Автор Тема: acen1975  (Прочетена 252250 пъти)

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #90 -: 05 Октомври, 2013, 01:05:55 »
0
Имам едни питанки и реших, че темата на Асен е най-подходяща.
Какво мислите за тия циркове в САЩ? То не беше спиране на администрацията, заплашване от фалит ако не се вдигне тавана на дълга, заплашвания от понижаване на рейтинга на САЩ, изказвания на Сорос, заплаха за глобалната икономика ако се случи дългова криза.....много заплахи, много изказвания, голям шум. Валутите и златото през последните седмици имат непредсказуеми движения. Едни прогнозират фалит и срив, други прогнозират ръст в американската икономика и повишаване курс на долара през 2014 г. Всякакви мнения, заплахи, оптимизъм и песимизъм, спекулации. Аз лично си мисля, че има сделка, но всичко това е един цирк. Целта му малко ми се губи, но това е моето вътрешно усещане. Това не се случва за първи път, и друг път сме го гледали. Но пък да не се получи като с лъжливото овчарче?!  Наясно съм, че дългът е огромен и няма погасяване. Но какво може да се очаква? Какви могат да бъдат решенията? Ще се радвам ако се появи и Асен да си каже мнението, все пак има информация от първа ръка.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #91 -: 05 Октомври, 2013, 23:39:04 »
0
Не съм Асен,но нещо ме гложди одавна и вие го знаете.
Напоследък имам чувството,че живея в лудница,дори се усещам,че се изолирам.
Не знам..............

http://strogosekretno.com/221/3/%D0%94%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%88%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B2%D0%B0-%D0%90%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD.html
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #92 -: 06 Октомври, 2013, 11:27:57 »
0
Регата от тази статия дъха силно на марксизъм, даже не я дочетох до края, много напомня трудовете по научен комунизъм, аз съм от поколението дето сме ги изучавали, та стилът тук е същият, без обаче това да я прави невярна. Да така е, но друг вариант за сега няма всички сме в потъващата гемия, но има да изтече доста време  оче преди да потъне, няма да е така скоро като пишат тук. Азиатците само имат силата да променят играта, ама те изглежда позагубиха амбиции, или смятат че още не са достатъчно силни за това или е някъва източна хитрост.
  Асен ако се яви ще каже - и едно евро да имах пак бих го сменил за долари, той много си му вярва на долара. Напоследък се понабутахме с тия долари, този път ни изиграха лошо с информацията че ще спират полека лека QE -тата. Защо ли им повярвахме, яд ме на себе си, как можах да им се вържа, очевидно няма как да спрат, както някога дядо Гринспан се довлече до финала с чест, така мой и Бернанкето ще чеше замислено брадата без никъква яснота докато го сменят. Само не мога да разбера защо Драги си трае, туристическия сезон в Южна Европа е към края си, изборите в Германия минаха, нищо не се е изменило към по-добро защо го държат това евро толкова силно?
   

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #93 -: 06 Октомври, 2013, 13:24:17 »
0
Регата, живота в лудница много хора го усещат. Изолацията е масово явление. Аз също го наблюдавам по себе си, приятелите и познатите си. Не си сама в това усещане, ако може да действа успокояващо този факт.
Това от вестник СТРОГО СЕКРЕТНО е едната страна на монетата. На Асен мнението сигурно ще е коренно различно.
Направих си труда да проверя този сайт и вестник. Мнението на хората общо взето е, че пишат интересни и донякъде верни неща, поднасят ги доста интересно и манипулативно. Ето едно мнение за този вестник, писано през 2010г. :
"Несъмнено този вестник е много интересен с разнообразното си съдържание и неизвестните факти, които представя, с аналитичните материали и изобилието от теми / ако още излиза, от 5-6 месеца не го следя/. Но...
Идеологизацията е толкова нескопосна и в стил времето на Хрушчов, че на антикомунисти като мен им се повдига от извратената сталинистка представа. Русия в тоя вестник е приказно царство, а не зло, каквото е, Щатите са дяволско творение, Китай - светъл пример за бъдещето.
Ако се надскочи примитивното пещерно комунистическо мислене, ще е поне сто пъти по-въздействащ - все пак повечето хора са наясно кво беше комунизмът и че Горби не беше предател, както за старите разведки, а мъдър политик."

Ето и още едно  мнение от 2011 г.:
"А главният редактор на Строго секретно , Иванджийски все още е член на БКП ( не на БСП, на БКП)"

Eто едно друго мнение от руски форум, което е противоположно на това, което е писала Регата:
"Евро/доллар не оставляет попыток продолжить рост, но продвижение выше дается нелегко, и валютные стратеги Societe Generale, комментируя динамику пары, выражают сомнение в наличии у нее потенциала для значимого движения выше. В банке рекомендуют занимать короткие позиции по текущим уровням со стопом на $1.3720, отмечая, что поддержку евро/доллару в последнее время оказывало сужение дифференциалов доходностей периферийных страны Еврозоны, которое, кажется, исчерпало себя. Кроме того, в банке полагают, что к концу 2016 дифференциал ставок ФРС и ЕЦБ составит 1.50%, учитывая опережающий характер восстановления американской экономики, и в среднесрочной перспективе доллар остается привлекательным. В Societe Generale советуют не придавать слишком большого значения политическим играм в США и ожидают развития нисходящего тренда евро/доллара в направлении паритета. Источник: Forexpf.Ru - Новости рынка Forex
2.
Валютные стратеги из Morgan Stanley и Citigroup продолжают придерживаться мнения о том, что доллар, несмотря на его недавнюю слабость, будет более высоко оценен участниками рынка в следующем году, поскольку экономическое восстановление в США будет проходить более ускоренными темпами, а ФРС будет сворачивать свои стимулирующие действия. В настоящий момент экономисты, опрошенные агентством Bloomberg, уверены на 50%, что ФРС начнет сворачивать свою программу покупки активов в декабре, с 80-процентной вероятностью они ожидают от ФРС этот шаг в январе 2014 года и со 100-процентной вероятностью уверены, что ФРС пойдет на это к марту 2014 года. При этом по мнению Citigroup, в этот момент именно валюты развивающихся стран и валюты товарно-сырьевого блока будут в большом проигрыше, а доллар начнет устойчивое движение вперед. Morgan Stanley ожидает, что курс евро/доллар опустится до 1.25 к середине следующего года. «Укрепление доллара будет на устойчивой основе развиваться в следующем году. Это будет обусловлено динамикой развития экономического роста, шагами в рамках денежно-кредитной политики и соответствующими инвестиционными потоками», - сказал Ян Стэннард, глава европейской валютной стратегии Morgan Stanley в Лондоне. Источник: Forexpf.Ru - Новости рынка Forex"

Много информация, много манипулации......
« Последна редакция: 06 Октомври, 2013, 13:38:38 от Slavi »

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #94 -: 06 Октомври, 2013, 16:52:17 »
0
Здравейте  :)
Ивел,също съм от това покоение,че дори и помня К.Иванджийски с неговите комунистически изливи по телевизията.
Не мислете,че не мога да видя манипулацията.
Лошото при мен е това,че не виждам в поведението на политиците /глобално/,разум и желание за промяна и конструктивизам.
Виждам как политиците са зависими от една шепа хора и правят всичко възможно да запазят "елита" и парите им
Не мислите ли,че с печатане на $ и € не се прави нищо друго,освен да се отлага проблема
Финансовият свят,печелят невероятно много виртуални пари,които се завъртат в реалния пазар и стават реални пари,но без да имат покритие.Това ще избие все някога,просто не виждам как ще се размине без колапс.Като се сложи и идеята за "златния" милион и нещата звучат зловещо.
Извинявам се,ако звуча в ляво,уверявам ви,не е така.
Мнението на Асен,ще е интересно и ценно и за мен  :)

ПП: И нещо любопитно за семейство Иванджийски

http://frognews.bg/news_38183/30-godishen_balgarin_razklati_Uolstriit/
« Последна редакция: 06 Октомври, 2013, 17:25:39 от regata »
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #95 -: 08 Октомври, 2013, 10:21:18 »
0
А корабче плува ли ?

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #96 -: 08 Октомври, 2013, 13:18:35 »
0
А корабче плува ли ?

Това нещо като Up за темата ли е? Нещо не догонвам, какви са тези корабчета?

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #97 -: 08 Октомври, 2013, 15:13:24 »
-1
Ама къде е и marandi? Видях единично включване в инвестора. Да нямат някаква интересна инфо  с Асен и да не искат да я споделят във форума?

