Автор Тема: acen1975  (Прочетена 252623 пъти)

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #60 -: 24 Август, 2013, 20:53:45 »
0
Асене, предлагам ти пак да стресираме домейна, и да генерираме друг сценарий.
Щото ти предлагаш един сценарий, но - нали за да изберем по-малко грешния, ни е необходим поне още един?

Да видим. В деня преди оставката, ББ имаше някакъв разговор с Путин. Същия ден, ББ обясняваше, че няма да си подаде оставката. Че е най-лесно да го направи, и за него е най-удобно, защото така ще избегне негативите на идващата тежка зима. Имаше някаква пресконференция, с която той се опита да реши редица наболели въпроси, предлагаше решения накакви, какво може, и какво не може да се направи...

На следващия ден подаде оставка.

Тук основното неизвестно е - какво се случи в тези няколко часа, та ББ си промени мнението толкова бързо?

Според мен Путин го е заплашил. Опитал се е да го натисне за енергийните проекти, Белене... След пресконференцията Путин може пак да му се е обадил... А може нещо друго да се е случило...

ББ е осъзнавал че ще му е трудно да управлява, идващите негативи, но в един момент е осъзнал, че е НЕВЪЗМОЖНО да управлява - че руската мафия няма да го остави. (Предполагам, че е имало някакви икономически причини Путин да не е искал да почака няколко месеца до следващите избори).

И така - ББ подава оставката. Новинари и анализатори се втурват да търсят причини и следствия от неочаквания ход, и откриват част от ползите за ББ. ББ е доволен, все повече осъзнава колко хитро е постъпил :)

За да се покрие от досадните журналисти, се прави на 'умряла лисица' - вдига кръвно и влиза в болница. Пък може и да е  искал да се присмее на Путин - 'Абе пич, толкова ме изплаши, че вдигнах кръвно. Ма гледай само след няколко месеца какво ще стане с твоите хора'...

Относно бюлетините - не знам дали е важно кой ги е напечатал. Имаме премиер, който не иска власта, и партии, които я искат. Няма сблъсък на интереси. Фалшивите бюлетини обслужват еднакво добре и двете страни. А и не знам дали са били фалшиви, или обикновен брак в норма. Ако някой от кандидат-софистите иска, може да разследва случая. Аз нямам време, а и не искам да ставам софист...



интересна теория.
проблема е в това,че в асеномиката  *joint*  това не е теория,а идея.
   защото не стресираш домейна,а подхождаш академично- търсиш доказателства за вярност,а не за невярност.
  има разлика между търсенето на истината между такива като мен,и стандартния начин за откриване на истина по днешния "научен" метод.
   са ше ти обясня:
първо,как човешкия можък процедира в откриване на квото и да е- някво събитие,някво откритие независимост дали е в днешно време се брои за наука,  работи чрез копиране и асоцииране.
  в почти всички случаи тва е повече от един домейн,чието асоцииране води до образуването на нов домейн.
  или в твоя случай според мен идеята се е зародила :

1.чула си някой да споменава този вариянт и си намерила достатъчно доказателства (домейни) ,които да го потвърдят като теория

2. свързала си два домейна,които според мен са:
2.1. бб е ходил в посолството нощта преди оставката
2.2. бб поменаваше,че доган е поръчал убиството му.

или имаш доган ,убийство,руско посолство. кой от домейните е бил съзнателен и кой подсъзнателен няма значение. важното е,че си произвела нов домейн,който в науката се нарича ИДЕЯ.

до тук много добре-аз не съм против идеите,напротив.за мен всяка идея е изключително важна,колкото и абсурдна да е тя.защото това показва креативност-нещо , което в днешно време е кът навсякъде.

обаче от тук нататък нашите пътища се разделят- ти си поела академичния подход,който в днешно време е стандартен,аз съм поел АНТИакадемичния подход,който е "абсурден" .
  кво искам да кажа:
   днешния академизъм не прави разлика между идея и теория!за тях тва е едно и също ,въпреки,че твърдят,че не е.
  с други думи-идеята идва с асоцииране на доказателства,а после превръщат идеята в теория Отново с асоцииране на доказателства.

     хора като мен,които ще срещнеш изключително рядко,дори моа въобще и да не срещнеш, правят разлика  между идея и теория .
      първоначалния начин на търсене на идея е същия ,но аз стресирам новия домейн,а ти казваш ,че го стресираш без да правиш това.
  са знам,че е малко объркващо,то не и само за теб- дори и философите в днешно време правят разлика между дедуктивност и индуктивност,но само на думи,не и на дела.единици са философите,които са АНТИ философи .тези ,които са изградили тази теория и наистина я разбират.останалите я знаят,ама само на думи и ако четеш за това някъде,има голяма вероятност само да се объркаш,не защото си тъпа,а защото теорията е представена от учени философи,които са тъпи.
    ама толко са тъпи,че броят аристотел за дедуктивист и основоположник на дедукцията,което е АБСУРДНО,но тва е друга тема.

ще се опитам да ти го обясня просто,проблема е,че  то не е толкова просто.
така че ще използвам скептициски метод на карл попър- може би един от най великите академични антиакадемици,силен критик на днешния академичен метод, човек който е разревавал доста свои колеги с брутална критика.

според попър трябва превърнеш дадена идея в теория НЕ с търсене на доказателства за доказването й,а с търсене на доказателства за грешността й!
    този метод се използва  от изключително малко хора в днес и е обратен на академичния.
   той е продукт в следствие на ФАКТА,че колкото и доказателства да намериш за дадена теория,ако те са абстрактни (не 100% сигурни и имаш пропабилистичен шанс за успех) ,то никога не можеш да превърнеш теорията в теорема,НО е достатъчно едно единствено доказателство за НЕвярност,че теорията да пропадне.
    с други думи трябва да стресираш домейна.да го антиакадемизираш.
 трябва да търсиш не отговори,а въпроси. не случайно казвам от време оно,че отговора е несъществен,важен е въпроса.
   знам,че звучи абсурдно,ама тва е защото мозъка ти е обективизиран от днешния начин на мислене,който е верен само в физическия свят,в математическия свят и места,където има строга закономерност и може да използваш чиста дедуктивност.
    в абстрактния свят и в света на науката използването на обективна гледна точка е грешно!
за тва и науката напредва само където имаш дедуктивност,а там където имаш индуктивност е нищо повече от гаменски грешни теории,които биват предпазвани от академиците чрез конформейшън баясис,а тия академици кат измрат,иде новото поколение академици,които доказват,че теорията им е грешна и създават нова,която се приема за вярна.проблема е,че и тя в повечето случаи е грешна,дорде не дойде новото поколение "академици" .и така колелото се върти в един порочен кръг и помеждувременно се убиват идеи ,които може да реални теории.

за кво ти казвам това?
   ти не стресираш домейна,ти го доказваш.
вместо да го антиакадемизираш,ти го академизираш.
     дай да видим са:
имаш идеята,което е супер.
 
путин е заплашил бб ,като го е привикал през нощта в посолството и бб подава сутринта оставка.
    тук имаш детерминизъм в козалити,и ако е "ънпсайтдаун " (наопаки) моа да се получи догма.
  тва е един от главните проблеми в анализиране на квото и да е,изследване на квото и да е.
  или тва е невидимо с нетренирано око нещо,което е доста просто на пръв поглед и за тва хората попадат постоянно в грешен домейн. тва е бъркане на причина и следствие.
   имаш и причината имаш и следствието,те дори и са верни сами по себе си,човек се задоволява с това и стига до там,но размяната на местата им води до абсурдни догми.
    те са навсякъде около вас и вие не можете да ги различите.
  ще ти дам пример:
   бг е добре,защото е в борд,борда трябва да не пада,защото ще стане зле.
  са тук тва твърдение абсолютно невярно,но няма да разлеждаме верността му в случая,а произхода му.

имаш уплахата от виденовото време,имаш после приемането на борда и стабилизацията.
     проблема тук маг е,че приемането на борда Е СЛЕДСТВИЕ,а не причина.
  не можеш да гласуваш стабилизиране на валута със закон *girl*
   та ква е причината?
причината маг е тва,че МВФ дава заем от 3 милярда долара на бг ,а една от предпоставките за този заем е да се забрани(скопи) силата на центрлната банка,защото там са такива гамени планови икономисти,че повече ще навредят,отколкото помогнат.
    или 3те милярда са причината за стабилизацията на държавата,а борда е нищо повече от следствие.
демек ако бяха вкарали бг в борд,без тези 3 милярда,борда нямаше да съществува,колкото и да гласуват за него.
 имаш една камара държави,които поддържат постоянен курс към дадена конвентируема валута и не са в борд.имаш и държави които са били в борд,ама са се осрали в следствие,и борда е паднал отсамосебе си,колкото и да не са искали.
    и ето ти абсурдна догма- всеки е забравил причината -3те милярда заем,но е запомнил следствието -борда.
   и много скоро орешарски ше требе да избира дали ще почнат да падат банки,или ще пада борда.

къде е проблема в твойто превръщане на идея в теория?
    ами същия е:
  ами ако домейна бб да отиде при путин не е причинен,ами следствен?
       тогава имаме друга истина и съвсем друга теория.
а тя е,че бб се е подмазал на путин,че да първия,който знае за бб оставката.
    много умен ход-представи си,че ти си посланик в македония,в 2 през нощта минисър председателя на македония ти чука на вратата и ти казва,че след няколко часа ще подаде оставка.
   ами маг,ти ще получиш не един,а поне няколко оргазъма.кара те да се чувстваш голям!вдига ти акциите и тред човека,който те е поставил на този пост-да речем ако е путин и ти му дължиш всичко,бая политически бонус ще натрупаш,ако се обадиш на господаря си-путин и му кажеш,че бб сутринта ще подаде оставка,нали? а дори и самия путин ще се чувства доста могъщ.

и са стигнахме до стресирането:
    има ли проблем идеята ,че путин е викнал бб,че да го заплаши с убийство,ако не подаде оставка?
   тук трябва да се тъсиш дали теорията ти е грешна,а не да доказваш теорията си,защото тогава няма да е теория според мен,а си остава идея:

1.ако путин бе заплашил бб според мен бб нямаше да се весне в политиката до края на живота си.
2. ако путин ще заплашва бб,няма да го вика в посолството в 2 през нощта!ще му го каже през деня,къде ще го търси по никое време?така не се играе в политиката.

от друга страна,ако бб ще подава сутринта оставка,тогава е напълно логично няколко часа преди това да се подмаже и да издаде намерението си на този,на който той смята за нужно,че да натрупа политически дивидент.
   
или имаш напълно адекватна идея,която обяснява среднощното посещение като следствие.
имаш и не толкова адекватна идея,която обяснява този домейн като причина за сплашване по никое време на денонощието.
  да не говориме,че бб ако бъде сплашен ще му трябва да помисли малко,поне до края на деня,а не да подава оставка още призори,нали?

  сега-аз не казвам,че моята теория е вярна.в изследването на такива неща никоя теория не е 100% вярна,защото имаш индукция.
    но за разлика от академичния поглед,който допуска вярност в индукцията, обективността му много често е в пъти по грешна .
   с други думи мен не ме интересува цялата истина,защото знам,че не мога да я намеря.при индуктивност всички сме грешни,и за това приемам за вярно теорията,която е ПО МАЛКО ГРЕШНА,а тя за мен е с търсене на доказване чрез отричане,а не с търсене на доказателство с доказване.

забележи-не казвам,че някъде там няма вероятност твойта теория да е вярна,а мойта грешна. аз не съм обективист,приемащ индуктивността с акаадемична сигурност.
     тва което казвам е,че шанса мойта теория да е вярна е според мойте правила на изследване е мнооооооого по голям ,отколкото твойта теория. 
« Последна редакция: 24 Август, 2013, 21:01:19 от acen1975 »

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #61 -: 24 Август, 2013, 21:38:21 »
0
Асене, предлагам ти пак да стресираме домейна, и да генерираме друг сценарий.
Щото ти предлагаш един сценарий, но - нали за да изберем по-малко грешния, ни е необходим поне още един?


маг,кво ше кажеш да поговориме малко за теб?
   
