Автор Тема: acen1975  (Прочетена 252470 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #75 -: 29 Август, 2013, 00:42:19 »
0
Marandi научи се да се владееш.Трябва ти курс по обладяване на гнева.По спокойно ще си докараш нещо сериозно наистина

Батка,

а ти се научи, ако може да помагаш - да помагаш. Ако не можеш - поне да не пречиш.

БГ-стан водите всички световни класации за най-бързо изчезваща нация и ме питаш дали съм "ядосан"? ( риторично ).

По всички показатели - от най-застаряващи, най-болни, демографска имплозия, щот' върнахме разждаемостта на нива от 1940 година.

П.П. За протокола ( понеже в БГ всички сте от "спецове" нагоре по всичко ).

В момента си късам нервите да водя преговори с "експертите" ви от Патентно ведомство - където се оказва, че ако регистрирам марка директно от ЕС - срока е 6-8 месеца и важи за цял свят, а ако регистрирам от България има 2 години карантина.

И се хиля яко в момента ...... ( т.е. наистина съм постоянно фиркан, щот' се чудя к'во правя в подобна овча държава и то трезви тук не би трябвало да има ).

2 години и карантина за добиване на права - хихи ( чудя се кой умник ви е водил преговорите за членство в ЕС? ) Кунева-Пръмова предполагам - нали я наградиха после за "евро-комисар" с успешно "затворените" глави.

Върха сте  *girl*

Ся обмислям как да ви превъртя през западна фирма като ПЧИ, че то тук ще пукна от смях и 3 живота няма да ми стигнат да се сборя с чиновниците.
--------------------------------

П.П.П. Пак за протокола - водя се магистър по приложна психология от западна академия със сертификати - но ако закъсам някой ден, поне ще знам към кого да се обърна.

В БГ е пълно със "специалисти" по психология и БЛАГОДАРЯ, за което! Поклон!

Бъди здрав!  *drink5*

« Последна редакция: 29 Август, 2013, 01:03:06 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #76 -: 29 Август, 2013, 03:18:19 »
0

Маг, :)
В момента, Маранди е в емоционална дупка. На всеки му се е случвало. Според мен, момчетата му правят добро, активират съпротивителните му сили, макар че, тяхната изява е по  доста неприятен начин. Досадно ще повтаря (не, че не съм луда за връзване  *blush* ) - нищо лошо няма да се случи на децата, включително и на неговите бъдещи.
Съжаление или хвалебствия, не само няма да му помогнат, а обратното - ще му навредят. Първо "неуважение", после "обич" :)
Първо шамарчета, после галене ... :)

Приятен ден! :) *flower1*

 *flower2*

Предполагам в "сатурнова" дупка съм изпаднал, както шпрехат астролозите? Ърмм ...?

Ама ми мина рождения ден и остана "епитета", дет' ми лепна без да си ме виждала никога през живота си, но го раздаде с охота.
-------------------------------------------------

Някога не сте ли се замисляли, че Християнството е преправена/пренаписана религия и е пълен фалш в наши дни?

Правен е един събор, където от над 120 евангелията на очевидци се избират само 4-ри, които познавате днес и те били официалните - други никога е нямало.
-----------------------------------------------------

Питам простичко: " По твоята логика ( псевдо-християнска ), ако слезе в момента Исус от небето да ви помага - ти предлагаш първо да го разпънем на кръста и кат' пукне после да му правим фен-клуб с барбекю?

Кой ще дойде да помогне при подобна гаменщина? Той да дойде да помага някой, а ти вече си нагласила брадвата да го заколиш на дръвника? Не мислиш ли, че той щом може да помогне, може и да разбере веднага какво му се готви, щот' е малко по-умничък от вас? ( риторично )
------------------------------------------------------
Мислиш ли, че т'ва човешко и рационално като "схема" - че ми дрънкаш лафчета първо шамари, после прегръдки? ( риторично ) и те питам дай пример как ще стане това?
------------------------------------------------------
Чиърс! ( и си оправете чипа ви казах, щот' догмите ще ви утрепят, на които робувате )  Някой яко ви е промил някога, че чак сте неадекватни вече

После аз съм бил луд, а за мен вие сте доста откачени по моите стандарти, ама съм възпитан и си мълча *drink9* *drink9*



« Последна редакция: 29 Август, 2013, 03:28:58 от marandi »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #77 -: 29 Август, 2013, 10:15:02 »
0


Питам простичко: " По твоята логика ( псевдо-християнска ), ако слезе в момента Исус от небето да ви помага - ти предлагаш първо да го разпънем на кръста и кат' пукне после да му правим фен-клуб с барбекю?