Работя ви по проекта още по детайлите. Има нужда и от малко финансиране, ама ще стане.

Отделно въпросите са към Асен и не се меся.

Поздрави!  *drinks*

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #98 -: 08 Октомври, 2013, 16:49:42 »
0
Marandi, питанките ми бяха към всички във форума. Съжалявам ако съм оставил впечатление, че само към него са насочени. Мисля, че ще е важно да се чуят повече мнения и гледни точки.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #99 -: 09 Октомври, 2013, 00:06:52 »
-1
Имам едни питанки и реших, че темата на Асен е най-подходяща.
Какво мислите за тия циркове в САЩ? То не беше спиране на администрацията, заплашване от фалит ако не се вдигне тавана на дълга, заплашвания от понижаване на рейтинга на САЩ, изказвания на Сорос, заплаха за глобалната икономика ако се случи дългова криза.....много заплахи, много изказвания, голям шум. Валутите и златото през последните седмици имат непредсказуеми движения. Едни прогнозират фалит и срив, други прогнозират ръст в американската икономика и повишаване курс на долара през 2014 г. Всякакви мнения, заплахи, оптимизъм и песимизъм, спекулации. Аз лично си мисля, че има сделка, но всичко това е един цирк. Целта му малко ми се губи, но това е моето вътрешно усещане. Това не се случва за първи път, и друг път сме го гледали. Но пък да не се получи като с лъжливото овчарче?!  Наясно съм, че дългът е огромен и няма погасяване. Но какво може да се очаква? Какви могат да бъдат решенията? Ще се радвам ако се появи и Асен да си каже мнението, все пак има информация от първа ръка.

Нямам представа какво точно питаш - изстрелял си 200 общи въпроса без конкретика.

Не съм Ванга и не мога да врачувам - но накратко има 2 сценария:

1. УСА решава да цака ЕС и кредиторите си ( Азия ) - ( все още УСА долар е водещата валута ) и минава към обезценка в близките месеци - под формата на продължаващи стимули - смъкнат рейтинг и спрени плащания по дълга.
2. Ще ги натиснат кредиторите ( останалия свят ) да не се правят на "умни" иначе ще ги бойкотират и ще влязат в пътя в последния момент.

Щатите ги боли фитката за Европа и останалия свят да ти кажа под секрет. Но и двата варианта са кофти за ЕС и частност България и скоро ще имате катаклизъм и то голям тук.

Като бях правил анализ вероятността да падне борда преди разпад на ЕЗ ( евро-то ) беше по-голяма. А, то е същото - ако изчезне еврото, пада и борда в БГ.

Писал съм ви прогноза и не ми се обяснява като ученичка защо. Изчакай още една година и ще го видиш.

Поздрави!  *drink5*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #100 -: 09 Октомври, 2013, 12:53:57 »
0
Федералият резерв може и да не свие стимулите преди 2015 г.

http://www.investor.bg/sasht/337/a/federaliiat-rezerv-moje-i-da-ne-svie-stimulite-predi-2015-g,159188/

Федералият резерв са лайнари, това е моят коментар.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #101 -: 09 Октомври, 2013, 14:44:16 »
0
Боже, какви глобални грижи са ви налегнали. Да ви имах проблемите.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #102 -: 10 Октомври, 2013, 19:46:51 »
0
*rofl* Goro, ела в тази тема да разбереш най-после как да станеш и ти гениален !  *rofl*
Δεν είναι με την ανάγνωση Ελληνική σοφούς, а просто заставаш на средата на улицата и чакаш да те "забърше някой джигит".
При това ако ти е сбъркан и ... "кабела", който мести трансфера от ляво/дясно и обратно - веднага доказваш, че  Айнщайновите аксиоми са грешни, да не говорим за теоремите му.
Но ако не си изтърсак - нямаш никакви шансове  :(

Затова сега очаквам с нетърпение Асен да сподели тайната за неговата гениалност *prof*

гениялността барба е релативно понятие.демек не е това,което ти знаеш само по себе си,,
а е това,което ти знаеш,спрямо това което тези около теб знаят.
     например,ако се подвизаваш в детската ясла ,при 2 годишни деца,няма да спориш с мен,че ще се чувстваш гений.
   ама дали децата ще те възпремат като такъв?
тва зависи от това,колко и как ще им отвориш очите.
   например,ако директно им кажеш,че не щъркела ги е донесъл,а татко е наебал мама,ша та помислят за луд,по същия начин,по който ти ме мислиш за "джигит" .
   та барбароне,дали пък ти и академиците не сте бебетата в детската ясла? дали науката  в момента не е нищо повече от верни отговори на грешни въпроси?
 от рода на:
 щом щъркела ме е донесъл мен,следва,че  щъркела е донесъл и мама и тати.