    ти каза,че си новА и тепърва се запознаваш с мен.
 проблема маг,който ме изяжда вътрешно е,че аз съм говорил за по-малката грешка преди години.
 а още по голям проблем е тва,че това е моя теория и няма къде другаде да я прочетеш.
  от тук иде едно следствие,че ти си запознатА с мен не от вчера ,щот не моа да ме убедиш,че за седмица си ми изчелА постигните от преди години.
   още по големия проблем е тва,че тази теория е трудна за асимилиране.трябвало е не само четене,но и мислене,което изисква време,че да се появиш с постинг,който почва по този начин *girl*
 хм?
 отделно имаш мъжки ризънинг.не ме питай кво значи тва,няма да ти кажа.не че няма жени с мъжки ризънинг,ма те са достатъчно редки.
   акции на БФБ?
 маг,имал съм взимане/даване с инвеститори на БФБ и ги знам що за стока са.
  ти си нива над тях,достатъчно добър съм,че да различа нито на мозък,който инвестира на БФБ и ниво на мозък,който НИКОГА няма да инвестира на БФБ.
   твойто ниво на интелект е за други местенца,не за БФБ.

достатъчно много случайности в достатъчно малко постинги.

КОЙ СИ ТИ МАГ?

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #62 -: 24 Август, 2013, 22:38:32 »
0
Спонтанно публикувах в тема на Асен надявам се автора да няма против. А за темата:
лошото при мене е че не само подлагам на съмнение всяка теза или идея изказана от друг. Първата ми реакция е на 100% противоположна, по дефолт в повечето случаи съм 'против' така да се каже. Може би това ми е типично българското знам ли.... Но и секвоите ги секат( когато им дойде времето, де ) - добра им била дървесината. По интересно ще ми е да знам за секачите.

автора няма нищо против-напротив ,темата е озаглавена така с цел *girl*
  или е въпрос на нарцисизъм,или е въпрос на това,че дори и да не пиша,твой постинг в нея ще я покаже в гугъл сърч,а от там ще я намери този,който търси,ако въобще има търсещи разбира е.

та,в случай,че целта е второто,тогава автора би трябвало да се зарадва на всеки постинг,ако ще и псувня към него да е.

дървосекачите са друг домейн,нямат нищо общо със секвоите и магарешките бодили. нито пък техните работодатели,нито пък дъскорезницата.

п.п.
  секвоите са защитени със закон *girl* 

mag-inv

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #63 -: 25 Август, 2013, 01:04:22 »
0
Асене, твоята хипотеза за оставката на ББ я изказа толкова уверено, че още малко... и да ме вкараш в твоя филм... Голям смях :)))

И поста ти - в който ми обясняваш твоите теории и моите грешки... замислих се... какво точно съм казала... Прекалено много предположения има какво съм знаела / чула / мислила, и всичките са грешни... Истината е доста по-проста...

Аз исках да ти предложа алтернативен сценарий. Докато пишех поста, осъзнах че няма достатъчно формалност/параметризиране, а просто предположения. Но и твоето стресиране не е много 'избарано'. Въпреки това, достойно е за филмиране :) Най-малкото си упражняваш мозъка в контекста и термините на твоята теория...

Относно моята идея - това което знам със сигурност е, че в деня преди да подаде оставка, ББ имаше разговор с Путин, и имаше пресконференция, в която той обясняваше, че няма да подаде оставка, че това е много удобен ход за него, но няма да го направи, и имаше предложения какво може да се направи за решаването на някои наболели проблеми. Не знам дали Путин го е заплашвал с убийство, дали ББ е ходил в посолството в 2 през ноща и т.н. Това факти, които знаеш със сигурност ли са, или някакви предположения, с голяма тежест в твоите разсъждения? Аз не използвам 'измислени факти' за да тествам някаква идея / предположение. Ако ще ползваш 'измислени факти', добре е да измислиш достатъчно голям набор от такива, да формулираш пълна система от възможни събития, имащи отношение към разглеждания казус. И за какво му е на ББ да се подмазва на Путин? Можеше направо да му пусне Белене, на база резултатите от референдума например.

  сега-аз не казвам,че моята теория е вярна.в изследването на такива неща никоя теория не е 100% вярна,защото имаш индукция.
    но за разлика от академичния поглед,който допуска вярност в индукцията, обективността му много често е в пъти по грешна .
   с други думи мен не ме интересува цялата истина,защото знам,че не мога да я намеря.при индуктивност всички сме грешни,и за това приемам за вярно теорията,която е ПО МАЛКО ГРЕШНА,а тя за мен е с търсене на доказване чрез отричане,а не с търсене на доказателство с доказване.
И аз не казвам, че моята теория е вярна.
Аз не търся цялата истина, защото не мога да я променя. А в политиката изглежда доста по-сложно - лични интереси, финансови взаимоотношения, изнудване, досиета...