 *rofl* *rofl* *rofl*

Е па може и да слезе. При нас, лудите, е интересно. На другите, кво да им спасява, ще му е скучно?   :D
Ай!  *drink11*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #78 -: 29 Август, 2013, 11:00:56 »
0
Нямаше ме известно време, гледам, че пак... се карате, вместо да обменяте мнения   :(

Асене, добре дошъл обратно и честит син, да ти е жив и здрав!

Не знам дали следиш изобщо, но ако да набързо (или малко по-подробно, ако имаш време) - какви са ти прогнозите за Корпоративна Търговска Банка (КТБ) - развалиха дослука с ББ и спомогнаха за оставката му, предишното служебно правителство прие закон за парите на държавните фирми да бъдат разпределени м-у няколко банки, беше поставен срок от 6 месеца, който скоро ще изтече и ако се спази парите на енергийните холдинги ще напуснат банката. Междувременно една руска банка (Внешторгбанк или нещо от сорта) купи 10% от КТБ. Питам от елементарен личен интерес - до преди няколко месеца вземах изключително добри лихви от тази банка, в момента лихвите пак са си валидни, но мен ме достраша като се разклатиха нещата (имаше много яки атаки във в. Капитал и изобщо кръга на Иво Прокопиев с-и банката) и си изтеглих всички средства от там. Какво ти е мнението за бъдещето на тази банка и според теб струва ли си да се връщат пари обратно там?

Както винаги, въпросът се отнася до всички, просто използвам, че Асен го е нямало от много време и през това време са се развили доста процеси.

Поздрави  *beer*
I say what I do and do what I say.

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #79 -: 29 Август, 2013, 12:21:51 »
0
Нямаше ме известно време, гледам, че пак... се карате, вместо да обменяте мнения   :(

Асене, добре дошъл обратно и честит син, да ти е жив и здрав!

Не знам дали следиш изобщо, но ако да набързо (или малко по-подробно, ако имаш време) - какви са ти прогнозите за Корпоративна Търговска Банка (КТБ) - развалиха дослука с ББ и спомогнаха за оставката му, предишното служебно правителство прие закон за парите на държавните фирми да бъдат разпределени м-у няколко банки, беше поставен срок от 6 месеца, който скоро ще изтече и ако се спази парите на енергийните холдинги ще напуснат банката. Междувременно една руска банка (Внешторгбанк или нещо от сорта) купи 10% от КТБ. Питам от елементарен личен интерес - до преди няколко месеца вземах изключително добри лихви от тази банка, в момента лихвите пак са си валидни, но мен ме достраша като се разклатиха нещата (имаше много яки атаки във в. Капитал и изобщо кръга на Иво Прокопиев с-и банката) и си изтеглих всички средства от там. Какво ти е мнението за бъдещето на тази банка и според теб струва ли си да се връщат пари обратно там?

Както винаги, въпросът се отнася до всички, просто използвам, че Асен го е нямало от много време и през това време са се развили доста процеси.

Поздрави  *beer*

Несериозно е да питаш Асен, то местната чистачка знае повече от него, тая банка няма нищо общо с някаква икономическа логика, пазари, и т.н. Просто една мафиотска банка. А ти щом си задаваш толкоз въпроси, значи сам си отговаряш. Аз лично не бих държал, не мога да понасям прасето и шефовете му. Засега са на власт ама не се знае докога.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #80 -: 29 Август, 2013, 13:05:48 »
0
Boby, мерси за мнението ти  *beer*, несериозно е да обсъждаш друг участник преди даже да си прочел какво е написал по въпроса.