няма да ти казвам кой те е донесъл браточка,но ще ти кажа къде грешките при вас,там из детските ясли,токувиж,ако си достатъчно умно бебе,моа та си направиш заключенията и да израстнеш в дете,макар,че дълбоко се съмнявам:

не знам от къде да започна,защото проблемите в съвременната физика (всичко след нютон) са навсякъде . щъркелите носещи децата с лопата да ги ринеш.
   дай да почнеме с дженеръл релативити на айнщайн,който ако знаеше кво са открили след смъртта му,сам щеше да да обяви,че е в грешка,айнщан може да е бил плагият,но тва,което го различава от колегите му е, че никога не е бил шарлатанин :

според айнщайн гравитационната сила се определя от масата. до тук няма проблем и тва не е айнщайн,а нютон.айнщайн прилага тва извън пределите на нашето виждане-космоса.
  това,с което НЕ съм съгласен е НЕ философското виждане,а математическото представяне,не за друго , а защото то е ДОКАЗАНО ГРЕШНО!
    пробема идва след смъртта му,когато откриват,че гравитационните сили са около 5 пъти по високи от   съществуващата материя,виновна за образуването на гравитация.
    и понеже нямаш по добра теория до момента,започва шарлатанството- академиците правят термин,наречен черна материя,който е в разрез със всички аксиоми за тва,що материя е.
    шарлатанщината е в това,че вместо да признаят,че всичко,което знаеме е грешно,правят динаяъл байъс ,с цел да оправдаят академичното си съществуване.да не вземеш да ги помислиш за деца в детската ясла.....
    ако франсис бейкън знаеше какви шарлатани ще произведе,сега щеше да се върти в гроба си като пумпал....
  ама ти и франсис бейкън не знаеш кой е... нали ви казвах,че и днешната академична  история няма нищо общо с истинската история....
   той е виновника за западноевропейския ренесанс,за индустриалната революция,дори за хора като нютон.той е дявола,ако трябва да го погледнеме от католическа гледна точка.
той е дал забранено знание на простолюдието.и едно от нещата ,които е дал е това,как да се прави наука.
   а днешните академици нарушават всички правила,с цел да дъстифицират съществуването си,което пък е нарочно толерирано от днешните лица,които управляват света,чиято цел е затъпяване на простолюдието.

ще ти обясня абсурда и шарлатанството много лесно,както ти сменя домейна в позната за теб светлина:

да речем,че ние с теб сме академици и решаваме да измислиме математиката. 
  и почваме,ама нямаме емпирично наблюдение и стигаме до извода,че 1+1=5
 или имаме идея,превърната в хипотеза . и понеже по някакъв си начин сме убедили останалите съфорумци колко сме гениялни,с времето форумното общество превръща идеята ни в теория,а с още повече време почва да мисли,че теорията вече е теорема.
     но един ден идва нов прогрес,който позволява емпирично наблюдение.
или да речем,че тва в случая е бате пешо,който измисля кошницата.до сега бате пешо е брал доматите и ги е носил един по един,докато главата му не е родила кошницата-да бере домати в нея ,вместо всеки път да се връща за по един домат.
    едно от следствията на бате пешовия прогрес е,че той забелязва,че като сложи един домат и още един домат,в кошницата стават два домата,а не пет домата.
   и бате пешо идва при нас и казва:
 абе,умни хора сте,ама кажете ми защо ако поставя един домат и още един домат в кошницата,доматите стават два,а не пет?

кво правиме с теб барба? имаме два вариянта-или да признаеме,че всичко което сме правили до сега е грешно,или да излъжеме,че бат пешо не е прав.ама как ще излъжеме,когато имаме емпирично доказателство ?
    ами дай да копираме днешните академици- бат пешо не е прав,че един домат+един домат са два домата,защото имаме още три домата,съставени от тъмна материя-демек ние не ги виждаме,ама ги има,следователно 1+1 све още си е равно на 5 !
    абсурдно,не си ли съгласен?я протети малко за тва,що е  " dark matter "  . материя,която няма нищо общо с материя,знаеш ли защо?
   ми защото тя не съществува,а е измислена с цел да не се отрече денерал релативити.
   