     тва което казвам е,че шанса мойта теория да е вярна е според мойте правила на изследване е мнооооооого по голям ,отколкото твойта теория.
А ако аз си 'преработя' моята теория според твоите правила на изследване, без да я стресирам със твоите хм. параметри или как да го нарека това ... 'ББ отива в посолството в 2 ч през ноща', а с други параметри, има ли някакъв шанс моята теория да изглежда по-вярна в твоите очи?

mag-inv

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #64 -: 25 Август, 2013, 01:18:49 »
0

маг,кво ше кажеш да поговориме малко за теб?
   
    ти каза,че си новА и тепърва се запознаваш с мен.
 проблема маг,който ме изяжда вътрешно е,че аз съм говорил за по-малката грешка преди години.
 а още по голям проблем е тва,че това е моя теория и няма къде другаде да я прочетеш.
  от тук иде едно следствие,че ти си запознатА с мен не от вчера ,щот не моа да ме убедиш,че за седмица си ми изчелА постигните от преди години.
   още по големия проблем е тва,че тази теория е трудна за асимилиране.трябвало е не само четене,но и мислене,което изисква време,че да се появиш с постинг,който почва по този начин *girl*
 хм?
 отделно имаш мъжки ризънинг.не ме питай кво значи тва,няма да ти кажа.не че няма жени с мъжки ризънинг,ма те са достатъчно редки.
   акции на БФБ?
 маг,имал съм взимане/даване с инвеститори на БФБ и ги знам що за стока са.
  ти си нива над тях,достатъчно добър съм,че да различа нито на мозък,който инвестира на БФБ и ниво на мозък,който НИКОГА няма да инвестира на БФБ.
   твойто ниво на интелект е за други местенца,не за БФБ.

достатъчно много случайности в достатъчно малко постинги.

КОЙ СИ ТИ МАГ?


Асене, аз започнах да чета постингите ти в Инвестора от началото - от тук http://www.investor.bg/users/index/11516/2/389.html Изчетох няколко страници, но реших че с това темпо ще ми трябват няколко месеца, и продължих четенето от по-последните ти менния - от стр. 50 (http://www.investor.bg/users/index/11516/2/50.html) и съм прочела до стр. 37 (http://www.investor.bg/users/index/11516/2/37.html). От 3 дена нищо не съм чела, защото нямам време.

Аз от 2005 г. съм на БФБ. Е, не търгувам като колегите мъже, имам си доста слабости, знам си ги, мои са си :)
Освен това аз не съм икономист, един курс по счетоводство съм изкарала. Не виждам цялата картина (знам мнението ти по въпроса), но пък какво - виждам това, което другите виждат. Хаха, голям смях :) Досещам се какво ще кажеш :)

Не ме питай коя съм, защото ако ти кажа, ще разбереш че не ме познаваш. Точно както и аз не те познавам :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #65 -: 26 Август, 2013, 20:19:33 »
-1
Ъъ ... ще се намеся малко неканен  *drink9* *drink9*

По принцип чиляшкият мозък е девствена територия как действа, оперира, какви решения взема под стрес, емоция/еуфория и прочие. Под 2% имаме понятие от механизмите - останалото е черна дупка.
----------------------------------

Накратко имате ляво и дясно полукълбо.

Едното е мениджъмънта/аналитичното/дедукцията.

Другото е лийдършип-а/творческото/абстрактното.
------------------------------------

Нарочно не ги деля на мъжко и женско, щот' "кабела", който мести трансфера от ляво/дясно и обратно е 7 пъти по-голям при жените като пропускателни способности за обмен.
--------------------------------------

Видимият ефект е, че ако жена може да прави 5 дейности едновременно и да изглежда хаотична спрямо мъж, с което я дразни, щот' нищо не "прави" - то и обратното е вярно.

Накарайте един мъж докато прави нещо и се е концентрирал да прави нещо - то да пробва да направи още 2-3 неща като го подложите на стрес на "домейна" - както шпреха бебе Асен.

Ще окапе като круша един мъж да прави повече от едно действие.
------------------------------------------

Не казвам кое е по-добро или по-лошо - мениджмънт срещу лийдършип - аналитичност срещу абстрактност - дедукция спрямо творчески подход - т'ва някой ден ще се дефинира по-точно. Мъжко срещу женско и т.н. ........