За мен винаги е интересно да чуя мнението на хора, които са извън "ситуацията", но следят. Тези, които сме "вътре" понякога се объркваме от други фактори :) Неговото мнение ще го съпоставя с моето и това на други хора.
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #81 -: 29 Август, 2013, 13:54:45 »
0

Булкан,
Въпросът ти към Асен наистина интересува всички, въпреки конкретността му.
Но ...
Като се изключат пирамидалните структури, видими и с "просто око", при възможностите за изкарване на някой лев, винаги има вероятност за едно "ако", при което, вместо да се спечели, се губи. По-важното е преди това, да се отговори на въпроса - мога ли да си позволя да изгубя сумата Х, "ако" се случи. Ако да, всички бъдещи действия са спокойни и уверени. Другото е малко "ва банк" и неспокойствие. :)

P.S. Не само на чистачките, но и на шефове на клонове не може да се разчита за инфо. И те не знаят.

 *flower2*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #82 -: 29 Август, 2013, 19:11:49 »
0
Boby, мерси за мнението ти  *beer*, несериозно е да обсъждаш друг участник преди даже да си прочел какво е написал по въпроса.

За мен винаги е интересно да чуя мнението на хора, които са извън "ситуацията", но следят. Тези, които сме "вътре" понякога се объркваме от други фактори :) Неговото мнение ще го съпоставя с моето и това на други хора.


Питал си директно Асен и не е коректно да се включвам ( но си отворил скоба и за други ).

Последният ми публикуван анализ:

http://marandi.blog.bg/biznes/2013/08/13/bai-bai-bg.1139151

П.П. Под падане борда го разбирай, че ще е най-вероятно редукция между 10-30% на валутата ни - ще се окаже надценена.

Тайминг около лятото догодина. Не ми се обяснява защо, щот' не съм ученичка, че да се обяснявам.

П.П.П. Ако все още съм жив и се видим пак - ще черпиш една бира  *girl*

 *drinks*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #83 -: 29 Август, 2013, 19:13:35 »
0
Ъъъ ... аз не се карам с никого - други имат големи проблеми с главите си.

Поздрави!  *drink9* *drink9*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #84 -: 29 Август, 2013, 19:17:00 »
0
Опаа ... чакай сгреших:

Т'ва е прогнозата:

http://marandi.blog.bg/biznes/2013/06/21/prognoza-za-bylgariia-2013-2020-g.1122528

П.П. Писана е още преди ГЕРБ да върнат мандата като победители в избори. Има дата и час.

Сори за грешката.. - но и другият линк ще те ориентира *drink5*
« Последна редакция: 29 Август, 2013, 19:18:38 от marandi »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #85 -: 29 Август, 2013, 21:17:04 »
0
Е, този ще ти знае такива неща !?! Откъде накъде? А ти намали шубето и вечния страх на българина да не се мине, по-смело, тука банка няма да фалира никога, най-много към 31.12. да променят леко лихвата. Голяма работа, чунким от лихви се изхранваш.

mag-inv

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +1/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #86 -: 12 Септември, 2013, 10:45:48 »
0
Асене, къде си? Липсваш ми!
Голям си бате!
Респект!  *clap*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #87 -: 12 Септември, 2013, 10:56:48 »
0


Маг,
Асен ти стресира домейна. Обаче, ти извади антистрес подход и той си глътна езика.
И сега си ходи със стресиран домейн. *rofl*

От тези стрес тестове се разбра, че си дама, при това хубава, с мъжки ризънинг.

Без да познавам Маг,  за болднатото, и да ме питате, и да ме измъчвате, няма да кажа. Ще мълча кат' КОМУниска. *rofl*

 *flower2*

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #88 -: 17 Септември, 2013, 06:30:45 »
0
Асене, къде си? Липсваш ми!
Голям си бате!
Респект!  *clap*

зает съм.
кат се поосвободя,тогиз.


mouceu

  • Гост
Re: acen1975
« Отговор #89 -: 17 Септември, 2013, 18:01:45 »
0
Асене, чета те от 2008 год. Не може да се отрче - притежаваш харизма и дори влияеш. Интересен ми е коментарът ти по два казуса, които малко или много са свързани.

- Споделяш ли прогнозата на Маранди(и като тайминг - лято 2014) за край на валутния борд в България? Рухване ли ще е или невинна корекция при наличните макроданни?
- Банките? Лошите кредити? '97, Кипър 2 или ще се самопрочистят бързо след борда....?

Честито за детенцето. Да знаеш те са най-важното. Всичко останало е без абсолютно никакво значение!