    и милион доказателства,че нещо е вярно не са достатъчни да докажат,че то е вярно,само едно доказателство,че нещо е невярно е достатъчно да докаже,че то е невярно!
         

така,на къде ше продължаваме?големия взрив?
   ми тва е една красива идея,лоша хипотеза и доказано грешна теория!
   та идеята не е лоша,ама превръщането и в хипотеза още в самото начало е абсурдно.

значи във физиката имаш вектори (отсечки или прави с посока) ,както и велосити -скорост с посока.
защо в бг няма термин за велосити ,а използват скорост,а при отсечка с посока използват понятието вектор  , вече знаеме-бг академиците са бият по тъпота и научна аборигенщина всичките си чуждестранни колеги.
     та за тва ще използваме термина велосити-скорост,която има посока.

красивата идея- вселената се разширява,ако се ривърсва процеса,логично е,че някъде назад във времето ще се стигне до една кота нула,откъдето е тръгнало всичко.
  наистина не требе да си академик,че да ти светне ламБата......
   а за да имаш разширяване,трябва кинетична енергия,най доброто обяснение е първоначален взрив.до тук добре,ама после?
  виждал ли си барбароне,взрив?
като малък бомбички гърмял ли си или не?
   щото аз съм гърмял и да ти кажа от собствен опит още като дете щях да ти кажа,че взрива не е аритметичен,а геометричен ,нито пък дистрибуцията на частиците ,повлияни от него е хармоничен...... а вселената е!
   демек при взрив имаш НЕ скорост,а велосити,като векторното начало е кота нула на взрива.
  и този ФАКТ отхвърля цялата теория,заради 2 доказателства за НЕвярност:

1. имаш небалансирано разширяване-имаш материя,която лети с велосити,противоположно на твойто,имаш материя,която лети с велосити ,близко на твойто. или ако гледаме вселената от земята,релативното велосити ще е тотално различно,а не еднакво,както емпиричните наблюдения показват.
демек ще имаш галактики,които ще се приближават към нашата,ще имаш галактики,които ще се движат заедно с нашата-от наша гледна точка те няма да се движат,ще имаш галактики,които ще се отдалечават много по бързо от други,защото ще са  противоположни вектори....  а вселената барба се разширява хармонично-като балон,а не като в следствие на взрив.

2.в следствие на взрив ще имаш и непропорционално разпостранение на материята,чието следствие ще произведе огромни празни пространства+ плътно "населени" пространства.
    а вселената е доста пропорционално "населена" .

тия две точки дет ти ги споменавам по горе ,нашите академични "гении"   кат се светкат за този проблем,го решават по поредния абсурден начин,нямащ нищо общо с правене на наука- обясняват феномена,че вселената отначалото много бързо се била разширила,а после забавяла разширяването и понеже няма перфектен вакуум,както и гравитационните сили с времето били "хармонизирали" дистрибуцията.... пълна глупост разбира се,а от тази глупост идва и следващото абсурдно следствие- с времето вселената ще се свие и накрая света ще свърши.... дори са и пресметнали кога ще стане това.....
   умници... ама 90-те години американците произвеждат достатъчно мощен телескоп,който може да засече релативното ускорение.... демек отново имаш бате пешо с откритието на кошницата...
  и знаеш ли кво този телескоп показва?
    ами барба,показва,че вселената продължава да акселарира,а не както теорията за големия взрив казва,че вселената ДЕселарира!
   и хоп-поредното доказателство,че генерал релативити и големия взрив са НЕВЕРНИ!
  и знаеш ли кво всичките тези АКАДЕМИЦИ ПРАВЯТ,че да не знаете вие кви идиоти са?
ами произвеждат поредната шарлатанщина,че да  джъстифицират съществуването си- тази шарлатанщина барба я наричат тъмна енергия!
   демек те не били в грешка,а била съществувала енергия,която те не знаели и за тва вселената продължавала да се акселарира,а не както те си мислели ,че деселарира!
     да ти сменям ли домейна пак,че да ти стане ясно ква шарлатанщина е тва,или ще бъдеш достатъчно умен сам да си го смениш?

така браточка наука НЕ СЕ ПРАВИ!
тва е шарлатанство!вместо да се отхвърли досегашното знание за грешно и да се търсят нови теории,то се правят динаял байъси (лъжи с цел за джъстификация на грешно за верно с отрицание)

давам ти директно доказателства,но мога да ти опиша и целия процес на правене на "науката" ,където бъка с конформейшън байъси,ама ще требе да пиша цял роман ,а време за вас нямам.
   но ше ти кажа кво е конформейшън байъс в науката- този проблем е доста добре обяснен от карл попър-един от най "лошите АНТИакадемици" ,дето бая пиейчдита са ревали със сълзи от него.
      проблема е в използването на индактив ризънинг ( предаден на хората от франсис бейкън) и вяра,че тва е дидактив ризънинг.
  тва е доста сложно за осмисляне-дори и днешните академични философи имат проблем с разбирането му и произвеждат глупава философия като следствие на знание ,но неразбиране.
  но аз ще се опитам да ти го обясня ,като ти сменя домейна с такъв,какъвто ще разбереш (донякъде)   :
 
да вземем форумеца с никове собственика,лорда и т.н.
   неговата епистемология ( философия на философията) ,което всъщност е първи дериватив на науката е точен пример за днешната академичност в друг домейн:
    та лорда е почнал да инвестира в имоти с вярата,че те вечно ще се качват,като позволява конформейшън баяси в изследванията си за бъдещето на имотите.
     конформейшън баяс е често следствие на джъстификация за правилност,вместо търсене на грешност при първи признаци на изменяне на правилата в домейн.
     или когато 2007 година имотния маркет в бг замръзва,законите в домейна се изменят-първи признак ,че такива като лорда,банкери, инвеститори и строители трябва да обмислят ,че теорията им за вечен ъп на имотите моа и да е грешна.
    или те също са в повечето случаи академични икономисти ,което както се досещаш,но не осмисляш,ги прави достатъчно тъпи,че да се светнат навреме кво ще се случи,но поне при замръзването вече имаш ФАКТ,който разбира теорията им и трябва да направят всичко възможно да се измъкнат с колкото се може по малки загуби!
    и тогава почват конформейшън байсите- мая на ПИБ твърдеше,че българина е честен и ще си покрива вноските.жената казваше,че омат по малко от 0.5 % лоши кредити,а банка става рискова при над 4 % лоши кредити. тва са нейни думи-СЕО на банка! колко милярда вече държавни пари са наляти в тая банка,че да не фалира само дянков и орешарски знаят,ама иде времето когато няма да има пари да се наливат,щото и в държавата нема.
      защо тва стана?ами защото мая на ПИБ прави грешна епистемология на проблема,като допуска конформейшън баяс. останалите банкери са допуснали същата грешка!давам ти я нея за пример,защото само тя е казала,че банка става рискова при над 4 % ,които няма как да се получат,защото българина е съвестен.
     ето ти го и лорда-от тогава насам ,благодарение на конформейшън баясите човека живее в отрицание.вече 5та година лорда подскача по форумите и говори за ъп.
   същото е и с днешните академици,независимо дали са икономисти,физици и т.н.
  първоначален подход ,допускащ конформейшън баяс води до грешки във философията на философията,откъдето се получава така наречения психологически проблем,наречен " living in denial " .
   или тъмната материя във космологията е АНТИнаука,опитваща се да защити доказано грешна теория,същото е и твърдение на лорда,че китайците ще дойдат в бг и ще изкупят имотите.
    и двете са конформейшън баяси,търсещи дъстификация на грешна философия- при физиците имаш доказателство за грешност,при лорда имаш същото- продължаващия демографски проблем в бг е доказателство за бъдещ имотен проблем,лорда прави баяс,като унищожава тва доказателство,като твърди,че китайци ще дойдат и ще запълнят тази дупка.
    демек логиката на лорда и на днешните академици е ВЯРНА,но ризънинга им е грешен!създават грешен въпрос,чийто верен отговор ,ама нужен за тяхното самозалъгване.
   