Но според мен се допълват 2-те и някой ден чичковците ще успеят да го обяснят.
-------------------------------------------

Русото пердаши по 20 неща наведнъж с високо темпо и нямам представа защо. Както мога да русивам и свиря и пиша - така мога и да извеждам и доказвам забрулени теореми.
--------------------------------------------

Предполагам е, защото се водя изтърсак и съм роден след 38 години и има 6 години разлика между родителите.

Тогава уж се раждали гениите, което мен лично слабо ме интересува дали е така - но умея да правя много бърз трансфер ляво/дясно полукълбо като би трябвало да съм "ощетен" от Природата за това, понеже съм мъж - демек медицината ще ме отрече като явление, че такова "животнУ" нема.

П.П. Та, спорът ви е безсмислен в момента и на двете страни. И няма мо'е се разберете, щот' всяка ще е права за себе си.

Ха, наздраве!  *drink5* *drink5* *drink5*

Мога да ви кажа и едно упражнение елементарно как се събужда дясна и лява половина на мозъка сутрин само за 1-на мин. - т.е. да влизате веднага в кондиция, а не да се блъскате по вратите рано сутрин.

Т'ва е факт точно поради, което казах - но все още Фруфесурите не могат да го обяснят защо действа и е така.

« Последна редакция: 26 Август, 2013, 20:21:32 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #66 -: 27 Август, 2013, 00:35:34 »
-1
Добре де, аз съм проЗд, ама и много хора са така. Четем темата и дебнем теб и Асен, та да попрочетем нещо смислено и нещо от което да правим всеки за себе си някакви "умозаключения", всеки според възможностите си. Не спирайте да пишете, след време всеки ще може да прецени кой е бил прав и кой крив. Пак казвам, не спирайте бе, пишете, все някой ще го оцени, както е писано в онази голяма книга - Писаното остава, пък било и в нет-а.
Не спирайте, все още нищо не е загубено. Вярвам, че има надежда!

Приятелю,

само не ме противопоставяй, на когото и да е било ( камо ли на Асенката ).

П.П. Когато на 5 години моторист те изпъне с кофа/варел отгоре ти на завой и после и той отгоре ти с мотора си, него и мацката си ( демек ) 500-1000 кила в главата - ще видиш, че има едно състояние кома. Понеже ти просто като лапе на 5 години си стоял на тротоара и те забърсва някой джигит, дет' после не го и съдихме - щот' щял да следва виШу. Та, нашите отказаха делото - нека момчето следва виШу и моята вина е била, че си стоя на тротоара зад едни кофи за смет - дет' оня помита отгоре ми.

После след 2 години - майка ми обръща стола облегалката и освен с фрактура отпред на черепа - вече съм с фрактура с черепа отзад, подеже се разбих на плочките като се опитах да се облегна на стола.

Айде пак кома за спорта.

После имаше много спорт, дет' - ако тръгна да си изреждам травмите и заболяванията - трябва да напишете цял роман от какво страдам в момента, но Русото винаги е било номер едно.

П.П. Та, не ме опъвай срещу българи - ще сгрешиш. Русото, колкото пъти е било горе - толкоз пъти го връща някой долу. Затова ми е смешно някой върнал се много пъти отгоре - да му дрънкат лафчета какво било там горе в стил лафчета бай Пешо, дет' коментира неща, за които си няма идея "Какво било Горе и за Оня-майсторът на вси всетии" - Архитектът, а той никога не го е виждал, ма го дрънка.

Нямам представа защо го правите. Почнахме проекта вече за БГ и до няколко месеца ще го видите.

Надявам се Асен да помага ( не финансово ) - с опита си. Но не ме противопоставяй на българи - ще сгрешиш ( понеже аз говоря за българите на "вие" - така ли беше греха )  *girl*

 *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 27 Август, 2013, 01:03:58 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #67 -: 27 Август, 2013, 03:33:08 »
-1
*rofl* Goro, ела в тази тема да разбереш най-после как да станеш и ти гениален !  *rofl*
Δεν είναι με την ανάγνωση Ελληνική σοφούς, а просто заставаш на средата на улицата и чакаш да те "забърше някой джигит".
При това ако ти е сбъркан и ... "кабела", който мести трансфера от ляво/дясно и обратно - веднага доказваш, че  Айнщайновите аксиоми са грешни, да не говорим за теоремите му.
Но ако не си изтърсак - нямаш никакви шансове  :(

Затова сега очаквам с нетърпение Асен да сподели тайната за неговата гениалност *prof*

Френски мангал .... при мангалите .....

