Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Юридически казуси относно недвижимостите

закупуване на гараж

<< < (2/9) > >>

Невидимко:
Бизнес по ганьовски (реална случка отпреди седмица): От обява намерих гараж в София на който направих оглед и след споразумение с продавача за цена си стиснахме ръцете при условие (от моя страна), че квадратурата е реална както е според обявата се прибрах в къщи и зачаках скицата и нот.акт да ми бъдат изпратени по имейл. Получих въпросния имейл със скица според която въпросният гараж е с 25-30% по-малък от написаното в обявата както и че продавача бил размислил за цената и тепърва щял да ми обяви нова (вероятно по-висока). Отговорих на имейла, че се отказвам от сделката. И се започнаха едни имейли че всъщност коментар по цената можело да има и всякакви извинения. Ганьо винаги със закъснение разбира, че лакомия гъз затрива.

На всичкото отгоре гаража беше описан като 3 различни помещения, мазе, сан. възел и гараж. Аз доколкото знам мазето е част от апартамент и не може да се продава отделно.

Баси и ганьовците, баси и държавата...

regata:

--- Цитат на: Невидимко в 13 Септември, 2013, 22:29:44 ---Бизнес по ганьовски (реална случка отпреди седмица): От обява намерих гараж в София на който направих оглед и след споразумение с продавача за цена си стиснахме ръцете при условие (от моя страна), че квадратурата е реална както е според обявата се прибрах в къщи и зачаках скицата и нот.акт да ми бъдат изпратени по имейл. Получих въпросния имейл със скица според която въпросният гараж е с 25-30% по-малък от написаното в обявата както и че продавача бил размислил за цената и тепърва щял да ми обяви нова (вероятно по-висока). Отговорих на имейла, че се отказвам от сделката. И се започнаха едни имейли че всъщност коментар по цената можело да има и всякакви извинения. Ганьо винаги със закъснение разбира, че лакомия гъз затрива.

На всичкото отгоре гаража беше описан като 3 различни помещения, мазе, сан. възел и гараж. Аз доколкото знам мазето е част от апартамент и не може да се продава отделно.

Баси и ганьовците, баси и държавата...

--- Край на цитат ---

Чакай,не се ядосвай !
В нот. акт,щом са записани като отделни помещения,купи само гаража,като се споразумееш за цената  :)

Невидимко:
не се ядосвам за сделката регатке. но ганьовщината ме подразни. това е. на мен не ми пука аз в тая държава вече от 15 години не живея и винаги когато идвам се убеждавам че това не е държавата която оставих, а съвсем друга, чалгаризирана, измислена, с все повече измамници.
така далеч няма да се стигне. даже му се вижда края. аз съм лесен, на мен дори вече от 2 места ми предложиха да ползвам гаражи безплатно, когато и колкото пожелая... та така

regata:

--- Цитат на: Невидимко в 14 Септември, 2013, 00:44:44 ---не се ядосвам за сделката регатке. но ганьовщината ме подразни. това е. на мен не ми пука аз в тая държава вече от 15 години не живея и винаги когато идвам се убеждавам че това не е държавата която оставих, а съвсем друга, чалгаризирана, измислена, с все повече измамници.
така далеч няма да се стигне. даже му се вижда края. аз съм лесен, на мен дори вече от 2 места ми предложиха да ползвам гаражи безплатно, когато и колкото пожелая... та така

--- Край на цитат ---

Помогни на мен горката,моля те  :)
Нямам гараж в който да си вкарам джипа и търся такъв,не се майтапя,търся

Невидимко:
регатке, няма да ти вадя желанията/параметрите с ченгел. пиши локация, квадратура, подземен/надземен, гараж или може и клетка/паркомястп, до макс. цена, вода/ток трябва ли да има и т.н

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия