коментирам и ако случайно някой от тия ме попита какво ще стане, ще го изнеса като външна услуга с фактура - понеже съм много благодарен за комплиментите, с които бях засипан 5 години от хиляди "доброжелателни" никове.

Кат' ви бръкнат в джоба ще се научите малко повече да уважавате труда и знанията на другите и че не са ви длъжни да ви го правят всичко без пари - всичко поднесено готово на тепсия и накрая поредният идиот да се изсере отгоре на труда на някого *girl*
« Последна редакция: 24 Август, 2013, 05:33:56 от marandi »