пожелавам ти децата ти ги опъне някой на улицата "джигит" - челно - после да са в кома - да се правиш на гений после по форумите с 70 уникални посещения и колко си "интересен" пред 70 души, че ти изтрепали децата и внуците.

Мама ти проста, ко--ленце мръсно - ще те счупя, ако те видя на живо, за дет' се гавриш.

П.П. И Франция няма да те спаси - ко--ленце просто, пропаднало, че ще си в инавалидна количка.

Дано френските мангали се кефят, че децата ти ги е забърсал джигит, но тях им е малко щот' са порастнали.

Дано и внуците като станат на 4-5 годинки да ги утрепе джигит и да им ровиш пръстта - мама ти ко--ле просто, дет' се гавриш с каквото си нямаш идея какво е - нека и те да станат "гении" в кома ( по твоите критерии ).

Демек да пукнат!

П.П. Олигофрен, затова се карах с Додо цяла нощ - малоумен ли е да слага малоумник за модер кат' теб?!!! ( акъла ми не го побра )

Мри в лайна и вече мреш в лайна, нали френско ко--ле?! при чернилките - готино ти е да те плющят френски черни пишки, налЕ? - па ти изплащаш гарсониерка за милки, щот' така ти казали, че е в Парис? Ърмм ..?

Милки за гарсониерка кредит доживотен, ама била в новия Детройт - пардон Парис - тъпанар - хахаха
« Последна редакция: 27 Август, 2013, 03:57:23 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #68 -: 27 Август, 2013, 04:38:16 »
-1
Иначе за протокола какво е било действително - след удара тия, с които ще се бием ( от съседната махала ) търчат до вкъщи да викат брат ми, че са ме ударили. Оня хуква на място, ама мен вече ме няма там.

После той хуква до болницата на спринт 3 км и се оказва, че аз искам майка ми да ми държи докато ми шият тиквата. Обаждат й се и оная идва и тя ми държи тиквата, чак тогава изпадам в кома като дошла тя - демек чакал съм я. Шили са ме без упойка само 17 шева, било е опасно за упойка, щот' съм малък и е следвало шев на живо.
-------------------------------------------------------
Иначе Млад пикльо на мотор с мома на задната седалка си изпуска шлема ( каската ) - точно тогава навлиза в завой, където има контейнери за отпадъци.

Той по инстикт се обръща да лови каската си, която литва и се обръща и помита всичко в завоя, влючая и мен от упор. ( аз си правех тогава картонения щит, клекнал зад варелите на тротоара, понеже щяхме да се бием със съседната махала с мечове.
----------------------------

Единствено помня, че ме някаква оранжева кола наби диви кучки ( Фиат - полски ) и ме вкараха вътре на задната седалка, където освиних всичко в кръв ).

После, че отказах да ме оперират в болницата докато не дойде майка ми и ония я извикаха от 10 км разстояние, нищо че ме бяха друсали с нещо като упойки.

Та, изчаках майка ми и тя държеше цепната ми кратуна докато доктора набиваше шевовете - на друг не съм позволил да го прави, както съм в упойка.

После помня след 3 дни вече като се събудих.
-------------------------------

П.П. Смешното е, че колата ( оренжевият фиат ) се поздразвявахме 4-5 години след това ) - аз отивах на тренировки, той минаваше оттам.

Аз му махам с ръка за благодарност - той ми свири с клаксон.
------------------------------------

Никога не разбрах не кой ме спаси тогава. Просто човека само свиркаше кат' ме види и толкоз, но не можех да го видя кой е.

Камо ли да се запозная с него. ( после явно смени колата ) и срещите ни прекъснаха, но никога не разбрах кой тогава ме внесе на задната седалка, която омазах с кръв и ме закара до болницата.