айде са за квантовите механици :
   споменаваш айнщайн.тук моа по лесно да ти докажа кви идиотчета са квантовите математици,защото имаш човек с "репутация" ,който мисли като мен-тва е самия айнщайн!
    и понеже такива като теб барбароне не могат да видят истната,а им трябва ефекта на вратовръзката,мога да ти кажа,че айнщайн е АНТИквантов физик!
    ама като може би последния академик с мозък,човек ,който следва законите за правене на наука,той се съгласява с квантовите физици,че неговия квантов модел е грешен-качество,липсващо в неговите колеги.истината обаче е,че той докрая на живота си НЕ се съгласява с модела на тези,доказали грешността на неговия модел!
     обаче останалите академици ,със същия кокоши мозък,като твоя,премат квантовия модел ,не поради причината,че е верен,а поради причината,че доказва айнщановата грешност и няма по добър модел от него.
       ама тва,че няма по добър модел,НЕ означава,че той е верен!
  проблема с който се сблъсква айнщайн до края на живота си е,че няма как да докажеш грешността на квантовата механика,защото тва не е математика,а пробабилистика,което е абсурдно!
   ще ти го обясня просто,за да разбереш:
ако ти кажа,че утре има 99,99 шанс да вали дъжд,а утре дойде и НЕ вали дъжд,няма как да докажеш,че не съм прав!
  пак съм познал,защото 0,01 % съм казал,че ще НЕвали.
      в квантовата механика се използва статистика,което е меко казано абсурдно.
   днешните квантови математици са върха на шарлатанщината.нема кой да ги бие по лъжедържание.
тия формули се използва и в икономиката.е в икономиката се доказаха грешни,защото имаш вече емпирично наблюдение,ама в квантовата физика нямаш все още такова!
   за тва и ще чуеш за абсурди като ние сме тока,ама ни няма,електрона в даден атом моа да е декъ му е мястото,ама моа и да е на марс,унсъртанти принсипал,дето нямало как да се изчисли мястото на дадена частица,спрямо времето и т.н.
     

барба,за кво ти ги казвам тия неща,когаато знам,че мозъка ти е толкова промит,че просто няма как да осъзнаш магнитута на абсурда в който в днешно време живеем и тва,че тези,които са смятани за най големите идиоти са нищо повече от бебета в детската ясла,вярващи,че тях щъркела ги е донесъл....
     аз и на горо споменах за неговия икономически гръцки академичен гений кокаланис или как му бе името,дето има една камара титли и медали пред името си,че е идиот и пише тели теории върху тема,която НЕ разбира- арбитраж.един трейдър с малко повече опит веднага ще открие грешките на той идиот.разликата е ,че трейдъра има опит и залага собствените си пари,докато ти икономически академик пише статии и преподава.

и както жоро няма как да осъзнае магнитута на абсурда за неговия академик,така и ти никога няма да осъзнаеш,че живееш в свят,в който университетите са поточна линия за промиване на мозъци с ЦЕЛ простолюдието да е тъпо ,че да може да бъде управлявано и контролирано.     

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: acen1975
« Отговор #103 -: 12 Октомври, 2013, 02:59:15 »
-4
Барби,

припомни ми след 2 седмици да се посмея колко си "оригинален", плийз  *girl*

П.П. Направо ми е жал за близките ти как търпят пълен тъпак кат' тИбя, който си мисли, че има чувство за хумор.

Още по-голямата трагедия е, че се мисли за "умен". Ужас като комбинация - пълен тъпак дет' си мисли, че има чувство за хумор. Катастрофа .... *bat*

Сигурен съм, че често се хилиш сам по 5 минути и чак после зацепваш, че всички останали не се хилят с тИбя, а те гледат странно.

И така до следващия път, а те са често ....  *girl*
« Последна редакция: 12 Октомври, 2013, 03:03:11 от marandi »

Slavi

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 80
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +10
    • Профил
Re: acen1975
« Отговор #104 -: 12 Октомври, 2013, 20:32:18 »
+2
Винаги ми е било непонятно, защо хората си хабят енергията и времето в това да се доказват един на друг, да се обиждат, да се нападат и обясняват за незначителни неща по такъв начин, все едно живота им зависи от това......И как една провокация може да отключи толкова негативни реакции....
Обратно, винаги ми е било адски приятно да видя как хората си помагат и дават енергията и душата си за да помогнат на някого (дори непознат), а не да си мерят дължините с хора, които нямат никакво присъствие в тяхното обкръжение....

Хубаво е казал Джиду Кришнамурти: "Да си добре приспособен към болно общество не е признак на добро здраве"