Помня само оренжавата кола и клаксона после като ме види - никога не разбрах човека поне да му благодаря.
« Последна редакция: 27 Август, 2013, 04:49:42 от marandi »

mag-inv

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #69 -: 27 Август, 2013, 11:49:58 »
0
Ехоооо, тук има ли неква функция за филтриране на юзъри?

Маранди що не престанеш да отговаряш на тези момчета?
Ти нали знаеш определението за 'лудост'? Лудост е да правиш едно и също нещо много пъти, и да очакваш различни резултати.
Ти сега им пишеш, те ти отговарят, после пак така ... и зацикляте. Те се чувстват по-добре, защото се забавляват по този начин, на теб ти става по-зле, губиш много време и енергия за глупости. Ти губиш от цялата тази история, а и е доста отблъскващо да се кълне. Просто спри да им отговаряш!

Намали важността на това, да си браниш името, и всичко ще си дойде по мястото. Какво от това, че някой заядливко бил казал еди-какво-си? Ми тези момчета ако не мислят, повечето не са като тях. Те просто ще изчезнат скоро, ако ти намалиш важността на някои неща - да бъдеш гений, да си браниш името и т.н. 

Имаш си проект - действай! Насочи ресурсите си към проекта, а не към анонимни юзъри. Така или иначе не може всички да те харесват. И мен доста пъти са ми накривявали шапката несправедливо, но си гледам моя живот. Ако искаш малко повече обич и уважение, кажи 'ДА' на 'обичта и уважението', но не казвай НЕ на 'омразата и неуважението'.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #70 -: 27 Август, 2013, 14:15:18 »
0

Маг, :)
В момента, Маранди е в емоционална дупка. На всеки му се е случвало. Според мен, момчетата му правят добро, активират съпротивителните му сили, макар че, тяхната изява е по  доста неприятен начин. Досадно ще повтаря (не, че не съм луда за връзване  *blush* ) - нищо лошо няма да се случи на децата, включително и на неговите бъдещи.
Съжаление или хвалебствия, не само няма да му помогнат, а обратното - ще му навредят. Първо "неуважение", после "обич" :)
Първо шамарчета, после галене ... :)

Приятен ден! :) *flower1*

 *flower2*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #71 -: 27 Август, 2013, 20:41:06 »
-1
Съжалявам и простете тия, които са ме прочели.

П.П. На екземпляра, който ме провокира да изригна толкова грозно - НЕ се извиням!

Бъдете здрави!  *drink9* *drink9*

П.П.П. Каква простия доживях да се проверявам/редактирам за пълен и непълен член по днешните норми за езика от БАН - като Фолклорът в частност диалектите са причина за Богатството на България - хихи

Т'ва е от статиите/разработките, дет' няма вече да са в блог-чето, купено от ТИМ и цензурата - ще е на друго място.
« Последна редакция: 27 Август, 2013, 20:46:34 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #72 -: 27 Август, 2013, 20:58:05 »
0
*rofl* Goro, ела в тази тема да разбереш най-после как да станеш и ти гениален !  *rofl*
Δεν είναι με την ανάγνωση Ελληνική σοφούς, а просто заставаш на средата на улицата и чакаш да те "забърше някой джигит".
При това ако ти е сбъркан и ... "кабела", който мести трансфера от ляво/дясно и обратно - веднага доказваш, че  Айнщайновите аксиоми са грешни, да не говорим за теоремите му.
Но ако не си изтърсак - нямаш никакви шансове  :(

Затова сега очаквам с нетърпение Асен да сподели тайната за неговата гениалност *prof*

Не ставам, Барба,
Закърмен съм с андрешковщина, а и Господ не проявил фантазия, завинтил кабела ми традиционно.
 :D

... за протокола...
Два случая различни според мен.
Единият - добронамерен млад мъж с увлечение във философстването, с буден ум и нюх.
Другият... клиничен случай на вещерството...

Изглежда експеримента форум, ще се окаже неуспешен.
Англичаните са намерили по добро решение.
Club.

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #73 -: 27 Август, 2013, 22:54:08 »
0

Англичаните са намерили по добро решение.
Club.

Българите, уви, също.
Ганкиното кафене.

Бате Пешо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +2
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #74 -: 28 Август, 2013, 20:50:36 »
+1
Marandi научи се да се владееш.Трябва ти курс по обладяване на гнева.По спокойно ще си докараш нещо сериозно наистина